Belkhayate'nin Cazibe Merkezi göstergesi

Ağırlık merkezi alım satım göstergesi, El Mostafa Belkhayate tarafından oluşturulan alım satım sisteminin bir parçasıdır. Belkhayate, 2009 yılında Paris Salon AY Teknik Analisti kazandı. 2010 yılında da kupanın gümüş galibi oldu.

Center Of Gravity Indicator

Download the Center Of Gravity Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Belkhayate, ticaret yapmanın yanı sıra Belkhayate Asset yönetiminin de kurucusu. Varlık yönetim şirketi, emtia ticareti alanında uzmanlaşmış ve piyasa yapımı, risk yönetimi ve finansmanı sunan İsviçre merkezli bir şirkettir.

Belkhayate'ın Ağırlık Cetveli göstergesinin nasıl çalıştığı hakkında çok fazla bilgi yoktur.

Belkhayate tarafından geliştirilen ağırlık merkezinin 2002'de John Ehlers tarafından oluşturulan aynı isimle başka bir gösterge ile karıştırılmaması gerektiğine dikkat etmek önemlidir. Ehler'in ağırlık merkezi göstergesi temelde dönme noktalarını seçmek için kullanılan bir osilatördür. yana aralığında fiyat.

Öte yandan, Belkhayate'nin ağırlık merkezi sistemi parabolik çizgilerden oluşan ve harita üzerinde çizilen bir göstergedir.

Aşağıdaki ilk çizelge Belkhayate'ın ağırlık merkezi göstergesinin bir örneğini göstermektedir.

{modal url = "görüntüler / makaleler / ağırlık merkezi-gösterge / 01-Belkhayate-COG-Indicator.png"} {/ Modal}

Şekil 1: Belkhayate, Ağırlık Merkezi Göstergesi

Şekil 1'de grafikte gösterilen göstergeyi görebilirsiniz. Ana mavi çizgi, ağırlık merkezinin göstergesidir. Yeşil ve turuncu çizgiler arasındaki boşluk alış ve satış alanını temsil eder.

Belkhayate'in ağırlık merkezinin göstergesinin ağırlık merkezini hesaplamak için polinomun parametrik olmayan bir regresyon yöntemine dayandığı söyleniyor. Ağırlık merkezi çizgisinin türetilmesinden sonra dış yeşil çizgiler, Fibonacci'nin 1.618 genliğine dayanırken, ana hattan 2 ve 3 standart sapma oluşturulur.

Ağırlık merkezi göstergesinin ayar yapılandırması hakkında fazla bilgi yoktur. Yalnızca görünen ayarlar bars_back ayarıdır. Bu temelde geriye bakacak çubuk sayısının süresini ayarlar.

Varsayılan ayar 125'tir. Bu, ağırlık merkezinin göstergesinin geçmiş 125 çubukta göründüğü anlamına gelir.

Kstd temelde standart sapma seviyeleridir. Varsayılan ayar 2'dir, ancak bunu 3 veya daha fazla olarak değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, volatilite olarak standart 2 ayarının yeterli olduğunu ve fiyat hareketini 3 standart sapmanın en üstüne çıkarmak için o kadar yüksek olmadığını unutmayın.

{modal url = "görüntüler / makaleler / ağırlık merkezi göstergesinin / 02-ağırlık merkezi göstergesinin ayarları.PNG"} {/ Modal}

Şekil 2: Ağırlık merkezi MT4 gösterge ayarları

Son olarak, ikiDefault, göstergenin hassasiyetini değiştirmek için kullanmanız gereken seviyedir. Varsayılan ayar 2'dir. Daha yüksek bir değere değiştirildiğinde, gösterge daha yumuşak olma eğilimindedir, varsayılan değer 1 olarak ayarlandığında, göstergenin ayarı fiyata daha duyarlıdır.

Ağırlık merkezi göstergesi ile nasıl işlem yapabilirim?

İlk adım COG göstergesinin yönünü aramaktır. Örneğin, COG göstergesi yukarıyı gösteriyorsa, sadece alım veya uzun pozisyonları arayın. Benzer şekilde, COG göstergesi aşağıya bakıyorsa, sadece satış pozisyonlarını arayın.

Ayrıca kendi pazar bağlamınızı oluşturabilir ve baktığınız zaman dilimindeki eğilimi belirleyebilirsiniz. Eğilimin aşağı olduğunu ve COG göstergesinin de aynı eğilimi göstergenin kendisiyle işaret ettiğini görüyorsanız.

Bazı tüccarlar ayrıca çoklu zaman dilimi analizine de bakıyorlar. Bu senaryoda, COG H4 zaman diliminde yukarı doğru bakıyorsa, tüccarlar H1 zaman dilimine bakabilir. H1'de, COG'nin de yukarı çıkmasını bekleyin (düzeltme tamamlandıktan sonra).

Bundan sonra, H4 COG göstergesi yönünde işlem yapabilirsiniz. Bunu yaparak, fiyat düzeltmesinde dönüm noktalarını seçebilir ve söz konusu daha büyük zaman dilimi ile ticaret yapabilirsiniz. Bu, karı maksimize etmenize yardımcı olabilir.

Kar seviyeleri almak

Kar alma kuralları basittir. Ağırlık merkezi göstergesini kullanarak, kazanç karını dinamik ağırlık merkezinin dinamik merkezi olan mavi çizgiye ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu zaman, fiyat, dinamik ağırlık merkezi çizgisinin üzerine çıkma eğilimindedir. Bu nedenle, ticaret yapmanın bir yolu pozisyonlarınızı bölmeye bakmaktır.

Alternatif olarak, kârda kilitlemeye yardımcı olmak için takip durdurma noktalarını kullanabilirsiniz.

Kayıp seviyelerini durdur

Ağırlık Merkezi (COG) sistemi, aynı zamanda giriş hattı olan dinamik ağırlık merkezinin pivot seviyelerini (yukarıda ve altta) kullanır. Durdurma kaybı seviyeleri en az 1: 2 olarak ayarlanabilir.

Pivot noktaları, destek ve direnç seviyeleri vb. Gibi diğer göstergeleri kullanarak olası kritik seviyelere bakabilirsiniz. Ayrıca fiyat hareketine bakabilir ve stop loss seviyelerinizi fiyattaki kilit noktalara ya da yakınına yerleştirebilirsiniz.

Ticaret örnekleri - Ağırlık merkezi

Aşağıdaki bir sonraki fiyat tablosu üzerindeki ağırlık merkezi göstergesini göstermektedir. Gördüğünüz gibi, gösterge eğilimin aşağı olduğunu gösteren aşağıya doğru eğiliyor.

{modal url = "görüntüler / makaleler / ağırlık merkezi-göstergesinin / 03-Ticaret-sinyalleri-ağırlık merkezinin.png"} {/ Modal}

Şekil 3: Ağırlık merkezi alım satım sinyalleri

Fiyat dış yeşil çizgiye yaklaştığında, bir satış pozisyonu alınabilir. Şekil 3'te kırmızı, siyah ve yeşil yatay çizgileri görebilirsiniz. Bu çizgiler ağırlık merkezi göstergesinde gösterilen seviyelere göre çizilir.

Fiyat dış yeşil çizgiye ulaştığında kısa bir pozisyon alınır. Duraklar başlangıçta solda görülen en son yüksek noktalara yerleştirilir. Hedef daha sonra mavi ağırlık merkezinin çizgisine ayarlanır.

Bu pozisyon izolasyonda işlem görebilirken, çoklu zaman dilimi analizine de bakabiliriz.

Bir sonraki grafik, ağırlık merkezi göstergesi ile günlük zaman dilimini göstermektedir. Günlük trendin de düştüğünü görebilirsiniz. Son zamanlarda, fiyat aşağı inmeden önce yeşil çizgiyi test etti. Sonuç olarak, kısa pozisyonları yeniden ayarlayabiliriz.

{modal url = "görüntüler / makaleler / ağırlık merkezi-göstergesinin / 04-ağırlık merkezi-MTF.png"} {/ Modal}

Şekil 4: Çok zaman çerçeveli ağırlık merkezi göstergesi

Noktalı çizgiler, 30 dakikalık zaman dilimindeki seviyeleri temsil ederken, koyu çizgiler artık günlük grafik zaman dilimindeki girişi, duraklamaları ve hedef seviyeleri temsil eder.

Yukarıdaki tablodan, ağırlık merkezi göstergesine bağlı olarak alım satım sinyallerinin nasıl maksimize edildiğini görebilirsiniz.

Sonuç olarak, ağırlık merkezi göstergesi, fiyat grafiğini çizen teknik bir göstergedir. Mostafa Belkhayate tarafından geliştirilen ağırlık merkezi göstergesi, ortalamanın tersine çevrilmesi önceliğine dayanıyor.

Fiyat hareketi, sürekli olarak ağırlık merkezi olan mavi çizgiye doğru yükselme eğilimindedir. Bu basit ancak karmaşık göstergeyi kullanarak, bir forex piyasalarına kolayca ticaret yapabilirsiniz.

İçindekiler

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!