Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4

Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4
  2. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - kryteria wejścia
  3. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Exit Criteria
  4. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Room for Improvement

 

Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 jest tak prostym systemem handlowym, jak brzmi jego nazwa. Został opracowany do użytku na platformie MT4 i może być stosowany na rachunkach handlowych z kursami wymiany podanymi odpowiednio w postaci pięciu cyfr i trzech cyfr odpowiednio dla par dolara i jena oraz z kwotowaniami cen wyrażonymi w postaci czterocyfrowej i dwucyfrowej dla par dolara i jena, odpowiednio.

Jak sama nazwa wskazuje, ten robot wykorzystuje wskaźnik średniego rzeczywistego zasięgu (ATR) w swoim algorytmie handlowym. Jako wszechstronne narzędzie, ATR może zrobić wiele rzeczy dla inwestorów. Może być używany zarówno do wejścia, jak i wyjścia z handlu, mimo że nie jest w stanie określić kierunku trendu. Jego głównym zastosowaniem jest dostarczanie informacji o zmienności rynku, które mogą pomóc traderowi w ustaleniu czasu wejścia w transakcję, zdefiniowaniu ryzyka związanego z każdą transakcją i wyjściu z rynku, gdy zajdzie taka potrzeba. W tym systemie handlowym ATR jest używany do określenia stop loss i uzyskania zysku z transakcji.

Każdy użytkownik zainteresowany wdrożeniem tego eksperta doradcy w handlu powinien najpierw użyć go na koncie demo. Najlepiej, jeśli użytkownik powinien rozważyć uruchomienie robota w testerze strategii przez pewien czas. Ma to na celu zorientowanie się, czy robot działa zgodnie z projektem i znalezienie odpowiednich ustawień. Jest to konieczne, ponieważ krótki test nie wyszedł dobrze. Konieczne są dalsze testy, aby określić skuteczność tego systemu handlowego.


FREE Basic ATR based take and stop EA

Download the FREE Basic ATR based take and stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - kryteria wejścia
Oparty na podstawowym ATR Expert Advisor dla MT4 nie przeprowadza wstępnych kontroli przed szukaniem wejścia w transakcję i nie wykonuje długich obliczeń w celu uzyskania danych i wyświetlania obiektów na wykresie, aby kierować traderami w podejmowaniu decyzji lub być później wykorzystywanymi w tworzeniu handlu. Po upuszczeniu go na wykres, doradca ekspercki natychmiast przegląda zlecenia w puli transakcji, aby znaleźć otwarte transakcje w bieżącym symbolu. Jeśli nie ma, będzie odnosić się do wskaźnika technicznego wejścia do handlu.

Sposób wykorzystania ATR w tym systemie transakcyjnym i jego ustawienia opisano poniżej:


  • Średni rzeczywisty zakres (okres 14) - jest to standardowy wskaźnik ATR dostarczany z platformą MT4. Jest stosowany do bieżącego przedziału czasowego i bieżącej świecy. Po uzyskaniu wartości ATR mnoży się ją przez 1,5, aby uzyskać odległość stop loss i przez 2,0, aby uzyskać odległość take profit. Ze względu na charakter wskaźnika ATR, odległości stop loss i take profit różnią się w zależności od transakcji. Odległości rosną i maleją wraz ze wzrostem i spadkiem zmienności rynku. Takie zachowanie ATR zapewnia, że cena ma wystarczająco dużo miejsca, aby poruszać się w obu kierunkach, zanim rynek zdecyduje, który kierunek obrać.


W tym doradcy eksperckim ATR nie jest używany do określania kierunku trendu. Jest używany tylko do specyfikacji stop loss i take profit. Przed podjęciem transakcji robot najpierw sprawdza, czy jest wystarczająca ilość wolnego depozytu, aby obsłużyć nowe transakcje. W takim przypadku transakcja jest natychmiast realizowana z wielkością lota 0,01 (wartość domyślna). Typ transakcji jest ustawiany przez użytkownika w Wejściach, a robot będzie dokonywał jednej transakcji na raz. Jeśli zostanie wybrana opcja kupna, podejmowane są tylko transakcje kupna, dopóki użytkownik nie zdecyduje się przejść na stronę sprzedaży. Jeśli wybierzesz opcję sprzedaży, robot będzie przyjmował tylko transakcje sprzedaży.

Po wykonaniu transakcji robot nie ustawia natychmiast zleceń stop loss i take profit stop. Gdy żądanie transakcji się powiedzie, robot użyje biletu, aby dostosować stop loss i odnieść zysk. W przypadku transakcji kupna stop loss jest umieszczany poniżej aktualnej ceny sprzedaży w odległości 1,5 raza od wartości ATR, a zysk take jest umieszczany powyżej aktualnej ceny sprzedaży w odległości dwukrotności ATR. Ta względna odległość między stop loss i take profit jest ogólnie akceptowalna i przechyla nieco skalę na korzyść nagrody w każdej transakcji.Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Exit Criteria


Oparty na Basic ATR Expert Advisor dla MT4 nie zarządza aktywnie zleceniami rynkowymi. Opiera się na cenie, aby określić wynik wygranej lub straty w handlu. Transakcja wygrywa, jeśli cena osiągnie docelową wartość zysku, a transakcja traci, jeśli cena dotknie ceny stop loss. W zależności od zmienności rynku, ryzyko i zysk z każdej transakcji są różne. Jeśli rynek jest niestabilny, stop loss jest umieszczany dość daleko od ceny wejścia, a take profit podąża za tym. Tymczasem ryzyko i zysk są zmniejszone, gdy rynek jest spokojny.Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Room for Improvement


Oparty na podstawowym ATR Expert Advisor dla MT4 nie jest jeszcze odpowiedni do wykorzystania w handlu na żywo. Nie można jeszcze określić wydajności robota w testerze strategii. Chociaż czasami daje to pozytywny wynik, dzieje się tak, gdy tester przymusowo zamyka zamówienie pod koniec testu. Domyślnie parametr kupna do wprowadzania transakcji jest włączony. Podczas testowania transakcja kupna przebiegała w nieskończoność z powodu błędu programu i zakończyła się na plusie, ponieważ cena rynkowa znajdowała się powyżej ceny otwarcia w momencie kulminacji testów.

Oznacza to, że każdy wynik, który można uzyskać podczas uruchamiania systemu handlowego w testerze wstecznym, jest niewiarygodny. Aby rozwiązać problem, należy przejrzeć kod programu. Należy wdrożyć bardziej niezawodne rozwiązanie programistyczne, aby zapewnić prawidłowe działanie robota pomimo niepowodzeń. Ponieważ robot nie wykonuje wielu funkcji, można go zaprogramować tak, aby sprawdzał od czasu do czasu, czy otwarta transakcja ma prawidłowe wartości stop loss i take profit.

Ten doradca-ekspert jest zbyt prosty w swojej konstrukcji i w tym przypadku może to być złe. Na przykład trader może wybrać tylko jeden kierunek handlu na raz. Jeśli zostanie wybrany określony kierunek, ale rynek zmierza w przeciwnym kierunku, robot nie jest od początku przygotowany na sukces. Niemniej jednak trader może w dowolnym momencie zmienić kierunek handlu. W takim przypadku system handlowy staje się częściowo zautomatyzowany.

Ponadto używanie samego ATR w handlu nie jest dobrym pomysłem, ponieważ wskaźnik nie określa trendu. Informuje tylko o niedawnej zmienności. Posiadanie dobrej strategii zarządzania pieniędzmi może nie wystarczyć, aby odnieść sukces w handlu z tym ekspertem. Dlatego jedno lub dwa narzędzia techniczne określające kierunek trendu mogą zwiększyć wydajność tego robota. Przykładem wskaźnika technicznego, który może określić kierunek trendu, jest średnia ruchoma. Do ustalenia trendu często wystarczy jedna średnia ruchoma. Ważną rzeczą do osiągnięcia jest to, że robot nie bierze losowych transakcji, aby handlowcy mogli mieć więcej pewności, jeśli system transakcyjny wyświetli pozytywne wyniki.

Wszystko, o czym do tej pory wspomniano, oznacza, że system transakcyjny wymaga programowego ulepszenia. Dopiero potem należy rozważyć przeprowadzenie testów, najlepiej z optymalizacją. Gdy robot zacznie wykazywać korzystne przejścia w wynikach testów, ustawienia te można wykorzystać do ponownego uruchomienia testów, tym razem bez optymalizacji. Ma to na celu sprawdzenie, czy wynik optymalizacji jest rzeczywiście poprawny. Testy do przodu można przeprowadzić później.


 

FREE Basic ATR based take and stop EA

Download the FREE Basic ATR based take and stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.