Grid Template Expert Advisor For MT4

Grid Template Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Grid Template Expert Advisor For MT4
  2. Grid Template Expert Advisor For MT4 - Entry Criteria
  3. Grid Template Expert Advisor For MT4 - kryteria wyjścia
  4. Grid Template Expert Advisor For MT4 - miejsce na ulepszenia

 

Grid Template Expert Advisor For MT4 to algorytmiczny system handlu martyngałem siatki dla platformy MT4. Jest to kompletne rozwiązanie handlowe, ponieważ obsługuje zarówno wejście, jak i wyjście z handlu. Po upuszczeniu na wykres robot przejmuje kontrolę nad operacjami handlowymi, a użytkownik nie musi dostosowywać żadnych parametrów w Wejściach. Domyślne ustawienia działają dobrze. Unikalną cechą tego systemu handlowego jest wykorzystanie oczekujących zleceń z czasem wygaśnięcia. Jako system martyngału siatki robot nie wykorzystuje żadnych wskaźników technicznych do generowania sygnałów kupna i sprzedaży. Handel jest motywowany matematycznie.

Każdy, kto ma ograniczone doświadczenie w korzystaniu z automatycznych systemów transakcyjnych, może natychmiast uruchomić tego robota na koncie demo. Niezależnie od tego, czy konto handlowe jest otwarte w czterocyfrowym czy pięciocyfrowym brokerze, doradca-ekspert będzie działał bez problemu. Na dość krótkim biegu w teście strategii robotowi udało się osiągnąć rentowność. Wskaźnik wygranych jest korzystny (ponad 50 procent), a wypłaty niskie (mniej niż dwa procent). Test trwał pięć miesięcy, ale tylko dla jednego symbolu. Podczas testów robot wykonał łącznie 489 transakcji, co daje blisko 100 transakcji miesięcznie. Statystyki handlowe wyglądają dobrze, ale robot nie był opłacalny i nie jest jasne, dlaczego wynik jest taki. Użytkownik może znaleźć odpowiedź, przeprowadzając własne dochodzenie.


FREE Grid Template EA

Download the FREE Grid Template Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Grid Template Expert Advisor For MT4 - Entry Criteria
Grid Template Expert Advisor dla MT4 nie czeka, aż pojawi się nowa świeca, aby podjąć działanie. Działa zgodnie z tikiem i wykonuje tylko jedną kontrolę przed otwarciem transakcji. Robot sprawdza tylko, czy na terminalu klienta jest włączony automatyczny handel. W takim przypadku natychmiast umieści zlecenia oczekujące na wykresie.

Jak pokazano na powyższym obrazku, natychmiast po umieszczeniu doradcy eksperta na dowolnym symbolu, robot umieści pięć oczekujących zleceń kupna i pięciu zleceń sprzedaży, w szczególności zleceń zatrzymania, na aktywnym symbolu. Pierwsza para zleceń kupna i sprzedaży jest umieszczana 15 pipsów powyżej i poniżej ceny rynkowej. Kolejne zlecenia oczekujące są składane 10 pipsów od poprzedniego zamówienia. Ten rodzaj wejścia w transakcję umożliwia rynkowi osiągnięcie z góry określonych poziomów, zanim zlecenia staną się transakcjami na żywo. Gdy rynek zdecyduje się pójść w jednym kierunku, będzie to korzystne dla tego typu zleceń.

Każda transakcja będzie miała wielkość lota 0,01, chyba że użytkownik dostosuje tę wartość w danych wejściowych. Poza tym użytkownik ma swobodę określenia odległości między zleceniami handlowymi oraz odległości między ceną rynkową a pierwszą parą zleceń. Jest to zalecane, jeśli użytkownik wykonał wstępne testy, ręcznie lub w testerze wstecznym, aby zrozumieć, jakie wartości są odpowiednie dla poszczególnych par.

Wraz z oczekującymi zleceniami handlowymi znajdują się zlecenia stop loss i take profit dla każdej transakcji. Domyślny stop loss to 30 pipsów, a domyślny take profit to 20 pipsów. Ten związek pomiędzy stop loss i take profit faworyzuje ryzyko nad zyskiem. Jeśli zdarzy się, że transakcja okaże się przegrana, trader może stracić więcej, niż gdyby transakcja okazała się wygrana. Dostosowanie stosunku ryzyka do nagrody na korzyść nagrody może prowadzić do zupełnie innego wyniku, więc użytkownik może rozważyć wybranie tej drogi.Grid Template Expert Advisor For MT4 - kryteria wyjścia


Grid Template Expert Advisor dla MT4 nie zarządza aktywnie zamówieniami po ich umieszczeniu na bieżącym symbolu. Pozwala rynkowi przyjść do oczekujących zleceń, aby przekształcić je w transakcje rynkowe. Następnie rynek zdecyduje, czy zlecenie rynkowe wygra, czy przegra. Dzieje się tak, gdy cena dotknie limitu Stop Loss lub celu Take Profit.

Doradca-ekspert interweniuje tylko wtedy, gdy zlecenie oczekujące zostało złożone przez jakiś czas, ale nie stało się transakcją na żywo. Jeśli oczekujące zlecenie znajdowało się w puli handlowej dłużej niż cztery godziny (domyślnie), robot anuluje zlecenie. Jeśli jednocześnie złożono kilka oczekujących zleceń, zostaną one anulowane jednocześnie.Grid Template Expert Advisor For MT4 - miejsce na ulepszenia


Grid Template Expert Advisor dla MT4 jest odpowiedni do wykorzystania w handlu na rynkach o silnych trendach oraz w czasach ważnych wiadomości. Dzieje się tak, ponieważ zlecenia stop są otwierane i zamykane z zyskiem, gdy rynek mocno porusza się w jednym kierunku. Jeśli rynek się waha, uruchomi transakcje, a następnie poruszy się w przeciwnym kierunku, aby uzyskać stratę.

W związku z tym użytkownik musi przeprowadzić wyszukiwanie, aby dowiedzieć się, które rynki mają tendencje przez większość czasu. W ostatnim czasie rynki, które mają tendencję do nieugiętego trendu, to NZDUSD, USDCAD, EURAUD i EURNZD, żeby wymienić tylko kilka. Inne rynki również wykazują w przeszłości silne jednokierunkowe ruchy cen, prawdopodobnie wywołane silnymi wpływami fundamentalnymi. Wśród nich są EURUSD, GBPUSD i główne pary jenów. Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy rynek wykazuje tendencje, jest spojrzenie na wykresy dzienne i tygodniowe. Jeśli wyższe ramy czasowe, takie jak wykresy dzienne i tygodniowe, mają być używane jako odniesienie, wówczas inwestor musi zwiększyć rozmiar siatki, zachowując minimalny rozmiar partii dla każdej transakcji.

Chociaż prostota jest dobra w innych dziedzinach pracy, może to nie mieć zastosowania do handlu za pomocą automatycznych systemów transakcyjnych. W przeciwnym razie źli aktorzy nie musieliby się męczyć przed złamaniem kodu systemu handlowego. Jeśli tak się stanie, przedsiębiorca korzystający z takiego systemu będzie w niekorzystnej sytuacji. Dlatego ekspert doradca z jego bardzo uproszczonym podejściem do handlu musi zostać ulepszony.

Jednym ze sposobów ulepszenia tego systemu handlowego jest ukrycie poziomów siatki poprzez nie umieszczanie kolejnych zleceń stop na samym początku. Robota można ustawić tak, aby dodawać jedną transakcję na raz, jeśli cena przesunęła się o określoną odległość od poprzedniej transakcji. Dodatkowo, zamiast wykorzystywać tę samą lukę między transakcjami, poziom siatki można zmieniać dla każdej transakcji za pomocą kroków. Jeśli to nie wystarczy, programista lub redaktor może rozważyć dodanie transakcji w momencie otwarcia nowej świecy. W ten sposób odległość między transakcjami z pewnością nie jest taka sama.

Inną drogą do zbadania jest zastosowanie korekty stop loss zamiast używania stałej ceny stop loss. Chociaż ten podstęp naraża całe konto handlowe na ryzyko, pozwala robotowi generować powtarzające się małe zyski, które sumują się w czasie. Aby zmniejszyć ryzyko na rachunku, można wprowadzić zatrzymanie kapitału, aby spowodować zamknięcie wszystkich otwartych transakcji, gdy osiągnięty zostanie określony procent wypłaty na rachunku. Są to wszystkie możliwe ścieżki, które może obrać każdy z językiem programowania.

Wydaje się, że ten doradca-ekspert ma na celu dostarczenie wskazówek, jak opracować system transakcyjny wykorzystujący koncepcję sieci. Aby robot był opłacalny, w kodzie muszą być wbudowane inne funkcje. Jak już wspomniano, korekta stop loss, otwieranie transakcji przy nowej świecy i zmienianie poziomów siatki to tylko niektóre z kierunków, które może podążać trader lub koder. Gdy doradca ekspercki zostanie udoskonalony programowo, dopiero potem będzie można przeprowadzić dalsze testy w testerze strategii lub w handlu demo. Testowanie wsteczne z optymalizacją to żmudny, ale korzystny proces, który można rozważyć, aby zmaksymalizować potencjał tego systemu handlowego.


 

FREE Grid Template EA

Download the FREE Grid Template Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.