Martingale Smart Expert Advisor For MT4

Martingale Smart Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Martingale Smart Expert Advisor For MT4
  2. Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - Kryteria wejścia
  3. Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - kryteria wyjścia
  4. Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - miejsce na ulepszenia

 

Martingale Smart Expert Advisor For MT4 to algorytmiczny system handlu martingale dla platformy MT4. W przeciwieństwie do innych typów systemów martyngałów, ten ekspert-doradca akceptuje przegrane transakcje i próbuje odzyskać utraconą kwotę i uzyskać pewien zysk, podwajając wolumen transakcji w następnej transakcji.

Ten system transakcyjny działa zarówno na nowych kontach handlowych, których kursy wymiany są wyrażone za pomocą pięciu cyfr dla par dolarowych, jak i trzech cyfr dla par jenów, oraz starszych kont, których notowania cen są podane w postaci czterech cyfr dla par dolarowych i dwóch cyfr dla par jenów. Użytkownicy mogą zastosować robota na dowolnej parze walutowej i w dowolnym przedziale czasowym.

Każdy, kto jest zainteresowany wypróbowaniem tego robota, musi najpierw użyć go na koncie demo i dopiero po tym, jak robot wykaże pozytywne wyniki w handlu demo, powinien być używany w handlu na żywo. Krótki test w testerze strategii zakończył się stratą, ale nie można mówić o skuteczności systemu handlowego. To mogło się stać przypadkiem. Aby uzyskać zaufanie do tego systemu handlowego, użytkownik musi przeprowadzić własne testy najlepiej przez dłuższy okres czasu.


FREE Martingale Smart EA

Download the FREE Martingale Smart Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - Kryteria wejścia
Martingale Smart Expert Advisor dla MT4 szuka wejścia do handlu raz na każdą nową świecę. Nie wykorzystuje zleceń oczekujących podczas wysyłania zapytań handlowych do serwera handlowego. Jeśli istnieje możliwość handlu, robot od razu wykonuje zlecenie rynkowe. Każda transakcja zawiera stop loss i take profit. Domyślne stop loss i take profit to po pięć pipsów. Jednak podczas realizacji transakcji robot bierze pod uwagę aktualny spread.

Kiedy robot wysyła zlecenie do serwera handlu, dodaje spread do ceny stop loss i odejmuje spread od ceny take profit. Rezultatem jest wypaczony stosunek ryzyka do zysku, który jest niekorzystny dla przedsiębiorcy. Jeśli transakcja okaże się przegrana, przedsiębiorca może stracić więcej, niż gdyby transakcja wygrała w inny sposób. Trader może rozważyć dostosowanie wartości stop loss i czerpać zyski, aby przechylić skalę na korzyść nagrody.

Doradca ekspercki przyjmowałby jedną transakcję na raz, a każda transakcja będzie miała początkowo wielkość lota 0,01. Jeśli transakcja osiągnie zysk, następna transakcja będzie miała ten sam rozmiar partii (0,01). Jeśli zamiast tego transakcja osiągnie limit stop loss, następna transakcja będzie miała lot o 0,01 większy niż poprzednia transakcja. Na przykład, jeśli dwie kolejne transakcje zakończyłyby się stratą, trzecia transakcja miałaby wielkość lota 0,03. Zwiększenie wielkości lota obowiązuje niezależnie od typu zlecenia poprzedniej transakcji. Jeśli poprzednia transakcja była kupnem i zakończyła się przegraną, następna transakcja miałaby wartość 0,02, niezależnie od tego, czy jest to kupno, czy sprzedaż.

System transakcyjny sprawdza wskaźniki techniczne w celu ustalenia kierunku, po której stronie rynku ma handlować, oraz instrukcji, czy taka możliwość jest dostępna w momencie otwarcia nowej świecy. Wskaźniki techniczne, ich ustawienia i sposób użycia wyjaśniono poniżej:


  • Średnie kroczące (okres 1 i 50, tryb prosty, cena zamknięcia) - Proste średnie kroczące są stosowane do bieżącego przedziału czasowego dla bieżącej świecy. Sygnał kupna jest podawany, jeśli 1 SMA spada poniżej 50 SMA, a sygnał sprzedaży jest wskazywany, jeśli 1 SMA przekracza 50 SMA. Sygnał może wydawać się odwrócony, ale w ten sposób średnie ruchome są używane w programie opartym na kodzie.

  • Koperty (okres 13, tryb prosty, przesunięcie 10, zamknięcie ceny, odchylenie 0,2) - Wskaźnik kopert jest stosowany w bieżących ramach czasowych dla bieżącej świecy. Jeśli cena sprzedaży jest powyżej dolnej koperty, wysyłany jest uparty sygnał. Jeśli cena sprzedaży znajduje się poniżej górnej koperty, wskazywany jest niedźwiedzi sygnał. Ten rodzaj generowania sygnału sugeruje, że wskaźnik jest używany jako wskaźnik wsparcia i oporu, przy czym oczekuje się, że cena ulegnie odwróceniu po wejściu w linię.


Powyższe wskaźniki techniczne nie służą jednocześnie do wzajemnego potwierdzania sygnału. Każdy wskaźnik jest używany w zależności od wyniku poprzedniej transakcji, wygranej lub przegranej. Jeśli poprzednia transakcja była zyskowna, doradca ekspercki wykorzysta średnie kroczące, aby określić kierunek następnej transakcji. Jeśli poprzednia transakcja była stratą, robot odniesie się do wskaźnika kopert w celu uzyskania sygnału co do nastawienia handlowego dla następnej transakcji.Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - kryteria wyjścia


W większości przypadków Martingale Smart Expert Advisor dla MT4 pozwala rynkowi zdecydować o wyniku transakcji. Dzieje się tak, ponieważ każda transakcja zawiera zlecenia stop dla stop loss i take profit. Chociaż funkcje progu rentowności i stopu trailingowego są dostępne jako opcje zamykania transakcji na żywo, wygląda na to, że funkcje te nie są normalnie używane ani wyzwalane. Wynika to z bliskiej odległości zlecenia stop loss i zlecenia take profit z ceny rynkowej. W większości przypadków transakcje są zamykane przez stop loss lub take profit, a korekta stop loss nie miała miejsca, jak zaobserwowano w testerze strategii.Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - miejsce na ulepszenia


Martingale Smart Expert Advisor dla MT4 wydaje się być wyrafinowanym algorytmicznym systemem handlowym, gdy spojrzy się na kod. Jednak to pozorne wyrafinowanie nie przekłada się w tym przypadku na rentowność. Kilka rund testów wykazało rozczarowujący wynik.

Testy z domyślnymi ustawieniami pokazały krzywą kapitału, która spadała od początku do końca. Możliwe, że przyczyną słabych wyników był spread. Jednak gdy używano obecnego spreadu, wynik był taki sam. Rachunek handlowy stracił 19 procent po pięciu miesiącach testów, a maksymalna wypłata wyniosła 19 procent.

Jednak wskaźnik wygranych nie był wcale zły. Czterdzieści dziewięć procent z całkowitej liczby 5153 transakcji to zwycięzcy. Wygląda na to, że ten robot jest głodny transakcji, ponieważ średnio 1000 transakcji miesięcznie do testów przeprowadzanych na 15-minutowym wykresie.

Przeprowadzono kolejną rundę testów, aby prawdopodobnie zanegować poprzedni wynik. Domyślny stosunek ryzyka do nagrody może od początku działać na niekorzyść systemu transakcyjnego, więc został skorygowany w następnym teście. Stop loss został utrzymany na poziomie 5 pipsów (plus spread), ale take profit został zwiększony do dwukrotności spreadu. O dziwo, wynik nie był taki sam, ale gorszy. Konto straciło więcej pieniędzy niż wcześniej (24 proc.).

Jednym z czynników, który mógł przyczynić się do tych słabych wyników, jest sposób, w jaki wskaźniki techniczne są wykorzystywane do dawania sygnałów wskazujących kierunek handlu. Wydaje się, że podane sygnały są sprzeczne z intuicją. Na przykład, sygnał kupna podawany jest wtedy, gdy powinien to być sygnał sprzedaży i odwrotnie. Dlatego każdy, kto ma wiedzę programistyczną i jest zainteresowany ulepszeniem wydajności tego robota, może rozważyć edycję kodu. Jeśli sygnały są odwrócone, robot może pokazać zupełnie inny wynik.

Ponieważ krzywa akcji spadała w sposób ciągły podczas testów, sugeruje to, że system transakcyjny nie jest jeszcze odpowiedni dla żadnego rodzaju handlu, nawet handlu demo. Robot musi być programowo ulepszany, dopóki nie pokaże obiecującego wyniku godnego przetestowania w testerze strategii, a później na koncie demo. Dopiero po tym, jak robot da pozytywny wynik w handlu demo po odpowiednim czasie, trader powinien rozważyć wpłacenie pieniędzy na linię, aby handlować z tym robotem.


 

FREE Martingale Smart EA

Download the FREE Martingale Smart Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.