Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4

Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4
 2. The Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. The Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Adından da anlaşılacağı gibi Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4 , dirgen metodolojisinde tanımlanan destek ve direnç ilkesini kullanarak pazara giriyor. Kullanıcı herhangi bir üç noktayı kullanarak grafik üzerinde dirgen kolayca çizebilirken, bir robot her biri fiyat ve zaman koordinatlarını içeren üç nokta sağlandığında böyle bir nesne oluşturabilir. Standart dirgen, normalde geçerli zaman diliminde son üç salıncak noktası kullanılarak çizilir. Öte yandan, bu uzman danışman tarafından oluşturulan dirgen rastgele mum sayılarına (yani mum 1, 30 ve 49) dayanmaktadır.

Ticaret sistemini strateji test cihazında kısa bir süre çalıştırmak, bu uzman danışmanın henüz canlı ticaret için hazır olmadığını ortaya koyuyor. Test sonucu en iyi ihtimalle başabaştı. Hisse eğrisinin net bir yönü yoktu, ancak başlangıç dengesinin biraz altında sona erdi. Bu uzman danışmanın etkinliğini belirlemek için daha fazla test yapılmalıdır. İşlem sistemi farklı sembollere ve dönemlere uygulandığında kullanıcı farklı sonuçlar bulabilir.


FREE Andrews Pitchfork EA

Download the FREE Andrews Pitchfork Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


The Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri




Andrews Pitchfork Uzman Danışmanı, her işarette dirgen nesnesinin grafikteki yerleşimini oluşturur ve ayarlar. Ticaret avı bir önceki mumun kapanışında gerçekleştirilir. Ticaret araması sırasında robot, ticaret yönü için grafikte çizilen dirgen nesnesine başvurur. Bununla birlikte, dirgen giriş için yalnızca bir faktördür. Diğer teknik göstergeler ticaret girişini onaylayacaktır.

Kullanıcıya, ticaret sisteminin bazı yönlerini kontrol etme özgürlüğü verilir. Bu, Girişlerde kullanıcının gerektiği gibi ayarlayabileceği bazı parametreler sunarak yapılır. En önemli parametreler ve bunların varsayılan değerleri, kısa bir açıklama ile birlikte aşağıda özetlenmiştir.


 • PITCHFORK = 50 - Bu parametre dirgen orta çizgisi tarafından kaplanacak mum sayısını ifade eder.

 • Col_Cn = clrYellow - Bu, dirgen çizgilerinin rengidir.

 • Çıkış = false - Bu değer doğruysa, uzman danışman açık alım satımları yönetirken çıkış stratejisini kullanacaktır. Varsayılanlar tarafından bu ayar kapatıldı.

 • Lotlar = 0.01 - Bu robot tarafından açılan işlemlerin varsayılan lot büyüklüğü 0.01 lottur.

 • TrailingStop = 40 - Bir işlem 40 pip kazandığında takip eden durdurma işlevi etkinleştirilir.

 • Stop_Loss = 20 - Ticaretin yürütülmesi sırasında, robot her ticarete 20 piplik bir stop loss atar.

 • MagicNumber = 1234 - Robot, bu sayıyı açtığı her işlemle ilişkilendirir.

 • Take_Profit = 50 - Ticaretin yürütülmesi üzerine, robot her ticaret için 50 piplik bir kazanç elde eder.

 • FastMA = 6 - Trend tanımlama için hareketli bir ortalama (6 periyot) kullanılır.

 • SlowMA = 85 - Trend tanımlama için başka bir hareketli ortalama (85 periyot) kullanılır.

 • Mom_Sell = 0.3 - Momentum 0.3'ten düşükse satış girişi için bir sinyal doğrulanacaktır.

 • Mom_Buy = 0.3 - Momentum değeri 0.3'ten düşükse satın alma girişi için bir sinyal onaylanacaktır.

 • UseEquityStop = true - Bu değişken true olarak ayarlandığından, toplam düşüş belirli bir limite ulaşırsa açık işlemler tasfiye edilecektir.

 • TotalEquityRisk = 1.0 - Açık işlemler, bakiyenin yüzde birine eşdeğer bir düşüş üretirse, bu tür tüm işlemler bir anda tasfiye edilecektir.

 • Max_Trades = 10 - Uzman danışman herhangi bir zamanda 10 adede kadar işlem gerçekleştirebilir.


Adından da anlaşılacağı gibi robot, hareketli ortalamalar ve momentum göstergeleri ile birlikte ticaret sinyalleri oluşturmak için dirgen nesnesini kullanır. Ticaret sinyallerinin nasıl üretildiği aşağıda açıklanmıştır:


 • Hareketli ortalamalar (85 ve 6 dönem, tipik fiyat, doğrusal ağırlıklı) - Bu iki hareketli ortalama, bir sonraki yüksek döneme uygulanır ve trend belirleme için gerekli değerler, aktif sembolün mevcut mumundan elde edilir. 6 LWMA 85 LWMA'nın üzerindeyse bir satın alma sinyali üretilir ve 6 LWMA 85 LWMA'nın altındaysa bir satış sinyali gelir.

 • Momentum (dönem 14, kapanış fiyatı) - Momentum göstergesi bir sonraki düşük dönemde kullanılır ve değerleri son üç çubuktan türetilir. Bu değerlerden en az biri 0,3'ün altındaysa, bir ticaret sinyali (al veya sat) giriş için onaylanır.

 • Dirgen nesnesi - Uzman danışman, üç nokta kullanarak dirgen nesnesini grafikte çizer. Birinci nokta, mum 49 ve açık fiyatı ile tanımlanır, ikinci nokta mum 30 ve açık fiyatı ile tanımlanır ve üçüncü nokta mum 1 ve onun açık fiyatı ile tanımlanır. Bir ticaret sinyali almak için robot, 1 ve 2 noktalarının fiyatlarından yararlanır. Bir satın alma sinyali için, ilk puan ikinci noktadan daha düşük olmalı ve bir satış sinyali için, ilk puan ikinciden daha yüksek olmalıdır. nokta.


Açık işlem sayısı maksimumdan azsa ve bir ticaret girişi mevcutsa, robot 0,01 pozisyon büyüklüğünde bir işlem açar. Bu ticaret, 20 piplik bir stop loss artı spread ve spread eksi 50 piplik bir alım karı ile gelir. Bir ticaret ancak yeni bir mum oluştuğunda açılır. Sonraki mumlarda başka bir sinyalin ortaya çıkması durumunda, mevcut sembolde 10'dan az işlem olduğu sürece sinyal alınacaktır.



The Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Andrews Pitchfork Uzman Danışmanı tarafından gerçekleştirilen her ticaretin belirli bir kar alma ve zarar durdurma değerleri varken, alım satımın diğer fiyatlarla kapatılması mümkündür. Bunun nedeni, takip eden ve başabaş işlevlerinin kullanılmasıdır. Başabaş işlevi, işlem 30 pip kazandığında devreye girerken, takip eden işlev işlem toplam 40 pip kazandığında devreye girer. Eşitlik tek seferlik bir olay olsa da, fiyat yeni stop loss veya kar elde edene kadar stop takibi devam eder.



Andrews Pitchfork Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Andrews Pitchfork Uzman Danışmanı, kar elde edebilmek için iyileştirilmelidir. Testteki başarısızlığın en belirgin nedeni, yalnızca yüzde 32 olan düşük kazanma oranıydı. Bu, mevcut giriş kurallarının kar getirmek için yeterli olmayabileceği anlamına gelir. Bununla bağlantılı olarak, sistem, dirgen aracının ticarette nasıl kullanılması gerektiğini kullanmıyor. Dirgen kurmak için üç noktayı ayarlamak için rastgele sayıda mum kullanmak yanlıştır. Robot, geçerli zaman diliminde en son üç salınım noktasını belirlemeli ve dirgenin bağlantı noktalarını oraya yerleştirmelidir.

Bu sistemin bir başka zayıflığı, işlemler arasındaki sınırlı aralıktır. Testte ölçüldüğü gibi, işlemler arasındaki mesafe bir pipten daha az olabilir. Bu tür bir giriş, büyük hacimli bir işlem yapmak kadar iyidir. Bu endişeyi gidermek için alım satımlar arasında minimum bir mesafe belirlenmelidir. Robot her mumda bir ticaret açtığından, gerçek ticaret açığı minimum değerden daha yüksek olabilir ki bu aslında daha iyidir. İşlemleri boşa çıkarmak için bir ızgara sistemi kullanmak ve bekleyen emirleri kullanmak gerekli değildir.

Görünüşe göre ticaret sistemi trend piyasalarda ticaret yapmak için tasarlanmış. Değişen piyasa koşullarında kar üretir ancak değişen piyasalarda para kaybeder. Piyasalar eğilimlerinden daha fazla değişiklik gösterme eğiliminde olduğundan, başarı şansı zaten bu ticaret sistemine karşı başlamaktadır. Başarı şansını artırmak için ticaret girişleri daha da filtrelenmelidir.


 

FREE Andrews Pitchfork EA

Download the FREE Andrews Pitchfork Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.