Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4

Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4
  2. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 için Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 , adından da anlaşılacağı kadar basit bir ticaret sistemidir. MT4 platformunda kullanılmak üzere geliştirilmiş olup, dolar ve yen çiftleri için sırasıyla beş basamaklı ve üç basamaklı döviz kurları ile, dolar ve yen çiftleri için dört basamaklı ve iki basamaklı fiyat teklifleri ile alım satım hesaplarında uygulanabilmektedir, sırasıyla.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu robot ticaret algoritmasında ortalama gerçek aralık (ATR) göstergesini kullanıyor. Çok yönlü bir araç olarak ATR, tüccarlar için çok şey yapabilir. Trend yönünü söyleyememesine rağmen hem ticarete giriş hem de ticaret çıkışı için kullanılabilir. Birincil kullanımı, tüccarın ticaret girişini zamanlamasına, her ticaretteki riski tanımlamasına ve ihtiyaç ortaya çıktıkça piyasadan çıkmasına yardımcı olabilecek piyasa oynaklığı hakkında bilgi sağlamaktır. Bu ticaret sisteminde, ATR, zararı durdurmak ve bir ticaretten kar elde etmek için kullanılmaktadır.

Bu uzman danışmanı ticarette uygulamak isteyen herhangi bir kullanıcının önce bir demo hesabında kullanması önerilir. Tercihen, kullanıcı robotu strateji test cihazında bir süre çalıştırmayı düşünmelidir. Bu, robotun tasarlandığı gibi çalışıp çalışmadığına dair bir fikir edinmek ve işe yarayan ayarları bulmak içindir. Kısa bir test çalışması iyi sonuçlanmadığı için bu bir zorunluluktur. Bu ticaret sisteminin etkinliğini belirlemek için daha fazla test gereklidir.


FREE Basic ATR based take and stop EA

Download the FREE Basic ATR based take and stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
MT4 için Temel ATR tabanlı alma ve durdurma Uzman Danışmanı, ticaret girişini aramadan önce ilk kontrolleri gerçekleştirmez ve yatırımcılara karar vermelerinde rehberlik etmek veya daha sonra kullanılmak üzere grafikte veri elde etmek ve nesneleri görüntülemek için uzun hesaplamalar yapmaz. ticaret üretiminde. Grafiğe düştüğünde, uzman danışman, mevcut sembolde açık işlemleri bulmak için hemen ticaret havuzundaki emirlerde döngü yapar. Hiçbiri yoksa, ticaret girişi için teknik göstergeye atıfta bulunacaktır.

Bu ticaret sisteminde ATR nasıl kullanılır ve ayarları aşağıda özetlenmiştir:


  • Ortalama gerçek aralık (14. periyot) - Bu, MT4 platformuyla birlikte gelen standart ATR göstergesidir. Geçerli zaman dilimine ve mevcut muma uygulanır. ATR değeri elde edildiğinde, zarar durdurma mesafesini elde etmek için 1,5 ile ve kar alma mesafesini elde etmek için 2,0 ile çarpılır. ATR göstergesinin doğası gereği, zararı durdur ve kar al mesafeleri işlem başına değişir. Piyasadaki oynaklık arttıkça ve azaldıkça mesafeler artar ve azalır. ATR'nin bu davranışı, piyasa hangi yöne gideceğine karar vermeden önce, fiyatın her iki yönde de yeterli alana sahip olmasını sağlar.


Bu uzman danışmada, ATR trend yönünü belirlemek için kullanılmaz. Sadece zararı durdur ve kar al özelliği için kullanılır. Bir işlem yapılmadan önce, robot ilk olarak yeni alım satımları gerçekleştirmek için yeterli serbest marj olup olmadığını kontrol eder. Bu durumda, işlem hemen 0,01 lot büyüklüğünde (varsayılan değer) gerçekleştirilir. İşlem türü Girişler'de kullanıcı tarafından belirlenir ve robot her seferinde bir işlem yapacaktır. Satın alma seçilirse, kullanıcı satış tarafına geçmeye karar verene kadar yalnızca alış işlemleri alınır. Satış seçilirse, robot yalnızca satış işlemlerini alacaktır.

Ticaretin yürütülmesi üzerine robot, zararı durdurma ve kar durdurma emirlerini hemen belirlemez. Bir ticaret talebi başarılı olduğunda, robot bileti durdurma kaybını ayarlamak ve kar elde etmek için kullanacaktır. Bir alış ticareti için, durdurma zararı, ATR değerinin 1,5 katı bir mesafede mevcut satış fiyatının altına yerleştirilir ve alım karı, ATR'nin iki katı mesafede mevcut satış fiyatının üzerine konur. Zararı durdur ve kar elde etmenin bu göreceli mesafesi genellikle kabul edilebilirdir ve ölçeği her işlemde ödül lehine biraz ipucu verir.Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


MT4 için Temel ATR tabanlı alma ve durdurma Uzman Danışmanı, piyasa emirlerini aktif olarak yönetmez. Bir ticari kazanç veya kaybın sonucunu belirlemek için fiyata dayanır. Fiyat kar alma hedefine ulaşırsa ticaret kazanır ve fiyat zarar durdurma fiyatına temas ederse ticaret kaybeder. Piyasa oynaklığına bağlı olarak, her ticaretteki risk ve ödül değişir. Piyasa oynak ise, stop loss giriş fiyatından oldukça uzağa yerleştirilir ve kar alma işlemi bunu takip eder. Bu arada, piyasa sakin olduğunda risk ve ödül azalır.Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 için Basic ATR based take and stop Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


MT4 için Temel ATR tabanlı al ve durdur Uzman Danışmanı henüz canlı ticarette kullanılmaya uygun değildir. Robotun strateji test cihazındaki performansı henüz belirlenemiyor. Bazen olumlu bir sonuç gösterse de, bu, test eden kişi testin sonunda bir siparişi zorla kapattığında gerçekleşir. Varsayılan olarak, işlemlere girmek için satın alma parametresi etkindir. Test sırasında, bir satın alma işlemi program hatası nedeniyle süresiz olarak devam etti ve test sonuçlandığında piyasa fiyatı açık fiyatın üzerinde olduğu için pozitif bölgede sona erdi.

Bu, ticaret sistemini geri test cihazında çalıştırırken elde edilebilecek herhangi bir sonucun güvenilmez olduğu anlamına gelir. Bir sorunu düzeltmek için program kodu gözden geçirilmelidir. Aksaklıklara rağmen robotun amaçlandığı gibi çalışmasını sağlamak için daha sağlam bir programlama çözümü uygulanmalıdır. Robot çok fazla işlev gerçekleştirmediğinden, robot, açık bir ticaretin doğru stop loss ve kar değerlerini alıp almadığını arada bir kontrol edecek şekilde programlanabilir.

Bu uzman danışman, tasarımı açısından çok basit ve bu durumda kötü bir şey olabilir. Örneğin, tüccar bir seferde işlem yapmak için yalnızca bir yön seçebilir. Belirli bir yön seçilirse ancak piyasa ters yönde hareket ediyorsa, robot başlangıçta başarıya hazır değildir. Bununla birlikte, tüccar herhangi bir zamanda ticaret yönünü ayarlayabilir. Bu durumda, ticaret sistemi kısmen otomatik hale gelir.

Ek olarak, ticarette tek başına ATR kullanmak iyi bir fikir değildir çünkü gösterge eğilimi belirlememektedir. Sadece son dalgalanmayı anlatıyor. İyi bir para yönetimi stratejisine sahip olmak, bu uzman danışmanla ticaret yapmak için yeterli olmayabilir. Bu nedenle, trend yönünü belirleyen bir veya iki teknik araç bu robotun performansını artırabilir. Trend yönünü söyleyebilen bir teknik gösterge örneği hareketli bir ortalamadır. Eğilimi oluşturmak için genellikle bir hareketli ortalama yeterlidir. Elde edilmesi gereken önemli şey, robotun rasgele alım satım yapmamasıdır, böylece ticaret sistemi bazı olumlu sonuçlar verirse tüccarlar daha fazla güvene sahip olabilir.

Şimdiye kadar bahsedilen her şey, ticaret sisteminin programatik olarak iyileştirilmesi gerektiği anlamına geliyor. Ancak bundan sonra, tercihen optimizasyonla test yapılması düşünülmelidir. Robot, test sonuçlarında karlı geçişler göstermeye başladığında, bu ayarlar, bu kez optimizasyon yapılmadan testi tekrar çalıştırmak için kullanılabilir. Bu, optimizasyon sonucunun gerçekten doğru olup olmadığını kontrol etmek içindir. İleri test daha sonra yapılabilir.


 

FREE Basic ATR based take and stop EA

Download the FREE Basic ATR based take and stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.