Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4

Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4
  2. Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4 MT4 platformu için çok basit bir algoritmik ticaret sistemidir. Piyasa eğilimini bulmak ve bu yönde ticaret yapmak için teknik bir gösterge veya başka bir giriş yöntemi kullanmaz. İşlemlerin yönünü belirleme konusunda kullanıcıya güvenir ve ardından teklifini gerçekleştirir. Bu uzman danışman, piyasalardan kar elde etmek için durdurma emirlerini ve takip eden durdurmayı kullanır.

Bu ticaret sistemi, hem dört basamaklı hem de beş basamaklı komisyoncularda açılan işlem hesaplarında kullanım için uygundur. Herhangi bir zaman dilimi ve herhangi bir sembolü takas edebilir. Kullanıcı onu başka sembollerde kullanmak isterse, her sembole bir örnek eklenmelidir ve kullanıcının her seferinde sihirli sayıyı değiştirmesi gerekmez. Robot gayet iyi çalışacak. Diğer sembollerle gerçekleştirilen ticaret işlemlerine müdahale etmeyecek ve aynı ticaret hesabında kullanılan diğer ticaret sistemlerinin performansını engellemeyecektir.

Bu robotun tasarımı çok basitken, kısa bir test çalışması ilginç bir performans ortaya koyuyor. Test, beş aylık piyasa verilerini kapsıyordu. Varsayılan ayarlarla, test başabaş noktasına yakın bitti. Robotun toplamda yaklaşık 284 işlem aldığını ve yaklaşık yüzde 75'lik bir kazanma oranıyla 217 kez kazanmayı başardığını öğrenmek büyüleyici. Bu kazanma oranı, otomatik veya manuel her tür ticaret sistemi için yüksektir. Artı, maksimum dezavantaj yüzde birden az, ki bu çok az. Kalan soru, kazanma oranı mükemmel olduğunda robotun neden para kaybettiğidir. Kullanıcı kendi testini yaptığında cevabı bulabilir.


FREE Basic EA with trailing stop EA

Download the FREE Basic EA with trailing stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
MT4 için Uzman Danışmanı takip eden Temel EA, harekete geçmek için yeni bir mum oluşmasını beklemez. Kene ile çalışır. Yeni bir kene geldiğinde, robot yalnızca bir şeyi kontrol eder. Mevcut sembolde açık bir emir bulmak için ticaret havuzundaki emirler arasında dolaşır. Varsa ticaret türünü belirler. Ticaret bir satın alma veya satış ise, robot başka işlemler gerçekleştirmez. Bekleme moduna geçer. Öte yandan, açık bir işlem yoksa, robot hemen ticaret sunucusuna bir emir gönderir. Gönderilen emir türü, Girişler'de kullanıcı tarafından ayarlanan parametreye bağlı olarak al veya sat şeklindedir. Varsayılan ticaret türü uzundur.

Alım satım emri, Girdiler'de tanımlandığı gibi, kayıp durdurma ve kar alma gibi bir lot büyüklüğü ile gelir. Ticaret talebi başarılı olduktan sonra robot, zararı durdurmayı değiştirmek ve kar elde etmek için başka bir talep gönderir. Varsayılan stop loss 50 pip ve varsayılan alım karı 50 piptir. Robot her seferinde bir işlem yapıyor. Yeni ticaret fırsatları aramaya başlamadan önce ticareti sonuna kadar yönetir.Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Daha önce de belirtildiği gibi, Temel EA tarafından MT4 için Stop Expert Advisor ile alınan alım satımlarda stop loss vardır ve kar elde edilir. Ancak robot, işlemleri aktif olarak yönetmek için takip eden durdurmayı kullanır. Bir işlem karlı hale geldiğinde ve en az 15 pip kazandığında, takip eden durdurma işlevi devreye girer. İlk çalıştırmada robot, risksiz bir ticaret için zararı durdurma oranını başabaş noktasına taşır. Bundan sonra, fiyat ticaret yönünde hareket ettiği sürece, bir puan kadar küçük bir fiyat hareketi olsa bile, stop loss her adımda ayarlanır. Robot, alım satım karı veya ayarlanmış stop loss ile ticaret kapanana kadar piyasa fiyatı ile stop loss arasında 15 piplik bir mesafeyi koruyacaktır. Her iki durumda da, bu kadar kapalı ticaret, ticaret hesabı için olumlu bir şekilde sona erer.Basic EA with trailing stop Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


MT4 için Expert Advisor için sonda durdurmalı Temel EA'nın test modunda nasıl çalıştığını belirlemek için birkaç test turu yapıldı. Bu testte beş aylık veriler kullanılır. Robot, ilk test çalışmasında ilginç bir sonuç gösterdiğinden, birkaç test başarıyla tamamlandı. Robot, beş aylık bir süre içinde çok sayıda işlem yaptı, ayda ortalama 55 işlem yaptı ve kazanma oranı yaklaşık yüzde 75.

İkinci test turunda, takip eden durdurma devre dışı bırakıldı ve sonuç şimdi pozitif. Robot küçük bir kar elde etti, küçük düşme devam etti ve ticaret sayısı yarıya indirildi. Bu test çalıştırmasında, risk-ödül oranı birdir (50 pip riski ve 50 pip ödül). Risk-ödül oranı, takip eden durdurma olmadan ödül lehine ayarlandığında (yani, 50 pip riski ve 75 pip ödül), daha fazla kar elde edildi, düşüş hala küçük, ticaret sayısı yarıya düşürüldü ve kazanma oranı gitti yaklaşık yüzde 45'e düştü.

Risk-ödül oranı daha fazla ayarlandığında (yani, 50 pip riski ve 100 pip ödül), takip eden durdurma olmaksızın tekrar ayarlandığında, sonuç pozitifti ancak önceki test çalışmasından fark küçüktü. Bu nedenle, risk-ödül oranını daha da artırmak daha iyi sonuçlara yol açmayabilir.

Girişler'de satış ticareti seçildiğinde ve takip eden durdurma işlevi etkinleştirildiğinde, hesap yüksek bir kazanma oranıyla bile (yani yüzde 72) para kaybetti. Takip eden durdurma işlevi devre dışı bırakıldığında ve normal risk-ödül oranıyla, test minimum kayıpla sona erdiğinde, daha az işlem yapılır ve kazanma oranı düşüktür.

Bu test, ticaret sisteminin tüccar için para kazanma potansiyeline sahip olduğunu gösterdi. Ancak, tüccar en iyi ayarları bulmalıdır. Kullanıcının bu robotu kullanarak karlı hale gelmek için doğru ticaret yönünü seçmesi çok önemlidir. İlk testte, seçilen önyargı doğru olduğundan robot para kazandı. Daha sonraki testlerde ters yön seçildiğinde robot para kaybetti.

Bu ticaret sistemi, daha etkili olması için biraz iyileştirme kullanabilir. Şu anda olduğu gibi, alım satım yönüne ilişkin girdi için kullanıcıya bağlı olması anlamında tam otomatik bir ticaret çözümü değildir. Mesele, ticaret yönünü bulmak basit bir iştir. Bir veya iki hareketli ortalama gibi basit araçlar kullanılarak yapılabilir. Piyasanın ticaret yönünü belirlemesine izin vermek, robota daha fazla başarı şansı verebilir çünkü ihtiyaç ortaya çıktıkça ticaret önyargısını değiştirebilir.

Gerçekleştirilen testlerin sayısı bu ticaret sisteminin potansiyeline ışık tutsa da, gerçek performansını belirlemek için daha fazla test yapılması gerekebilir. Robotu strateji test cihazında optimizasyonla çalıştırmak, keşfedilecek bir alandır. Bu, yatırımcının en iyi sonuçları verecek en iyi ayarları bulmasına yardımcı olacaktır. Bu daha derinlemesine test, çok zaman ve bilgisayar kaynağı gerektirse de, kullanıcıya ticaret sisteminin yalnızca amaçlandığı gibi çalışmadığı, aynı zamanda kar getirebileceği konusunda daha fazla güven verebilir. Kullanıcı yetenekli veya bilgili ise, robotu test modunda sanal bir özel sunucuda çalıştırabilir, böylece test kesintisiz olarak yapılabilir.


 

FREE Basic EA with trailing stop EA

Download the FREE Basic EA with trailing stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.