Basic Trailing Stop Expert Advisor For MT4

Basic Trailing Stop Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Basic Trailing Stop Expert Advisor For MT4
  2. MT4 için Temel Trailing Stop Expert Danışmanı - Giriş Kriterleri
  3. MT4 için Temel Trailing Stop Expert Danışmanı - Çıkış Kriterleri
  4. MT4 için Temel Trailing Stop Expert Danışmanı - İyileştirme Odası

 

Basic Trailing Stop Expert Advisor For MT4 , mevcut semboldeki kazanan işlemlerin durdurma kaybını biraz farklı bir şekilde ayarlar. Diğer uzman danışmanlar, bir ticaret girişinin kârını güvence altına almak ve maksimize etmek için bu işlevi etkinleştirirken, bu robot, bir ticaretin bir puan kadar az kazandığı anda hemen harekete geçer.

Bu olduğunda, robot, fiyatın giriş fiyatından uzak olmasıyla aynı mesafede durdurma kaybını hareket ettirir. Bu stratejinin dezavantajı, takibi durdurmanın erken yapılması ve programın kârlılık açısından tüccar aleyhine çalışabilmesidir.


FREE Basic Trailing Stop EA

Download the FREE Basic Trailing Stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


MT4 için Temel Trailing Stop Expert Danışmanı - Giriş Kriterleri
Temel Trailing Stop Expert Advisor, MetaTrader4 platformu için temel bir ticaret sistemidir. Bir grafik üzerinde ilk kez uygulandığında, program Girdiler'deki değişkenleri brokerın sunucusundan alınan fiyat tekliflerine göre noktalardan piplere dönüştürmek için bazı hesaplamalar yapar. Robot ayrıca çubuk sayısının 30'dan büyük olup olmadığını ve 10 puandan büyükse kar alma hedefini de kontrol eder.

Yukarıdaki iki kontrolden herhangi biri olumsuzsa, robot terminal penceresinde bir hata yazdıracaktır. Ancak, bu tür bir eylem yararlı değildir çünkü kullanıcı, istemci terminalinin Uzmanlar sekmesine gitmeden notları göremez ve hatalar, başlatma sırasında yalnızca bir kez yazdırılır. Daha iyi yol, bu amaç için uyarıları kullanmaktır. Alternatif olarak, robot tablodan hemen kaldırılabilir.

Kullanıcının uzman ayarlarında ayarlayabileceği çok az değişken vardır ve bunlar kendinden açıklamalıdır. Kullanıcı, alım satım sisteminin performansını tercihine göre optimize etmek için varsayılan ayarlarda değişiklik yapmakta serbesttir. Girişlerdeki mevcut parametreler şunlardır:


  • stopLossPips = 20 - Bu robot tarafından alınan her ticaretin 20 piplik bir stop loss vardır. Bu değişken yalnızca ilk durdurma kaybını ayarlamak için kullanılmaz. Ayrıca, kazanan bir ticaretin durdurma kaybını takip etmek için de kullanılır.
  • lot = 0.1 - Bu robot tarafından gerçekleştirilen tüm işlemlerin lot büyüklüğü 0.1'dir.
  • slippage = 5 - Robot tarafından talep edilen fiyat ile sunucu tarafından döndürülen dolum fiyatı arasındaki maksimum pip sapmasıdır.
  • magicNumber = 1443192709 - Robot, ticaret yönetimine yol açmak için bu benzersiz numarayı her ticarete atar.


Bu ticaret sistemi için giriş kurallarını iki teknik gösterge tanımlar. Geçerli bir sinyale ulaşmak için, gösterge setinin bir al veya sat sinyali vermesi, ancak hem al hem de sat sinyalleri vermemesi gerekir. Göstergeler herhangi bir sinyal vermezse, işlem yapılmayacaktır. Bir sinyal sağlamak için göstergelerin nasıl kullanıldığı aşağıda açıklanmıştır:


  • Emtia kanalı endeksi (dönem 14, kapanış fiyatı) - CCI, geçerli zaman diliminin ve sembolün bir önceki mumuna uygulanır. CCI 100'den büyük ve 250'den küçükse bir satış sinyali üretilecektir. CCI -100'den büyükse ve -150'ye eşit veya daha küçükse, bu doğru olamaz.
  • Göreceli güç endeksi (dönem 14, kapanış fiyatı) - RSI göstergesinin değeri, geçerli zaman diliminin ve sembolün önceki mumundan hesaplanır. RSI 30'un altında veya buna eşitse (aşırı satım anlamına gelir) bir satın alma sinyali üretilir ve RSI 70'in üzerindeyse (aşırı alım anlamına gelir) bir satış sinyali alınır.


Girdiler'de robotun yalnızca belirli sayıda işlem alabileceği belirtilmese de, uzman danışman yalnızca geçerli sembolde açık bir işlem olup olmadığını kontrol eder. Hiçbiri yoksa, robot bir ticaret girişi arayacaktır. Açık bir ticaret varsa, robot durdurma kaybını ayarlayıp ayarlayamayacağını kontrol edecektir. Bu koşullar dolaylı olarak uzman danışmana mevcut sembol üzerinde bir seferde bir işlem açması talimatını verir.MT4 için Temel Trailing Stop Expert Danışmanı - Çıkış Kriterleri


Her işarette, Temel Trailing Stop Expert Advisor, aktif grafikte bir işlem olup olmadığını kontrol eder. Durum böyleyse, robot piyasa fiyatına göre zararı durdurun konumunu belirlemek için daha fazla araştırma yapacaktır. İz durdurma işlevini tetiklemeden önce fiyatın belirli sayıda pipi giriş fiyatının ötesine taşımasını gerektiren diğer birçok işlem sisteminin aksine, bu işlem sistemi, işlem bir puan veya daha fazla kazandığında, seçilen bir emrin durdurma kaybını hemen takip etmeye başlar.

İzlemeyi durdur bu şekilde gerçekleştirilir. Bir alış işleminde, alış fiyatı en az bir puan için giriş fiyatının üzerine çıkarsa, zarar durdurma aynı miktarda hareket eder. Robot, alım satımın durdurma kaybı ile teklif fiyatı arasında 20 piplik bir mesafeyi koruyor. Aynı mantık bir satış ticareti için de geçerlidir. Bu ticaret yönetimi tarzı ile, takip eden durdurma etkinleştirilse bile alım satımların zararla kapandığını görmek mümkündür.MT4 için Temel Trailing Stop Expert Danışmanı - İyileştirme Odası


MT4 için Temel Trailing Stop Expert Advisor, programda yer alan kodlama miktarına göre değerlendiren çok basit bir uzman danışmandır. Robot, test sırasında geri dönüş üretemedi. Bu kısmen düşük kazanma oranından ve kısmen de yalnızca satış işlemlerinin yürütülmesine neden olan bir kod hatasından kaynaklanmaktadır. Bu, strateji test edicisindeki Rapor sekmesinde belirgindir.

Geriye dönük testte, uzman danışman, bir döviz çiftinde ve bir zaman diliminde beş aylık test verilerini kullanarak çalıştırılır. Geri test sırasında tamamı satış ticareti olan toplam 145 alım satım alındı. Koda bakıldığında, hatanın CCI göstergesinin ne zaman yükseliş sinyali vereceğini tanımlayan bir ifadeden geldiği görülebilir. Bu küçük gözetim nedeniyle asla bir satın alma sinyali üretilmeyecektir. Bu hata düzeltilirse, uzman danışman daha iyi veya daha kötü için farklı bir sonuç verebilir. Bu görev, ilgilenen kullanıcının üzerinde çalışması için bırakılmıştır.

Kod hatasını bir kenara bırakırsak, uzman danışmanın mevcut kazanma oranı uygun değildir. Geri test sonucuna göre, robot yüzde 33'lük bir kazanma oranı elde etti. Risk-ödül oranı ödül lehine ayarlanmış olsaydı, ticaret sonucu başabaş veya karlı olabilirdi. Bu, ödül-risk oranı en az 2 olduğunda mümkündür. Oran 2 olduğunda, başabaş bir sonuç mümkündür ve daha yüksek herhangi bir şey, pozitif bir getiri anlamına gelebilir.

İz durdurma işlevi nedeniyle, bu şekilde elde edilen kazanma oranı çok fazla değer taşımaz. Bu, kazanma oranı yüzde 50'den yüksek olsa bile geçerlidir. Bunun nedeni, bir işlemin kârlı olduğu zaman kazanılan paranın, bir işlem kaybeden olduğu zaman kaybedilen paraya kıyasla nispeten küçük olabilmesidir. Bu nedenle ödül-risk oranı yeterince düşünülmelidir. Sağlam ticaret ilkelerine dayanan basit bir ticaret stratejisi, ödül-risk oranı uygunsa yine de para kazanabilir.

Bu uzman danışmanın alım satım performansını tersine çevirmek için, takip eden stoptan statik kar almaya geçiş, keşfedilebilecek bir alandır. En az 2 ödül-risk oranının ayarlanması önerilir. Bu, çoğu tüccar tarafından önerilen standart orandır. Daha yüksek oranlar testte araştırılabilir. Bu değişiklik, yine de kod incelemesini içerir.

 

FREE Basic Trailing Stop EA

Download the FREE Basic Trailing Stop Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.