Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4

Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4
 2. Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 için Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 , MetaTrader4 ticaret platformu için yarı otomatik bir ticaret sistemidir. Yalnızca bir sembol üzerinde, yani kullanıcı tarafından eklendiği sembol üzerinde çalışır. Kullanıcı bu uzman danışmanı diğer ticari sembollerde kullanmak isterse, programın bir örneği bu sembollerin her birine eklenmelidir.

Adından da anlaşılacağı gibi, robot, kullanıcının alım satım açmayı planladığında etkileşime girebileceği grafik üzerinde al ve sat durdur düğmeleri oluşturan bir program olarak düşünülebilir. Gerçek senaryoda böyle bir varsayım doğru değildir. Bu uzman danışmanın isminin yanlış olduğu söylenebilir. Gerçekte, robot grafikte al, sat ve kapat düğmeleri oluşturur (yukarıdaki resme bakın).

Uzman danışmanın aslında yatırımcının alım satımları manuel olarak açmasına ve alım satımları manuel olarak kapatmasına izin verdiği anlaşılıyor. Manuel ticaret girişi bir zorunluluk olsa da, alım satımları manuel olarak kapatmak zorunlu değildir, sadece tüccar için herhangi bir zamanda kullanabileceği bir seçenek. Bunun nedeni, robotun ticareti tüccar adına yönetebilmesidir. Bunu yapmak için robotun tüccarın yönlendirmesine ihtiyacı var. Kullanıcı, Girişler kısmına istediği değerleri girerek aşamayı ayarlamalıdır.


FREE Buy Sell Stop Buttons EA

Download the FREE Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Satın Al Satmayı Durdur Düğmeleri Uzman Danışmanı her tıklamada üç ana işlevi yerine getirir. Bu işlevler ticaret çıkışı, başabaş ve takiptir. Ancak, mevcut sembolde henüz açık işlem yoksa, her bir işlev için harcanan süre kısa olacaktır.

Girişlerde, kullanıcının bu ticaret aracından en iyi şekilde yararlanmak için gerekli olduğu şekilde bilgi sahibi olması ve ince ayar yapması gereken birkaç değişken vardır. Bu değişkenler aşağıda ayrıntılı olarak ele alınmıştır:


 • USESTOP = true - Bu değişken doğru olarak ayarlandığında, robot her onay işaretinde açık bir ticaretin kapatılıp kapatılamayacağını kontrol eder.

 • USEMOVETOBREAKEVEN = true - Bu parametre doğru olarak ayarlandığında, uzman danışman, açık bir ticaretin zarar durdurmasının başabaş seviyeye getirilip getirilemeyeceğini her onay işaretinde kontrol edecektir.

 • WHENTOMOVETOBE = 10 - İşlem en az 10 pip kazandıysa, bir işlemin durdurma kaybı başabaş noktasına taşınacaktır. Bu olay yalnızca bir kez olur.

 • PIPSTOMOVESL = 5 - Başabaş işlevi açık olduğunda ve bir işlem 10 pip kazandığında, uzman danışman, beş pip kar elde etmek için zararı durdurma tutarını giriş fiyatının beş pip ötesine taşıyacaktır.

 • Lotlar = 0,01 - Bu lot miktarı yalnızca nominal bir pozisyon boyutudur. Gerçek parti büyüklüğü maksimum riske bağlıdır.

 • MaximumRisk = 0,02 - Bu değer sıfırdan büyük olduğundan, robot yukarıdaki lot boyutunu kullanmayacaktır. Gerçek lot büyüklüğünü elde etmek için, bu değer serbest marjla çarpılır ve 1.000'e bölünür.

 • TrailingStop = 40 - Bir ticaret en az 40 pip kazandığında, takip eden durdurma işlevi etkinleşir.

 • Stop_Loss = 20 - Kullanıcı Satın Al veya Sat düğmesini tıklayarak bir işlem başlattığında, işlemin ilk durdurma kaybı 20 piptir.

 • TakeProfit = 50 - Kullanıcı bir işlem yaptıktan sonra, robot hemen kar alma miktarını 50 pip olarak ayarlayacaktır.

 • MagicNumber = 1111 - Satın Al veya Sat düğmesine tıklanarak gerçekleştirilen her ticaret, daha sonra ticaret yönetiminde kullanılmak üzere bu sihirli numaraya sahip olacaktır.

 • NumberOfTrades = 3 - Bu değişken, her bir sembol üzerinde açılmasına izin verilen işlemlerin sayısını ifade etmez; daha ziyade, kullanıcı Satın Al veya Sat düğmesine tıkladığında robotun kaç kez işlem açmaya çalıştığını ifade eder.


Uzman danışman, ticaret girişi için teknik bir gösterge kullanmaz, yalnızca ticaret çıkışı için kullanır. Bu göstergenin ne olduğu ve bu amaçla nasıl kullanıldığı aşağıda açıklanmıştır: • Bollinger bantları (dönem 20, sapma 2) - Ticaret çıkışı için standart bir Bollinger bantları göstergesi kullanılır. Bir önceki mumun kapanış fiyatı üst bandın üzerindeyse bir alış işlemi kapanacak ve önceki mumun yakın fiyatı alt bandın altındaysa bir satış ticareti kapatılacaktır. Üst ve alt bantların değerleri cari dönemin bir önceki çubuğundan ve sembolünden elde edilir.


Kullanıcı aktif grafikteki Satın Al veya Sat düğmesine tıkladığında, robot ticaret sunucusuna anında bir ticaret talebi gönderir. Bu talep, lot büyüklüğü, zararı durdurma, kar alma ve sihirli sayı özelliklerini içerir. Kullanıcının Girişler'de lot büyüklüğünü kendi seçtiği herhangi bir değere ayarlayabileceği görülürken, maksimum risk değişkeni sıfırdan büyük olduğu için bu değer ticaret yürütme sırasında robot tarafından göz ardı edilecektir.

Lot büyüklüğünü elde etmek için robot, ticaret hesabındaki serbest marjı belirler ve ardından maksimum riskin değerini katlar. Ardından, çarpım 1.000'e bölünür ve bölüm üç haneye normalleştirilir. Geçersiz lot miktarından kaynaklanan sipariş girişi hatalarını önlemek için robot, elde edilen lot büyüklüğünün ticaret hesabı için izin verilen minimum ve maksimum lot miktarları aralığında olup olmadığını daha fazla kontrol eder.Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Zararı durdur ve her bir işlemin karını belirleyerek, Satın Al Sat Durdur Düğmeleri Uzman Danışmanı, piyasanın bir işlemin sonucu üzerinde biraz söz sahibi olmasını sağlar. Robot, kazanan işlemleri aktif olarak yönettiği için, piyasa yalnızca kaybedilen işlemleri etkileyebilir. Fiyat 20 piplik bir ticarete karşı hareket ederse, ticaret zararla kapatılır. Öte yandan, bir ticaret 10 pip kazandığında, robot, stop loss'u giriş fiyatının ötesinde beş pip'e taşıyarak karı hemen güvence altına alacaktır. Yeni stop loss vurulmamışsa ve fiyat ticaret lehine hareket ederse, kazanç 40 pip'e ulaştığında ticaret takip edilecektir.

Başabaş ve takip eden durdurmaya ek olarak, uzman danışman, gerekli gördüğü zaman zaman zaman bir işlemi kapatabilir. Bu, robot bir açık ticaretin yönünün tersi bir sinyal aldığında gerçekleşir. Bu sinyal Bollinger bantlarından geliyor. Örneğin, söz konusu işlem bir satın alma işlemiyse ve gösterge düşüş sinyali veriyorsa, işlem zorla kapatılacaktır, ancak yalnızca sipariş karı pozitifse.Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 için Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Satın Al Sat Durdur Düğmeleri Uzman Danışmanının daha kullanışlı bir araç haline gelmesi için biraz iyileştirmeye ihtiyacı var. Düğmeler grafikte iyi görünse de, Girişler'de sağlanan bazı seçeneklerin veya bilgilerin de ana grafikte gösterilmesi daha iyidir, böylece kullanıcının zaman zaman bazı ayrıntıları kontrol etmek için uzman ayarlarına tıklaması gerekmez.

Ayrıca, Girdiler'de amacına iyi hizmet etmeyen bir değişken vardır. Bu değişken çoktur. Kullanıcıların bu değeri ayarlamasına izin vermek, ancak daha sonra açılmış işlemlerin lot büyüklüğünün Girişler'de ayarladıklarıyla aynı olmadığını anlarlarsa kafa karışıklığına neden olacaktır. Maksimum risk değişkeni varsayılan olarak sıfıra ayarlanmış olsaydı, bu bir endişe nedeni olmamalıdır. Bu sorunu çözmek için, ya Lotlar değişkeni Girişlerden çıkarılır ya da maksimum risk değişkeni varsayılan olarak sıfıra ayarlanır.


 

FREE Buy Sell Stop Buttons EA

Download the FREE Buy Sell Stop Buttons Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.