Candle Trader Expert Advisor For MT4

Candle Trader Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Candle Trader Expert Advisor For MT4
 2. Candle Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. The Candle Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Candle Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Candle Trader Expert Advisor For MT4 için, fiyat hareketi ve teknik göstergelerin bir kombinasyonunu kullanarak finansal piyasada işlem yapar. Fiyat eylemi, önceki mumun kopması şeklindedir. Önceki mumun yüksek seviyesinin kırılması, satın alma girişi için bir sinyaldir, önceki mumun düşük seviyesinin kırılması ise satış girişi için bir sinyaldir. Robotun ismini muhtemelen bu şekilde almıştır. Bir ticaret girişini nitelemek için teknik göstergeler kullanılmaktadır. Bu göstergeler hareketli ortalama ve momentum göstergeleridir. Bir ticaret sinyalini onaylamak için nasıl kullanıldıkları bu makalenin ilerleyen kısımlarında açıklanmaktadır.

Bu robotun arka test cihazında test edilmesi, canlı ticaret için kullanılmaya hazır olmadığını gösterdi. Hisse senedi çizgisi, testin başlangıcından sonuna doğru aşağı doğru kayıyordu. Düşüş nispeten yüksekti (yüzde 21) ve karlılık düşüktü (yüzde 34). Sonuç olarak, ticaret hesabı için test zararla sonuçlandı. Test, bir sembol ve bir nokta kullanılarak beş aylık geçmiş veriler için yapılmıştır. Bu robot başka bir sembole ve döneme uygulanırsa kullanıcılar farklı sonuçlar bulabilir, bu nedenle daha fazla test gereklidir.


FREE Candle Trader EA

Download the FREE Candle Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Candle Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Mum Tüccarı Uzman Danışmanı, yeni bir mumun başlangıcında bir ticaret açar. Ticarete girmeden önce, robot ilk olarak bir dizi kontrol gerçekleştirir. Mevcut düşüşe tolere edilebilir sınırlar içinde olup olmadığına bakar, açık alım satım olup olmadığını ve bu tür alım satımların eşitlik kırılarak korunup korunamayacağını denetler ve ek alım satım alınabiliyorsa serbest marjı kontrol eder. Test dizisi başarılı olursa, robot ticaret avcılığı faaliyetine başlar.

Girişlerde, kullanıcının gerektiğinde ince ayar yapabileceği çeşitli değişkenler vardır. Bu, tüccarın en iyi sonucu veren kombinasyonu bulana kadar deneme yanılma yapmasına izin verir. En temel değişkenler numaralandırılmış ve aşağıda açıklanmıştır:


 • Lotlar = 0.1 - Bu, bu uzman danışman tarafından açılan tüm işlemler için pozisyon boyutudur.

 • TrailingStop = 30 - Kazanan bir işlemin durdurma kaybı, işlem en az 30 pip kazandığında takip edilir.

 • Stop_Loss = 20 - Her ticaretin 20 piplik stop kaybı vardır.

 • MagicNumber = 2345 - Bu robot tarafından gerçekleştirilen her ticaretin, ticaret yönetiminde veya performans izlemede kullanılabilen sihirli bir 2345 sayısı vardır.

 • Take_Profit = 40 - Her ticaretin karı 40 piptir.

 • FastMA = 8 - Bu ticaret programında hızlı dönem hareketli ortalama (periyot 8) kullanılır.

 • SlowMA = 75 - Bu ticaret programında yavaş periyotlu hareketli ortalama (periyot 75) kullanılır.

 • Mom_Sell = 0.35 - Momentum 0.35'ten az olduğunda bir satış sinyali giriş için uygun olacaktır.

 • Mom_Buy = 0.35 - Momentum 0.35'ten az olduğunda bir satın alma sinyali giriş için uygun olacaktır.

 • UseEquityStop = true - Bu parametre doğru olduğundan, uzman danışman, belirli bir eşiğe ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için gerçek zamanlı olarak düşüşü izleyecek ve bu noktada ticaret hesabını korumak için tüm işlemler tasfiye edilecektir.

 • TotalEquityRisk = 2.0 - Tüm açık alım satımların gerçek zamanlı düşüşü alım satım bakiyesinin yüzde ikisine ulaştıysa, piyasa emirleri zarar için derhal likide edilecektir.

 • Max_Trades = 10 - Robotun, bu ayarla tanımlanan mevcut sembolde 10'a kadar işlem başlatması mümkündür.


Bu uzman danışman, bir ticaret fırsatı ararken iki yöntem kullanır ve ticaret girişini onaylamak için bir gösterge kullanır. Bu yöntemler ve göstergeler aşağıda açıklanmıştır:


 • Şamdan - Uzman danışman, giriş için birincil tetikleyici olarak basit bir fiyat eylem yöntemini kullanır. Bu yöntem, basit bir mum koparma stratejisi kullanır. Bir satın alma sinyali için, fiyat mevcut zaman dilimi ve sembolün önceki mumunun yüksek seviyesinin üzerine çıkmalıdır. Bir satış sinyali için fiyat, mevcut zaman diliminin ve sembolün önceki mumunun en düşük seviyesinin altına düşmelidir.

 • Hareketli ortalamalar (dönem 8 ve 75, doğrusal ağırlıklı ortalama, fiyat tipik) - Robot, geçerli zaman diliminin ve sembolün mevcut mumunun hareketli ortalamalarının değerlerini belirler. 8 dönemli LWMA, 75 dönemli LWMA'nın üzerindeyse, bir satın alma sinyali üretilir. 8 dönem LWMA, 75 dönem LWMA'nın altındaysa, bir satış sinyali belirtilir.

 • Momentum (dönem 15, fiyat kapanışı) - Momentum göstergesinin değerleri, bir sonraki yüksek zaman diliminin ve sembolün önceki üç mumundan elde edilir. Daha sonra bu değerler 100'den çıkarılır ve fark Girdiler'deki değişkenlerle karşılaştırılır. Üç nihai değerden en az biri 0,35'in altındaysa, herhangi bir ticaret sinyali giriş için nitelendirilir.


Bir ticaret sinyali belirlenirse ve açık alım satım sayısı maksimum değerden veya sıfırdan azsa, uzman danışman lot büyüklüğü 0,10 olan bir alım satım başlatacaktır. Kullanıcı bu işlem hacminin yüksek olduğunu düşünürse daha düşük bir değer belirleyebilir. Girdiler'de tanımlandığı gibi, ticaret, nominal risk-ödül dengesini tüccar lehine koyan, 20 piplik bir durdurma kaybı ve 40 piplik bir alma karı ile gelir. Ancak bu denge, başabaş ve takip eden işlevlerin kullanılması nedeniyle kısa ömürlüdür.The Candle Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Mum Tüccarı Uzman Danışmanı, fırsatlar ortaya çıkarsa, bir ticaret döngüsünde birkaç işlem açabilir. Birden fazla ticaretin varlığına rağmen, robot tek bir ticaret sepeti olarak değil, her bir ticareti ayrı ayrı yönetir. Bir ticaret piyasanın yanlış tarafında konumlandırılırsa, zarar durdurma fiyatından çıkılır.

Bununla birlikte, bir ticaret piyasanın doğru tarafında konumlandırılırsa, ticaret en az 20 pip kazandığında bir kez kırılacaktır. Daha sonra, toplamda 30 pip kazanca yol açan daha fazla pip kazanırsa, alım satım, kar elde edene veya bir gerçeklik kontrolünü deneyimleyene kadar sürekli olarak izlenir. Gerçeklik kontrolü, fiyat yeni ayarlanmış durdurma kaybına dokunduğunda gerçekleşir. Piyasa, alım satımların çok karlı olmasını önlemek için genellikle bu şekilde çalışır.Candle Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Test sırasında, Mum Tüccarı Uzman Danışmanı, test döneminin ortasında işlem açmaya başladı. Bir kez yaptığında, tüm grafiğin her yerinde işlemler açılır. Çoğu zaman esnaf dar bir fiyat aralığında birikir. Diğer zamanlarda alım satımlar çakışıyor gibi görünüyor. İşlemler arasında net bir ayrım yoktur. Uzman danışmanın düşük kazanma oranının nedeni bu olabilir.

Yukarıdaki endişeyi gidermek için işlemler arasında minimum bir mesafe belirlenmelidir. Bu mesafenin bir ızgara sistemi kullanımıyla tutarlı olması gerekli değildir. Önemli olan, alım satımların minimum bir mesafe ile ayrılmasıdır. Bu plan, yeni bir mumdaki mevcut açılış ticaret kurulumuyla mükemmel bir şekilde çalışacaktır. Bu hareket tarzı yerine getirildiğinde, işlemlerin minimumdan daha yüksek bir mesafeyle ayrıldığını görmek normaldir.

İyileştirilmesi gereken başka bir şey, açık alım satımları yönetme şeklidir. Şu anda, işlemler robot tarafından tek tek başa çıkma ve takip etmeyi durdurma açısından ele alınmaktadır. Bir dizi işlemin bir birim olarak ele alınması en iyisidir, böylece piyasanın yön değiştirmesi durumunda hiçbir işlem geride kalmaz. Ancak, bu değişiklik program kodunun değiştirilmesini gerektirecektir.


 

FREE Candle Trader EA

Download the FREE Candle Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.