Currency Strength Expert Advisor For MT4

Currency Strength Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Currency Strength Expert Advisor For MT4
  2. Currency Strength Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. Currency Strength Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. Currency Strength Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odaları

 

Currency Strength Expert Advisor For MT4 , birkaç ayara sahip basit bir uzman danışmandır. İşlemleri canlı yayınlanırken izlemek için yeterli zamanı olmayan swing tüccarları tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Robot bir grafiğe eklendiğinde, günün saatine bakılmaksızın giriş koşulları karşılandığı sürece alış ve satış işlemleri gerçekleştirir.

Kullanıcının birden fazla sipariş almak için robotu birden fazla grafiğe eklemesine gerek yoktur çünkü girişi kontrol etmek için 28 ana çift üzerinden geçer. Robot, giriş kriterlerinin karşılanması koşuluyla, herhangi bir zamanda, belirli bir günde 26'ya kadar işlem alabilir. Ancak, sembol başına yalnızca bir işlem yapılır.


FREE Currency Strength EA

Download the FREE Currency Strength Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Currency Strength Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri


Robot, ticaret girişlerini ararken herhangi bir teknik göstergeden sinyal almaz. Ticaret yönü tamamen robot tarafından tanımlanan ve hesaplanan para biriminin gücüne bağlıdır. Uzman danışman grafikte ilk düştüğünde, paritenin yükseliş mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğunu görmek için ana çiftlerin her bir sembolünü hemen kontrol eder. Bu sapma, günlük grafikte mevcut mumun açık fiyatının ve kapanış fiyatının göreceli konumuna dayanmaktadır. Mevcut mum az açılırsa ve daha sonra yükselirse, bu bir yükseliş sinyalidir. Mevcut mum yüksek oranda açılırsa ve ardından giriş fiyatının altına inerse, düşüş sinyali olarak alınır.

Gruptaki her bir çift belirli bir para birimi (yani EUR, GBP, AUD, NZD, USD, CAD, CHF ve JPY) içeren 28 ana çift sekiz farklı gruba ayrılır. Grubun her üyesinin yükseliş veya düşüş sinyali, bir para birimi gücü değeri bulmak için ortalaması alınır. Bu, her bir para biriminin yanında grafikte görüntülenen değerdir ve bu değer gerçek zamanlı olarak güncellenmektedir. Robotu grafiğe ekledikten hemen sonra işlemlerin açılması mümkündür. Döviz gücünün değeri belirli bir eşiğe ulaştığında işlemler daha sonra eklenebilir.

İşlemler, kendi başına para birimi gücü değerine göre gerçekleştirilmez. 28 ana sembolden yirmi altısı, her tıkta giriş için robot tarafından kontrol ediliyor. Bir para biriminin ham para birimi gücü (ör. CAD) ile başka bir para biriminin para birimi gücü değeri (ör. JPY) arasındaki fark 0,5'ten (varsayılan fark_değer değeri) büyükse, döviz çifti için bir piyasa emri gönderilecektir (yani CADJPY ). Belirli bir emir türü (yani al veya sat) mevcut günlük mumun yükselişe mi yoksa düşüşe mi bağlı olduğuna bağlıdır.Currency Strength Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Robot tasarlandığı gibi açılan piyasa emirleri için zararı durdurmaz ve kar almaz. Varsayılan olarak, kullanıcı Girişler sekmesinde işlevi kasıtlı olarak açmadıkça, takip eden durdurma işlevi de devre dışı bırakılır. Tüm bunlar, açık işlemlerin yalnızca manuel olarak veya kullanıcı tarafından doğrudan uygulanan bir komut dosyası kullanılarak kapatılabileceği anlamına gelir. Bu nedenle tüccar, işlemleri tek tek veya toplu olarak yönetmek için işlem günü kapanmadan önce işlemleri kontrol etmelidir.Currency Strength Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odaları


Bir süre boyunca performansını görmek için robotu arka test cihazında çalıştırmak mümkün değildir. Bunun nedeni, ticaret girişleri ararken 28 ana çifti dikkate almasıdır. Bu robotun gerçek ticaret için karlılığını belirlemenin tek yolu, demo ticareti yapmaktır. Robotun kesintisiz çalışabilmesi için bunun sanal bir özel sunucuda yapılması en iyisidir.

Bu robot, çevrimiçi olarak bulunan diğer robotlar ve göstergelere kıyasla para biriminin gücünü belirlemenin farklı bir yolunu kullanır. Bu robotun para birimi gücü hesaplamasındaki olası bir kusur, para biriminin gücünü ölçmek için yalnızca günlük grafikteki mevcut açık muma güvenmesidir. Mevcut mum çok hızlı bir şekilde renk değiştirebildiğinden bu çok güvenilir değildir, günlük eğilim de öyle. Bu nedenle, para birimi gücü hesaplamasında önceki mumu kullanmak daha iyidir.

Tüccarın bu robotu kullanırken küçük bir ticaret hacmi ve büyük bir sermaye kullanması tavsiye edilir, böylece devam eden kar dalgalanması hesabı ciddi şekilde etkilemez. Para birimlerinin değerleri arasındaki fark için daha büyük bir değer belirlemek, ticaret hesabında herhangi bir zamanda açık olan işlemlerin sayısını azaltmak için iyi bir fikirdir. Bu, daha yüksek olasılıklı alım satımlara, daha düşük geri çekilmeye ve daha az hesap patlaması riskine yol açacaktır.

Ticari sermayeyi etkin bir şekilde korumak için, kullanıcı SLTP işlevini etkinleştirmeyi düşünmelidir, böylece robot aktif olarak zarar durdurma koyar ve tüm açık siparişlere kar hedefleri alır. Bu, ticaret hesabına uzun vadede daha fazla hayatta kalma şansı verecektir. Böyle bir işlev etkinleştirildiğinde, kullanıcı ayrıca kar alma mesafesini durdurma kaybından daha büyük ayarlarsa, hesap daha iyi sonuç verir. En az 1,5 risk-ödül oranı, dünya çapındaki tüccarlar tarafından yaygın olarak kabul edilmektedir. İstatistiksel olarak, oran ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Ticaret hesabına, önemli bir çalışma süresi boyunca daha iyi para kazanma şansı verecektir.

Tasarlandığı gibi, robot günün herhangi bir saatinde işlem yapabilir. Alım satım faaliyeti günün saatine veya piyasa seansına göre değiştiğinden bu optimal olmayabilir. Tasarımcının piyasa oturumunu bir ticaret filtresi olarak kullanması daha iyidir. Normalde, ticaret hacmi Londra ve New York seansları sırasında akar, bu nedenle kullanıcıya başlangıçta ticaretin başlangıç ve bitiş saatini seçme seçeneği sunulması en iyisidir.

Ek olarak, hacim göstergesi, piyasa oynaklığını gösterdiği için başka bir ticaret filtresi olarak kullanılabilir. Daha yüksek hacim, daha fazla ticaret aktivitesi anlamına gelir. Kullanılacak hacmin eşik değeri günlük veya başka bir zaman dilimine ayarlanabilir. Ancak, bu yalnızca demo testi ve çizelge çalışmasıyla belirlenebilir.

 

FREE Currency Strength EA

Download the FREE Currency Strength Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.