Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4

Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4
 2. Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Adından da anlaşılacağı gibi, Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4 için yalnızca herhangi bir döviz sembolünün günlük grafiği üzerinde çalışır. Başka herhangi bir zaman diliminde, robot her tıkta hemen ana işlevden çıkar. Ek olarak, mevcut sembol üzerindeki yayılma 25 puandan (veya 2,5 pip) fazlaysa, robot çalışmayacaktır. Yayılma gereksinimi Girişlerde değişken olarak bulunmadığından, kullanıcı robotu çoğu zaman maksimum yayılımı 25 noktadan daha düşük olan bir sembole uygulamalıdır.

Alım satım sistemi, geri test cihazında zayıf bir performans gösterdi. Maksimum düşme yaklaşık yüzde 15'ti ve kazanma oranı sadece yüzde 27 idi. Sonuç olarak robot, beş aylık geçmiş fiyat verilerini çalıştırdığında hesabın yüzde 10'unu kaybetti. Bunun dışında, kayıp durumunda işlem hacmi arttığından ve kullanıcının ilk lot büyüklüğü üzerinde hiçbir kontrolü olmadığından, varsayılan ayarlarla canlı ticarette bu robotla işlem yapmak güvenli değildir.


FREE Daily Chart Trader EA

Download the FREE Daily Chart Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Günlük Grafik İşlemcisi Uzman Danışmanı her tıkırtı üzerinde çalışır ve bir seferde bir işlem açar. Martingale yaklaşımını kullanmasa da robot, önceki işlem kaybeden ise lot boyutunu artırır. Lot büyüklüğünü hesap özsermayesine göre orijinal değere sıfırlamak için bir kazanan işlem gerekir.

Girişlerde, kullanıcının alım satım sisteminin işleyişini kontrol etmek için istediği gibi ayarlayabileceği birkaç değişken vardır. Ancak, varsayılan olarak ayarlanan tüm değerler gerçek durumda uygulanan değerler değildir, bu nedenle kullanıcı, değişkenlerin uzman danışman tarafından nasıl kullanıldığını anlamalıdır. Bu değişkenler aşağıda özetlenmiştir:


 • BreakEven = 39 - Açık bir ticaret 39 pip kazandığında başabaş noktasına taşınacak. Fiili ayarlanmış durdurma kaybı sadece 39 puandır.

 • MagicNumber = 112918 - Bu numara, bu robot tarafından alınan işlemleri tanımlar ve ticaret yönetimi için kullanılır.

 • lot = 0.01 - Bu değişken, muhtemelen kodlama hatası nedeniyle işlemlerin lot boyutunu belirlemek için kodda kullanılmaz.

 • step = 900 - Bu değer puan olarak verilir. Bir işlem yapıldığında, alım karı 900 puan (veya 90 pip) artı piyasa fiyatından uzaklaşan spread olarak belirlenir.

 • stepi = 100 - Bu değer ikiye bölünür ve önceki işlemin zarar olması durumunda, daha sonra piyasa fiyatıyla karşılaştırılacak bir değer bulmak için mevcut mumun açık fiyatına eklenir veya çıkarılır. Bu karşılaştırmanın sonucu ya yeni bir al ya da sat işlemidir ya da hiç işlem yapılmaz.

 • display = true - Varsayılan olarak, bu değişken true olarak ayarlanmıştır. Yanlışsa, tablo veya performans tablosu grafikte görüntülenmeyecektir.

 • X = 400 - Bu, tablonun sol üst köşesinin ana grafiğin sol kenarlığına göre mesafesidir.

 • Y = 20 - Bu, tablonun sol üst köşesinin ana grafiğin üst sınırına göre mesafesidir.

 • use_breakeven = true - Her tıklamada, seçenek varsayılan olarak true olarak ayarlandığından, robot mümkünse bir ticareti başabaş noktasına taşımaya çalışır.


Robot ilk ticareti açarsa veya sonraki ticaret kazanan bir işlemi takip ederse, ticaret gün içinde saat 18: 00'de veya daha sonra açılır. Uzman danışmanın, bir önceki işlem bir zarar ise aynı mum veya gün üzerinde başka bir işlem veya daha fazlasını gerçekleştirmesi mümkündür. Kaybeden bir işlemden sonra bir işlem gerçekleştirilirse, günün herhangi bir saatinde alınabilir. Bu durumda, işlem aynı zamanda önceki kaybeden işlemden daha yüksek bir lot büyüklüğü ile gelir.

Kullanıcı Girişler'de lot boyutunu tanımlasa bile, uzman danışman giriş sırasında bu değeri göz ardı eder. Gerçek lot büyüklüğü, öz sermaye bir puan (veya 0.00001) değeriyle çarpılarak robot tarafından belirlenir. Bu şekilde hesaplanan lot büyüklüğü, ilk işlem için geçerlidir ve kaybedilen bir işlemi takip etmesi durumunda sonraki işlem için bir artış değeri olarak kullanılır. Örneğin, önceki işlemin lot büyüklüğü 0.20 ise ve bir zarara neden olduysa, sonraki işlemin lot büyüklüğü 0.20 artı artış değerine sahip olacaktır.Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Günlük Grafik İşlemcisi Uzman Danışmanı, işlemlerini aktif olarak yönetir. Testte görüldüğü gibi, çoğu işlem doğrudan uzman danışman tarafından kapatılır. Bu, satış fiyatı bir alış işlemi için açık fiyatın altında olduğunda veya alış fiyatı bir satış işlemi için açık fiyatın üzerinde olduğunda gerçekleşir. Birkaç durumda, işlemler değiştirilmiş stop loss ile değiştirilir ve kapatılır.

Kazanan bir işlemin durdurma kaybı, işlem 390 puan kazandığında ayarlanır. Bu noktada iki bölümden oluşan bir dizi stop loss ayarı yapılır. İlk olarak, stop loss, giriş fiyatının 39 puan ötesine taşınır. Bundan hemen sonra, neredeyse hiç zaman aralığı olmaksızın, stop loss giriş fiyatından 19 pip düşürüldü. Başka hiçbir stop loss düzeltmesi yapılmaz ve ticaret ya yeni stop loss ya da kar al ile kapatılır. Takip etmeyi durdurma yapılmaz.Daily Chart Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Daily Chart Trader Expert Advisor'ın daha güvenli ve karlı hale gelmesi için yeniden çalışması gerekiyor. Belirgin bir kusur, robot yalnızca aktif sembol üzerinde çalışırken 12 sembolü kapsayan bir tablonun gösterilmesidir. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, robot, bilgisayar kaynaklarının boşa harcanması olan 12 sembol için sonuçları günlük, haftalık, aylık ve toplam performans olarak görüntüler.

Mevcut ayarla, broker tarafındaki saat 18 veya daha büyükse işlem başlar. Bu, her kullanıcı için ticaret yapmak için en iyi zaman olmayabilir, bu nedenle alım satım programını Girdilerde değişken olarak ayarlamak daha iyidir. Bu şekilde kullanıcı tercih ettiği programı veya piyasa seansını seçebilir.

Koda bakıldığında programın eski olduğu görülebilir. Dış değişkenler küresel alana dağılmıştır, bu da kullanıcıların kodu okumasını ve robotun nasıl çalıştığını anlamasını zorlaştırır. Dış değişkenler tek bir yerde birlikte düzenlenmeli ve yerleştirilmelidir. Diğer bir can sıkıcı sorun, uzman danışman kaldırıldığında grafikteki performansla ilgili tablonun tutulmasıdır. Geride kalan nesneleri manuel olarak çıkarmak zahmetli ve zaman alıcı olabilir. Bu, robotun uzman danışman terminalden ayrıldığında nesneleri kaldıran işlevden yoksun olduğunu gösterir.

Şimdiye kadar tartışılanlara ek olarak, ele alınması gereken bir diğer bariz konu, ticari girişler için kullanılan lot büyüklüğüdür. Kullanıcıya Girişler'de başlangıç lot büyüklüğünü belirleme yeteneği verilirken, bu değer ticaretin yürütülmesinde hiç kullanılmaz. Bu sorunu çözmek için, kullanıcıya statik veya dinamik parti boyutunu kullanma seçeneği sunulmalı ve ardından robot, kullanıcı tercihine göre parti boyutunu atar veya belirler. Başlangıç lot büyüklüğünü tanımlamak için kullanılan formül, her işlem döngüsünün başında istenen işlem hacminin kullanılması için düzeltilmelidir.


 

FREE Daily Chart Trader EA

Download the FREE Daily Chart Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.