Easy Robot Expert Advisor For MT4

Easy Robot Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Easy Robot Expert Advisor For MT4
 2. Easy Robot Expert Advisor For MT4 ticaret mantığı Easy Robot Expert Advisor For MT4 :
 3. Easy Robot Expert Advisor For MT4 Özellikleri Easy Robot Expert Advisor For MT4 :
 4. Easy Robot Expert Advisor For MT4 Ayarları:
 5. EA'yı optimize etmek:
 6. Dezavantaj:
 7. Sonuç:

 

Ticaretin karmaşık olması gerekmez; Basit ve etkili EA arıyorsanız, Easy Robot Expert Advisor For MT4 işi yapar. EA, bir işleme girmek için çubuğun açılış ve kapanış değerlerini kullanır ve ticaretin çıkışını dinamik olarak hesaplamak için bir gösterge kullanır.


FREE Easy Robot

Download the FREE Easy Robot for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Easy Robot Expert Advisor For MT4 ticaret mantığı Easy Robot Expert Advisor For MT4 :


EA, yalnızca H1 zaman dilimi çizelgelerinde çalışmak üzere programlanmıştır; EA başka bir zaman diliminde kurulmuşsa bir uyarı görüntüler.

Resim A: EA Alım Satımları yalnızca H1 zaman çerçevesinde
EA'nın giriş koşulları oldukça basit ve anlaşılır. EA, açılış fiyatının değeri mevcut çubuğun kapanış fiyatından düşükse bir ALIŞ pozisyonu açar ve zıt koşullarda bir SAT pozisyonu açar. EA, ticareti yapmak için mevcut çubuğun veya mumun değerlerini kontrol eder.

ATR - Ortalama Gerçek Aralık göstergesi, varsayılan bir gösterge MT4 Yerleşik göstergesi, Kâr al ve Zararı durdur seviyelerini hesaplar. EA, grafikte göstergeyi görüntülemeden bunları perde arkasında hesaplar ve kar alma ve zararı durdurma seviyelerini yerleştirmek için değerleri kullanır.Easy Robot Expert Advisor For MT4 Özellikleri Easy Robot Expert Advisor For MT4 :


EA, lot büyüklüğünü hesabınızın ücretsiz marjına göre otomatik olarak hesaplayabilir. Serbest marj - bir tüccarın hesabındaki mevcut açık pozisyonlar için marj olarak BAĞLANMAYAN Özkaynak anlamına gelir. Bu nedenle EA, herhangi bir açık pozisyon için gerekli olan öz sermaye ve marjı kullanarak hesaplayacaktır. Otomatik Lotlar seçeneği Doğru ise, lot büyüklüğü, serbest marj cinsinden tek bir işlemde istediğiniz risk yüzdesine göre hesaplanır. Ancak bu seçenek, sabit bir lot büyüklüğünde sipariş vermek için kapatılabilir.

Kar al ve Zararı durdur değerleri, sabit bir pip değeriyle değil, ATR değerlerine göre dinamik olarak hesaplanır. TP çarpan faktörü, çarpan faktörünü ATR değerlerine uygulayarak kar alma mesafesini artırır veya azaltır. TP çarpanının daha yüksek bir değeri, daha büyük bir kar alma değeri sağlar. SL çarpan faktörü benzer bir işlev sağlar ve durdurma kaybının mesafesini değiştirir, daha düşük bir değer daha küçük bir durdurma kaybı sağlar.

MT4 için kolay robot uzman danışmanı, takip eden durakları kullanarak ticareti izlemek için ek seçenekler sunar. Takip eden durdurma seçeneği, 2 bağımsız özellik, İzleyen başlangıç pipleri ve İzleyen adım tırtılları ile geliştirilmiştir. Takip eden başlangıç pipleri takip eden durdurmayı tetiklerken, takip eden adım özelliği EA'nın her pip hareketinde piyasayı kovalamamasını sağlar, bunun yerine fiyatların dalgalanması için gerekli alanı sağlar. Hem takip eden durdurma hem de takip eden adım, 1 pip'lik artan bir değerle 10 ila 50 pip arasında iyi bir aralık sağlar. Ancak, takip eden durdurma seçeneği devre dışı bırakılabilirEasy Robot Expert Advisor For MT4 Ayarları:Resim B: Varsayılan ayarların açıklaması


 1. Sihirli sayı: Benzersiz EA örnek tanımlayıcısı

 2. Otomatik lotlar: Doğru = EA lot boyutunu risk yüzdesi seçeneğine göre otomatik olarak hesaplarFalse = Sabit lot boyutu seçeneğini açar


 1. Sabit lot büyüklüğü: İşlem yapmak için istediğiniz lot büyüklüğünü manuel olarak girin

 2. Risk%: Otomatik lotlar = Doğru ise EA, lot büyüklüğünü hesabın ücretsiz marjına göre otomatik olarak hesaplar.Serbest Marj, bir yatırımcının hesabındaki mevcut açık pozisyonlar için marjla BAĞLI OLMAYAN Özkaynak anlamına gelir.


 1. TP faktörü çarpanı: 1,0 ila 5,0 değerleri arasında değişir ve 0,1'lik artışlarla ayarlanabilir.Kar alma, MT4 yerleşik ATR - Ortalama Gerçek Aralık göstergesi kullanılarak hesaplanır. Daha yüksek bir değer, daha büyük bir kazanç sağlar.


 1. SL faktörü çarpanı: 1,0 ile 5,0 değerleri arasında değişir ve 0,1'lik artışlarla ayarlanabilir.


Durdurma kaybı, MT4 yerleşik ATR - Ortalama Gerçek Aralık göstergesi kullanılarak hesaplanır. Daha düşük bir değer, daha küçük bir durdurma kaybı sağlar.


 1. Trailing stop: True - Trailing start ve Trailing adım seçeneklerini etkinleştirir

 2. İzleyen başlangıç pipleri: İlk durdurma kaybının izini sürmek için pip cinsinden bir değer girin.

 3. Takip eden adım pipleri: Takip eden stop loss'u ancak fiyat pip cinsinden verilen değer kadar daha fazla ilerlediğinde hareket ettirir

 4. Sipariş dizesi açıklaması uzun: Bu değeri bir SATIN AL siparişi için sipariş yorumu sütununda belirtir

 5. Order string comment short: Bir SAT siparişi için sipariş yorumu sütununda bu değerden bahsederEA'yı optimize etmek:


EA'nın varsayılan ayarları EURUSD çifti için iyi çalışıyor. Diğer döviz çiftleriyle çalışmak için EA, strateji test araçları kullanılarak optimize edilmelidir. Resim C: Optimize edilecek parametreler
Strateji test edicileri kullanarak ve TP faktör çarpanı, SL faktörü çarpanı, İzleyen başlangıç pipleri ve İzleyen adım pipleri için farklı değerler ileterek daha iyi sonuçlar için optimizasyon yapılabilir. En iyi ayarları bulmak için optimizasyon 3 ay veya daha uzun bir süre olabilir. Yalnızca H1 zaman dilimi çizelgeleri ve optimize edilecek dört parametre ile, herhangi bir döviz çifti için en iyi ayarları belirlemek uzun sürmeyebilir.Dezavantaj:


Değişen piyasa koşulları nedeniyle, EA'nın en iyi ayarları bulmak için düzenli olarak optimize edilmesi gerekir. Yatırımcılar tek bir optimizasyon setine güvenemezler; ATR değerindeki bir değişiklik kar alma ve zararı durdurma aralıklarını etkileyecektir. Takip eden duraklar ve takip eden adımlar da EA'nın başarısına katkıda bulunur ve farklı piyasa durumları için yeniden hesaplanması gerekir.

EA, kar al ve zararı durdur otomatik olarak hesaplayabilir ve TP faktörü çarpanını ve SL faktörü çarpanını ayarlayarak bunları değiştirmek için ek seçenekler sağlar, ancak sabit bir zararı durdur veya kar al seçeneği sunmaz. Bazı tüccarlar, hesaplarını kullanarak yönetmek için bu seçeneğe sahip olmayı tercih edebilir.Sonuç:


MT4 için Easy Robot Expert Advisor, düzenli olarak optimize edilirse verimli bir şekilde işlem yapar. Varsayılan değerlerin kullanılması uzun vadede faydalı olmayabilir. Bu EA, bir tüccar piyasayı izlemeye ve gerektiğinde EA'yı optimize etmeye istekli ise en iyi sonuçları sağlar.

 

FREE Easy Robot

Download the FREE Easy Robot for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.