Fibo Pivot Expert Advisor For MT4

Fibo Pivot Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Fibo Pivot Expert Advisor For MT4
  2. MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - Genel Bakış
  3. MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
  4. MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - Çıkış Kriterleri
  5. MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - İyileştirme Odası

 

Fibo Pivot Expert Advisor For MT4 için teknik analizde pivot noktası ilkesi üzerine kurulmuştur. Robot, bir önceki mumun yüksek, düşük ve yakın değerlerini günlük zaman dilimine ekleyerek ve ardından üçe bölerek pivot noktasını hesaplar.

Sonuç, cari gün piyasa duyarlılığını veya hareketini gösterdiği varsayılan bir fiyat seviyesi veya pivot noktasıdır. Pivot noktasına ek olarak, robot ayrıca üç direnç ve üç destek seviyesi tanımlar. Bu seviyeler pivot noktasından ölçülür ve önceki mumun aralığına göre belirlenen fiyatlara yerleştirilir.


FREE Fibo Pivot EA

Download the FREE Fibo Pivot Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - Genel Bakış


Direnç seviyeleri pivot noktasının 0,382, 0,618 ve 1,0 katı mum aralığının üzerinde bulunurken, destek seviyeleri 0,382, 0,618 ve 1,0 katı mum aralığının pivot noktasının altında yer almaktadır. Robot, adını bu pivot noktası ve Fibonacci sayılarının birleşiminden almış gibi görünüyor. Ticarette, destek ve direnç seviyeleri, fiyatın durabileceği ve ters yöne dönebileceği ilgi noktaları olarak kabul edilir. Seviyeler ihlal edilirse, trendin güçlü olduğu ve kırılma yönünde devam edebileceği anlamına gelir.

Uzman danışmanı strateji test cihazında çalıştırmak, temelde başa baş bir performansla sonuçlandı. Robot başlangıçta oldukça iyi performans gösterdi ancak testin ortasında yavaş yavaş yerini kaybetti. Sonunda, uzman danışman başabaş noktasına yaklaşmayı başardı. Bu sonuç, bu robotun iyileştirilmesi, başka bir ticaret aracında uygulanması veya farklı bir ticaret koşulunda uygulanması durumunda karlı olabileceği izlenimini vermektedir.MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı, programı geliştirmek için kullanılan işlevlerin sayısına göre değerlendirilen basit bir mekanik ticaret sistemidir. Robot, grafikte ilk kez bırakıldığında geçerli sembol için yalnızca bir noktanın değerini hesaplar. Mevcut sembolde henüz açık ticaret olmaması durumunda, robot bir ticaret girişi aramaya başladığında her işarette minimum hesaplamalar yapılır.

Uzman danışman, kullanıcıya Girişler'de üzerinde çalışması için dört parametre verir, yalnızca programın kullanıcı için para üretip üretemeyeceğini belirlemek için minimum minimum olanı verir. Bu parametreler aşağıda sunulmuş ve açıklanmıştır:


  • TP = 50 - Bu uzman danışman tarafından açılan her ticaret 50 pip kar elde edecek.
  • SL = 25 - Bu uzman danışman tarafından alınan her ticarette 25 piplik bir stop loss olacaktır.
  • Lotlar = 0.01 - Kullanıcı başka bir değer belirlemediği sürece her işlem varsayılan olarak bu lot büyüklüğüne sahip olacaktır.
  • Magic = 69 - Bu değişken, açık emirlerin sihirli sayısını ifade eder. Bu numara, ticaret yönetimini kolaylaştırmak için bu robot tarafından açılan işlemleri tanımlamak için kullanılır.


Robot, bir ticaret girişini tanımlamak için herhangi bir teknik gösterge kullanmaz. Özel bir pivot noktası göstergesi kullanmak ve bir girişi düşünürken değerlerini içe aktarmak mümkün olsa da, bu ticaret sisteminde pivot noktası değeri doğrudan kod içinde hesaplanır. Bu makalenin başında belirtildiği gibi, pivot noktası, günlük mumun yüksek, düşük ve yakın değerlerinin bir ortalamasıdır. Pivot noktası fiyatı, kullanıcı tarafından referans olması için grafikte yatay bir çizgi olarak çizilmemiştir. Bunun yerine, uzman danışman bu fiyatı her tıkta alır ve hafızasında saklar.

Uzman danışman aynı anda veya sırayla en fazla iki işlem açabilir. İşlemlerden biri alış, diğeri ise satış. Diğer zamanlarda, robot yalnızca bir işlem açacaktır (yani, bir alış veya satış). Henüz bir alış işlemi yoksa, robot mevcut satış fiyatının önceki günün pivot fiyatı ile aynı olup olmadığını kontrol edecek ve eğer öyleyse bir alış işlemi açacaktır. Henüz bir satış ticareti yoksa, robot cari alış fiyatının önceki günün pivot fiyatı ile aynı olup olmadığını belirleyecek ve öyleyse bir satış ticareti açacaktır.

Bir alım satım işlemi gerçekleştirilmeden önce belirli senaryolar ortaya çıkmalıdır. Bir alış işlemi için, mevcut günün açılış fiyatı bir önceki günün pivot fiyatından daha düşük olmalı ve satış fiyatı daha sonra aynı fiyattan pivot çizgisinin altından geçmelidir. Bir satış işlemi için, cari günün açılış fiyatı önceki günün pivot fiyatından daha yüksek olmalı ve alış fiyatı daha sonra aynı fiyattan yukarıdan pivot çizgisinin altına geçmelidir. Bu geçiş gerçekleştiğinde piyasa dalgalıysa, fiyatta bir sıçrama ile sonuçlanırsa, piyasa fiyatı ve pivot fiyatı aynı fiyatı karşılamayabilir. Bu senaryolarda, işlemler tetiklenmeyecektir.

Dalgalı zamanlarda, fiyat geri çekilmeden trend yönünde hareket etmeye devam edebileceğinden, giriş zor olabilir. Pivot fiyatı normalde yüksek, düşük ve yakın fiyatlar arasında olduğundan, piyasa trend koşullarında pivot noktasına dokunmayabilir. Uzman danışman, pivot noktasını yalnızca ticaret tetikleyicisi olarak kullandığından, işlemlere girmek ve kar elde etmek için tam bir piyasa tersine çevrilmesi gerekir. Piyasanın gerilemesi normalde zarara neden olur.

Bir ticaret girişi tetiklenirse, ticaretin uzman ayarlarında tanımlandığı gibi 0,01 lot büyüklüğü olacaktır. Giriş sırasında, zararı durdurma ve kar alma hedefleri yerinde belirlenir. Bir satın alma işlemi için, zarar durdurma, giriş fiyatının 25 pip altında ve alma karı, giriş fiyatının 50 pip üzerinde ayarlanır. Bir satış ticareti için, zarar durdurma, giriş fiyatının 25 pip üzerinde ve alma karı, giriş fiyatının 50 pip altında bulunur.MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - Çıkış Kriterleri


MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı, girişten sonra işlemlerini aktif olarak yönetmez. Açık işlemler kar aldığından ve zarar durdurma hedefleri olduğundan, robot hedeflerden herhangi birine ulaşılıncaya kadar beklemede kalır. Stop loss fiyat tarafından vurulursa, ticaret zararda sona erer, ancak alım karı elde edilirse, ticaret karla sonuçlanır. Her ticaretin yalnızca iki olası sonucu vardır ve arasına hiçbir şey girmez. Bunun nedeni, takip eden durdurma veya başabaş işlevinin kullanılmamasıdır. Bu para yönetimi, alım satım karı, stop loss'tan iki kat daha fazla olduğu için tüccar için uygundur. Alım satım girişinin mantığı sağlamsa, strateji çok sayıda alım satımdan sonra iyi bir şekilde oynayabilir.MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı - İyileştirme Odası


MT4 için Fibo Pivot Uzman Danışmanı, karlı hale gelmek için bazı iyileştirmeler gerektirir. Başlangıçta belirtildiği gibi, mevcut ticaret performansı temelde başabaş seviyededir. Kazanma oranı düşük olmasına rağmen (yani yüzde 34 civarında), bu zayıflık büyük ödül-risk oranıyla (yani iki) dengelendi. Giriş kriterleri biraz rafine edilirse robot kar elde edebilir. Testte görüldüğü gibi, uzman danışman trend piyasalarında ticaret yapmak için uygundur. Kullanıcıya robotu bu tür pazarlarda kullanması tavsiye edilir.

Bir program geliştiricisinin bakış açısına göre, kod eksik görünüyor. Kod, haftalık pivotun hesaplanmasını içerir, ancak bu, giriş kurallarına dahil edilmemiştir. Ayrıca, her işarette robot, günlük pivotun üç direnç ve üç destek seviyesinin değerini belirler. Ancak, ticaret üretimi sırasında bu değerler kullanılmaz.

 

FREE Fibo Pivot EA

Download the FREE Fibo Pivot Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.