Folow Line Expert Advisor For MT4

Folow Line Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Folow Line Expert Advisor For MT4
 2. The Folow Line Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. The Folow Line Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Folow Line Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Folow Line Expert Advisor For MT4 , ticaret girişi için ana tetikleyici olarak Follow Line adlı özel bir gösterge kullanır. Bu gösterge, bu uzman danışmana ek olarak mevcuttur. Zaman dilimindeki ve çalıştığı semboldeki her yeni mumda robot, göstergenin tabloya bir ok yazdırıp yazdırmadığını ve hangi tipte olduğunu kontrol eder. Daha sonra bu okun yönüne göre bir ticaret gerçekleştirir.

Uzman danışman üzerinde bir dönem ve bir çift için beş aylık test verileri kullanılarak yapılan bir testin başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Kötü bir şekilde başlasa da, robot büyük bir geri dönüş yapmayı başardı ve bir miktar kar elde etti. Kâr miktarı önemli değildi, ancak göze çarpan ölçütler düşük geri çekilme ve yüksek kazanma oranıydı. Bu sonuç ilginç görünse de, kimsenin gerçek parayla işlem yapmaya başlaması yeterli değildir. Bu robotun etkinliğini doğrulamak için daha fazla doğrulama testi yapılmalıdır.


FREE Folow Line EA

Download the FREE Folow Line Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


The Folow Line Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Folow Line Uzman Danışmanı, yalnızca ticaret girişinde değil, ticaret yönetiminde de karmaşık bir algoritma kullanır. Koda bakıldığında bu açıktır. Robotun nasıl çalıştığını algılayabilmek ve bazı yönlerini kontrol edebilmek için kullanıcı, Girdiler'deki her parametrenin anlamını ve varsayılan değerini anlamak için zaman harcamalıdır. Uzman danışman, burada bütünüyle sunulamayan bir dizi dış değişken sunar. Aşağıdaki değişkenler en önemli olanlardır:


 • IndicatorName = "FollowLine_v1.5" - Bu, bir işlem sinyali oluşturmak için kullanılan özel göstergenin adıdır.

 • IndicatorsShift = 1 - Bu, özel gösterge için kullanılan çubuğun kaymasıdır. Bu, özel göstergenin değerinin cari dönemin önceki mumundan elde edildiği anlamına gelir.

 • CloseInSignal = false - Varsayılan olarak, bu değişken yanlıştır. Doğruysa, ters bir sinyal alındığında bir işlem kapatılacaktır.

 • UseBasketClose = false - Varsayılan olarak bu parametre yanlıştır. Doğruysa, mevcut semboldeki tüm işlemler aynı anda kapatılacaktır.

 • CloseInProfit = false - Bu değişken doğruysa, kârlı ise bir işlem kapatılacaktır.

 • PipsCloseProfit = 10.0 - Yukarıdaki parametre doğruysa, bir işlem 10 pip kazandığında kapatılır.

 • CloseInLoss = false - Bu değişken doğruysa, kaybediyorsa bir işlem kapatılacaktır.

 • PipsCloseLoss = 100.0 - Yukarıdaki parametre doğruysa, işlem 100 pip kaybettiğinde kapatılır.

 • UseTakeProfit = true - Varsayılan olarak bu seçenek doğrudur. Bu durumda, her işlemin açık bir kar alma değeri olacaktır.

 • TakeProfit = 10.0 - Her işlem için kar alma değeri 10 piptir.

 • UseStopLoss = true - Varsayılan olarak bu seçenek doğrudur. Bu nedenle, her ticaretin kesin bir stop loss olacaktır.

 • StopLoss = 50.0 - Her işlemin stop loss değeri 50 piptir.

 • UseTrailingStop = false - Varsayılan olarak bu koşul yanlıştır. Doğruysa, kazanan işlemler böyle bir işlev etkinleştirildiğinde takip edilecektir.

 • TrailingStop = 5 - Kazanan bir ticaretin durdurma kaybı, 5 pip kazandıktan sonra takip edilir.

 • TrailingStep = 1 - Takip eden durdurma etkinleştirildiğinde, durdurma kaybı, her pip kazanıldığında ayarlanır.

 • UseBreakEven = false - Varsayılan olarak, bu koşul yanlıştır. Doğruysa, kazanan işlemler, belirli bir miktarda pip kazanıldığında, durdurma kaybını başabaş noktasına kaydıracaktır.

 • BreakEven = 4 - Yukarıdaki parametre doğruysa, bir ticaretin durdurma kaybı 4 pip kazandığında başabaş noktasına taşınacaktır.

 • AutoLotSize = true - Bu değişken doğru olduğundan, uzman danışman, kullanıcı tarafından belirlenen risk faktörüne göre lot boyutunu tanımlayacaktır.

 • RiskFactor = 1.0 - Kullanıcı bu varsayılan değeri kabul ederse, lot büyüklüğü hesap bakiyesinin yüzde biri olacaktır.

 • ManualLotSize = 0.01 - Kullanıcı otomatik lot boyutlandırmayı kabul etmezse, bu değişkendeki lot boyutunu ayarlayabilir veya varsayılan değeri kabul edebilir.

 • UseTimeFilter = false - Bu doğru olarak ayarlanırsa, uzman danışman yalnızca belirli bir zaman çizelgesi içinde işlem yapacaktır.

 • TimeStartTrade = 0 - Zaman filtresi açıksa, işlem, işlem günü için açık saat olan bu saatte başlayacaktır.

 • TimeEndTrade = 23 - Zaman filtresi açıksa, işlem, işlem gününün kapanış saati olan bu saatte sona erecektir.

 • MaxSpread = 0.0 - Bu değer sıfırda tutulursa, robot gerçek zamanlı yayılmaya bakılmaksızın işlemleri gerçekleştirecektir.

 • MaxOrders = 0 - Bu rakam sıfır ise, robot tarafından alınacak işlem sayısında maksimum sınır olmayacaktır.

 • Slippage = 3 - Bu bilgi, uzman danışman tarafından, talep edilen fiyat ile gerçekleştirilen fiyat arasındaki maksimum kaymayı tanımlamak için sunucuya işlem talebi sırasında gönderilir.

 • MagicNumber = 0 - Bu sayı sıfırsa, uzman danışman her işlem için sihirli sayıyı ayarlayacaktır.

 • CommentsOrders = "FollowLineEA" - Bu bilgi her ticarete eklenir ve ticaret yönetiminde uzman danışman tarafından kullanılır.


Uzman danışman, bir ticaret girişi ararken bir teknik gösterge kullanır. Bu gösterge, uzman danışmanla birlikte gelen özel bir göstergedir. Robot tarafından erişilebilir hale getirmek için MT4 dizininin Göstergeler klasörüne yerleştirilir. Özel gösterge aşağıda açıklanmıştır:


 • FollowLine - Bu gösterge, grafikte veri depolamak ve görüntülemek için dört arabellek kullanır. Bu sistemde, ticaret sinyallerinin oluşturulmasında dört tampondan yalnızca ikisi kullanılır. Bu iki tampon, ana pencerede yukarı ve aşağı oklarla gösterilir. Aktif grafikte bir yukarı ok varsa, bir satın alma sinyali verilecektir. Grafikte bir aşağı ok görüntülenirse, bir satış sinyali belirtilecektir.


Bir ticaret sinyali verildiğinde, uzman danışman tarafından tanımlanan lot büyüklüğünde bir alım veya satım ticareti yürütülecektir. Pozisyon büyüklüğü, cari hesap bakiyesinin bir yüzdesi olarak hesaplandığı için her işleme göre değişebilir. Bu uzman danışman tarafından başlatılan her ticaret, açıkça tanımlanmış bir stop loss ve kar elde etme özelliğine sahiptir. Girdiler'de tanımlandığı gibi, alım karı 10 pip ve stop loss 50 piptir.The Folow Line Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Başabaş ve iz durdurma işlevleri varsayılan olarak devre dışı bırakıldığından, Folow Hattı Uzman Danışmanı, pazarın her işlemin sonucuna karar vermesine olanak tanır. Testte gözlemden, durum tam olarak budur. İşlemler, kar alma veya zararı durdurma ile kapatılır. Sipariş değişikliği olmadı.Folow Line Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Folow Line Uzman Danışmanı, test sırasında 1,10 kar faktörü aldı, yani karlı. Kazanma oranı yüzde 84 idi, bu çok büyük ve düşüş yaklaşık yüzde ikiydi, bu çok yönetilebilir. Bununla birlikte, görünen bir dezavantaj, testin başlangıcındaki düşük performanstır. Öz sermaye eğrisi büyük ölçüde düşüyordu ve yalnızca testin sonraki kısmında toparlandı. Bu, robotun arka arkaya 15 kez kazandığı için oldu.

Ticaret sisteminin bu testte kar ürettiği için şanslı olduğu söylenebilir ve bu oldukça kabul edilebilir bir varsayımdır. Bu nedenle, bu test, ticaret sisteminin gerçekten etkili olduğu sonucuna varmak için yeterli değildir. Kullanıcı, robotun performansını ölçmek için daha fazla araştırma yapmalıdır. Robotun gerçekten para kazanabileceğine dair güven kazanana kadar çeşitli ticaret araçlarını ve dönemlerini kullanmalıdır.


 

FREE Folow Line EA

Download the FREE Folow Line Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.