Fracture 740 Expert Advisor For MT4

Fracture 740 Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Fracture 740 Expert Advisor For MT4
 2. The Fracture 740 Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. The Fracture 740 Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. The Fracture 740 Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Fracture 740 Expert Advisor For MT4 , alım satımları kısa bir süre içinde açıp kapattığı için bir scalping ticaret sistemi olarak düşünülebilir. Hızlı para, nispeten büyük pozisyon büyüklükleri kullanılarak gerçekleştirilir. İşlemlerin normalden daha uzun süre kaldığı tek zaman, işlemlerin piyasanın yanlış tarafında açıldığı zamandır. Bu senaryoda, uzman danışman, piyasa, robotun işlemleri minimum zararla kapatmasına izin verecek küçük bir geri çekilme verene kadar ticareti sürdürür. Yine de bu strateji, tüm hesap için büyük bir risk oluşturmaktadır.


FREE Fracture 740 EA

Download the FREE Fracture 740 Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


The Fracture 740 Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Fracture 740 Uzman Danışmanı, kullanıcının ticaret robotunun performansını izlerken başvurabileceği çizelge hakkında bilgi sağlar. Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, kullanıcı mevcut düşüşü, açık işlem sayısını, toplam kar ve toplam zararı geçmişte ve kapatılan işlemlerin sayısını görebilir. Ayrıca, kullanıcı bir sonraki işlem için lot büyüklüğünü ve mevcut trend gücünü kontrol edebilir.

Uzman danışman, Girişlerde, kullanıcının alım satım tarzına uyacak şekilde gerektiği gibi ayarlayabileceği çok sayıda parametre ile birlikte gelir. Çok sayıda parametre, yeni algoritmik tüccarları kolayca alt edebilecek kadar şaşırtıcı. Bu ticaret sisteminin nasıl kullanılacağını öğrenme sürecini basitleştirmek için aşağıda yalnızca en önemli parametreler gösterilmiş ve açıklanmıştır:


 • CloseAll = false - Bu parametre, kullanıcının belirli bir kar veya zarar tutarına ulaşıldığında tüm açık işlemleri kapatmak istemesi durumunda bir geçersiz kılma işlevi olarak kullanılır. Bunu yapmak için değer true olarak ayarlanmalıdır.

 • ContinueTrading = true - Bu varsayılan ayarla, robot işlemleri açmaya devam eder. Aksi takdirde yeni işlem açılmayacaktır.

 • BaseLotSize = 0.01 - Bu değer, işlemlerin lot büyüklüğü olarak kullanılmaz. Bunun yerine, marj gereksiniminin hesaplanmasında kullanılır.

 • TrendUsage = 0.1 - Bu değer, serbest marj ve temel lot büyüklüğüyle çarpılır ve ardından gerçek ticari lot boyutunu belirlemek için marj gereksinimi ile bölünür.

 • MaxTrades = 9 - Robot, mevcut sembolde dokuz adete kadar işlem açabilir.

 • ATRTimeFrame = 0 - ATR göstergesi, geçerli zaman çerçevesine uygulanır.

 • ATRPeriod = 14 - ATR'nin periyodu 14'tür.

 • ATRShift = 0 - Elde edilen ATR değerinde kayma yok.

 • MATimeFrame = 0 - Bu ayar, hareketli ortalamanın geçerli zaman dilimine uygulandığı anlamına gelir.

 • MA1Period = 5 - İlk hareketli ortalamanın 5 periyodu vardır.

 • MA2Period = 9 - İkinci hareketli ortalamanın periyodu 9'dur.

 • MA3Period = 18 - Üçüncü hareketli ortalamanın 18'lik bir periyodu vardır.

 • ADXTimeFrame = 0 - ADX göstergesi, geçerli zaman dilimine uygulanır.

 • ADXPeriod = 14 - ADX göstergesinin 14 periyodu vardır.


Uzman danışman, bir ticaret fırsatı bulmak ve onu giriş için uygun hale getirmek için en az üç teknik gösterge kullanır. Tüm bu göstergeler çoğu yatırımcıya aşinadır. Bu göstergelerden sinyallerin nasıl üretildiği aşağıda açıklanmıştır:


 • Ortalama yönlü hareket endeksi (dönem 5, fiyat medyanı) - ADX'in değeri, geçerli zaman diliminin ve sembolün mevcut mumundan elde edilir. Gerekli ADX değeri yalnızca ana hat içindir. ADX 45'ten büyükse, ticaret girişi arayışı devam eder. Aksi takdirde ticaret araması sona erer ve hiçbir alım satım yapılmaz.

 • Ortalama gerçek aralık (dönem 14) - ATR göstergesi, yeni bir işlem dikkate alınmadan önce mevcut piyasa fiyatı ile önceki işlem arasındaki mesafeyi tanımlamak için kullanılır. Bu mesafe, mevcut sembol için ATR değerine eşit veya bundan büyükse ve diğer giriş koşulları karşılanırsa, yeni bir ticaret gerçekleştirilir.

 • Fraktallar - Fraktal göstergesi, geçerli döneme ve sembole uygulanır. Uzman danışman ilk olarak son beş mumda yukarı veya aşağı fraktal olup olmadığını belirler. Bir satın alma işlemini onaylamak için, mevcut mumun kapanış fiyatı, yukarı fraktaldan daha yüksek olmalıdır. Bir satış ticaretini onaylamak için, mevcut mumun kapanış fiyatı aşağı fraktaldan daha düşük olmalıdır.


Bir ticaret sinyali oluşturulduğunda, robot cari hesap bakiyesinin bir faktörü olan lot büyüklüğünde bir ticaret gerçekleştirecektir. Genellikle, bu lot boyutu testte gözlendiği gibi normalden daha yüksektir, bu nedenle robotun uygun bir lot boyutu atayabilmesi için kullanıcının Girişler'de ayarlamalar yapması gerekir. Robot tarafından açılan ticaret girişlerinde stop loss yoktur ve kar alır.

Robotun bir işlem döngüsünde birden fazla işlem açması mümkündür ve izin verilen maksimum işlem sayısı Girdiler'de belirtildiği gibi 9'dur. Sonraki işlemler açıldığında, lot büyüklükleri normalde hemen önceki işlemlerden daha düşüktür. Bu strateji, trend ilk ticaretin giriş noktasına doğru tam bir tersine dönerse iyi olabilir. Bununla birlikte, piyasa başlangıçtaki trendi sürdürmeden önce yalnızca küçük bir düzeltme yaparsa, ticaret hesabı büyük düşüşlere maruz kalabilir.

Fiyat önceki ticaretten önemli ölçüde uzaklaştığında ek işlemler alınır. Bu mesafe sabit değildir ve kullanıcı bunu Girişlerde belirtemez. Doğrudan uzman danışman tarafından ATR göstergesine bakılarak belirlenir. Bir noktada, birden fazla alım satım yapıldığında ve piyasa geri çekilmeye başladığında, tüm açık alım satımlar bir hedefe ulaşıldıktan sonra bir anda kapatılacaktır. Bu hedef, kar veya zarar hedefi olabilir. Testte görülebileceği gibi, fiyat küçük bir düzeltme yaptığında işlemler kar yerine zararla kapatılır.The Fracture 740 Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Fracture 740 Uzman Danışmanı, açık işlemleri yönetirken ticaret girişi için kullanılan aynı teknik gösterge setini kullanır. Tüm göstergeler mevcut ticaretin yönüne zıt bir sinyal verdiğinde, bu ticaret hemen kapanır, ancak çoğu zaman kârda olur. İşlemler yeni bir mumla değil, kene ile açılır ve kapanır.The Fracture 740 Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Fracture 740 Uzman Danışmanı, gerçek ticarette kullanımın daha güvenli hale gelmesi için biraz iyileştirmeye ihtiyaç duyan, gelecek vaat eden bir ticaret sistemidir. Ana sorun, bir ticaret döngüsündeki ilk ticaretin yüksek lot boyutudur. Bu parti büyüklüğünü tanımlamak için başka bir hesaplama yöntemi kullanılmalıdır. Ek olarak, işlemler eklendikçe lot büyüklüğünün küçültülmesi yaygın bir uygulama değildir ve zaman zaman güçlü eğilimlerin ortaya çıktığı düşünüldüğünde pratik bir strateji olmayabilir. Muhtemelen, daha iyi bir yol, küçük bir lot büyüklüğüyle başlamak ve maksimum lot büyüklüğüne ulaşılana kadar daha fazla işlem açıldıkça yavaşça artmaktır. Bu tür bir değişiklik normalde kodun tamamen değiştirilmesini içermez.

Bu ticaret sistemindeki testlerde belirtilen bir diğer bariz kusur, çok dar bir fiyat aralığında hızlı bir şekilde art arda işlem açma olasılığıdır. İşlemlerin yönü doğruysa bu sorun olmaz. Aksi takdirde, ticaret hesabı ağır düşüşler yaşayabilir veya daha kötü bir şekilde silinebilir. Bu sorunu çözmek için bir şeyler yapılmalıdır. Sepetteki son takasa daha fazla alan sağlamak için işlemler arasında minimum bir mesafe ayarlanmalıdır, böylece tüm set kârla kapatılabilir. Bu değişikliğin uygulanması, kodun birkaç bölümünü etkileyebilir.


 

FREE Fracture 740 EA

Download the FREE Fracture 740 Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.