Gonna Scalp Expert Advisor For MT4

Gonna Scalp Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Gonna Scalp Expert Advisor For MT4
 2. Gonna Scalp Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. Gonna Scalp Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Gonna Scalp Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odaları

 

Gonna Scalp Expert Advisor For MT4 , mql5.com adresinden ücretsiz olarak indirilebilen uzman bir danışmandır. 28 ana döviz çiftinden herhangi birinde işlem yapmak için kullanılabilir ve MetaTrader 4 platformunda herhangi bir zaman dilimine uygulanabilir.

Scalper olarak tasarlanan Gonna Scalp Expert Advisor, karmaşık bir algoritmik ticaret sistemidir. En az altı yerleşik Metatrader göstergesine (yani MACD, OsMA, ATR, Stochastics, CCI ve Momentum) dayalı işlemler açacaktır. Giriş kriterleri karşılanırsa robot her yeni mum için bir sipariş açacaktır. Kullanıcı tarafından belirlenen maksimum işlem sayısına (varsayılan 5) ulaşılana kadar sonraki mumlarda ek işlemler alınabilir. Bir ticaret döngüsünde hem alım hem de satış emirlerinin açık olması mümkündür ve robot her bir işlemi ayrı ayrı yönetir.


FREE Gonna Scalp EA

Download the FREE Gonna Scalp Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!Gonna Scalp Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri


Gonna Scalp Expert Advisor for MT4 yalnızca alım ve satım piyasa emirlerini gerçekleştirecektir. Bekleyen siparişler kullanılmaz. Robot her yeni mumda sinyal için altı göstergeyi kontrol etse de, ticaret girişi için altı göstergenin de benzer sinyaller vermesi gerekli değildir. Robot, her göstergeden gelen sinyali kontrol edecek ve ardından daha fazla alım veya satım sinyali olup olmadığını belirleyecektir. Daha fazla satın alma sinyali varsa, robot uzun bir ticaret gerçekleştirecektir. Tersine, daha fazla satış sinyali varsa, robot açıkta işlem yapacaktır.
Yukarıdaki görsel, alım satımın yapılabileceği örnek bir senaryoyu göstermektedir. Göstergelerin çoğu bir satın alma sinyali olduğunu gösterir.

Ticaret sinyallerinin alınmasında kullanılan teknik göstergeler aşağıda açıklanmıştır:

 • MACD (12,26,9) - Robot, MACD çizgisinin konumunu önceki mum için sinyal çizgisine göre kontrol edecektir. Bir satın alma sinyali için MACD çizgisi, sinyal çizgisinin üzerinde olduğu sürece sıfır çizgisinin üzerinde veya sıfır çizgisinin altında olabilir. Bir satış sinyali için, MACD hattı, sinyal hattının MACD çizgisinin altında olması koşuluyla sıfır çizgisinin altında veya üstünde olabilir.
 • OsMA (12,26,9) - Osilatörün (OsMA) hareketli ortalaması standart ayarlara sahiptir, ancak açık fiyata uygulanır. Önceki mumun değeri sinyal için kontrol edilir. Satın alma sinyali olarak pozitif bir değer, satış sinyali olarak ise negatif bir değer alınır.

 • ATR (12) - Önceki ve mevcut mumların ATR değerleri kontrol edilir. Mevcut değer önceki değerden büyükse, bir satın alma sinyali üretilir. Mevcut değer önceki değerden düşükse, bir satış sinyali üretilir. Başka bir deyişle, ATR yukarı doğru eğimliyse, bu uzun bir sinyal olarak alınır ve kısa sinyal olarak aşağı doğru eğimlidir.

 • Stokastikler (5,3,3) - Bu gösterge, kodlama gözetimi nedeniyle sinyal vermek için kullanılmamaktadır. Gösterge, ana hattın konumuna bağlı olarak iki olası sinyal verecektir. Sinyal hattı kontrol edilmemiştir. Mevcut mum için yalnızca ana satırın değeri kontrol edilir. Ana hat 12'nin altındaysa (aşırı satım), bir satış sinyali üretilir. Ana hat 88'in üzerindeyse (aşırı alım), bir satın alma sinyali üretilir. Bu iki sinyal mantığa aykırı görünüyor. Ana hat 50'nin üzerinde ve 88'in altındaysa, sinyal çağrılmayan özel bir göstergeye bağlı olacaktır. Ana hat 50'nin altında ve 12'nin üzerindeyse, sinyal yine gri olan aynı özel göstergeye bağlı olacaktır.

 • CCI (20) - Kullanılan süre 20'dir, ancak tipik fiyata uygulanır. İki CCI değeri karşılaştırılır (yani önceki mum ve mevcut mum). Mevcut değer önceki değerden büyükse (yani yukarı eğimliyse) ancak 75'ten azsa (yani fazla satın alınmamışsa), bir satın alma sinyali üretilir. Mevcut değer önceki değerden düşükse (yani aşağı eğimliyse) ancak -75'ten büyükse (yani aşırı satılmamışsa), bir satın alma sinyali üretilir.

 • Hareketli ortalamalar (1,5) - Kullanılan varsayılan dönemler 1 ve 5'tir, ancak ortalamalar robotun şu anda bağlı olduğu bir sonraki daha düşük zaman dilimine uygulanır. MA yöntemi doğrusal ağırlıklıdır ve fiyat Tipik'e uygulanır. MA (1), bir sonraki düşük zaman diliminde MA (5) 'ten büyükse ve satış sinyali için bunun tersi olursa bir alış sinyali üretilir.

 • Momentum (14) - Kullanılan süre 14'tür ve kapanış fiyatına uygulanır. Bu gösterge, ana ticaret tetikleyicilerinden biridir. Önceki üç mumdan herhangi birinin momentum değeri kullanıcı tarafından belirlenen değerden düşükse (varsayılan 0,3'tür) bir işlem sinyali (al veya sat) oluşturulur.


Yukarıdaki ilk altı göstergenin tümü, alım veya satım sinyali için kontrol edilecek ve ardından sinyaller, bir ticaret eğilimi ortaya çıkarmak için konsolide edilecektir. Daha fazla alış veya satış sinyali olduğunda, robot Momentum'un (14) kullanıcı tarafından belirlenen bir değerin altında olup olmadığını kontrol edecektir. Son koşul yerine getirilirse, ticaret eğilimine bağlı olarak bir alım veya satım işlemi yapılır.

Robot, kullanıcının Girişte belirlediği kadar işlem alacaktır. Varsayılan, beş işlemdir. Beş işlemin tümünün satın alma işlemi veya tüm satış işlemlerinin olması mümkündür. Alım satım veya alım satım işlemlerinin bir kombinasyonu mümkündür. Ancak, giriş kriterleri karşılandığı sürece bir işlem yalnızca bir sonraki mumda eklenir.Gonna Scalp Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Alınan her ticaret, kullanıcı tarafından tanımlanan pip sayısına bağlı olarak bir stop loss'a sahip olacak ve kar alacaktır. Varsayılan stop loss 200 pip ve varsayılan alım karı 200 piptir. Bu işlemler, fiyat ya zararı durdur'a (zarar için) ya da kar (kazanç için) ulaştığında otomatik olarak kapatılacaktır.

Robot, tüm açık işlemleri toplu olarak kapatabilir. Bu, mevcut düşüş kullanıcı tarafından belirlenen tolere edilebilir riskten daha büyükse gerçekleşir. Bu risk, varsayılan olarak yüzde 1'e ayarlanan TotalEquityRisk parametresi tarafından tanımlanır.

Varsayılan olarak, başabaş ve takip eden durdurma etkindir. Bu işlevler, robot tarafından ayrı ayrı yönetilmektedir. Bir ticaret karlıysa ve 30 pip kazanıyorsa, stop loss başabaş noktasına veya giriş fiyatına kaydırılır. Bu işlem 10 pip daha fazla kazanırsa (toplam 40 pip kazanılır), stop loss daha da ileri taşınır ve 10 pip kazançta kilitlenir. Bu, fiyat yeni stop loss veya kar elde edene kadar devam eder.Gonna Scalp Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odaları


Gonna Scalp Expert Advisor for MT4'ün iyileştirilmesi için çok yer var. Robotu varsayılan ayarlarla takas etmek, hesap bakiyesinin kademeli olarak aşınmasına yol açacaktır. Bu, büyük ölçüde yüzde 1'lik çok sıkı TotalEquityRisk'ten kaynaklanmaktadır. % 5 veya% 10'a yükseltilirse, hesap minimum zararla veya minimum karla ayakta kalabilir. Yine de genel sonuç profesyonel yatırımcılar için çekici değil.

Bu robotu karlı kılmak için birçok şey yapılmalıdır. Bunu yapmanın bir yolu, yeni bir ticarete ancak önceki ticaretin karlı hale gelmesinden sonra almaktır. Robot temelde bir momentum ticaret sistemi olduğu için bu iyi bir fikirdir. Piyasa önceki ticarete aykırı olursa, ilk ticaretten önceden belirlenmiş bir mesafede yeni bir ticaret yapılabilir. Bu, işlemlerin yakından bir araya geldiği senaryoyu ortadan kaldıracaktır, mevcut durum budur.

Robotu geliştirmenin başka bir yolu, yalnızca önceki mumların değerlerini kontrol etmek ve karşılaştırmaktır. Mevcut mumun değeri, yön için bir sinyal olarak güvenilir değildir. Bu, ortalama olarak hattı yeniden boyanan ATR göstergesiyle ilgili bir sorundur.

Bu robot, tüm göstergelerin aynı anda benzer sinyaller vermesini gerektirmediğinden, robotun ticaret tetikleyicisi olarak kabul ettiği bir eşik sayısı (örneğin 5) olmalı ve daha fazla gösterge kullanılmalıdır (örneğin ADX, parabolik SAR, RSI , vb.). Bu, birçok göstergenin ticareti doğrulamasını sağlayacaktır. Bu robottaki bir diğer sorun da, stokastik iCustom işlevinin kaldırılması nedeniyle sinyal oluşturma sürecine katkıda bulunmamasıdır.

Ek olarak, bu robotta kullanılan hareketli ortalamalar, bir sonraki daha düşük zaman dilimine uygulanıyor, bu gerçekten yararlı veya gerekli değil. Momentum için kısa vadeli bir hareketli ortalama (örneğin 20 EMA) ve işlemlerin zamanlamasını ve önyargısını belirleyecek mevcut grafikteki yön için uzun vadeli bir hareketli ortalama (örneğin 200 EMA) kullanmak en iyisidir. Yukarıdaki diğer tüm göstergeler onay için kullanılmalıdır.

 

FREE Gonna Scalp EA

Download the FREE Gonna Scalp Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.