Grid Template Expert Advisor For MT4

Grid Template Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Grid Template Expert Advisor For MT4
  2. Grid Template Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. The Grid Template Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. Grid Template Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

The Grid Template Expert Advisor For MT4 , MT4 platformu için bir grid martingale algoritmik ticaret sistemidir. Hem ticaret girişini hem de ticaret çıkışını yönettiği için eksiksiz bir ticaret çözümüdür. Grafiğe düştüğünde, robot ticaret işlemlerinin kontrolünü ele alır ve kullanıcının Girişler'de herhangi bir parametreyi ayarlaması gerekmez. Varsayılan ayarlar gayet iyi çalışıyor. Bu ticaret sisteminin benzersiz özelliği, son kullanma süresi olan bekleyen emirlerin kullanılmasıdır. Bir ızgara martingal sistemi olarak robot, alım ve satım sinyalleri oluşturmak için herhangi bir teknik gösterge kullanmaz. Ticaret matematiksel olarak motive edilir.

Otomatik ticaret sistemlerini kullanma konusunda sınırlı deneyime sahip olan herkes, bu robotu bir demo hesabında hemen harekete geçirebilir. Ticaret hesabı ister dört basamaklı ister beş basamaklı bir komisyoncuda açılmış olsun, uzman danışman herhangi bir sorun olmadan çalışacaktır. Strateji testinde oldukça kısa bir vadede, robot başa baş olmayı başardı. Kazanma oranı olumludur (yüzde 50'den fazla) ve düşüş düşüktür (yüzde ikiden az). Test, beş aylık bir süre boyunca, ancak yalnızca bir sembol için çalıştırıldı. Test sırasında robot, ayda 100'e yakın işlem olan toplam 489 işlem gerçekleştirdi. Ticaret istatistikleri iyi görünüyor, ancak robot kârlı değildi ve sonucun neden bu şekilde çıktığı belli değil. Kullanıcı, kendi araştırmasını yürütürken bir cevap bulabilir.


FREE Grid Template EA

Download the FREE Grid Template Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Grid Template Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
MT4 için Izgara Şablonu Uzman Danışmanı, harekete geçmek için yeni bir mum oluşmasını beklemez. Kene ile çalışır ve alım satımları açmadan önce yalnızca bir kontrol gerçekleştirir. Robot yalnızca, müşteri terminalinde otomatik ticaretin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini kontrol eder. Bu durumda, bekleyen emirleri hemen tabloya koyacaktır.

Yukarıdaki resimde gösterildiği gibi, uzman danışmanı herhangi bir sembolün üzerine koyduktan hemen sonra robot, aktif sembol üzerine beş alış ve beş satış bekleyen emir, özellikle durdurma emirleri yerleştirecektir. İlk satın alma durdurma ve satma durdurma emir çifti, piyasa fiyatının 15 pip üstüne ve altına yerleştirilir. Sonraki bekleyen siparişler, önceki siparişten 10 pip olarak verilir. Bu tür ticaret girişi, emirler canlı işlemlere dönüşmeden önce piyasanın önceden belirlenmiş seviyelere gelmesini sağlar. Piyasa bir yönde hareket etmeye karar verdiğinde, bu, bu tür emirler için uygun olacaktır.

Kullanıcı Girişler'de bu değeri ayarlamadıkça her işlemin lot büyüklüğü 0,01 olacaktır. Ayrıca, kullanıcı ticaret emirleri arasındaki mesafeyi ve piyasa fiyatı ile ilk emir çifti arasındaki mesafeyi belirleme özgürlüğüne sahiptir. Bu, kullanıcı hangi çiftler için hangi değerlerin uygun olduğunu anlamak için manuel olarak veya arka testte bazı ilk testler yapmışsa önerilir.

Bekleyen emir ticaret taleplerinin yanı sıra, her işlem için zararı durdurma ve kar alma emirleri vardır. Varsayılan stop loss 30 pip ve varsayılan alım karı 20 piptir. Zararı durdur ve kar al şeklindeki bu ilişki, riski ödüle tercih eder. Bir ticaret kaybeden olursa, tüccar, aksi takdirde ticaretin galip çıkması durumunda olduğundan daha fazlasını kaybetmeye devam eder. Risk-ödül oranını ödül lehine ayarlamak tamamen farklı bir sonuca yol açabilir, bu nedenle kullanıcı bu yolu izlemeyi düşünebilir.The Grid Template Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


MT4 için Izgara Şablonu Uzman Danışmanı, siparişleri mevcut sembol üzerine yerleştirildikten sonra aktif olarak yönetmez. Piyasanın bekleyen emirlere gelip bunları piyasa işlemlerine dönüştürmesini sağlar. Daha sonra piyasa, bir piyasa emrinin kazanıp kazanmayacağına karar verecektir. Bu, fiyat zarar durdurma limitine veya kar alma hedefine dokunduğunda gerçekleşir.

Uzman danışmanın müdahale ettiği tek zaman, bekleyen bir emrin bir süreliğine verildiği ancak canlı bir işlem haline gelmediği zamandır. Bekleyen emir, işlem havuzunda dört saatten fazla (varsayılan) ise, robot emri iptal edecektir. Aynı anda birkaç bekleyen emir verilmişse, bunlar bir seferde iptal edilecektir.Grid Template Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


MT4 için Grid Template Expert Advisor, güçlü trend olan piyasalarda ve yüksek etkili haberlerin olduğu zamanlarda alım satım yapmak için uygundur. Bunun nedeni, piyasa tek yönde güçlü bir şekilde hareket ettiğinde stop emirlerinin kârda açılıp kapanmasıdır. Piyasa değişiyorsa, alım satımları tetikleyecek ve ardından bir zarar için ters yönde hareket edecektir.

Bunun ışığında, kullanıcı çoğu zaman hangi pazarların trendini bulmak için bir arama yapmalıdır. Son hafızalara göre, son derece güçlü eğilim gösteren piyasalar NZDUSD, USDCAD, EURAUD ve EURNZD, bunlardan sadece birkaçı. Diğer piyasalar da geçmişte muhtemelen güçlü temel etkilerle tetiklenen güçlü tek yönlü fiyat hareketleri göstermektedir. Bunlar arasında EURUSD, GBPUSD ve başlıca yen çiftleri var. Bir piyasanın trendli bir davranış gösterip göstermediğini anlamanın bir yolu, günlük ve haftalık grafiklere bakmaktır. Günlük ve haftalık grafikler gibi daha yüksek zaman dilimleri referans olarak kullanılacaksa, tüccar her işlem için minimum lot boyutunu korurken ızgaranın boyutunu artırmalıdır.

Basitlik, diğer çalışma alanlarında iyi bir şey olsa da, bu otomatik ticaret sistemleriyle alım satım için geçerli olmayabilir. Aksi takdirde, kötü aktörlerin ticaret sisteminin kodunu kırmadan önce ter dökmesi gerekmeyecektir. Bu olursa, böyle bir sistemi kullanan tüccar dezavantajlı olacaktır. Bu nedenle, ticarete çok basit yaklaşımıyla uzman danışman geliştirilmelidir.

Bu ticaret sistemini geliştirmenin bir yolu, sonraki durdurma emirlerini başlangıçta vermeyerek şebeke seviyelerini gizlemektir. Robot, fiyat önceki ticaretten belirli bir mesafe uzaklaştıysa, bir seferde bir işlem ekleyecek şekilde ayarlanabilir. Ek olarak, işlemler arasındaki aynı boşluğu kullanmak yerine, ızgara seviyesi her işlem için adımlar kullanılarak değiştirilebilir. Bu yeterli değilse, program geliştiricisi veya editörü yeni şamdanın açılışında işlem eklemeyi düşünebilir. Bu şekilde işlemler arasındaki mesafe kesinlikle aynı değildir.

Keşfedilecek başka bir yol, sabit bir zarar durdurma fiyatı kullanmak yerine zarar durdurma ayarlamasının uygulanmasıdır. Bu strateji, tüm ticaret hesabını riske atarken, robotun zamanla artan tekrarlayan küçük karlar elde etmesini sağlar. Hesaba yönelik riski azaltmak için, belirli bir hesap düşüş yüzdesine ulaşıldığında tüm açık işlemlerin kapanmasını tetiklemek için bir hisse senedi durdurulabilir. Bunların tümü, programlama dili olan herkesin alabileceği olası yollardır.

Görünüşe göre bu uzman danışman, grid konseptini kullanan bir ticaret sisteminin nasıl geliştirileceği konusunda rehberlik sağlamayı amaçlamaktadır. Onu karlı bir robot yapmak için, koda başka bazı işlevler de dahil edilmelidir. Daha önce de belirtildiği gibi, zarar ayarlamasını durdurun, ticareti yeni bir mumda açmak ve şebeke seviyelerini değiştirmek, tüccar veya kodlayıcının gidebileceği yönlerden bazılarıdır. Uzman danışman programatik olarak geliştirildikten sonra, ancak bundan sonra strateji testinde daha fazla test veya demo ticareti ciddi bir şekilde yapılabilir. Optimizasyon ile geriye dönük test, bu ticaret sisteminin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için göz önünde bulundurulabilecek zorlu ancak faydalı bir süreçtir.


 

FREE Grid Template EA

Download the FREE Grid Template Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.