Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4

Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4
  2. Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4 , MT4 platformu için basit bir algoritmik ticaret sistemidir. Robot, bir tür grafik yönteminden sonra adlandırılmış olsa da, konseptini gerçek ticarette kullanmaz ve şamdanlar, çubuklar veya çizgiler yerine grafikte heikin ashi mumlarını görüntüler. Heikin ashi kavramını farklı bir şekilde kullanır.

Bu ticaret sistemi, döviz kurları dolar çiftleri için beş veya dört basamaklı ve yen çiftleri için üç veya iki ondalık sayılarla ifade edilen işlem hesaplarında kullanılabilir. Herhangi bir grafik sembolüne ve periyoduna uygulanabilir, ancak sadece aktif sembol ve zaman diliminde işlem yapacaktır.


FREE Heikin Ashi Trader EA

Download the FREE Heikin Ashi Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Alım satım yapmadan önce, MT4 için Heikin Ashi Trader Uzman Danışmanı, yeni bir mumun başlangıcında bir tur inceleme gerçekleştirir. Açık işlem varsa, önce ticaret hesabına bakar ve daha sonra tolere edilebilir aralıkta olup olmadığını mevcut düşüşü belirler. Düşüş, hesap bakiyesinin yüzde birinden fazlaysa, tüm açık işlemler derhal kapatılacaktır. Bu, sermayeyi korumak ve ticaret sistemine daha fazla hayatta kalma veya kazanma şansı vermek için yapılır. Düşüş bir sorun değilse, robot grafikteki çubuk sayısını 100'den büyükse sayar ve 10 pip'ten fazla ise kar elde etmeyi kontrol eder. Bu kontroller iyi sonuç verdiğinde, robot ticaret yönü ve girişi için teknik göstergelere bakacaktır.

Ticaret sistemi, yeni bir mumun açılışında alım satım girişlerini arar ve bir seferde 10 adede kadar alım satım açabilir ve yönetebilir. Alınan her ticaretin 20 piplik bir stop loss ve 50 piplik bir alım karı vardır. Ancak robot, ticaretin yürütülmesi sırasında mevcut sembolün yayılma miktarını dikkate alır. Spread tutarını stop loss'a ekler ve aynı miktarı alım kardan çıkarır. Buna rağmen, risk-ödül oranı hala yeterince yüksektir (yani ikiden fazla). Uzun vadede ticaret sistemi, hesap geçici aksamalar yaşasa bile iyi bir şekilde oynayabilir.

Bu sistemde kullanılan göstergeler, ayarları ve kullanım şekilleri aşağıda özetlenmiştir:


  • Doğrusal ağırlıklı hareketli ortalamalar (hızlı dönem 6, yavaş dönem 85, tipik fiyat) - İki hareketli ortalama, bir sonraki daha düşük zaman dilimine uygulanır. Hızlı LWMA yavaş LWMA'nın üzerindeyse, bu bir satın alma sinyalidir. Hızlı LWMA yavaş LWMA'nın altındaysa, satış sinyali olarak alınır. Bu sinyal, ticarete giriş için bir faktördür.

  • Momentum (14) - Bu gösterge bir sonraki daha yüksek zaman dilimine uygulanır. Trend yönünü belirlemeye yardımcı olmamakla birlikte, momentum göstergesi bir ticaret sinyalinin geçerli olup olmadığını doğrular. Bir ticaret girişini onaylamak için ivme göstergesi için istenen değer 0,3 veya daha azdır. Bu değer, söz konusu mevcut piyasanın bir ticareti ileriye taşımak için yeterli ivmeye sahip olabileceği fikrini verir. Bir sonraki daha yüksek zaman diliminde önceki üç mumdan birinin veya daha fazlasının değeri 0,3'ten azsa, bu giriş için bir faktör olarak alınır.

  • Stokastik (13, 5, 5) - Bu ayar, stokastik için standart değildir. LWMA'lar ve momentumdan farklı olarak, stokastik mevcut zaman dilimine uygulanır. Önceki üç mumdan herhangi birinin stokastik değeri 70'ten büyükse, bu bir satın alma sinyalidir. Stokastik değer 30'dan az ise satış sinyali olarak alınır.


Heikin ashi çizelgesi kavramı, bu sistemde çevrimiçi başka yerlerde kullanıldığı gibi kullanılmaz. Robot, şamdan grafiğini veya başka herhangi bir grafik türünü heikin ashi mumlarıyla değiştirmeye bile çalışmıyor. Bu sistemde heikin ashi normal bir mum olarak kullanılıyor. Mevcut mum daha aşağı açılır ve daha yüksek kapanırsa (hala açık olmasına rağmen), bu bir yükseliş sinyalidir. Mevcut mum daha yüksek açılırsa ve açık fiyatın altına düşerse, bu düşüş sinyalidir. Bu sinyal, ticarete giriş kriterlerini etkiler.Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Heikin Ashi Trader Expert Advisor tarafından MT4 için alınan alım satımlar, zarar durdurma veya kar alma durumunda kapatılacaktır. Son eğilime karşı bir işlem yapılırsa, zararı durdur emri hemen köşede olduğu için kaderi hızla belirlenir. Kârlı işlemler, kar alma sırasında veya robot tarafından belirlenen orijinal zarar durdurma fiyatından farklı bir zararı durdur fiyatıyla kapatılabilir. Bunun nedeni, başabaş ve sondaki durdurma işlevleridir.

Bir işlem en az 30 pip kazanırsa, robot risksiz bir ticaret için zararı durdurma oranını giriş fiyatına taşır. İşlem daha fazla pip kazanırsa, takip eden durdurma işlevi devreye girer. Trailing stop, piyasa fiyatı ile yeni stop loss arasındaki mesafeyi izler ve bu mesafeyi, mümkün olduğunda stop loss'u sürekli olarak ayarlayarak korumaya çalışır.Heikin Ashi Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Test sırasında, MT4 için Heikin Ashi Trader Uzman Danışmanı kötü başladı, ancak bir süre sonra geri dönüş yaptı. Geçmişte karşılaşılan kayıpları telafi etmeye çalıştı ama sonunda yetersiz kaldı. Sonunda ticaret sistemi başabaş noktasına çok yaklaşmayı başardı. Bu, robotun henüz canlı ticaret için uygun olmadığı anlamına gelir. Gerçek performansının anlaşılması için daha uzun test süresi gereklidir ve değerini yargılayabilmek için birden çok çift arasında çalıştırılması gerekebilir.

Strateji test cihazında bu ticaret sisteminin zayıf performansına katkıda bulunabilecek bir başka neden, stokastik sinyalin olası kötüye kullanılmasıdır. Çoğu tüccar, aşırı alım okumasının düşüş sinyali olduğu ve aşırı satış okumasının yükseliş sinyali olduğu konusunda hemfikir. Program kodunda, stokastik kullanımının tersine çevrildiği görülmektedir. Robotun geriye dönük testteki ticaret performansı, stokastik sinyal normal şekilde kullanılırsa tamamen farklı bir resim çizebilir.


 

FREE Heikin Ashi Trader EA

Download the FREE Heikin Ashi Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.