Hybrid Scalper Expert Advisor For MT4

Hybrid Scalper Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Hybrid Scalper Expert Advisor For MT4
 2. MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
 3. MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı - Çıkış Kriterleri
 4. MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı - İyileştirme Odası

 

Hybrid Scalper Expert Advisor For MT4 , finansal piyasalarda ticaret yapmak için bir dizi teknik gösterge kullanır. Bu göstergeler MT4 platformunda mevcuttur. Bir ticaret sinyali belirlenip onaylanmadan önce tüm göstergelerin uyuşması gerektiğinden, uzman danışman belirli bir süre içinde birkaç işlem açar.

Bu ticaret sistemine özgü bir alan, kullanılan ticaret yönetimi yöntemidir. Her bir ticaretin zararı durdur ve karı al, fiyat dalgalanırken zararı durdur veya kar elde edene kadar yukarı ve aşağı hareket edebilir, bu da kazanç veya kayıpla sonuçlanır. Fiyatın nerede hareket ettiğine bakılmaksızın, zararı durdur ve kar al arasındaki mesafe sabittir.


FREE Hybrid Scalper EA

Download the FREE Hybrid Scalper Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı, ticarette yardımcı olan bilgileri grafikte görüntüler. Buna hesap adı, şirket, kaldıraç, lot büyüklüğü, uzun ve kısa takaslar, spread, uzman danışman adı, hesap türü, sihirli sayılar ve haftanın günü dahildir. Yukarıdaki resme bakın.

Alım satım sistemi, uzman danışmanın işleyişini etkileyebilmek veya kontrol edebilmek için kullanıcıya Girdilerde üzerinde çalışabileceği çok sayıda parametre verir. En önemli parametreler aşağıda açıklanmıştır:


 • Rsilevel = 7 - Bu, RSI için kullanılan dönemdir.
 • max_spread = 20 - Bu değer puan cinsindendir. Mevcut spread bu değerden daha büyükse işlem girilmez.
 • autocalculatelots = true - Varsayılan olarak, bu değişken true olarak ayarlanmıştır. Bu nedenle, lot büyüklüğü işlem başına değişir ve hesap bakiyesine göre belirlenir.
 • lot_size = 0.01 - Otomatik lot büyüklüğü kullanılmazsa, işlemler bu lot büyüklüğüne sahip olacaktır.
 • allowreverse = true - Bu değer true olduğundan, durdurma ve tersine çevirme stratejisi kullanılacaktır.
 • magicnumber = 11 - İlk strateji bu sihirli sayıyı kullanacak.
 • magicnumber2 = 12 - Durdurma ve ters çevirme stratejisi bu sihirli sayıyı kullanacaktır.
 • MondayTrade = true - Pazartesileri ticarete izin verilir.
 • TuesdayTrade = true - Salı günleri ticarete izin verilir.
 • WednesdayTrade = true - Çarşambaları ticarete izin verilir.
 • Perşembe Ticareti = true - Perşembe günleri ticarete izin verilir.
 • FridayTrade = true - Cuma günleri ticarete izin verilir.
 • stopduringMarketvolatilityDays = true - Bu doğru olduğundan, yılın belirli günlerinde ticarete izin verilmeyecektir.
 • bbperiod = 50 - Bollinger Bantları göstergesinin periyodu 50'dir.
 • bbdeviation = 4 - Bollinger Bantları göstergesinin sapması 4'tür.


MetaTrader4 platformunda gelen bir dizi teknik gösterge, ticaret girişini tanımlamak için bu ticaret sisteminde kullanılmaktadır. Göstergelerin sinyal türünü ve giriş zamanını nasıl sağladığı aşağıda tartışılmaktadır:


 • Bollinger Bantları (dönem 50, sapma 4) - Bu gösterge piyasa oynaklığını ölçmek için kullanılır. Bir ticaret girişi, yalnızca dalgalanma kodda tanımlandığı gibi normal aralıkta olduğunda dikkate alınır. Üst bant ile orta bant arasındaki mesafe 4,5 pip'ten az veya 26,2 pip'ten fazla ise bu, oynaklığın normal olmadığı anlamına gelir. Aynı şekilde orta bant ile alt bant arasındaki mesafe 4,5 pip'ten az veya 26,2 pip'ten fazla ise bu, oynaklığın normal olmadığı anlamına gelir.
 • Stokastik (5, 3, 3) - Bu gösterge, aşırı alım ve aşırı satım okumaları sağlamak için kullanılır. Mevcut mum için stokastik ana çizgisi 20'nin altındaysa ve sinyal çizgisi ana çizginin altındaysa, bir yükseliş sinyali üretilir. Mevcut çubuğun ana hattı 80'in üzerindeyse ve sinyal hattı ana hattın üzerindeyse düşüş sinyali verilir.
 • Üstel hareketli ortalamalar (21 ve 89. dönemler, fiyat kapanışı) - Eğilim önyargısını tanımlamak için 15 dakikalık grafikte iki hareketli ortalamanın bir geçişi kullanılır. 21 hareketli ortalama, mevcut mum için 89 hareketli ortalamanın üzerindeyse, eğilim eğilimi yükseliş eğilimindedir. 21 EMA, mevcut mum için 89 EMA'nın altındaysa, eğilim eğilimi düşüşe işaret eder.
 • Göreceli güç endeksi (dönem 7, fiyat kapanışı) - Bu gösterge, giriş için son filtredir ve stokastik ile aynı şekilde kullanılır. Mevcut çubuk, sembol ve zaman çerçevesi için RSI değeri 25'ten azsa sinyal uzundur. RSI değeri 85'ten büyükse sinyal kısadır.


Uzman danışman bir ticareti açmadan önce birkaç koşulun yerine getirilmesi gerekir. İlk olarak, mevcut sembolün mevcut yayılımı Girişler'de tanımlanan maksimum yayılmadan daha büyükse robot işlem yapmayacaktır. Bu nedenle, kullanıcı Girişler'de maksimum yayılma parametresini ayarlarken dikkatli olmalıdır. Her zaman değişen işlem gören sembolün yayılması, kullanıcı maksimum spread değerini belirlemeden önce dikkatlice analiz edilmelidir.

Ek olarak, robot yalnızca bir dakikalık grafiği takas edecek. Girişlerde önerildiği gibi, bu program EURUSD döviz çiftinde çalıştırılmalıdır. Ancak kullanıcı başka bir sembolü tercih ederse, bu sembolün zaman çerçevesi bir dakikaya ayarlanmalıdır. Aksi takdirde, robot bir ticaret girişini düşünmez.

Haftanın günü giriş için başka bir husustur. Robot Pazartesiden Cumaya ticaret yapabilirken, kullanıcı Girdiler'deki beş değişkeni MondayTrade'den FridayTrade'e kadar true olarak ayarlamalıdır. Bununla birlikte, kullanıcı uzman danışmanı çalıştıracağı günü veya günleri seçmekte özgürdür.

Bir yılda robotun çalışmayacağı belirli günler vardır. Program yaratıcısı tarafından sabit kodlandığı gibi, robot 14-31 Aralık ve 1-4 Ocak tarihleri arasında ticaret yapmayacaktır. Bunun nedeni muhtemelen yılın bu zamanlarında genel olarak piyasalardaki düşük oynaklıktır. Diğer günlerde, robot Bollinger Bantları göstergesine göre piyasa oynaklığını belirleyecek ve ardından hesaplamanın sonucuna göre ticaret yapıp yapmayacaktır.MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı - Çıkış Kriterleri


MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı, bir seferde bir işlem açar. Robot, girişte zararı durdurur ve her biri 10 pip kar alır. Piyasa ilerledikçe, zararı durdur ve kar al seviyeleri de yukarı ve aşağı hareket ederek, zararı durdur ve kar al arasında 20 piplik bir mesafeyi koruyor. Ticaret, eğilim (yukarı veya aşağı) kendini gösterdiğinde ve fiyat, zararı durdur veya kar alma limitine ulaştığında kapanır.MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı - İyileştirme Odası


MT4 için Hibrit Scalper Uzman Danışmanı, varsayılan ayarları kullanarak testlerde kar elde edemedi. Olumlu sonuçlar verecek en iyi ayarları belirlemek için tercihen optimizasyon kullanılarak daha fazla test yapılması gerekebilir. Bununla birlikte, robot yalnızca bir dakikalık çizelgede test edilebilir ve kullanılabilir.

Okumayı kolaylaştırmak için giriş ve güncelleme koşullarının doğruluğunu belirlemek için kodun gözden geçirilmesi gerekir. Kodlama stili eski moda olduğu için kodu okumak zor olabilir. Örneğin, halihazırda seçili olan siparişin sipariş türünü belirlerken for-loop işlevi için kod bloğu her yerde bulunur ve aralarında çok sayıda satır boşluğu kullanılır.

Çok sayıda if ifadesinin kullanılması nedeniyle kodlama gereksiz yere uzatıldı. Örneğin, tüccar tarafından girilen maksimum spread'in makul olup olmadığını kontrol etmek, bir işlev 56 satır kod kullanmaktadır, ancak yaklaşık beş satır kodda yapılabilir. Bir ticaret girişi ararken dikkate alınan faktörlerden biri olduğu için yayılma endişesi çok önemlidir. Temel sembolün yayılması, Girişler'de kullanıcı tarafından ayarlanan maksimum yayılmadan büyükse, robot hiç işlem yapmayacaktır, bu nedenle kullanıcı bunu en başından itibaren almalıdır.

 

FREE Hybrid Scalper EA

Download the FREE Hybrid Scalper Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.