KNUX Martingale Expert Advisor For MT4

KNUX Martingale Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. KNUX Martingale Expert Advisor For MT4
 2. MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
 3. MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı - Çıkış Kriterleri
 4. MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı - İyileştirme Odası

 

KNUX Martingale Expert Advisor For MT4 için, giriş için bir dizi teknik gösterge kullanması nedeniyle nispeten karmaşık bir mekanik ticaret sistemidir. Martingale sistemi olarak adlandırılırken, asıl program testlerde bu para yönetimi stratejisini kullanmadı.

Robot her seferinde yalnızca bir işlem yapar ve bir dakikalık zaman diliminde çalıştırılmasına rağmen nadiren mevcut sembol üzerinde bir işlem gerçekleştirir. Bunun ana nedeni, birbiriyle nadiren hizalanan bir dizi göstergenin kullanılmasıdır.

Uzman danışman, bir döviz çiftinde ve bir dakikalık grafikte beş aylık test verileri çalıştırıldığında kar elde etmeyi başardı. Kazanma oranı, öncelikle küçük kar hedefi ve nispeten geniş stop-loss nedeniyle yüzde 100'tü. Robotun bir ticaret girişi bulması zaman alır ve eğer piyasa başlangıçta ticarete aykırı olursa, ticareti kapatmak için yaklaşık aynı süre gerekir.

Ticaret, piyasanın doğru tarafında girildiğinde, ticaret süresi yine de çok kısadır. Test sırasında, ticaret sisteminin karlılığını değerlendirmek için yeterli olmayan yalnızca dokuz işlem açıldı.


FREE KNUX Martingale EA

Download the FREE KNUX Martingale Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı, hızlı, küçük kazançlar biriktirme ve kayıplardan kaçınma ilkesine göre tasarlanmıştır. Bu nedenle, optimum ticaret girişini bulabilmek için birkaç gösterge kullanılır. Bu ticaret sisteminde kullanılan göstergeler yukarıdaki resimde gösterilmektedir.

Kullanıcıya, uzman ayarlarında istediği gibi kullanması ve ayarlaması için birçok parametre sağlanır. Bu, kullanıcıya ticaret sisteminin davranışını kendi ticaret tarzına ve risk toleransına göre etkilemek için daha fazla kontrol sağlar. Uzman danışmanın nasıl kullanılacağını öğrenmede başlangıç noktası olarak kullanılmak üzere en önemli parametreler aşağıda listelenmiştir ve açıklanmıştır:


 • StopLoss = 200 - Bu robot tarafından açılan ticaretlerin stop loss değeri 200 piptir.
 • TakeProfit = 8 - Bu robot tarafından girilen alım satımlardan elde edilen kar 8 piptir.
 • ManualLots = 0.1 - Aşağıdaki AutoLot değişkeni yanlış olduğu sürece işlemlerin lot büyüklüğü 0.1'dir.
 • AutoLot = false - Varsayılan olarak, bu değişken yanlıştır. Doğru olarak ayarlanırsa, alım satımların aşağıdaki Risk parametresine ve mevcut bakiyeye bağlı olarak değişen lot büyüklükleri olacaktır.
 • Risk = 15 - AutoLot doğruysa, her işlemdeki risk varsayılan olarak yüzde 15'tir. Bu değer çok yüksek kabul edilirse kullanıcı daha düşük bir yüzde kullanabilir.
 • ADX_FilterPeriod = 13 - Bu, giriş için ana filtre olarak kullanılan ADX göstergesinin dönemidir.
 • RVI_FilterPeriod = 20 - Bu, RVI göstergesinin dönemidir.
 • ADX_CrossPeriod = 3 - Bu, ADX_Strategy parametresi etkinleştirildiğinde ADX değerlerini hesaplamada kullanılan ADX göstergesinin dönemidir.
 • CCI_FilterPeriod = 35 - Bu, CCI göstergesinin dönemidir.

 • CCI_Level = 175 - Bu, fiyatın aşırı alım veya aşırı satım olarak değerlendirildiği CCI seviyesidir.
 • ADX_Strategy = true - Bu değişken doğru olduğundan, bir ticaret girişini nitelemek için daha fazla ADX hesaplaması gerçekleştirilir.
 • WPR_Strategy = false - Varsayılan olarak, bu değişken yanlış olarak ayarlanmıştır. Bu durumda Williams Yüzde Aralığı ticaret filtresi olarak kullanılmayacaktır.
 • TimeControl = false - Bu ayarla, zaman faktörü dikkate alınmaz. Alım satım sinyali üretilirse, günün herhangi bir saatinde alım satım yapılabilir.
 • MaxSlippage = 3 - Bu kayma değeri pip cinsindendir ve ticarete giriş ve çıkışlarda dikkate alınır.
 • Tanımlama = 35188 - Robot, daha kolay ticari tanımlama ve yönetim için bu benzersiz numarayı kendi işlemlerine atar.


Bu ticaret sistemi, kazanma olasılığını artırmak ve para kaybetme olasılığını azaltmak için çeşitli teknik göstergelerden yararlanır. Sonuç olarak, bir süre içinde çok az işlem alınır. Bir ticaret fırsatını tanımlamak için kullanılan göstergeler aşağıda özetlenmiş ve açıklanmıştır:


 • Ortalama yönlü hareket indeksi (dönem 13, ana mod) - Robot, mum sıfır ve mum iki için geçerli sembolün ve zaman çerçevesinin ADX değerlerini hesaplar. Ticarete giriş için ana kriter budur. Sıfır mum için ADX, mum ikinin ADX'inden büyükse, diğer koşulların karşılanıp karşılanmadığını belirlemek için daha fazla hesaplama yapılır. Ticaret yönü bu noktada önemli değil.
 • Ortalama yönlü hareket indeksi (dönem 3, ana mod) - Bu ADX, sıfır mum ve mum iki için + DI ve -DI arasında ve geçişin yönü arasında meydana gelen bir geçiş olup olmadığını kontrol etmek için kullanılır. Böyle bir çapraz geçiş meydana gelirse ve + DI, çaprazdan sonra -DI'nin üzerindeyse, bir satın alma sinyali üretilir. Çaprazdan sonra -DI + DI'nin üzerindeyse, bir satış sinyali verilir.
 • Göreceli canlılık indeksi (periyot 20) - Mevcut sembol ve periyot için RVI'nın ana ve sinyal değerleri belirlenir. Ana RVI, RVI sinyalinden daha büyükse, yükseliş sinyali gösterilir. Ana RVI, RVI sinyalinden daha düşükse, bir düşüş sinyali üretilir.
 • Emtia kanalı endeksi (dönem 35, fiyat kapanışı) - Robot, mevcut ve önceki mumlar için CCI değerlerini hesaplar. Mevcut CCİ negatif ve -175'in altındaysa ve mevcut CCİ önceki CCI'nin altındaysa, yükseliş sinyali verilir. Bu arada, mevcut CCI pozitif ve +175'in üzerindeyse ve mevcut CCI önceki CCI'nin üzerindeyse düşüş sinyali verilir.


Uzman danışman bir ticarete başlamadan önce birkaç koşulun yerine getirilmesi gerekir. İlk olarak, ticaret hesabında sadece mevcut sembolde değil, herhangi bir açık işlem olmamalıdır. Bu, başka hiçbir uzman danışmanının aynı işlem hesabında çalışmaması veya hiçbir manuel işlemin açılmaması gerektiği anlamına gelir. Daha sonra, mevcut ADX, geçerli sembol ve periyotta mum ikinin ADX'inden daha büyük olmalıdır. ADX'in kendisinin değeri dikkate alınmaz.

Bir alım satım sinyali onaylandıktan sonra, Girişler'de tanımlanan lot büyüklüğü 0,10 olan bir alım veya satım piyasa emri yürütülür. Kullanıcı, bu işlem hacmini ticaret hesabı için çok yüksek bulursa daha düşük bir değer belirleyebilir. Giriş sırasında, ticaretin kar al ve zarar durdurması yerinde belirlenir. Kar alma hedefi ticaret girişine çok yakınken (yani, sekiz pip), zarar durdurma limiti girişten çok uzakta (yani, 200 pip). Amaç, kayıp sayısını sınırlamak ve sık sık kazanç sağlamaktır. İşlem hesabında herhangi bir anda yalnızca bir işlem açık olabilir.MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı - Çıkış Kriterleri


MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı, bir ticaretin sonucunu belirlemek için zararı durdurmaya ve kar elde etmeye dayanır. Ancak, zararı durdur ve kar al ilişkisi ile tanımlanan ticaretin zarardan çok karla kapatılması beklentisi vardır. Bu, çoğu zaman kar almak hemen yakın olduğu için geçerli olacaktır. Bununla birlikte, seçilen yön yanlışsa, birkaç durumda, geniş durdurma kaybı mesafesi nedeniyle kullanıcı büyük kayıplar yaşayacaktır.MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı - İyileştirme Odası


MT4 için KNUX Martingale Uzman Danışmanı, testlerde kar getirirken, genel ticaret performansı tatmin edici değildi. Beş ay içinde yalnızca dokuz işlem açmak ciddi tüccarlar ve yatırımcılar için kabul edilemez. Kazanılan kar, harcanan zamana ve ticaret sistemine tahsis edilen sermayeye değmeyebilir.

 

FREE KNUX Martingale EA

Download the FREE KNUX Martingale Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.