LevelUprofit Expert Advisor For MT4

LevelUprofit Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. LevelUprofit Expert Advisor For MT4
  2. LevelUprofit Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. The LevelUprofit Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. LevelUprofit Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

LevelUprofit Expert Advisor For MT4 , MT4 platformu için basit bir otomatik işlem sistemidir. Trend yönünü ve ticaret girişinin zamanını belirlemek için bir teknik gösterge kullanır. Bu gösterge, yaygın olarak momentum veya eğilim göstergesi olarak bilinen hareketli ortalamadır. Bu nedenle, bu ticaret sistemi, ortalama olarak zamanın yüzde 25'inde meydana gelen piyasa trendlerinden yararlanmayı amaçlamaktadır.

Değişen piyasa koşullarında hareketli ortalama etkili bir araç olmadığından, robot bu koşullarda başarısız olabilir. Bu nedenle, kullanıcının ticaret sistemini kullanırken hakim piyasa koşullarını dikkate alması önerilir. Bu robotu, hareket halindeyken başarıya ulaşmak için ayarladıklarından daha fazla eğilim gösteren ticaret araçlarına uygulamak en iyisidir. Son zamanlarda güçlü eğilim gösteren bazı pazarlar NZDUSD, USDCAD ve EURAUD, bunlardan sadece birkaçı. Günlük ve haftalık grafiklere hızlı bir gezi, kullanıcının diğer trend pazarları bulmasına yardımcı olabilir.

Kısa bir test çalıştırması, bu basit uzman danışman için beklenmedik bir sonuç gösterir. Test çalışması boyunca yalnızca bir tür ticaret gerektirse de, robot, yalnızca birkaç işlem alırken kar açısından mükemmel bir performans elde etti. Kâr faktörü ve beklenen getiri oldukça iyidir ve kazanma oranı yüzde 60'ın üzerindedir. Tek dezavantajı, yüzde 40'a kadar çıkan maksimum düşüştür. Bu testin kısa süresi nedeniyle, sonuç ticaret sisteminin karlılığı için konuşamaz. Test sırasındaki piyasa koşulunun robot için uygun olması mümkündür, bu nedenle bu kadar harika sonuçlar vermiştir. Bu uzman danışmanı ticarette kullanmak isteyen herkes, çeşitli ticaret araçlarında ve zaman dilimlerinde daha fazla test yapmalıdır. Bu ticaret sisteminin gerçek ticarette uygulandığında çalıştığına güvenmenin tek yolu budur.


FREE LevelUprofit EA

Download the FREE LevelUprofit Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


LevelUprofit Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
LevelUprofit Expert Advisor for MT4, grafikte ilk kez bırakıldığında yalnızca minimum kontroller gerçekleştirir. Ticaret üretiminde kullanılacak değerleri elde etmek veya kullanıcının görmesi için grafikte gösterilmek üzere karmaşık matematiksel hesaplamalar yapmaz. Bu nedenle, performansı etkilemeden yavaş bilgisayarlarda bile çalıştırılabilir.

Robot her tıkırtı üzerinde çalışır, ancak yalnızca yeni bir mum oluştuğunda ticari girişi arar. Mevcut sembol üzerinde açık piyasa emirleri varsa, robot sessizleşir ve başka bir ticaret keşfi yapmadan önce yeni bir mum bekler. Bununla birlikte, aktif grafikte açık ticaret yoksa, robot ticaret sinyali ve yönü için teknik göstergeye bakar.

Daha önce de belirtildiği gibi, uzman danışman, pazar eğilimini belirlemek için bir teknik gösterge kullanır. Ticaret sisteminde hareketli ortalamanın nasıl kullanıldığı aşağıda tartışılmaktadır:


  • Hareketli ortalama (dönem 9 ve 41, mod basit) - Kodda belirtildiği gibi, eğilimi belirlemek için iki hareketli ortalama kullanılır. Hızlı hareket eden ortalama, yavaş hareket eden ortalamanın üzerindeyse, eğilim yükselir. 9 periyotlu SMA 41 periyotlu SMA'nın altındaysa, trend düşer. İki hareketli ortalamayı karşılaştırmak için kullanılan değerler, geçerli zaman dilimindeki mevcut mum içindir.


Ticaret yönü tanımlandığında ve mevcut sembolde açık ticaret olmadığında, robot bir ticaret gerçekleştirir. Bir seferde yalnızca bir işlem yapılır. Bu ticaretin çok büyük bir boyutu 1.0'dır ve bu, her tür ticaret hesabı için oldukça yüksektir. Robot, ticaret sunucusuna bir ticaret talebi gönderdiğinde bu ticaret hacmini ticarete atar. Girişlerde ayarlanacak değişken olarak bulunmadığından, kullanıcı kendi tasarrufundaki lot büyüklüğünü değiştiremez.

Ek olarak, her işlem bir stop loss ve kar elde etme ile birlikte gelir. Hem zararı durdur hem de kar al, cari piyasa fiyatından 150 piplik bir mesafeye yerleştirilir. Alım satım ise, stop loss, satış fiyatının 150 pip altındadır ve alım karı, ticaretin gerçekleştirildiği zamandaki satış fiyatının 150 pip üzerindedir. Öte yandan, işlem bir satış ise, stop loss, alış fiyatının 150 pip üzerinde ve alım karı, işlemin yapıldığı andaki alış fiyatının 150 pip altındadır.The LevelUprofit Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


MT4 için LevelUprofit Uzman Danışmanı, ticaret yönetiminde pasif bir yaklaşım benimser. Piyasanın herhangi bir müdahale olmadan çekime gitmesine olanak tanır. Fiyat durdurma kaybına temas ederse, ticaret zarar için kapatılır ve fiyat kar alma hedefine ulaşırsa, ticaret kârda kapatılır. Diğer uzman danışmanların çoğunun aksine, bu robot açık işlemleri yönetirken başabaş ve takip eden durdurma işlevlerini kullanmaz. Bu işlevler, kullanıcının istediği gibi açıp kapatması için mevcut değildir.LevelUprofit Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


MT4 için LevelUprofit Uzman Danışmanı, test sırasında şaşırtıcı derecede mükemmel olan olumlu bir sonuç veriyor. Bu kısa test çalıştırmasında, robot çok kısa bir süre içinde ve yalnızca birkaç işlem gerçekleştirilerek önemli miktarda kar elde etmeyi başardı. Bu performans göründüğü kadar iyi görünse de, strateji test cihazındaki ticaret sonuçlarını daha derinlemesine analiz etmek, test sonucunun hiç de güvenilir olmadığını gösterir.

Test sırasında, robot yalnızca alım satım işlemlerini gerçekleştirdi. Hiçbir zaman tek bir satış ticareti yapılmadı. Ancak, kodda bu şekilde programlanmamaktadır. Robot, iki hareketli ortalamanın etkileşimiyle verilen sinyale bağlı olarak bir alım satım işlemi yapmalıdır. Daha yakından bakıldığında, eğilimi bulmak için bir hareketli ortalama kullanılmıyor. Bu 41 dönemlik hareketli ortalamadır. 41 SMA ile ilgili bilgileri tutan değişken boştur çünkü iMA işlevinin içine yerleştirilen sembol yanlıştır. Bu tek program hatası, kullanıcıya çok açık görünmese de robotun başarısız olmasına neden oldu. Robotun, yaratıcının amaçladığı şekilde satış işlemleri de alabilmesi için düzeltilmesi gerekir.

Görünüşe göre program eski ve modası geçmiş. Kodda bir amaca hizmet etmeyen bir işlev vardır, ancak yine de orada kalır. Kullanılan genel kodlama yaklaşımı etkili değildir. Kodlayıcı, lot büyüklüğünü gömdü, zarar tutarını durdurdu ve kod içerisine kar değeri alarak, kullanıcının bu değerleri istediği gibi ayarlamasını imkansız hale getirdi. Bu kodlama yöntemi, kullanıcının demo veya geri testte etkili bir test yapmasını engeller. Geliştiriciler ve tüccarlar tarafından robotları test ederken kullanılan güçlü bir silah, strateji testinde optimizasyondur. Girişlerde ince ayar yapılacak değişken olmadığından burada hiç kullanılamaz.

Kullanıcının zaman ve bilgisayar kaynaklarını boşa harcamaması için, herhangi bir test yapmadan önce program kodu gözden geçirilmelidir. Bu yapıldığında, kullanıcının en fazla karı getiren seçenek setlerini bulmak için tercihen optimizasyonla uzun vadeli testlere başlaması gerekir. Bu ayarlar, elde edilen sonuçları doğrulamak için optimizasyon yapılmadan strateji test cihazında kullanılacaktır. Test, sonucu optimizasyonda çoğaltabildiğinde, demo ticareti başlayabilir. Tüccar veya yatırımcının finansal durumuna bağlı olarak, robotu canlı piyasa verilerinde çalışırken görmek için gerçek parayla küçük bir ticaret hesabı açmayı düşünebilir.


 

FREE LevelUprofit EA

Download the FREE LevelUprofit Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.