Macd Secrets Expert Advisor For MT4

Macd Secrets Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Macd Secrets Expert Advisor For MT4
 2. Macd Sırları Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
 3. The Macd Secrets Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. The Macd Secrets Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Macd Secrets Expert Advisor For MT4 , finansal piyasalarda ticaret yapmak için iyi bilinen MACD göstergesini kullanır. Gösterge bu ticaret sisteminde yalnız değil. Daha düşük zaman diliminde bir dizi hareketli ortalama çalışıyor ve momentum göstergesi, trend gücünü ölçerek sistemi destekliyor. Uzman danışman havalı bir isimle gelse de, testlerde sonuç veremedi. Testin süresi kısa olduğu için, test sonucu bu ticaret sisteminin etkinliğini değerlendirmek için yeterli değildi. Kullanıcı bu ilk sonucu geçersiz kılmak için kendi testini çalıştırabilir.


FREE Macd Secrets EA

Download the FREE Macd Secrets Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Macd Sırları Uzman Danışmanı - Giriş Kriterleri
Macd Sırlar Uzman Danışmanı, ticari avcılık faaliyetini her mumda bir kez gerçekleştirir. Bir dizi mum üzerinde bir ticaret sinyali mevcutsa, robot maksimum sayıya ulaşılana kadar her mumda bir tane olmak üzere ardışık işlemler açabilir. Bu uzman danışmanın elinde tuttuğu sır hiç gizli olmayabilir. Aslında, açık bir bilgi olabilir. Muhtemelen işin sırrı, MACD'nin mevcut grafikte yükseliş veya düşüş eğilimi gösterdiği zamanlarda alım satım yapmak ve daha düşük zaman dilimi eğilimine karşı böyle bir ticarete girmek.

Girdiler'de, çalışan veya olumlu sonuçlar veren en iyi ayar kombinasyonunu bulmak için kullanıcının oynayabileceği birkaç parametre vardır. En önemli parametreler, varsayılan değerleriyle birlikte aşağıda özetlenmiştir:


 • Lotlar = 0.01 - Bu değişken, her ticaretin lot büyüklüğünü belirler. Kullanıcı bu değeri istediği zaman değiştirebilir.

 • TrailingStop = 40 - Bir ticaret 40 pip kazandıysa, robot stop loss'un izini sürecek.

 • Stop_Loss = 20 - Stop loss 20 piptir ve ticaret girişi sırasında ayarlanır.

 • MagicNumber = 1234 - Uzman danışman tarafından alınan bir takas, ticari tanımlama ve manipülasyonda kullanılabilen bu sihirli numaraya sahip olacaktır.

 • Take_Profit = 50 - Alım karı 50 piptir ve ticari işlem sırasında belirlenir.

 • FastMA = 6 - Bu ticaret sisteminde 6 periyotlu hareketli ortalama kullanılır.

 • SlowMA = 85 - Bu ticaret programında 6 periyotlu hareketli ortalama kullanılır.

 • Mom_Sell = 0.3 - Momentum 0.3'ten düşükse bir satış sinyali doğrulanacaktır.

 • Mom_Buy = 0.3 - Momentum 0.3'ten düşükse bir satın alma sinyali onaylanacaktır.

 • UseEquityStop = true - Bu parametre true olarak ayarlandığında, uzman danışman makul sınırlar içindeyse ticaret hesabındaki düşüşü izleyecektir. Aksi takdirde, sermayeyi korumak için tüm açık alım satımları tasfiye edecektir.

 • TotalEquityRisk = 1.0 - Mevcut düşüş hesap bakiyesinin yüzde birine ulaşırsa, tüm açık işlemler sermayeyi korumak için zorla kapatılacaktır.

 • Max_Trades = 10 - Bu varsayılan ayarla, robot aktif sembol üzerinde en fazla 10 işlem açabilir.


Ticaret sistemi, ticaret girişi ararken bir dizi teknik göstergeden yararlanır. Bir gösterge mevcut grafikteki eğilimi algılar ve başka bir gösterge daha düşük zaman diliminde karşı eğilim kurulumlarını bulur. Bu arada, başka bir gösterge ticaret kurulumunun giriş için geçerli olup olmadığını onaylar. Bu göstergeler aşağıda tartışılmaktadır:


 • Hareketli ortalamalar (dönem 85 ve 6, doğrusal ağırlıklı mod, tipik fiyat) - Hesaplama için gereken hareketli ortalamaların değerleri, mevcut sembolün bir sonraki daha düşük zaman dilimindeki mevcut açık mumdan üretilir. 6 LWMA 85 LWMA'nın altındaysa, bir satın alma sinyali geliştirilir. 6 LWMA 85 LWMA'nın üzerindeyse, bir satış sinyali verilir. Bu tür bir sinyal, robotun daha düşük zaman aralığının eğilimine karşı ticaret yapacağı anlamına gelir.

 • Hareketli ortalama yakınsama sapması (fiyat yakın; 12, 26, 9) - Bu ayar, MetaTrader4 platformunda yerleşik olan MACD için tipiktir. Hesaplama için gerekli MACD değerleri, aktif sembolün geçerli periyodundaki önceki çubuktan üretilir. MACD çizgisi sıfırın üzerindeyse ve MACD çizgisi MACD sinyal çizgisinin üzerindeyse bir satın alma sinyali alınacaktır. MACD sıfırın altındaysa ve MACD sinyal çizgisinin altındaysa satış sinyali üretilecektir.

 • Momentum (dönem 14, fiyat kapanışı) - Momentum göstergesinin değerleri, aktif sembolün geçerli zaman dilimindeki önceki üç mumdan türetilir. Üç değerden herhangi biri 0,3'ün altındaysa, diğer göstergeler tarafından oluşturulan bir ticaret sinyali doğrulanır.


Bir ticaret sinyali oluşturulduğunda ve onaylandığında, Girişler'de belirtildiği gibi 0,01 ticaret hacmine sahip bir ticaret girişi alınacaktır. Kullanıcı isterse daha yüksek bir değer belirleyebilir, ancak robot birden fazla işlem açabildiği için bu önerilmez. İşlem yapıldığında, zararı durdur ve kar al tanımlanır. Stop loss, Girişlerde 20 pip olarak ayarlanırken, fiili stop loss, spread miktarı ile bundan daha büyüktür. Bu arada, Girişlerde 50 piplik kar elde etmek sadece nominal bir değerdir. Gerçek alım karı, spread miktarı kadar daha düşüktür.The Macd Secrets Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Uzman ayarlarında tanımlandığı gibi, Macd Secrets Expert Advisor, mevcut sembol üzerinde birden fazla işlem açabilir ve maksimum limit 10 işlemdir. Başabaş ve takibi durdur için işlevler içeriyor olsa da, işlemler çoğunlukla testte kar alma veya zararı durdurma tarafından kapatılır. İşlemlerin durdurma kayıpları yalnızca ara sıra ayarlanır. Aynı türden alım satımların stop kayıplarının toplu olarak değil, sadece bireysel olarak değiştirildiği, trend değiştiğinde veya bir düzeltme yaptığında bazı alım satımları geride bıraktığı belirtilmektedir.The Macd Secrets Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Macd Secrets Expert Advisor, strateji test cihazında beş aylık geçmiş verileri kullanarak çalıştırıldığında olumlu sonuçlar veremedi. Bu test, bir döviz sembolü ve bir daha düşük zaman diliminde gerçekleştirildi. Yalnızca öz sermaye eğrisine bakıldığında, bu ticaret sistemi karlı değil ve ondan uzak. Hisse senedi çizgisi başından itibaren düz bir çizgide iniyordu ve testin sonuna doğru küçük bir iyileşme kaydetmeyi başardı. Test çalıştırması, ticaret hesabı için bir kayıpla sonuçlandı.

Testteki bu başarısızlığın ana nedeni, yalnızca yüzde 28 olan düşük kazanma oranıdır. Ancak düşüş çok da kötü değil. Düşük kazanma yüzdesine katkıda bulunanlardan biri, ticaret girişlerinin görünen yüksek sıklığıdır. Robot test süresinin ortasında alım satım almaya başladığında, alım satımlar arka arkaya hızlı bir şekilde açıldı ve her yere dağılmış gibi görünüyordu. İşlemlerin aralığı uygun değildir.

Kazanma oranını yenilemek için ticaret girişlerinin aralığı iyileştirilmelidir. Bu, bir ticaretin ekleneceği minimum bir mesafe belirleyerek yapılabilir. Alım satımlar yeni bir mum üzerinde yapıldığından, alım satımların minimum mesafeden daha fazla ayrılması normaldir. Bu, girişler arasında daha kısa bir ayrıma sahip olmaya tercih edilir. Minimum mesafeyi ayarlamak için bir ızgara stili gerekli değildir, bekleyen emirlerin kullanılması da gereklidir. Piyasa emirleri pratik olarak yeterlidir.

Uzman danışmanın arka testçide çalışırken, trend piyasa koşullarına uygun olduğu sonucuna varılabilir. Bu tür koşullarda robot çok para kazanabilir. Trend tersine döndüğünde veya düzeldiğinde, para kaybetmek kaçınılmazdır. Bu nedenle, işlem gören sembol tüccar tarafından dikkatlice seçilmelidir.


 

FREE Macd Secrets EA

Download the FREE Macd Secrets Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.