Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4

Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4
 2. Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 için Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

MetaTrader4 için Manuel Ticaret Hafif Hizmet Uzman Danışmanı, manuel ticaret için basit ama çok kullanışlı bir araçtır. Bir demo hesabında deneme yanılma ile kullanıcı, aracı ticarette nasıl kullanacağını kolayca anlayabilir. Manuel bir ticaret aracı olarak, program strateji test cihazında çalışmaz. Kullanıcı ne kadar uğraşırsa uğraşsın herhangi bir işlem açmayacaktır. Bunun nedeni, tüccarlar tarafından isteğe bağlı ticaret için kullanılmak üzere tasarlanmış olmasıdır.

Otomatik bir ticaret sistemi olmasa da, program yine de uzman bir danışmandır. Başka hiçbir MQL4 programı onun yerini alamaz. Bir teknik gösterge işlem hesabında işlem gerçekleştiremezken, bir komut dosyası yalnızca bir kez çalışır ve işlemlerin açılması veya kapatılması gibi işlemlerini gerçekleştirdikten sonra katlanır. Öte yandan, uzman bir danışman grafikte kalır ve kullanıcı istediği zaman işlem yapmak için kullanılabilir.


FREE Manual Trading Lightweight Utility EA

Download the FREE Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Manuel Alım Satım Hafif Hizmet Uzman Danışmanı grafikte ilk kez düştüğünde, kullanıcıya isteğe göre değiştirilebilen alım satım parametrelerini içeren küçük bir pencere sunulur. Kullanıcı Girişler'de herhangi bir değişiklik yapmazsa, başlangıç ayarları robot tarafından kullanılacaktır. Her parametrenin anlamı aşağıda tartışılmıştır:


 • LotSize = 1 - Varsayılan lot büyüklüğü 1.0'dır ve bu, her tür ticaret hesabı için çok yüksektir. Kullanıcıya, her ticaretteki riski azaltmak için bu değeri ayarlaması tavsiye edilir.

 • LotControl = false - Kullanıcı bu parametreyi doğru veya yanlış olarak değiştirebilir. Yanlış olduğunda, lot boyutu seçimi için düğmeler arayüzde gizlenir. Değer doğruysa, satın al ve sat için lot büyüklüğü düğmeleri görüntülenir, böylece kullanıcı parti boyutunu doğrudan kontrol panelinde ayarlayabilir.

 • TakeProfitPoints = 400 - Türüne bakılmaksızın her işlemin (yani piyasa, stop veya limit emri) 400 puan veya 40 pip kar alma hedefi olacaktır. Kar alma işlemi, işlem talebi ticaret sunucusuna gönderildiğinde belirlenir.

 • StopLossPoints = 200 - Türüne bakılmaksızın her işlemin 200 puan veya 20 pip kar alma hedefi olacaktır. Stop loss, ticaret talebi gönderildiğinde devreye girer.

 • LimitOrderPoints = 50 - Tüccar, işlem yapmak için bir limit emri kullandığında, emir mevcut piyasa fiyatından 50 puan veya 5 piplik bir mesafede yerleştirilecektir. Alış limiti için emir, satış fiyatının 5 pip altına yerleştirilir. Satış limiti için emir, alış fiyatının 5 pip üzerine yerleştirilir.

 • StopOrderPoints = 50 - Tüccar, alım satımlara girerken stop emirleri kullanmayı tercih ettiğinde, stop emri piyasa fiyatından 50 puan veya 5 piplik bir mesafede verilecektir. Alış stop için emir, satış fiyatının 5 pip üzerine yerleştirilir. Satışı durdurma emri, teklif fiyatının 5 pip altına yerleştirilir.

 • magicNumber = 0 - Bu sayı, uzman danışman tarafından yerleştirilen işlemlerin ana tanımlayıcısıdır. Varsayılan sıfır değeri kullanılırsa, robot tarafından yürütülen emirlerin manuel olarak açılan işlemlere benzer sihirli sayıları olmayacaktır. Kullanıcı sihirli sayı olarak pozitif veya negatif bir sayıyı kullanabilir.


Uzman danışman, aktif sembolün ana şemasında hoş ve kullanıcı dostu bir arayüz görüntüler. Kullanıcı, programın yalnızca mevcut sembol üzerinde işlem gerçekleştirebileceğini bilmelidir. Arayüzün en sol tarafında, kullanıcının E, L veya S'ye geçiş yapabileceği bir düğme (biri satın almak ve biri satmak için) vardır. Bu harfler üç tür emir için (piyasa uygulaması için E, limit emri için L) ve durdurma emri için S).

Emir türü düğmesinin sağ tarafında, seçilen emir türüne bağlı olarak programın uygulayacağı piyasa fiyatını gösteren fiyat (biri alış, diğeri sat) bulunur. Kullanıcı E'yi seçerse (piyasa uygulaması için), gösterilen fiyat alış fiyatı ve satış için teklif fiyatıdır. Kullanıcı L'yi seçerse (limit emri için), gösterilen fiyat alış emri için alış fiyatının 5 pip, satış emri için satış fiyatının 5 pip üstüdür. Kullanıcı S (stop emri için) belirlerse, gösterilen fiyat alış emri için alış fiyatının 5 pip, satış emri için alış fiyatının 5 pip altındadır.

Kullanıcı ayrıca L veya S düğmelerine basıldığında limit ve stop emir fiyatlarını doğrudan gösterge tablosundan ayarlayabilir. Artı düğmesine tıklamak, durdurma ve sınırlama emirlerini bir pip artıracak ve eksi düğmesine tıklamak, limit ve durdurma emirlerini bir pip azaltacaktır. Piyasa emirleri için fiyatı ayarlamak mümkün değildir. Varsayılan değer olan 1.0 dışında bir lot boyutu kullanmak için, kullanıcının bilgisayar klavyesinde L tuşuna basması gerekir. Bu eylemin gerçekleştirilmesi, parti boyutu ayarlaması düğmelerinin kontrol panelinde görünmesine neden olacaktır. Parti boyutunu ayarlamak için, kullanıcı doğrudan Lotlar alanına yazabilir (daha hızlı seçenek) veya artı veya eksi düğmesini (daha yavaş seçenek) tıklayabilir.

Her şey ayarlandıktan sonra, yani, yardımcı program istenen sembole eklenir, doğru sipariş türü seçilir ve lot büyüklüğü tercih edilen değere ayarlanır, kullanıcı göndermek için Sat veya Satın Al düğmesini tıklatmaya hazırdır. sunucuya ticaret talebi. Normalde, işlem talebi çok hızlı bir şekilde onaylanır ve işlemin herhangi bir noktasında herhangi bir hatayla karşılaşılmaması koşuluyla işlem neredeyse anında gerçekleştirilir.Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Manuel Ticaret Hafif Hizmet Uzman Danışmanı, yalnızca bir ticaret giriş aracı olarak çalışır. Arayüz, alım satımları kapatmak için bir düğme içermediğinden, bir alım satım gerçekleştirildiğinde, alım satım işlemi tüccar tarafından manuel olarak yönetilmelidir veya tüccar, alım satımın zarar durdurma ya da kar almasına izin verebilir.Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 için Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Manuel Ticaret Hafif Hizmet Uzman Danışmanı, basit ama ilginç bir ticaret aracıdır. Arayüz iyi görünüyor ve çok az pratikle anlaşılması kolay. Ek olarak, gösterge tablosu ana grafikte çok fazla yer kaplamaz. Bir başka harika özellik ise, gösterge panosunun grafik üzerinde herhangi bir yere serbestçe hareket ettirilebilmesidir, bu da sipariş seviyelerini veya fiyat hareketini kapatma olasılığını engeller. Genel olarak, program tüccarın araç kutusuna faydalı bir ektir.

Ancak, arada bir, işlemlere girme girişiminde bulunulduğunda program bir hata verir. Bu, örneğin sihirli sayı ayarlandığında karşılaşılır. Ticaret hataları da başka durumlarda ortaya çıkar. Program esasen bir ticaret giriş aracı olarak tasarlandığından, bu hataları çözmek için kodun gözden geçirilmesi gerekebilir. Hatalar, ilk etapta aracı oluşturma amacını ortadan kaldıracaktır.

İyileştirilmesi gereken başka bir şey de, sınırlı sermayeli bir ticaret hesabı için çok fazla olabilecek varsayılan lot boyutudur. Bu ticaret hacmiyle alım satım yapmak, ticaret hesabını büyük tehlikeye atabilir. Kullanıcı arayüze zaten aşina ise bu bir sorun olmaz, ancak MT4 platformunu kullanma konusunda çok bilgili olmayan yeni kullanıcılar için parti boyutunu ayarlamak zor olabilir.


 

FREE Manual Trading Lightweight Utility EA

Download the FREE Manual Trading Lightweight Utility Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.