Martingale Smart Expert Advisor For MT4

Martingale Smart Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Martingale Smart Expert Advisor For MT4
  2. Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Martingale Smart Expert Advisor For MT4 , MT4 platformu için martingale algoritmik ticaret sistemidir. Diğer martingale sistemlerinden farklı olarak, bu uzman danışman, kaybetmeyi kabul eder ve kaybedilen miktarı geri kazanmaya ve bir sonraki ticarette ticaret hacmini ikiye katlayarak bir miktar kar elde etmeye çalışır.

Bu ticaret sistemi, döviz kurları dolar çiftleri için beş basamaklı ve yen çiftleri için üç basamaklı ve fiyat teklifleri dolar çiftleri için dört basamaklı ve yen çiftleri için iki basamaklı verilen eski hesaplarda ifade edilen yeni işlem hesaplarında çalışır. Kullanıcılar robotu herhangi bir döviz çiftinde ve herhangi bir zaman diliminde uygulayabilir.

Bu robotu denemek isteyen herkes, onu önce bir demo hesabında ve ancak robot, canlı ticarette kullanılması durumunda demo ticaretinde olumlu sonuçlar gösterdikten sonra kullanmalıdır. Strateji testinde kısa bir test çalıştırması bir kayıpla sonuçlandı, ancak ticaret sisteminin etkinliği hakkında konuşamıyor. Şans eseri olmuş olabilir. Bu ticaret sistemine güvenmek için, kullanıcının kendi testini tercihen daha uzun bir süre için yapması gerekir.


FREE Martingale Smart EA

Download the FREE Martingale Smart Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
MT4 için Martingale Akıllı Uzman Danışmanı, her yeni mumda bir kez ticaret girişi arar. İşlem sunucusuna işlem talepleri gönderirken bekleyen emirleri kullanmaz. Bir ticaret fırsatı mevcutsa, robot hemen bir piyasa emri gerçekleştirir. Her işlem bir stop loss ve kar elde etme ile gelir. Varsayılan zararı durdur ve karı al her biri beş piptir. Bununla birlikte, ticaret yürütme sırasında robot, mevcut yayılımı dikkate alır.

Robot, ticaret sunucusuna bir emir gönderdiğinde, spread'i stop loss fiyatına ekler ve spread'i kar alma fiyatından çıkarır. Sonuç, tüccar için elverişsiz olan çarpık bir risk-ödül oranıdır. Bir ticaret kaybeden olursa, tüccar, ticaretin aksi halde kazanmış olacağından daha fazlasını kaybetmeye devam eder. Tüccar, zararı durdurma değerlerini ayarlamayı düşünebilir ve ölçeği ödül lehine çevirmek için kar alabilir.

Uzman danışman bir seferde bir işlem yapar ve her işlemin ilk başta 0,01'lik bir lot büyüklüğü olur. Takas isabetleri kar alırsa, bir sonraki işlem aynı lot büyüklüğünü (0,01) kullanır. Bunun yerine işlem, zarar durdurma limitine ulaşırsa, bir sonraki işlemin lot büyüklüğü önceki işlemden 0,01 daha yüksek olacaktır. Örneğin, iki ardışık işlem bir zarara neden olursa, üçüncü işlemin lot büyüklüğü 0,03 olacaktır. Lot büyüklüğü artışı, önceki işlemin emir türünden bağımsız olarak geçerli olur. Önceki işlem bir satın alma ise ve bir kaybedenle sonuçlandıysa, bir sonraki işlem, ister alış ister satış olsun, 0,02 işlem hacmine sahip olacaktır.

Ticaret sistemi, piyasanın hangi tarafında ticaret yapılacağına dair teknik göstergelere ve yeni bir şamdanın açılışında böyle bir fırsatın mevcut olup olmadığına dair talimatlara bakar. Teknik göstergeler, ayarları ve kullanım şekli aşağıda açıklanmıştır:


  • Hareketli ortalamalar (dönem 1 ve 50, basit mod, fiyat kapanışı) - Basit hareketli ortalamalar, mevcut mum için geçerli zaman dilimine uygulanır. 1 SMA 50 SMA'nın altına düşerse bir satın alma sinyali verilir ve 1 SMA 50 SMA'nın üzerine çıkarsa bir satış sinyali belirtilir. Sinyal ters görünebilir, ancak koda bağlı olarak hareketli ortalamaların programda nasıl kullanıldığı budur.

  • Zarflar (dönem 13, basit mod, vardiya 10, fiyat kapanışı, sapma 0,2) - Zarf göstergesi, geçerli mum için geçerli zaman dilimine uygulanır. Satış fiyatı alt zarfın üzerindeyse yükseliş sinyali verilir. Satış fiyatı üst zarfın altındaysa, düşüş sinyali gösterilir. Bu tür bir sinyal üretimi, göstergenin bir destek ve direnç göstergesi olarak kullanıldığını, burada fiyatın çizgiye ulaştıktan sonra tersine dönmesinin beklendiğini göstermektedir.


Yukarıdaki teknik göstergeler aynı anda birbirlerinin sinyallerini doğrulamak için kullanılmaz. Her gösterge, önceki ticaretin, kazanmanın veya kaybın sonucuna bağlı olarak kullanılır. Önceki ticaret karlıysa, uzman danışman bir sonraki ticaretin yönünü belirlemek için hareketli ortalamaları kullanacaktır. Önceki işlem bir kayıp ise, robot, bir sonraki işlem için ticaret önyargısına ilişkin sinyal için zarf göstergesine başvuracaktır.Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Çoğu durumda, MT4 için Martingale Akıllı Uzman Danışmanı, piyasanın bir ticaretin sonucuna karar vermesine izin verir. Bunun nedeni, her işlemin zarar durdurma ve kar alma için durdurma emirleri ile gelmesidir. Başabaş ve takip eden durdurma işlevleri, canlı işlemleri kapatmak için seçenekler olarak mevcut olsa da, bu işlevlerin normalde kullanılmadığı veya tetiklenmediği görülmektedir. Bunun nedeni, zarar durdurma ve piyasa fiyatından kar alma emirlerinin yakın mesafesidir. Çoğu zaman, alım satımlar zarar durdurma veya kar alma ile kapatılır ve strateji testinde gözlemlendiği gibi zarar durdurma düzeltmesi yapılmaz.Martingale Smart Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


MT4 için Martingale Akıllı Uzman Danışmanı, koda bakıldığında sofistike bir algoritmik ticaret sistemi gibi görünüyor. Ancak, bu görünüşteki karmaşıklık, bu durumda karlılık anlamına gelmez. Birkaç test turu hayal kırıklığı yaratan bir sonuç ortaya çıkardı.

Varsayılan ayarlarla yapılan testler, baştan sona yokuş aşağı giden bir öz sermaye eğrisi gösterdi. Muhtemelen, bu zayıf performansın sorumlusu yayılmaydı. Bununla birlikte, mevcut spread kullanıldığında sonuç aynıydı. Ticaret hesabı beş aylık testten sonra yüzde 19 kaybetti ve maksimum düşüş yüzde 19'du.

Ancak, kazanma oranı hiç de kötü değildi. Alınan 5,153 toplam işlemin yüzde kırk dokuzu kazananlardı. Görünüşe göre bu robot, 15 dakikalık grafikte yapılan bir test için ayda ortalama 1000 işlem yaptığı için ticarete aç.

Önceki sonucu muhtemelen olumsuzlamak için başka bir test turu yapıldı. Varsayılan risk-ödül oranı, başlangıçta alım satım sistemine karşı çalışıyor olabilir, bu nedenle bir sonraki testte ayarlandı. Stop loss 5 pip (artı spread) olarak tutuldu, ancak kar alma spreadin iki katına çıkarıldı. Şaşırtıcı bir şekilde, sonuç aynı değildi, ama aslında daha kötüydü. Hesap öncekinden daha fazla para kaybetti (yüzde 24).

Bu zayıf performansa katkıda bulunmuş olabilecek faktörlerden biri, teknik göstergelerin ticaret yönü için sinyaller vermek için kullanılmasıdır. Görünüşe göre verilen sinyaller mantıksız. Örneğin, bir satış sinyali olması gerektiğinde bir alış sinyali verilir ve bunun tersi de geçerlidir. Bu nedenle, bu robotun performansını yenilemek isteyen programlama bilgisine sahip herhangi biri kodu düzenlemeyi düşünebilir. Sinyaller tersine çevrilirse, robot tamamen farklı bir sonuç gösterebilir.

Hisse senedi eğrisi test sırasında sürekli olarak düştüğü için, ticaret sisteminin henüz herhangi bir ticaret türü, hatta demo ticareti için uygun olmadığını göstermektedir. Robot, strateji testinde ve daha sonra bir demo hesabında test edilmeye değer ümit verici bir sonuç gösterene kadar programlı olarak geliştirilmelidir. Bir tüccar, ancak robot yeterli bir süre sonra demo ticaretinde olumlu bir sonuç verdikten sonra bu robotla ticaret yapmak için hatta para koymayı düşünmelidir.


 

FREE Martingale Smart EA

Download the FREE Martingale Smart Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.