Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4

Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4
 2. Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4 , biri varsayılan ayarlar kullanıldığında bir seferde bir işlem açar. Girdiler'deki maksimum işlem sayısını birden daha yüksek bir değere değiştirirse, yatırımcının farklı fiyat seviyelerinde alım satım görmesi mümkün olabilir. Yukarıdaki görselde gösterildiği gibi, bu ticaret sistemi basit bir mantık kullanır. Sadece fiyatın geçiş yönünde bir ticaret açmak için uzun vadeli hareketli ortalamayı yukarı veya aşağı geçmesini gerektirir. Mevcut mumun hareketli ortalamanın diğer tarafında kapanmasını beklemez.

Uzman danışmanı varsayılan ayarlarla canlı ticarette çalıştırmak şu anda tavsiye edilmez. Ticaret sistemi, karlılık açısından test etmede sefil bir şekilde başarısız oldu. Öz sermaye eğrisinin yönü aşağıdaydı ve robot, testin herhangi bir noktasında herhangi bir iyileşme belirtisi göstermedi. Tüccar için kar üretebilecek ayarların olup olmadığını belirlemek için daha fazla test yapılmalıdır.


FREE Multi Levels Trend EA

Download the FREE Multi Levels Trend Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Çok Seviyeli Trend Uzman Danışmanı, ticari işlemlerini her yeni mum üzerinde gerçekleştirir. Ticarete giriş ve ticaret kapatma, böyle bir eylem için bir tetikleyici bulunursa, hem yeni bir mum oluşumunda yapılır. Her mumda, uzman danışman varsa önce açık ticarete bakar ve teknik göstergeden gelen sinyalle ticareti kapatmaya çalışır.

Uzman danışman, kullanıcıya ticaret sisteminin ilerlemesini izlemek için kullanabileceği bazı bilgiler sağlar. Grafiğin sol üst kısmına robot, alış ve satış işlemlerinin sayısını, alış ve satış işlemlerinin lot tutarlarını, cari bakiye ve hisse senetlerini, marjı, marj yüzdesini ve geçerli zamanı içeren bir yorum yazar.

Uzman danışman bir grafiğe yerleştirilmeden önce, kullanıcıya ticaret sisteminin olası işleyişi hakkında rehberlik için ayarlama veya başvurma seçenekleri sunulur. Kullanıcı, testte varsayılan ayarları kullanabilir, böylece önce robot hakkında bir fikir edinebilir ve daha sonra uzman ayarlarına erişerek ayarlama yapabilir. Kullanıcıları yönlendirmek için en önemli parametrelerden bazıları aşağıda özetlenmiştir:


 • Lotlar = 1 - Bu değer, bir dizi işlemde ilk işlemin lot boyutudur.

 • L1 = 1 - Mevcut grafikte zaten bir işlem açıksa, bu değer bir sonraki işlemin lot büyüklüğünü elde etmek için ilk lot büyüklüğüyle çarpılır.

 • L2 = 2 - Mevcut sembolde halihazırda açık iki işlem varsa, bu değer bir sonraki lot büyüklüğünü elde etmek için ilk lot büyüklüğüyle çarpılır.

 • L3 = 4 - Mevcut sembolde zaten üç işlem varsa, bu değer bir sonraki işlemin lot büyüklüğünü belirlemek için ilk lot büyüklüğüyle çarpılır.

 • L4 = 8 - Mevcut grafikte zaten dört işlem varsa, bu değer bir sonraki lot büyüklüğünü elde etmek için ilk işlemin lot büyüklüğüyle çarpılır.

 • TP = 2100 - Bu parametre işlemlerin kar elde etmesini ifade etmez. Bunun yerine, başka bir işlem yapılmadan önceki işlem ile mevcut fiyat arasındaki puan cinsinden minimum mesafeyi ifade eder.

 • allowSL = false - Varsayılan olarak, bu değişken false olarak ayarlanır. Doğruysa, uzman danışman, işlemlerin sanal durdurma kaybını tanımlarken SL değişkenindeki değeri kullanacaktır.

 • maReversal = true - Bu değişken doğru olduğundan, önceki mum EMA'nın üstünde veya altında kapanırsa robot açık bir ticareti zorla kapatacaktır.

 • SL = 600 - allowSL değişkeni true olarak ayarlanırsa, robot bir işlemi kapatmak için 600 puanlık (veya 60 pip) sanal bir stop loss kullanacaktır.

 • MAP = 500 - Bu ticaret sisteminde kullanımda üstel hareketli ortalama 500'lük bir periyoda sahiptir.

 • MaxTrade = 1 - Bu değerle, robot bir seferde yalnızca bir işlem gerçekleştirebilir.

 • TradeType = 0 - Bu parametre için kullanıcı 0 (trendle), 1 (satın al) veya 2 (sat) seçebilir. Varsayılan ayar eğilim ile eğilimdir.

 • CloseProfitableTradesOnly = false - Bu parametre doğruysa, robot belirli bir miktarda kar elde etmişse bir işlemi kapatacaktır.

 • ProftableTradeAmount = 1 - Robot, bu miktarda kar elde etmişse bir işlemi kapatacaktır.


Uzman danışman, hem ticarete giriş hem de ticaret çıkışı için bir teknik gösterge kullanır. Bu teknik gösterge, hareketli ortalama olan teknik analizde en bilinen göstergelerden biridir. Giriş ve çıkış sinyalinin nasıl üretildiği aşağıda açıklanmıştır:


 • Hareketli ortalama (dönem 500, üslü mod, fiyat kapanışı) - Bir ticaret girişini tanımlamak ve açık bir işlemi kapatmak için ticaret sistemi tarafından üstel bir hareketli ortalama kullanılmaktadır. Hesaplamada ihtiyaç duyulan hareketli ortalama değer, geçerli zaman çerçevesinin ve sembolün önceki mumundan türetilir. Mevcut mum fiyatı hareketli ortalamanın üzerindeyse, bir satın alma sinyali üretilir. Mevcut mum fiyatı hareketli ortalamanın altındaysa, bir satış sinyali elde edilir.


Hareketli ortalama bir ticaret sinyali sağladığında, diğer araçlardan onay aranmadan uzman danışman tarafından otomatik olarak yürütülür. Ancak, bir işlem yalnızca mevcut sembolde şu anda açık bir emir yoksa açılabilir. Açılan işlemin, Girdiler'de tanımlandığı gibi lot büyüklüğü 1.0 lot olacaktır. Kullanıcı, bu işlem hacminin işlem hesabı için çok yüksek olduğunu tespit ederse, daha düşük bir değer belirleyebilir. Varsayılan olarak, bu ticaretin zararı durdurma ve kar alma özelliği yoktur.Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Daha önce belirtildiği gibi, Çok Seviyeli Trend Uzman Danışmanı, bir işlemin kapatılıp kapatılamayacağını her mumda kontrol eder. Ticaret kapatma, uzman danışman tarafından aktif olarak yönetilen bir operasyondur. Bunun nedeni, robotun girişte veya daha sonra bir noktada zarar durdurma ve işlemlerine kar değerleri almamasıdır. Hareketli ortalama tarafından zıt bir sinyal verildiğinde açık bir işlem kapanır. Örneğin, mevcut işlem bir satın alım ise ve mevcut mum hareketli ortalamanın altına düşerse, satın alma işlemi hemen kapatılır. Aynı şey satış ticareti için de geçerlidir. Normalde, ticaret bu şekilde kapatılır, testte gösterildiği gibi zarara neden olur.Multi Levels Trend Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Çok Seviyeli Trend Uzman Danışmanı, testin başladığı andan itibaren ilginç görünmüyor. Bunun nedeni, robotun açtığı ilk 40 işlemin çoğunun hemen zarara yol açmasıdır. Bu, test cihazındaki grafiğe bakıldığında belirgindir. Denge çizgisi başından beri bıçak gibi düşüyordu. Uzman danışmanın 1,0 lot büyüklüğünde alım satım gerçekleştirdiğini düşünürsek, hesap bakiyesi anında aşınabilir.

Testin sonunda, hisse senedi çizgisi başlangıç bakiyesinin oldukça altında sona erdi ve rapor, testten sonra hesabın yalnızca küçük bir kısmının kaldığını gösterdi. Düşüş çok yüksekti ve kazanma oranı çok düşüktü (yaklaşık yüzde dokuz). Bu ölçümler, bu ticaret sisteminin, kodu kapsamlı bir incelemeye ve revizyona tabi tutulmadığı takdirde ticarette hiç kullanılmaması gerektiğini göstermektedir.


 

FREE Multi Levels Trend EA

Download the FREE Multi Levels Trend Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.