Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4

Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4
  2. Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4 , MetaTrader4 müşteri terminaline bağlı bir ticaret hesabındaki emirleri kapatmak için basit bir programdır. Bu yardımcı program yalnızca piyasa emirlerinin kapanışını yönetir. Ticaret hesabında bekleyen emirler silinmeyecektir. Ayrıca, ticaret hesabındaki tüm piyasa emirleri bu robot tarafından yönetilmeyecektir. Yalnızca kullanıcı tarafından Girişler'de belirtilen bir grup sembole ait bir sembolde açılan işlemler dikkate alınacaktır.

Varsayılan olarak, uzman ayarlarında dört sembol listelenmiştir. Kullanıcı daha fazla sembolü kapsamak isterse, semboller virgülle ayrıldığı sürece bu sembolleri bu listeye ekleyebilir. Ayrıca, varsayılan semboller bir profesyonel hesaba bağlıdır. Kullanıcı farklı türde bir ticaret hesabı kullanıyorsa (örn. Mikro, sent, vb.) Veya sembol adları standart olmayan bir formatta yazılırsa, tam sembol adları izlenen çiftler listesine yansıtılmalıdır.


FREE Multi Pair Closer EA

Download the FREE Multi Pair Closer Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Multi Pair Closer Expert Advisor, Girişler'de kullanıcı tarafından ayarlanan değerlerin doğruluğunu onaylamak için doğrulama testleri gerçekleştirir. Kullanıcı izlenen çiftlerde herhangi bir simge ayarlamadıysa, mevcut simge kullanılacaktır. Öte yandan, izlenen çiftlerde belirtilen herhangi bir sembol yanlış sembol adına sahipse, bir hata döndürülür.

Uzman danışman, girilen değer doğruysa Girdiler'deki kar hedefine de bakar. Kâr hedefi sıfırdan küçükse, bir hata geri gönderilir. Aynısı, kullanıcı tarafından beyan edilen maksimum kayıp negatif bir miktar olursa, sağlanan kayma sıfırdan küçükse veya minimum yaş negatif bir değerse de geçerlidir. Doğrulama testi sırasında herhangi bir hata döndürüldüğünde, uzman danışman grafikten kaldırılacaktır.

Kullanıcıya, durumuna göre gerekli gördüğü şekilde sürdürmesi veya ayarlaması için beş değişken sunulur. Robotun düzgün çalışması için her değişkene sağlanan değerler doğru olmalıdır. Bu beş değişken aşağıda ayrıntılı olarak tanıtılmış ve tartışılmıştır:


  • WatchedPairs = "GBPUSDpro, USDCADpro, USDCHFpro, USDSEKpro" - Varsayılan olarak, uzman danışman bu dört döviz çiftinin toplam çalışan karını izleyecektir. Kullanıcı yine de başka bir döviz çifti seti belirleyebilir. Bu alana doğru sembol adı yazılmalıdır; aksi takdirde robot çalışmayabilir veya bir hata üretmeyebilir. Örneğin, hesap mikro ise, sembol adı GBPUSDmicro olmalıdır.

  • ProfitTarget = 60 - Bu, izlenen çiftler için bir ticaret sepetinin kârda kapatılacağı hesap para birimindeki (normalde dolar) hedef kardır. Kullanıcı, bu hedef kârı belirlerken hesap boyutunu ve açık işlemlerin lot boyutlarını dikkate almalıdır.

  • MaxLoss = 60 - Bu, izlenen paritelerden oluşan bir ticaret sepetinin zararla kapatılacağı hesap para birimindeki (genellikle dolar cinsinden) maksimum negatif kardır. Kullanıcı, bu zarar tutarını ayarlarken hesap boyutunu ve açık işlemlerin lot boyutlarını dikkate almalıdır.

  • Slippage = 10 - Bu değer puan cinsindendir. Bu ayar, kullanıcının, uzman danışman tarafından talep edilen fiyatın 10 puan (veya 1 pip) üzerinde kapatılan bir siparişi kabul etmeye istekli olduğu anlamına gelir. Değişken piyasa koşullarında böyle bir siparişin kapatılması zor olabilir.

  • MinAge = 60 - Bu değer saniye cinsindendir. Açık bir işlemin kapatılabileceği minimum saniye sayısını ayarlar. Mevcut sunucu saatinden en az 60 saniye önce bir sipariş açılmışsa, robot tarafından kapatılabilir.


Her işarette, algoritma uzman danışman tarafından izlenecek sembollerin sayısını sayar. Bu, kullanıcı tarafından Girişler'de sağlanan dizeye dayanır. İzlenen sembollerin listesi de algoritma tarafından yakalanır. Sembollerin sayısı sıfırdan büyükse, algoritma, her bir sembolün üzerinden geçerek bireysel kâr elde eder. Her sembolün bir veya daha fazla açık ticarete sahip olması mümkündür. Gerekli kar miktarı, sembol başına toplam kar miktarıdır. Bu işlem, toplam kar miktarı belirlenene kadar her sembol için yapılır. Grafikte sembol ve bireysel kâr ile genel kâr gösterilir.

İzlenen paritelerin toplam karı pozitifse ve Girişlerde belirtilen miktarı (yani 60 dolar) aşarsa, semboller setindeki tüm işlemler kapatılacaktır. İşlemlerin kapatılması, bir dizideki sembollerin düzenlenmesine bağlı olarak uzman danışman tarafından tek tek yapılacaktır. Gerçek işlem kapatma işleminden önce, hizmet kuruluşu ilk olarak bir işlemin en az 60 saniye boyunca açılıp açılmadığını kontrol edecektir (yukarıdaki MinAge değişkenine bakın). Eğer öyleyse, ticaretten çıkılır. Bu, setteki tüm işlemler kapanana kadar devam edecek. Bir kez yapıldığında, ticaret hesabı 60 dolarlık bir kar elde etmiş olacaktı.

Öte yandan, izlenen pariteler için net kar negatifse ve Girdiler'de belirlenen miktarın (yani 60 dolar) ötesine geçerse, sepetteki tüm işlemler kapatılacaktır. Ticaret kapanışı, bir listedeki sembollerin sırasına göre robot tarafından tek tek yapılacaktır. Yine, gerçek ticaret çıkış işleminden hemen önce, robot ilk olarak bir işlemin 60 saniyeden uzun süredir canlı olup olmadığını belirleyecektir (Girişler'deki MinAge değerine bakın). Bu durumda, ticaretten çıkılır. Bu, listedeki tüm işlemler kapanana kadar devam edecek. İşlem tamamlandıktan sonra, ticaret hesabı 60 dolar kaybetmenin acısını çekecekti.Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Multi Pair Closer Expert Advisor, manuel bir ticaret aracı veya bir ticaret yönetimi aracı olarak düşünülebilir. İşlemlerin açılmasını değil, sadece işlemlerin kapatılmasını ele aldığı için otomatik bir ticaret sistemi olarak sınıflandırılamaz. Ticaret kapatma faaliyeti basittir. Kullanıcı, ticaret hesabındaki hangi sembollerin robot tarafından ele alınacağını belirtmeli, Girdiler'deki diğer seçenekler için değerler ayarlamalı ve ardından robotun teklifini yapmasına izin vermelidir. Bu tür bir ticaret yönetimi oldukça nadirdir. En yaygın yol, sihirli sayıları kullanmaktır. Bununla birlikte, ticaret hesabındaki işlemler, tüccar tarafından manuel olarak girilirse, bu araç geçerli seçenektir.Multi Pair Closer Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Multi Pair Closer Expert Advisor, tasarımı ve amacı nedeniyle muhtemelen strateji test cihazında test edilemez. Kullanıcı bir girişimde bulunsa bile, testte açık bir ticaret göremez. Bunun nedeni, uygulanabilir işlevin (yani, OrderSend) kullanılamamasıdır. Bu uzman danışmanın çalışıp çalışmadığını test etmenin tek yolu bir demo hesabı kullanmaktır.

Koda bakıldığında, kod basit görünmesine rağmen, MQL4 programlama dilini bilen biri tarafından tasarlandığı anlaşılabilir. Yaratıcının, kullanıcı tarafından uzman ayarlarında girilen sembollerin listesini çıkarma şekli övgüye değerdir. Bu uzman danışmana yapılacak iyileştirmeler varsa, bunlardan biri, doğrulama testi başarısız olduğunda her seferinde uyarıların eklenmesi olabilir, bu da kullanıcının Girişler'de yanlış bir değer ayarladığı anlamına gelir. Bu, kullanıcıyı Girişlerde bir sorun olduğu konusunda uyarır, böylece bir ayarlama yapabilir. Uzman danışmanı çizelgeden çıkarmaya gerek yoktur.


 

FREE Multi Pair Closer EA

Download the FREE Multi Pair Closer Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.