N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4

N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4
  2. N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4 için martingale pozisyonu boyutlandırmasını her işlemde değil, Girişlerde kullanıcı tarafından ilan edilen bir dizi kayıp işlemden sonra uygular. Bu, bu uzman danışmanı diğer martingale sistemlerinden biraz farklı kılar. Bununla birlikte, standart martingale para yönetimi yaklaşımında olduğu gibi, belirli sayıda kaybeden işlemden sonra bir sonraki işlem için kullanılan lot büyüklüğü çarpanı ikidir.

Strateji test cihazında beş aylık geçmiş verilerden oluşan bir süre boyunca çalıştırıldığında, ticaret sistemi kabul edilebilir miktarda bir geri çekilme ile küçük bir kâr elde etti. Kazanma oranı yüzde 50'nin altında olsa ve risk-ödül oranı sadece bir olsa bile robotun para kazanmayı başardığını belirtmek ilginçtir. Bunun en olası nedeni martingale lot boyutlandırma yaklaşımının kullanılmasıdır. Sonuç olumlu olsa da, genel izlenim tarafsızdı. Bunun nedeni, robotun birkaç aylık test verileri üzerinden sadece biraz para kazanmasıdır.


FREE N Trades Per Set Martingale EA

Download the FREE N Trades Per Set Martingale Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Set Başına N İşlem Martingale Uzman Danışmanı, çalıştığı grafikte bazı bilgiler görüntüler. Yukarıdaki görselde görülebileceği gibi kullanıcı robotun çalışmakta olduğu durumunu görebilir. Ayrıca, spread için üç değer gösterilir (gerçek zamanlı spread, maksimum spread, minimum spread ve ortalama spread). Ticaret sisteminde spread değerlerinin nasıl kullanıldığı açık değildir. Robotun, bir demo hesabı kullanarak grafiğe düştükten hemen sonra bir ticaret açtığı görülüyor.

Girişlerde kullanıcının ayarlayabileceği çok az parametre vardır. Algoritma oldukça karmaşık ve uzun görünmesine rağmen, uzman ayarlarında görebileceğiniz tüm parametreler bunlar. Bu parametreler ve varsayılan değerler aşağıda açıklanmıştır:


  • MagicStart = 4779 - Bu tam sayı, bu uzman danışman tarafından başlatılan işlemler için sihirli sayı olarak kullanılır.

  • N_trades_per_set = 3 - Bu parametre, her setin üç işlem içerdiği anlamına gelmez. Bu sayı, robotun lot büyüklüğünü artırmaya veya sıfırlamaya karar vermesinden sonra ardışık kazanç veya kayıp sayısını ifade eder. Son üç işlem kazanan ise, robot lot büyüklüğünü ilk pozisyon büyüklüğüne sıfırlayacaktır. Son üç işlem kaybeden ise, robot bir sonraki işlemde lot büyüklüğünü artıracaktır.

  • TP = 50 - Robot, her ticaretin karını 50 pip olarak ayarlayacaktır.

  • SL = 50 - Robot, her işlemin durdurma kaybını 50 pip olarak ayarlayacaktır.

  • Faktör = 2 - Bir sonraki işlemde lot büyüklüğünü elde etmek için önceki işlemin lot büyüklüğü bu faktörle çarpılır. Bu, son üç işlem kaybedildiğinde gerçekleşir.

  • Bölen = 100000 - Bu sayı, işlemlerin ilk lot büyüklüğünü elde etmek için hesap bakiyesine bölünür.


Uzman danışman, bir ticaret girişi oluşturmak için herhangi bir teknik gösterge kullanmaz. Bir onay alındığında, robot, mevcut sembol üzerindeki açık işlemleri saymak için ticaret havuzundaki emirlerin üzerinden geçer. Varsa, uzman danışman daha fazla hesaplamayı durdurur ve komutu terminale geri gönderir. Henüz bir işlem yoksa, robot sunucuya lot büyüklüğü, zararı durdurma ve kar alma özellikleriyle birlikte bir ticaret talebi gönderir.

Robot, lot boyutunu hesap bakiyesine ve Girişler'deki Bölen değişkenine göre belirler. Cari hesap bakiyesi ne olursa olsun, işlem hacmini elde etmek için 100.000'e bölünür. Bu şekilde elde edilen parti büyüklüğünün doğru olup olmadığını kontrol etmek için başka bir hesaplama yapılmaz. Bu arada, talep edilen stop loss 50 pip ve istenen alım karı 50 pip olup her işlemde risk ve ödül arasında eşit bir denge sağlar.N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Set Başına N İşlem Martingale Uzman Danışmanı, yayınlandıktan sonra siparişleri devreye almaz. Piyasaya, açık bir ticaretin sonucuna karar vermesi için tam özgürlük verir. Fiyat durdurma kaybına ulaşırsa, ticaret zararda sona erer, ancak fiyat alma karına temas ederse, ticaret galip kabul edilir ve kârla biter. Hiçbir takip ve kırma işlemi yapılmaz. Bu çok basit bir ticaret yönetimi yaklaşımı gibi görünse de, risk-ödül oranını sabit tutma gibi tesadüfi bir avantaja sahiptir. Ticaret sisteminin para üretmesinin tek yolu, yüksek bir kazanma oranı veya martingale para yönetimi stratejisinin kullanılmasıdır.N Trades Per Set Martingale Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Set Başına N İşlem Martingale Uzman Danışmanı testte para kazanırken, robot çalışırken kaydedilen bazı belirgin sorunlar nedeniyle genel sonuç tatmin edici değildir. İlk olarak, robot yalnızca beş aylık test süresi boyunca satın alma işlemleri açtı. Bu dönemde en azından kısa vadeli yükselişler ve düşüşler olabilir, bu nedenle robotun neden satış ticareti yapmadığı açık veya anlaşılır değildir. Program kodunda bu beklenmedik olaya neden olan bir hata olabilir.

Bir başka gözlem de robotun 0,01 büyüklüğünde işlem görmeye başlamasıdır. Bir süre sonra, herhangi bir nedenle, pozisyon boyutu 0.10'a sıçradı. Algoritmadaki bu tür bir değişiklik normal görünmüyor. Test için kullanılan hesap bakiyesine bağlı olarak, bakiyenin bölenle bölünmesi 0,10 ile sonuçlanmalıdır. Bunun yerine, robot alışılmadık bir durum olan 0.01 ile başladı. Kullanıcı ilk etapta 0.10 olması gerektiğinde neden 0.01 ile başladığını sorabilir. Bu cevaplanması kolay bir soru değil. Bunu öğrenmenin tek yolu, programın kaynak kodunun uzunluğu ve karmaşıklığı göz önüne alındığında aslında alınması zor bir yol olan kodu okumaktır.

Testin sonunda robot, başlangıç dengesinin yaklaşık yüzde ikisini oluşturdu. Ticaret sisteminin beş aylık test verileri için çalıştırıldığı düşünüldüğünde, bu sonuç çok küçük. Robotun kullanımının güvenli olduğu ancak ciddi tüccar veya yatırımcının düşünmesi için yeterince karlı olmadığı söylenebilir. Daha ileri testler farklı sonuçlar sağlayabilir, bu nedenle kullanıcı kendi araştırmasını yapmakta özgürdür. Kullanıcı, testlerinde çeşitli ticari araçlar ve dönemler kullanabilir ve robotu optimizasyon modunda çalıştırmayı düşünebilir. Test çalıştırması olumlu sonuçlar gösteriyorsa, kullanıcı daha sonra demo hesabını kullanarak testi iletebilir.

Mekanik ticaret sistemlerini kullanan otomatik ticaret riskli olduğundan, kullanıcı, sıradan bir otomatik ticaret sisteminden daha fazla risk oluşturduğundan bir martingale ticaret sistemi kullanırken daha dikkatli olmalıdır. Piyasada pek çok martingale tabanlı ticaret sistemi var ve bu sadece onlardan biri, sadece biraz farklı. Martingale sistemleri için en önemli kriter, düşme ile birlikte dikkate alınan kar miktarıdır. Bir martingale sistemini test ederken, farklı piyasa koşullarında tutup tutmadığını görmek için en az bir yıllık test verileri kullanılmalıdır. Bu, bu sistemlerin geçmesi gereken bir stres testidir. Robot bu testte başarılı olursa, test süresi boyunca aylık kar dikkate alınmalıdır. Düşüş uzak tutulursa, yüzde 10'luk bir aylık getiri yeterince iyidir. Bir martingale sistemi, yüzde 20'nin altında bir düşüşü sürdürürse güvenli kabul edilir.


 

FREE N Trades Per Set Martingale EA

Download the FREE N Trades Per Set Martingale Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.