Program AIGrid System Expert Advisor For MT4

Program AIGrid System Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Program AIGrid System Expert Advisor For MT4
 2. Program AIGrid System Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. Program AIGrid System Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Program AIGrid System Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Program AIGrid System Expert Advisor For MT4 , MetaTrader4 için para yönetimine basit bir yaklaşım kullanan bir grid ticaret sistemidir. Martingale stilini kullanmak yerine statik konum boyutlandırma kullanır. Piyasaya bekleyen emirleri kullanarak girer, yani, stop emirleri alır ve piyasa fiyatının üzerinde limit emirleri satar ve stop satar ve piyasa fiyatının altında limit emirleri alır.

Bu tür ticaret stratejisi, para kazanmak ve düşüşlerden kurtulmak için ortalama geri dönüş ilkesine dayanır. Bunun nedeni, ticaret sisteminin kar almayı kullanması ancak zararı durdurmamasıdır. Bu ticaret yönetimi yaklaşımı ile ticaret sistemi, sürekli artan bir denge eğrisi gösterecek, bu da hesaba eklenen tutarlı kar anlamına gelir ve sürekli olarak azalan öz sermaye eğrisi anlamına gelir.

Piyasa ortalamaya döndüğünde ve tamamen tersine döndüğünde düşüş ortadan kalkacaktır. Yalnızca bir düzeltme yaparsa, kullanıcı araya girip bazı kayıpları kabul etmedikçe düşüş devam edebilir. Testte gösterildiği gibi, robot tüccar için para kazanabilir, ancak karlılık derecesi düşüktür. Bir noktada kaybedilen işlemler tasfiye edilmeli ve gerçekleşen net kar belirlenmelidir. Kullanıcılar, daha karlı bir ticaret stratejisi görmek için bu düşüşün üstesinden gelmenin bir yolunu bulmalıdır.


FREE Program AIGrid System EA

Download the FREE Program AIGrid System Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Program AIGrid System Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Program AIGrid Sistem Uzman Danışmanı, bir grafik üzerinde çalıştırıldığı anda fiyatın üzerinde beş alış durdur ve sat limit emri ve beş satış durdurma ve fiyatın altında alış limit emirlerini düşürür. Bu siparişler çiftler halinde gelir. Her bir satın alma durdurma ve satma limit emri çifti aynı fiyata sahiptir ve her bir satış durdurma ve satın alma sınırı emri çifti aynı fiyata sahiptir. Girdiler'de tanımlandığı gibi, siparişler arasındaki mesafe 20 pip'tir ve her bir emir 50 pip kar elde eder ancak stop loss yoktur.

Karmaşık bir ticaret sistemi olan AI Grid, kullanıcının karlılık arayışında birlikte çalışabileceği çok çeşitli değişkenler sağlar. Kullanıcıların öğrenme eğrisini azaltmak için en önemli değişkenler çıkarılmış ve aşağıda sunulmuştur:


 • MagicNumberGrid = 10001 - Robot, kolay tanımlama için her ticarete bu numarayı verir.

 • Lotlar = 0.01 - Her siparişin lot büyüklüğü 0.01'dir.

 • ConsiderSpread = false - Bu değer yanlış olduğundan, robot ticaret arama ve giriş sırasında spread'e bakmayacaktır.

 • GridSize = 20 - Emirler arasındaki mesafe 20 piptir.

 • BaseTakeProfit = 50 - Her sipariş 50 piplik bir karla gelir.

 • Kayma = 2.5 - Bu, ticaret girişi için izin verilen maksimum kaymadır.

 • GridSteps = 10 - Bu parametre uzman danışmandan 10 emri fiyatın üzerinde ve 10 emri fiyatın altına koyması talimatını verir. Emirler çiftler halinde geldiği için fiyatın üstünde ve altında 5 çift emir olacaktır. Her çift stop ve limit emirlerinden oluşur.

 • StopLoss = 0 - Varsayılan ayar, kullanıcı burada pip olarak pozitif bir sayı belirlemediği sürece tüm siparişler için stop loss değildir.

 • wantLongs = true - Bu parametre, satın alma durdurma ve satın alma limit emirleri olacağı anlamına gelir.

 • wantShorts = true - Bu parametre, satış durdurma ve satış limiti emirlerinin olacağı anlamına gelir.

 • wantBreakout = true - Bu parametre, fiyatın üzerinde satın alma durdurma ve fiyatın altında satış durdurma olacağı anlamına gelir.

 • wantCounter = true - Bu parametre, fiyatın altında alış limiti ve fiyatın üzerinde satış limiti olacağı anlamına gelir.


Bir emir çifti piyasa emirlerine dönüştürüldüğünde, başka bir emir çifti açılır ve tetiklenen işlemlerin yerini almak için son emir çiftine eklenir. Her bir emir çifti benzer bir fiyata sahip olduğundan, her emir tandemini aynı anda tetiklemek mümkündür. Bir ticaret isabeti kar aldığında, grafikte her zaman 20 bekleyen emir tutan başka bir emir onun yerine geçer.

Yatırımcının zamanı izlemesine yardımcı olmak için bazı bilgiler ana grafikte görüntülenir. Ana pencerenin sağ alt kısmında, kullanıcı, aracı tarafında geçerli tarih ve saati ve haftanın gününü görebilir. Gün sayımı, müşteri terminalinin haftanın günlerini nasıl numaralandırdığına eşittir (Pazartesi 1, Salı 2, Çarşamba 3, Perşembe 4 ve Cuma 5).Program AIGrid System Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Program AIGrid Sistem Uzman Danışmanı her bir siparişe bir stop loss atamadığından, piyasa emirleri yalnızca kar alarak kapatılır ve işlemlerin her zaman karla sonuçlanmasıyla sonuçlanır. Bu nedenle, strateji testçisinin Grafik sekmesindeki denge çizgisi ve öz sermaye çizgisi çoğu zaman birbirinden ayrılır. Bakiye çizgisi yükselirken, yani hesap bakiyesine kar eklenir, öz sermaye çizgisi aşağı iniyor, yani düşüş büyüyor. Artan negatif kar nedeniyle, hesaba eklenen para, asılı işlemler halledilene kadar fazla bir değere sahip değildir.

Fiyat tek yönde hareket etmeye devam ederse ve işlemler artmaya devam ederse, düşüş hesabın tutamayacağı tehlikeli seviyelere ulaşabilir. Bu ticaret sisteminin uzun vadede başarılı olması için, piyasanın ortalamaya dönmesi veya kullanıcının eski işlemlerin zarara uğramasına izin vermek için müdahale etmesi gerekir. Son eylem, piyasa yalnızca minimum bir geri çekilme yaparsa ve başlangıç yönünde hareket etmeye devam ederse gereklidir.Program AIGrid System Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Program AIGrid Sistem Uzman Danışmanının tüccar için kazanç sağlayıp sağlamayacağını belirlemek için, testler, EURUSD 15 dakikalık grafikte ve 10.000 sermaye kullanılarak beş aylık tarihsel veriler üzerinden yapıldı. Testin sonunda robot biraz para kazandı, yani karlı olduğu söylenebilir. Ancak karlılık seviyesi düşüktü. Test dönemi boyunca net kar yüzde 4 oldu ve bu da yüzde 0,8 aylık karla sonuçlandı. Bu, yatırım getirisinin çok düşük olduğunu gösteriyor.

Test raporunda, düşme kabul edilebilir bir şekilde yüzde dokuz civarındaydı ve kazanma oranı yüzde 85 civarında, ki bu yüksek. Bununla birlikte, alım satımlar kar aldığından ancak stop loss olmadığı için kazanma oranının burada bir değeri yoktur. Yüzde 85 kazanan işlemler kar alma ile kapatılırken, diğer yüzde 15 kaybeden işlemler testin sonunda test cihazı tarafından kapatıldı.

MQL4 kodlamasına aşina olduğunda, bu programın eski olduğunu kolayca görebilir. Bu, biri MetaEditor'da kodu açıp programı derlediğinde anlaşılabilir. Ancak, araç kutusundaki uyarıları kaldırmak için bazı ifadeler kaldırılır veya güncellenir. Görünüşe göre program, yukarıdaki listede görebileceğinizden daha fazla işlev içeriyor. Ancak, bu işlevler varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır. Kullanıcı bu işlevleri keşfetmek ve ticaret performansını iyileştirmeye yardımcı olup olamayacaklarını görmek isteyebilir. Bu işlevler ticarete giriş ve çıkışla ilgilidir. Hareketli ortalama, parabolik durma ve geri gitme ve hareketli ortalama yakınsama ve sapma gibi teknik göstergelere atıfta bulunurlar.

Kullanıcı, çoğu ticaret sisteminin tek bir koşulda (trend veya aralık) çalıştığını, ancak her ikisinde birden çalışmadığını anlamalıdır. Görünüşe göre bu ticaret sistemi değişen piyasalar için tasarlanmış. Piyasalar çeşitli derecelerde hem trend hem de değişen eğilimler gösterirken, bazı piyasalar trendlerinden daha fazla değişiklik gösterme eğilimindedir ve diğer piyasalar tam tersi şekilde davranır. Bu nedenle, tüccarlar hangi piyasaların farklı kişiliğe sahip olduğunu belirlemeli ve bu ticaret sistemini bu piyasalarda uygulamalıdır. Bu, MT4'teki bazı çizelgeleri tarayarak ve yatay ölçek (veya zaman) üzerinden geri giderek kolayca yapılabilir.


 

FREE Program AIGrid System EA

Download the FREE Program AIGrid System Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.