RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4

RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4
 2. RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

RoNz Auto SL TS TP v206 Uzman Danışmanı, MetaTrader4 işlem platformu için akıllı bir mekanik işlem sistemidir. Ticarete giriş için basit bir yaklaşım kullanır, ancak kar elde etmek için gelişmiş ticaret yönetimi tekniklerini kullanır. Kullanıcı, bu ticaret sistemini hem dört hem de beş basamaklı komisyonculardan, herhangi bir döviz çiftinden ve herhangi bir zaman diliminden ticaret hesaplarında uygulayabilir.

Robotu geriye dönük testte çalıştırmak negatif karla sonuçlandı, ancak ticaret ölçümleri ilginç görünüyor. Kazanma oranı yüksekti (yaklaşık yüzde 65), geri çekilme düşüktü (yüzde 0,75) ve kaybedilen miktar minimumdu. Ek olarak, robot 15 dakikalık zaman diliminde bir sembol için beş aylık geçmiş piyasa verilerini kullanarak ayda ortalama 55 işlem yaptı. Bu ölçümler, robotun şu anda kârlı olmasa da, doğru koşullar verildiğinde karlı olma potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir.


FREE RoNz Auto SL TS TP v206 EA

Download the FREE RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
MT4 için RoNz Auto SL TS TP v206 Uzman Danışmanı, ticari girişleri aramadan önce minimum rutin kontroller gerçekleştirir. 100'den fazla şamdan olup olmadığını, müşteri terminalinde otomatik ticarete izin verilip verilmediğini, mevcut sembol üzerinde açık ticaret yoksa ve yeni bir mum oluşup oluşmadığını görmek için mevcut grafiği inceler. Bu koşullardan herhangi biri doğru değilse robot, çalışmasını durdurur ve bir sonraki mumda tekrar çalışır.

Girişlerde, ticaret sisteminin kullanıcının istediği gibi çalışması için kullanıcının doğru şekilde ayarlaması gereken önemli parametreler vardır. Bu parametreler şunları içerir:


 • TakeProfit = 500 - Bu değer pip değil, puan cinsindendir. Bir işlem 500 puan kazanırsa, kârla kapatılır. Kullanıcı uygun gördüğü şekilde bu değeri ayarlayabilir.

 • StopLoss = 250 - Bu değer puan cinsindendir. Bir işlem 250 puan kaybederse, zararla kapatılır.

 • SLnTPMode = İstemci - Kullanıcı, İstemci veya Sunucuyu seçebilir. Varsayılan değer İstemci'dir. Bu seçildiğinde, zararı durdur ve kar al grafikte gösterilmez, yani bu durdurma emirleri yerine getirilmez. Sunucu seçildiğinde, her ticaretin tanımlanmış bir durdurma kaybı olacak ve kar alacaktır.

 • LockProfitEnable = LP_ENABLE - Bu parametre, takip eden durdurma işlevini açar ve kapatır. Varsayılan olarak etkindir. Bu nedenle, kazanan işlemlerin kaybını durdurma, piyasa fiyatının gerisinde kalacaktır.

 • LockProfitAfter = 100 - Bu değer puan cinsindendir. Bu parametre, LockProfitenable varsayılan değerine ayarlanırsa etkili olur.

 • ProfitLock = 60 - Bu değer puan cinsindendir. LockProfitAfter parametresiyle birlikte çalışır. Varsayılan ayarları kullanarak, bir işlem 100 puan kazanırsa, durdurma kaybı giriş fiyatının 60 puan ötesine taşınacaktır. Bu şekilde ticaret artık para kaybedemez. Bunun yerine, 60 puan kar güvence altına alınacak.


Uzman danışman, yeni bir mumun başlangıcında bir ticaret gerçekleştirir. Bir işlem yapıldığında, SLnTPMode parametresi Sunucu olarak ayarlanmışsa, bir stop loss olacaktır ve kar elde edecektir. Aksi takdirde, bir işlemde zarar durdurma ve kar durdurma emirleri olmaz. Tüm işlemler, komisyoncu tarafından işlem hesabı için öngörülen minimum işlem hacmine sahip olacaktır ve Girdilerde bir seçenek olarak mevcut olmadığından bunun başka bir yolu yoktur.

Ticaret sistemi, ticaret yönünü belirlemek ve girişi zamanlamak için yalnızca bir tür teknik gösterge kullanır. Kullanılan gösterge, ayarları ve üretilen sinyal aşağıda özetlenmiştir:


 • Hareketli ortalamalar (dönem 10, 20 ve 100; üslü mod; fiyat kapanışı) - Hareketli ortalamalar, geçerli zaman dilimine ve muma uygulanır. 10 EMA 20 EMA'nın altındaysa ve 10 EMA 100 EMA'nın üzerindeyse, bir satın alma sinyali üretilir. 10 EMA 20 EMA'nın üzerindeyse ve 10 EMA 100 EMA'nın altındaysa, bir satış sinyali belirtilir. Bu sinyal, ticaret önyargısını ve giriş zamanını belirlemek için tek temeldir.


RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


MT4 için RoNz Auto SL TS TP v206 Uzman Danışmanı, ticaret yönetiminde iki yöntem kullanır ve aynı anda yalnızca bir yöntem kullanılabilir. İlk yöntem, varsayılan strateji olan gizli zararı durdur ve kar elde etmeyi içerir. Bu durumda, kullanıcı (ve komisyoncu) grafikte zararı durdurma ve kar alma fiyatlarını göremez, ancak robot bunları bellekte saklar. Sanal bir zararı durdur veya kar al fiyatı ihlal edilirse, açık bir işlem robot tarafından zorla kapatılacaktır.

Bir işlem 25 pip kaybederse, robot işlemi bir zarar için kapatır. Takas bunun yerine 50 pip kazanırsa, kazanç için kapatılır. Bir ticaret kazanıyorsa, kar alma hedefine ulaşmadan önce bile, robot durdurma kaybını giriş fiyatının altı pip üstüne veya altına ayarlamış olabilir. Bu, ticaretin en az 10 pip kazandığı anda gerçekleşir. Bu şekilde geri dönemez ve bir kaybeden olur. Durdurma kaybı bundan sonra ayarlanmaz. Ya fiyat düzeltilmiş zarar durdurma ya da kar alma hedefine ulaşır ve ticaret her iki şekilde de galip gelir.

İkinci yöntemde robot, ticaret sunucusuna bir talep gönderildiğinde bir ticaretin zararı durdur ve kar al emirlerini içerir. Ticaret talebi başarılı olduğunda, ticaret, robot tarafından, ilk ticaret yönetimi yöntemiyle bir ticareti gerçekleştirdiği şekilde yönetilecektir.RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


MT4 için RoNz Auto SL TS TP v206 Uzman Danışmanı, umut vaat eden basit bir algo ticaret sistemidir. Test karla sonuçlanmadı, ancak robot başka bir durumda başka bir zamanda farklı bir performans sergileyebilir. Bu nedenle, bu uzman danışmanın en iyi yönünü ortaya çıkarmak için, tercihen farklı semboller ve ayar kombinasyonlarının kullanıldığı strateji test cihazında daha fazla test yapılması gerekebilir.

Geliştirilebilecek bir alan, giriş stratejisidir. Robot tarafından gerçekleştirilen işlemler erken alınmış olabilir. İlk olarak robot, hareketli ortalamaların doğru hizalanıp hizalanmadığına karar vermek için mevcut açık mumu kullanır. Mevcut mum kapandığında hareketli ortalamalar arasındaki ilişkinin farklı şekilde sonuçlanarak yanlış sinyale neden olması mümkündür. Sorun şu ki, ticaret zaten yapılmıştı ve geri dönüş yok.

Ayrıca belli bir şekilde kapanan mumları kullanmak daha iyidir. Bir satın alma sinyali için, sinyal mumunun (zaten kapalı veya hala açık) yükselişe sahip olması gerekir, yani aşağıdan açılır ve yüksekten kapanır. Bir satış sinyali için, sinyal mumunun aşağı yönlü olması gerekir, yani yüksekten açılır ve düşük kapanır. Bireysel veya gruplar halinde mum, genellikle altta yatan güvenliğin piyasa duyarlılığını gösterir.

Ticaret sisteminin karlılığını belirlemek için, kullanıcı zararı durdurma ilişkisine bakabilir ve kar alabilir. Risk-ödül oranı tüccar için uygun gibi görünse de (25 pip riskine karşı 50 pip ödül), kilitlenme işlevi, robotun yüksek bir kazanma oranına sahip gibi görünse bile bu ilişkiyi olumsuz etkileyebilir. Robot daha fazla işlem kazanır ancak çok az kar elde eder ve daha az işlem kaybederse ancak daha fazla para kaybederse, sonuç ticaret hesabı için iyi olmayacaktır.


 

FREE RoNz Auto SL TS TP v206 EA

Download the FREE RoNz Auto SL TS TP v206 Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.