Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4

Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4
 2. Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4 , MetaTrader4 için basit bir otomatik işlem sistemidir. Herhangi bir döviz enstrümanıyla işlem yapmak için kullanılabilir ve herhangi bir zaman dilimine uygulanabilir, ancak EURUSD saatlik dönemde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bir tüccar ister dört ondalık ister beş ondalık bir komisyoncudan bir ticaret hesabı kullanıyor olsun, robot sorunsuz çalışacaktır.

Uzman danışmanı beş aylık geçmiş fiyat verilerini test etmek kesin sonuçlara yol açmaz. Çoğu ölçüm iyi görünüyor, ancak kar açısından sonuç biraz olumsuz. Bu, robotun henüz canlı ticarette kullanım için uygun olmadığı anlamına gelir. Robotun kar elde edip edemeyeceğini veya bir ticaret hesabını kırıp kırmayacağını öğrenmek için daha fazla geri test yapılması gerekiyor. Bir demo hesabında ileri test kullanılabilir, ancak bir kişinin değerlendirme amacıyla yeterli miktarda veri alması zaman alacaktır.


FREE Support Resistance Trader EA

Download the FREE Support Resistance Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
MetaTrader4 için Destek Direnci Tüccar Uzman Danışmanı, yeni bir mum oluştuğunda alım satım girişlerini arar. Yeni bir şamdanın başlangıcında, robot mevcut semboldeki işlem sayısını saymak için ticaret havuzundaki emirlerin üzerinden geçecektir. Hiçbiri yoksa, ticaret girişi için bir sinyal almak için teknik göstergelere başvuracaktır.

Uzman danışman yeni bir işlem açtığında, zararı durdur ve kar al da devreye girer. Varsayılan alım karı 200 piptir ve varsayılan durdurma zararı 125 pip olup, risk-ödül oranını ödül lehine birden fazla tutar. Bir ticaret açıldığında, robot yeni ticaret aramayı bırakacaktır. Bunun yerine, ticareti kapatmak için bir sinyal için teknik göstergelere bakar.

Uzman danışmanın amaçladığı gibi davranması için kullanıcının anlaması ve doğru ayarlaması gereken önemli parametreler vardır. Bu parametreler aşağıda özetlenmiştir:


 • CloseTrade = true - Bu parametre doğru veya yanlış olabilir. Varsayılan değer doğrudur. Doğruysa, ters bir sinyal üretilirse işlem kapatılacaktır. Yanlışsa, ticaret, zararı durdur'a ulaşana veya kar elde edene kadar veya robot tarafından zorla kapatılana kadar açık kalacaktır.

 • ProfitTypeClTrd = 1 - Bu parametre 0, 1 veya 2 olabilir. Bir ise, yeni bir sinyal geldiğinde robot tarafından yalnızca karlı işlemler kapatılacaktır. Sıfır ise, tüm işlemler (karlı veya değil) kapatılacaktır, ancak değer iki, sadece negatif bir işlem kapatılacak.

 • entryhour = 5 - Bu parametre, bir gün içindeki saat sayısına eşdeğer olan 0 ile 23 arasında bir değer aralığında olabilir. Uzman danışman için ticaretin başlangıcını işaret eder.

 • openhours = 20 - Bu parametre, giriş saatinden itibaren ticaretin süresini ayarlar. Bu parametre ayarlanırken giriş saatine bakılmalıdır.

 • Lotlar = 0,01 - Bu, tüm işlemlerin sabit lot boyutudur.

 • TakeProfit = 200 - Pip cinsinden kar değeri alın

 • StopLoss = 125 - Pip cinsinden kayıp değerini durdur

 • TrailingStop = 55 - Takip eden durdurma işlevi devreye girdiğinde kazanılan pip sayısı


Uzman danışman, hem ticarete giriş hem de ticaretten çıkış için sinyaller üretmek için birden fazla teknik göstergeden yararlanır. İşlemlerin açılması ve kapanması için aynı gösterge seti kullanılacaktır. Kullanılan ayarlar ve üretilen sinyaller aşağıda tartışılmaktadır:


 • Ortalama yönlü hareket endeksi (dönem 10, fiyat kapanışı) - Bu, ADX için tipik ayar değildir. Bu ticaret sisteminde sadece ana hattın değeri kullanılır. ADX değerinin geçerli bir sinyal olarak alınması için 24'ten büyük olması gerekir.

 • Standart sapma (dönem 30, fiyat yüksek) - Bu ayar, standart sapma için standart değildir. Gösterge, geçerli zaman diliminde önceki muma uygulanır. Önceki mum için sapma değeri 1,38'den azsa ve sapma çizgisi son iki mum için yukarı doğru eğimliyse, bu bir satın alma sinyali olarak kabul edilir. Sapma 1,38'den azsa ve sapma çizgisi son iki mum için yukarı doğru eğimliyse, bu bir satış sinyali olarak alınır. Alım satım sinyalleri için kural aynı görünürken, kodda bu şekilde yazılır.

 • Bollinger bantları (dönem 20, sapma 2) - Bu, Bollinger bantları için standart ayardır. Robot, geçerli zaman çerçevesinin bir önceki mumunun üst ve alt bantları arasındaki boşluğu bilmekle ilgileniyor. Bantlar arasındaki mesafe 25'ten büyük ve 70'ten düşükse Bollinger bantları sinyali doğrulanır.

 • Hareketli ortalamalar (dönem 7, basit mod, fiyat yüksek ve düşük) - Başka bir sinyal vermek için iki basit hareketli ortalama (biri yüksek, diğeri düşük olan) kullanılır. Grafikte, iki SMA fiyat hareketi içeren bir kanala benziyor. Önceki mum için hareketli ortalama değerler hesaplanır. 7 SMA yüksek direnç değerinin üzerindeyse, bu bir satın alma sinyali olarak alınır. Öte yandan 7 SMA düşük destek değerinin altındaysa satış sinyali verilir. Direnç değeri, son 90 mumun en yüksek değeri, destek değeri ise son 90 mumun en düşük düşüğüdür.


Yukarıdaki tüm teknik göstergeler, alım veya satım için kesin bir sinyalin üretilmesi için aynı fikirde olmalıdır. Bu aynı göstergeler, ters yönde başka bir sinyal verirlerse açık işlemleri kapatmak için kullanılacaktır. Giriş ve çıkış sinyalleri yeni bir barın başında üretilir.Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


MT4 için Support Resistance Trader Expert Advisor, ticaret yönetiminde üç tamamlayıcı yöntem kullanır. İlk yöntem pasif bir yaklaşımdır, yani ticaretin zararı durdur veya kar al ile kapatılmasına izin verir. İkinci yöntem aktif bir yaklaşımdır, ancak yalnızca kazanan işlemler için geçerlidir. Bir ticaret en az 55 pip kazanırsa, stop loss önce başabaş noktasına hareket edecek ve ardından piyasa ticaretin lehine hareket ettiği sürece daha sonra sürekli olarak takip edilecektir.

Ticaret çıkışı için kullanılan üçüncü yöntem teknik göstergelerdir. Örneğin, bir alım ticareti devam ediyorsa ve göstergeler yeni bir mumun başlangıcında bir satış sinyali veriyorsa, ticaret zorla kapatılacak ve hemen bir satış ticaretiyle değiştirilecektir. Bir sonraki ticaret bu şekilde açıldığında her zaman önceki ticaretin tersi yönündedir. Ticaret çıkışı için önceden ayarlanmış parametre göz önüne alındığında, göstergeler sinyal verse bile kaybeden işlemler robot tarafından kapatılmayacaktır. Bu kurulumla, bir ticaret yalnızca karlı olduğunda veya fiyat stop loss'a ulaştığında kapatılacaktır.Support Resistance Trader Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


MT4 için Support Resistance Trader Expert Advisor, strateji test cihazındaki büyüleyici sonuçları nedeniyle ilginç bir ticaret sistemidir. Robot, beş aylık geçmiş veriler kullanılarak geriye dönük testte çalıştırıldı, ancak yalnızca minimum bir kayıp yaşandı. Kazanma oranı dikkat çekiciydi (yaklaşık yüzde 78) ve maksimum düşüş yüzde birden azdı. Bu test, robotun belki de koşullar uygun olduğunda karlı olma potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, robotu farklı parametre kombinasyonları kullanarak başka bir sembol veya zaman diliminde test etmeyi denemek iyi bir fikirdir. Bu, strateji test cihazında tercihen optimizasyonla veya bir demo hesabında yapılabilir.


 

FREE Support Resistance Trader EA

Download the FREE Support Resistance Trader Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.