TradePanel Expert Advisor For MT4

TradePanel Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

 1. TradePanel Expert Advisor For MT4
 2. TradePanel Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
 3. The TradePanel Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
 4. TradePanel Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

TradePanel Expert Advisor For MT4 , manuel ticaret için bir gösterge paneli veya paneldir. Kullanıcı bunu ticaret yürütme ve ticaret yönetimi için kullanabilir. Bu nedenle, bu uzman danışmanı strateji test cihazında çalıştırmak ve Sonuçlar sekmesinde işlem görmeyi beklemek mümkün değildir. Tüccar, kendi analizine göre alım satım gerçekleştirmelidir. Ticaret paneli, MetaTrader4 platformunda işlem yapmak için çok yönlü bir araçtır. Bu makale, ticaret paneli işlevlerini özetler ve bu ticaret aracının nasıl kullanılacağını açıklar.


FREE TradePanel EA

Download the FREE TradePanel Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


TradePanel Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
Kullanıcı, TradePanel Uzman Danışmanını kendi sembolüne ve tercih ettiği zaman dilimine uygulayabilir. Panel bir grafiğe eklendiğinde, kullanıcı istediği zaman zaman dilimlerini değiştirebilir ancak uzman danışmanın çalıştığı sembolü başka bir sembolle değiştiremez. Ancak, bu uzman danışmanın birden fazla örneğini aynı ticaret hesabının farklı grafiklerinde çalıştırmak mümkündür.

Kullanıcı başka bir sembolü takas etmek isterse, panelin mevcut sembolün adını içeren kısmına tıklayarak o sembole kolayca geçiş yapabilir. Bundan sonra, kullanıcı sembolü doğrudan panele yazmalı ve ardından Enter tuşuna basmalıdır. Bu yapıldıktan sonra, grafik panele girilen sembole değiştirilir. Sembol değişikliğinin başarılı olması için kullanıcının sembol adını büyük harflerle girmesi gerekir. Örneğin, "usdchf" yerine "USDCHF" girin.

Ticaret paneli, kullanıcıya birçok yararlı bilgi sağlar. Bu bilgi parçaları ve panelde bulunan alım satım işlevleri aşağıda listelenmiştir:


 • Kalan mum süresi - Mevcut mum için kalan saat, dakika ve saniye sayısı, aktif sembolün adının biraz altında görülebilir. Bu değer, zaman dilimleri değiştirildiğinde güncellenir.

 • Yayılma miktarı - Gerçek zamanlı yayılma değeri, panelde küçük p harfi ile bir sayı olarak gösterilir. Örneğin, USDCHF sembolü için spread 19p'dir. Bu rakam 19 puan veya 1,9 pip anlamına gelir.

 • Mevcut alış ve satış fiyatları - Gerçek alış ve satış fiyatları da görüntülenir. Ticaret hesabının beş basamaklı veya üç basamaklı bir komisyoncuya bağlı olduğu varsayılarak, bu fiyatlar dolar çiftleri için beş basamaklı veya yen çiftleri için üç basamaklı gerçek sayılar olarak görünür. Satış fiyatı, alış fiyatının üzerine yerleştirilir.

 • Puan cinsinden gerçek zamanlı tıklama miktarı - Kullanıcı, panelin sağ üst köşesindeki noktalarda gerçek zamanlı tıklama miktarını görebilir. Onay alındığında miktar tutulur, eklenir ve panelde görüntülenir. Gelen kene negatif ise alınan negatif tiklere eklenir. Gelen kene pozitif ise pozitif tiklere eklenir. Negatif işaretler kırmızı aşağı okla gösterilirken, pozitif işaretler mavi yukarı okla birlikte gösterilir. Negatif ve pozitif sıfırlama için toplam tik sayısı, kullanıcı zaman dilimini değiştirdiğinde veya mevcut mum kapandığında sıfırlanır.

 • Ticaret hacmi - İşlem hacmi veya lot büyüklüğü panelde bellidir. Parti büyüklüğü için varsayılan değer 0,01'dir. Bu değeri bir seferde bir lot adım artırmak veya azaltmak için, kullanıcı sağdaki küçük yukarı oka veya soldaki küçük aşağı oka tıklayabilir. En hızlı yöntem, parti büyüklüğü miktarını doğrudan parti büyüklüğü alanına yazmaktır.

 • Puanla kar elde edin - Bir işlem yapmadan önce, tüccar bir kar alma değeri belirlemek istiyorsa, kar al alanında kar al alanını tanımlamalıdır. Bu alana girilecek kar alma değeri fiili kar alma fiyatı değildir. Girilen değer, pip veya fiyat değil, puan cinsinden olmalıdır. Ek olarak, kullanıcı işlem gören sembolün durma seviyesinin farkında olmalıdır. Durdurma seviyesinden daha düşük bir değer koyarsa, ticaret başlatılsa bile alma karı verilmez. Bunun tam olarak nasıl yapıldığını anlamak için bir örnek kullanılacaktır. Mevcut sembol EURNZD ise, örneğin, durma seviyesi 220 puandır. Bu nedenle kullanıcının kar al alanına kabul edilebilmesi için kar al alanına 220'ye eşit veya daha büyük bir değer girmesi gerekir. Kullanıcı, MetaTrader4 platformundaki Görünüm menüsüne gidip ardından Semboller'e tıklayarak ticaret hesabındaki her sembol için durdurma seviyesini belirleyebilir. Alternatif olarak, kullanıcı CTRL + U klavye kısayolunu kullanabilir. Semboller penceresi göründüğünde, kullanıcının istediği sembolü bulması, üzerine tıklaması ve ardından Özellikler düğmesine tıklaması gerekir. Listedeki üçüncü öğe, puanlarla ifade edilen durak seviyesidir.

 • Puan kaybını durdur - Zararı durdurun belirlenmesi, kar almak için tartışılan aynı mantık ve süreci izler.

 • Satış işlemi - Sat düğmesine tıklanarak bir satış işlemi gerçekleştirilebilir. Güvende olmak için, tüccar bu düğmeye basmadan önce lot büyüklüğünü kontrol etmelidir. Belirli bir zararı durdur ve kar al değerleri isteniyorsa, kullanıcı yukarıda açıklandığı gibi ilgili alanlara doğru değerleri girmelidir. Aksi takdirde zararı durdur ve kar al konulmaz.

 • Satın alma işlemi - Satın al düğmesine tıklanarak bir satın alma işlemi başlatılabilir. Güvende olmak için, kullanıcının düğmeye basmadan önce ilk olarak lot büyüklüğünü ve kar al ve zararı durdur değerlerini kontrol etmesi gerekir.

 • İşlemleri kapat - Mevcut sembolde açık olan işlemler, ticaret paneli kullanılarak kapatılabilir. Ancak, sadece piyasa emirleri kapatılabilir, bekleyen emirler yani limit ve stop emirleri. İşlemleri kapatmada aslında beş seçenek var. Kullanıcı, sembol adının hemen altındaki panelde bulunan etkin seçeneğe tıklayarak seçenekler arasında geçiş yapabilir. Kullanıcının görebileceği seçenek, aktif kapatma seçeneğidir.


 1. Tümünü kapat - İşlemler, yatırımcı tarafından manuel olarak gerçekleştirilse veya başka bir uzman danışman tarafından verilse bile, ticaret paneli mevcut sembol üzerindeki tüm piyasa emirlerini kapatır.

 2. Yakın kar - Yalnızca kazanan işlemler kapatılacaktır.

 3. Yakın kayıp - Yalnızca kaybeden işlemler kapatılacaktır.

 4. Sonu kapat - Mevcut sembolden açılan son işlem kapatılacaktır.

 5. Kısmi kapat - Bu, son işlemin kapatılmasına eşdeğerdir.


The TradePanel Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


İşlemler tüccar tarafından manuel olarak alındığı ve kapatıldığı için TradePanel Uzman Danışmanı çıkış kriterine sahip değildir.TradePanel Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Manuel ticaret için bir araç olarak, TradePanel Uzman Danışmanı, ticaret işlemlerini yürütürken platformun donmasına neden olmadığından hafiftir. Ayrıca, panel kompakttır ve ana grafik penceresinde çok fazla yer kaplamaz. Bu şekilde panel, grafikteki mum çubuklarını, çizgileri veya çubukları kapsamaz.

İyileştirilmesi gereken bir şey varsa, o da zararı durdur alanıdır. Deneme yanılma yoluyla, doğru alanda zarar durdurma tutarını belirlemenin, kar alma tutarını belirlemekten daha önemli olduğu bulunmuştur. Kullanıcı, kar alma işlemini ayarlarken yalnızca durdurma düzeyini göz önünde bulundurmak zorunda iken, zararı durdurma ayarını yapmak, kullanıcının hem durdurma düzeyini hem de geçerli spread'i dikkate almasını gerektirir. Her iki puan olarak da spread stop seviyesine eklenmeli ve sonuç stop loss alanına girilen miktar olmalıdır. Bunu yapmak, işlemin istenen stop loss değeri ile sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır (yukarıdaki resme bakın).


 

FREE TradePanel EA

Download the FREE TradePanel Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.