X Trader v3 Expert Advisor For MT4

X Trader v3 Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. X Trader v3 Expert Advisor For MT4
  2. The X Trader v3 Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. The X Trader v3 Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. X Trader v3 Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

X Trader v3 Expert Advisor For MT4 , MT4 platformu için basit bir algoritmik ticaret sistemidir. Robot adını ticaret sinyalleri oluşturmada kullanılan yöntemden, yani hareketli ortalamalardan almış olabilir. Bu uzman danışman temelde hareketli ortalama bir geçiş sistemidir. Hareketli ortalamalarda bir kesişme meydana geldiğinde, diğer ticaret girişi gereksinimleri onaylanırsa bir işlem yapılır.

Bu ticaret sistemi, döviz kurları dolar çiftleri için beş basamaklı ve yen çiftleri için üç ondalıklı olarak verilen ticaret hesapları için özel olarak tasarlanmıştır. Bunu dört basamaklı ve iki basamaklı işlem araçlarında kullanmak için, kullanıcının zarar durdurma değerlerini manuel olarak ayarlaması ve Girdilerden kar alması gerekir. Aksi takdirde, robot işlemleri açıp değiştirmeye çalıştıkça hatalar iade edilebilir veya daha kötüsü kullanıcı para kaybedebilir.


FREE X Trader v3 EA

Download the FREE X Trader v3 Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


The X Trader v3 Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
MT4 için X Trader v3 Uzman Danışmanı, minimum miktarda bilgisayar kaynağı tüketen bir ticaret algoritması kullanır. Verileri elde etmek için ilgili matematiksel hesaplamalar yapmaz ve ticaret girişi oluşturmada kullanılmak üzere grafikte nesneleri görüntülemez. Program kodu basittir ve ticarete giriş ve çıkışa odaklanır.

Ticaret girişi ararken, uzman danışman beş koşulun karşılanıp karşılanmadığını kontrol eder. Herhangi bir koşul doğru değilse, robot takas yapmayacaktır. Beş gereksinimden ikisi, doğru olması gereken mantıksal koşullardır ve üçü, teknik gösterge, işlem programı ve açık işlem sayısı tarafından verilen işlem sinyali ile ilgilidir.

İlk olarak, robot bir işlem için bir sinyal olup olmadığını ve işlemin kapanması için ters sinyal olup olmadığını kontrol edecektir. Giriş ve çıkış sinyallerinin her ikisi de hareketli ortalamalarla verilir. Ayrıca, X işlemcisi, Girişlerde (yani, AllowBuy ve AllowSell) belirtilen işlemlerin girilmesine yönelik parametrelerin true olarak ayarlanıp ayarlanmadığını inceleyecektir. Aksi takdirde işlem yapılmayacaktır. Her iki parametre de varsayılan olarak etkindir.

Daha sonra uzman danışman, mevcut sembolde belirli bir türde açık ticaret olup olmadığını kontrol edecektir. Hiçbiri yoksa kontrol devam eder. Ardından, mevcut sunucu zamanı, Girişler'de ayarlanan istenen ticaret programı dahilindeyse değerlendirilir. Aksi takdirde ticaret fırsatı doğar. Varsayılan olarak, işlem süresi gün içinde herhangi bir zamandır ve haftanın herhangi bir günüdür. Ancak kullanıcı, ticaret programını istediği gibi seçmekte özgürdür. Bu şekilde robotu belirli pazar zamanlarında veya seanslarında çalıştırmak mümkündür.

Yukarıdaki dört koşul yerine getirildiğinde, robot bir ticaret girişi aramaya hazırdır. Bu, hareketli ortalamalar kullanılarak yapılır. Bir ticaret sinyali oluşturmak için ayarları ve belirli kriterleri aşağıda tartışılmıştır:


  • Hareketli ortalama (dönem 1, vardiya 0, basit yöntem, fiyat medyanı)

  • Hareketli ortalama (dönem 16, vardiya 8, yöntem basit, fiyat medyanı)


Hareketli ortalama için yukarıdaki ayarlar standart değildir. Sonuç olarak, hareketli ortalamalar standart emsallerinden tamamen farklı görünüyor. Bu ticaret sisteminde, mevcut zaman dilimindeki iki hareketli ortalamanın geçişi, alım satım işlemi sinyali olarak kullanılır. Sinyalin geçerli olabilmesi için geçişin yakın zamanda gerçekleşmiş olması gerekir. Robot, akımdan başlayarak önceki iki mumdan başlayarak üç mum için hareketli ortalama değerler alarak durumun bu olup olmadığını belirleyecektir.

Bir satın alma sinyali için, hızlı hareket eden ortalama (1), önceki iki mumdaki yavaş hareket eden ortalamanın (16) üzerinde olmalı ve mevcut mumda yavaş hareket eden ortalamanın üzerinde olmalıdır. Öte yandan, bir satış sinyali için, hızlı SMA'nın önceki iki mumdaki yavaş SMA'nın altından geçmiş olması ve mevcut mumdaki yavaş SMA'nın altında olması gerekir. Bu son kriter karşılandığında, robot bir işlem yapacaktır.

Bir alım ticareti yapılmışsa, uzman danışman başka bir alım ticareti aramayı bırakacaktır. Bunun yerine, bir satış ticareti arayacaktır. Bu nedenle, herhangi bir anda mevcut sembol üzerinde iki açık emir (alış ve satış) olması mümkündür. Alınan her bir işlemin, Girdiler'de tanımlanan lot büyüklüğü 0,10 olacak ve işlemin gerçekleştirildiği sırada herhangi bir zarar durdurma ve kâr durdurma emirleri olmayacaktır. Robot, bir işlem yapmadan önce yeni bir mumun oluşmasını beklemez. Fırsatın ortaya çıktığı herhangi bir zamanda bir işleme girer.The X Trader v3 Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


Mevcut sembol üzerinde açık bir ticaret varsa, MT4 için X Trader v3 Uzman Danışmanı, zıt bir sinyalin üretilip üretilmediğini görmek için her tıklamada hareketli ortalamaların değerlerini kontrol edecektir. Durum böyleyse, mevcut ticari kazanç veya zararı kapatacaktır. Bunun nedeni, ters sinyalde işlemleri kapatmak için parametrenin varsayılan olarak etkinleştirilmesidir. Mevcut sipariş bir satış ticaretiyse ve göstergeler tarafından bir yükseliş sinyali verilirse, satış ticaretinden hemen çıkılır ve robot başka bir ticaret fırsatı arayacaktır. Açık alım ticareti için bunun tersi geçerlidir.

İşlemin kapatılması için bir sinyal yoksa ve açık bir işlem varsa, uzman danışman durdurma kaybını ayarlayacak ve işlemden kar elde edecektir. Zararı durdur fiyatı, ticaret giriş fiyatından 100 pip olarak belirlenirken, alım karı işlem açılış fiyatından 150 pip olarak belirlenir. Bu 1,5 risk-ödül oranı, ölçeği biraz ödül lehine yönlendirir.X Trader v3 Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


X Trader v3 Expert Advisor for MT4 strateji test cihazında varsayılan ayarlarla çalıştırılmasının sonucu şu anda yetersiz. Hisse senedi eğrisi neredeyse hiç iyileşme dönemi olmadan düşüyordu ve hesap negatif kârla sonuçlandı. Düşüş yüksek (yaklaşık yüzde on) ve kazanma oranı yüzde 25'in altında. Kar faktörü birden azdır ve beklenen getiri negatiftir.

Yukarıdaki test sonucu, robotun henüz canlı ticaret için uygun olmadığını göstermektedir. Bu ticaret sisteminin performansını tersine çevirmek için birkaç iyileştirme yapılmalıdır. Düşük kazanma oranı, ticarete giriş gereksinimlerinin optimal olmayabileceği fikrini verir. Başarı oranını artırmak için doğrulayıcı araçlara ihtiyaç duyulabilir.

Robotun kazanma oranını muhtemelen iyileştirmenin bir yolu, göreceli güç endeksi veya stokastik gibi aşırı alım ve aşırı satım değerleri veren bir osilatör ve / veya momentum göstergesi veya ortalama yönlü hareket endeksi gibi piyasa momentumunu gösteren başka bir gösterge kullanmaktır.

Strateji test cihazında, ticaret değişikliği robot tarafından çeşitli durumlarda gerçekleştirildiği için programın bir takip durdurma işlevine sahip olduğu görülmektedir. Ancak durum hiç de böyle değildir ve kullanıcı bu gerçekleştirmeyi zarar durdurma kısmına bakarak kolaylıkla yapabilir ve değişiklik sırasında kar değerleri alabilir. Bu değerler hiç değişmez, yani uzman danışmanın gereksiz bir eylemi gerçekleştirirken bazı kaynakları boşa harcadığı anlamına gelir.

Uzman danışman programlı olarak değiştirildikten sonra, önemli bir süre boyunca test yapılmalıdır. Mümkünse parametreler, en az düşüşle en fazla karı sağlayan en iyi kombinasyonları belirlemek için optimize edilir. Bu, esasen optimizasyonun amacıdır. Robot olumlu sonuçlar göstermeye başladığında, benzer sonuçların elde edilip edilmediğini görmek için ayarlar optimizasyon yapılmadan testte tekrar kullanılmalıdır. Bundan sonra, ticaret sistemi bir demo hesapta test edilmeye hazırdır.


 

FREE X Trader v3 EA

Download the FREE X Trader v3 Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.