ZigZag Climber Expert Advisor For MT4

ZigZag Climber Expert Advisor For MT4

 

WE IMPROVED THIS EXPERT ADVISOR FOR YOU!!!

PLEASE NOTE: This expert advisor was publicly available for free usage on other websites and is not programmed by us. We explain the functionality and possible improvements of the EA. Furthermore, we are convinced that fully automatic Expert Advisors will fail in the long run. On the other hand, our semi-automatic approach with detecting the best setups and then activating our Expert Advisors (e.g. V-Power EA, EdgeZone EA) produced many successful traders and some of them even got prop traders at prop trading firms. Therefore, we added a similar semi-automatic trading feature (to allow only buy or only sell trades) to the free Expert Advisors. You can download the modified version here and enjoy!

 

Table Of Contents:

  1. ZigZag Climber Expert Advisor For MT4
  2. ZigZag Climber Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
  3. ZigZag Climber Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri
  4. ZigZag Climber Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası

 

ZigZag Climber Expert Advisor For MT4 neden program oluşturucu tarafından olduğu gibi adlandırıldığı açık değil. Kod, bilgi içermiyor veya MetaTrader4 platformunda bulunan zikzak göstergesine atıfta bulunmuyor. Temel olarak, bu uzman danışman bir riskten korunma ticaret sistemidir. Alım satım işlemlerini aynı anda açar ve stop-loss koyar ve hemen hemen aynı fiyatlardan kar alır. Sonuç olarak, iki işlem aynı anda kapatılır, ancak her zaman kapatılmaz.

Strateji test cihazındaki öz sermaye çizgisine bakıldığında, çizginin zikzak bir şekilde hareket ettiği görülebilir. Uzman danışmanın ismini muhtemelen bu şekilde almıştır. Sorun, hisse senedi eğrisinin kazanma yönüne değil, kaybetme yönüne zikzak yapmasıdır, bu da ticaret hesabının zamanla para kaybettiği anlamına gelir. Kod karmaşık ve oldukça uzun görünse de, uzman danışman mevcut sembol üzerinde hedge edilmiş alım satımları açmak dışında önemli işlevler gerçekleştirmiyor gibi görünüyor.


FREE ZigZag Climber EA

Download the FREE ZigZag Climber Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!


ZigZag Climber Expert Advisor For MT4 - Giriş Kriterleri
ZigZag Climber Expert Advisor, kullanıcıyı robotun mevcut durumu ve mevcut yayılma hakkında bilgilendirmek için ana grafiğin sol alt kısmında bazı bilgiler gösterir. Durum çalışıyor veya durdurulmuş. Yayılma ile ilgili olarak, dört tür bilgi verilmektedir. En büyük yazı tipine sahip yayılma, gerçek zamanlı yaymadır. Maksimum yayılma, robot tarafından çalışma süresinde kaydedilen en yüksek yayılımdır. Minimum spread, şimdiye kadar kaydedilen en düşük spread'dir. Ortalama spread, maksimum ve minimum spreadlerin ortalama değeridir.

Bu uzman danışmanın görünüşte karmaşıklığına rağmen, kullanıcıya Girdiler'de üzerinde çalışacak çok az parametre verir. Diğerleri anlaşılamayacağı için aşağıda sadece bir tanesi sunulmuştur. Bu parametre sihirli sayıdır (aşağıya bakın).


  • MagicStart = 7306 - Bu, her takasa verilen sihirli sayıdır.


Ticaret sistemi, bir ticaret girişi ararken herhangi bir teknik gösterge kullanmaz. Bir hedging stratejisi olarak, alım satımları açmak için harici bir kaynaktan bir sinyale ihtiyaç duymaz. Uzman danışman grafikte düştüğü anda, hemen iki piyasa emri açar (bir alış işlemi ve bir satış işlemi). Bu nedenle, alım satım işlemi, satış ticaretinin üzerine yerleştirildiğinde, alım satımlar birbirinden ayrıdır.

Her işlemin, uzman danışman tarafından öngörülen 0,01 lot büyüklüğü vardır ve kullanıcının bu parametreyi kontrol etme seçeneği yoktur. Her iki işlemin de 100 piplik bir stop loss ve 100 piplik bir alım karı vardır. Alım satımların hedge edildiği için, bir ticaretin zarar durdurması neredeyse diğer ticaretin kar elde etmesiyle çakışır. İki işlem neredeyse aynı anda gerçek zamanlı olarak açılır. Robot, işlemlerin yapılması için yeni bir mum beklemez.ZigZag Climber Expert Advisor For MT4 - Çıkış Kriterleri


ZigZag Climber Expert Advisor, ticaret yönetimini pasif olarak yönetir. Yani, piyasanın her iki işlemin sonucunu belirlemesine izin verir. Piyasa fiyatı zararı durdurursa, ticaret zararla kapatılır. Piyasa fiyatı alma karına ulaşırsa, ticaret karla kapatılır. Zararı durdur ve kar elde eden bir hedging sistemi olarak, iki işlem aynı anda kapatılır. Bir ticaret kârda olduğunda, diğer ticaret farklı miktarlarda zarar görür. Bu stratejinin sorunu, kaybedilen ticaretin, kazanan ticaretin kazanmasından daha fazla para kaybetmesidir. Bu, test sırasında belirgindir.

Bir işlemin zarar durdurması, başka bir işlemin kazanç elde etmesiyle neredeyse aynı fiyatta olduğundan, iki işlem neredeyse aynı anda herhangi bir gecikme olmaksızın kapatılır. İki ticaret tek bir mumla kapatılır. Bir işlem bir alış ve diğer bir işlem bir satış olduğu için, her zaman değişen spread'e bağlı olarak iki işlemin aynı anda kapanmadığı zamanlar vardır. Alış işlemi alış fiyatı ile, satış işlemi ise satış fiyatı ile kapatılır. Mevcut spread, giriş anındaki spread'den farklıysa, bir işlemin kapalıyken diğerinin açık bırakılması büyük bir olasılıktır.

Önceki işlem seti zarar durdurma ve kar alma ile kapatıldıktan sonra, önceki işlemlerin yerini almak için başka bir işlem seti derhal gerçekleştirilir. Önceki işlemlerin kapanış süresi ile yeni işlemlerin açılış süresi arasındaki fark sıfırdır. Bu ticaret sistemi ile, kullanıcı robotu grafikten kaldırmadığı sürece işlemler her zaman piyasadadır.ZigZag Climber Expert Advisor For MT4 - İyileştirme Odası


Testte gözlemlendiği gibi, ZigZag Climber Expert Advisor'ın performansı zikzak bir düzende yukarı ve aşağı dalgalanıyor, ancak genel yön olumsuz tarafa doğru. Beş aylık geçmiş fiyat verileri çalıştırıldığında, robot yalnızca test boyunca 46 işlem açtı ki bu çok azdı. Bunun nedeni, 100 piplik nispeten yüksek hedeftir. Bu tür bir strateji ile, robotun belirli bir zaman aralığında daha fazla işlem gerçekleştirip kapatabilmesi için daha düşük hedefler kullanmak daha iyidir. Uzman danışman tarafından ne kadar çok alım satım yapılırsa para kazanma şansı o kadar artar.

Bu ticaret sisteminin doğası gereği, uzun vadede para kazanıp kazanamayacağını belirlemek için geri testten ziyade en iyi şekilde bir demo hesabında test edilir. Algoritmanın tasarlandığı gibi çalışıp çalışmadığına dair hiçbir soru yoktur ve robotun strateji test cihazında test edilmesinden elde edilen tek iyi sonuç budur. Robot, geçerli yayılmaya ve geçerli sembolün ortalama yayılmasına gerçek zamanlı olarak bakıp karşılaştırdığından, bu senaryonun testte kopyalanması mümkün olmayabilir.

Bu tür ticaret sistemiyle para kazanmanın tek yolu, taşıma ticareti kavramını kullanmaktır. Kavram, pozitif swaplarla alım satım döviz çiftlerine indirgenebilir. Pozitif veya negatif bir takas, bir döviz çiftini oluşturan iki para birimi arasındaki faiz oranı farkının bir sonucudur. Temel para biriminin teklif para biriminden daha yüksek bir faizi varsa, çiftin satın alınması, işlemin yalnızca bir süre işlemde kalarak tüccara kar üretmesine izin verir. Öte yandan, çifti satmak zamanla negatif kara yol açar.

Taşıyıcı ticareti yapmak için, kullanıcının pozitif swaplı çiftler bulması gerekir. Bununla birlikte, manuel olarak yapılırsa bu zaman alıcı bir süreç olabilir. Bir ticaret hesabındaki ticaret enstrümanlarının takaslarını hem uzun hem de kısa taraflar için otomatik olarak çıkarabilen ve ardından verileri kullanıcının görmesi için tek bir grafikte görüntüleyebilen çevrimiçi özel göstergeler vardır. Bir sonraki yapılacak şey, robotu pozitif takaslarla bu çiftlere bırakmaktır.

Bu alım satım sistemini karlı kılmak için ele alınması gereken en önemli konu, hedge edilen alım satımlar kapatıldığında göreli kar ve zarar tutarlarıdır. Olası bir çözüm, zarar durdurma tutarını korurken hedef kârı biraz artırmaktır. Bunun dezavantajı, fiyatın bir işlemin zarar durdurma noktasına ulaşması ve ardından diğer işlemin kar alma hedefine dokunmadan dönmesinin mümkün olmasıdır.


 

FREE ZigZag Climber EA

Download the FREE ZigZag Climber Expert Advisor for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.