Obchodování s ukazatelem horizontální mřížky na MT4

Pokud jste obchodovali na chvíli, pak je pravděpodobné, že velmi dobře víte, jak se cena chová, když se blíží určitému cenovému bodu. Například na komoditních trzích vzniká velký bzučák, když cena dosáhne klíčové úrovně.

Na ropných trzích zjistíte, že zpravodajství často vytváří humbuk, když ceny ropy prolomí hranici 50,00 dolarů, nebo když ceny zlata dosáhnou 1300 dolarů nebo cenové hladiny 1200 USD. To jsou jen kulatá čísla.

FREE Horizontal Grid Lines Indicator

Download the FREE Horizontal Grid Lines Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

 

Kulatá čísla jsou klíčové úrovně cenového bodu, které jsou považovány za psychologickou bariéru. V závislosti na tom, kde je cena obchodování, jsou kulatá čísla klíčovými cenovými úrovněmi, kde se obvykle zadávají objednávky na nákup a prodej.

Kulatá čísla však nejsou omezena pouze na úroveň cen, jako je 50, nebo 1300. I na měnových trzích zjistíte, že cenová hladina, jako je např. 1.1000, 0.8000 a tak dále, se chová stejně.

S ohledem na důležitost kulatých čísel by stálo za to získat ukazatel, který by tyto úrovně automaticky vykreslil. Zatímco jeden způsob, jak jít o to je použít vodorovné čáry umístit tyto na úrovni kulatých čísel, může se dostat trochu únavné.

Pokud hledáte rychlou opravu, pak je ukazatel horizontální mřížky pro obchodní platformu MT4 životaschopnou alternativou.

Konfigurace a instalace indikátoru horizontální mřížky MT4

Indikátor horizontální mřížky je přizpůsobený indikátor pro platformu MT4. Indikátor si můžete stáhnout z tohoto článku a nainstalovat jej do adresářů indikátorů MT4. Restartujte terminál MT4 a přetáhněte tento ukazatel na graf podle svého výběru.

Zobrazí se okno konfigurace, jak je uvedeno níže.


MT4 Indikátor vodorovné čáry mřížky

Jak vidíte z výše uvedených nastavení indikátoru, přizpůsobení jsou poměrně jednoduchá.

Velikost mřížky v bodech: Pomocí tohoto nastavení můžete nastavit počet bodů, po kterých má být vodorovná čára mřížky vykreslena. Pokud například nastavíte na 100 bodů v měnovém páru, což je přibližně 10 bodů rozdíl. To znamená, že pro každých 10 pipů uvidíte řádek mřížky.

Barvy mřížky: Barvy mřížky, přestože se zobrazují dvě různé úrovně, nefungují. Můžete změnit nastavení barev a automaticky malovat čáry mřížky na základě barvy, kterou vyberete.

Styl a šířka mřížky: Můžete nastavit styl čáry a šířku mřížky, která vám umožní přizpůsobit indikátor a přizpůsobit styl vaší existující šablony grafu.

Týdny: Toto nastavení je také redundantní, protože jakmile vyberete velikost mřížky, indikátor vykreslí tyto hodnoty ve všech časových rámcích.

Zobrazit popisek : Nastavením na hodnotu true aktivujete indikátor vodorovné čáry mřížky. Štítek jednoduše zobrazuje zvolenou velikost mřížky.

Konfigurace štítku mřížky: Můžete konfigurovat nastavení písma štítku, který je zobrazen v grafu. Pokud povolíte předchozí nastavení Zobrazit popisek, můžete změnit barvu a velikost písma štítku, který lze zobrazit v nastavení grafu.

Konfigurace zobrazení štítku: Poslední tři nastavení umožňují konfigurovat popisek, na které části grafu se má zobrazit. Štítek můžete umístit na pravou, levou stranu grafu a pomocí nastavení vpravo / dolů ho můžete přesunout na vhodné místo v grafu, kde nebude zasahovat do stávajících nastavení grafů a ukazatelů.

Po instalaci indikátoru horizontální mřížky MT4 to vypadá takto.


MT4 Indikátor vodorovné čáry mřížky

Z výše uvedeného grafu můžete vidět, jak jednoduchý je tento indikátor. To vám umožní rychle přidat mřížky řádky každý x počet pips nebo bodů na grafu. Tyto čáry mřížky nemusíte nastavovat individuálně pomocí horizontálního nástroje MT4 pro kreslení čar.

Jak používat indikátor MT4 Horizontal Grid?

Obchodování s kulatými čísly nebo čistými cenovými hladinami končícími nulami je samo o sobě strategií. Někteří obchodníci namísto zadávání obchodů na lichých číslech dávají přednost tomu, aby své objednávky nastavili na tyto hodnoty kulatého čísla.

To je zřejmé zejména na komoditních trzích CFD. Kulatá čísla se proto stávají klíčovými úrovněmi podpory a odolnosti. Ty se používají jako vstupní, výstupní úrovně v obchodě. V závislosti na časovém rámci, který obchodujete, zůstávají vodorovné mřížkové čáry konstantní.

Někteří obchodníci možná zjistí, že vodorovné mřížkové čáry jsou trochu přeplněné. Proto se jedná o ukazatel, který nemusí apelovat na všechny. Záleží také na typu trhu, který obchodujete, a také na vašem obchodním stylu.

Indikátor může být aplikován na libovolný graf a jakmile je nastavena hodnota pip, indikátory zůstanou konstantní napříč ostatními časovými rámci. To umožňuje obchodníkům konzistentní pohled na trhy. Doporučuje se zakázat pozadí výchozího grafu MT4 tak, aby používaly pouze tyto vodorovné čáry mřížky.

Protože kulatá čísla mají tendenci hrát důležitou roli, jsou často považovány za cenové magnety. Pokud pozorně sledujete cenovou akci, všimnete si, že cena se pohybuje kolem kulatých čísel před nastavením další nohy ve směru.

Můžete také vyladit své obchodování takovým způsobem, že automaticky nastavíte oblasti podpory a odporu na menší kulaté číselné hodnoty, abyste získali čistší pohled na trhy.

Po výše uvedeném je indikátor horizontální mřížky pro platformu MT4 jednoduše kosmetickým indikátorem. To vám nedává žádný větší okraj na trzích. Proto se jedná o nástroj, který je vhodnější, aby vám poskytl perspektivu trhů než cokoli jiného. Dobrou částí je, že můžete použít indikátor horizontální mřížky jako nástroj, který může doplnit vaši stávající obchodní strategii.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!