MT4 için Chande QStick v1 Göstergesi

QTick v1 Meta Trader 4 için Gösterge, MACD'ye çok benzeyen bir göstergedir. Bu işlemciye, mevcut fiyat eğiliminin ne olduğunu, sadece sıfır çizgisini aşağı veya yukarı doğru geçerek söyler. Bununla birlikte, bu gösterge, fiyatın ne zaman güçlü bir şekilde eğilime girdiğini ve ne zaman yavaşlamaya başladığını gösteren ek bir unsur içermektedir. Bir tüccar bu göstergeyi kullanmaktan çok fikir alabilir.

FREE Chande QStick v1 Indicator

Download the FREE Chande QStick v1 Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

 

Meta Trader 4 için Chande QStick v1 Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajları

Meta Trader 4 için QStick v1 Göstergesini kullanmanın avantajlarından biri, söz konusu değişimin gerçekleştiği zaman diliminde, döviz çiftinde veya alım satım varlığından bağımsız olarak piyasada yeni bir trend değişikliğinin ne zaman gerçekleştiğini, yatırımcının hızlı bir şekilde tanımlamasını sağlamasıdır. . Bu, göstergenin tüccar tarafından bir döviz çiftinin yukarı doğru ya da aşağı doğru mı eğilimli olduğunu ve belirli bir yönde kuvvetli bir şekilde eğilip göstermediğini kolayca belirlemek için kullanılabileceği anlamına gelir.

Bu daha sonra alım satım yapıp yapmamasını ve fiyatın yükselip düşse bile alım satım yapmanın iyi bir zaman olup olmadığını öğrenmesine yardımcı olur. Tüccar, bir adım daha ileri gidebilir ve ardından izleme listesinin tamamını bu şekilde analiz ederek döviz çiftlerini ya da anında aktifleştirebileceği ticari varlıkları bulana kadar bu şekilde analiz edebilir.

Meta Trader 4 için QStick v1 Göstergesini kullanmanın bir başka avantajı, bir eğilim tamamen değişinceye kadar bir işlemciyi belirli bir yönde yönlendirmeye yardımcı olmasıdır. Bu, örneğin bir alım satım işleminde işlem yapan bir tüccarın, gösterge sıfır çizgisinin altına herhangi bir çubuk basmadığı sürece trendi koruyabileceğini gösterir. Çizelgeleri bu şekilde tutmak, tüccarın çok büyük trendler ortaya çıktığında büyük kazançlar elde etmesine yardımcı olacaktır, çünkü gösterge tüm eğilim boyunca kalmasına yardımcı olacaktır. Yatırımcının ayrıca, bu stratejiyi kullanarak pazarın hiçbir yere gitmediği zamanları olacağını da anlaması gerekiyor. Bu aralık dönemleri, aralıkları tanımlayan bir gösterge ile tanımlanmalı ve ardından tüccar bu dönemlerden uzak durabilir, ancak piyasa trend eğilimi doğrultusunda, piyasaya yönelmeye başladığında işlemlere girebilir.

Meta Trader 4 için QStick v1 Göstergesini kullanmanın ilave bir avantajı, destek ve direnç kaymaları ve sekmeleri ve trend çizgisi işlemleri gibi fiyat eylem stratejileriyle son derece iyi çalışabilmesidir. Gösterge bu tip işlemlerle iyi sonuç verir, çünkü bu fiyat eylem stratejilerini kullanarak, tüccar piyasalarda düşük oynaklık nedeniyle hareketsizliğin olduğu zamanları etkili bir şekilde keşfedebilir ve daha sonra fiyatın bu sürelerden veya bölgelerden çıkmasını bekleyebilir veya bu sürelerden tamamen kaçının. Bu, bu göstergenin kullanımını en üst düzeye çıkarmak isteyen yatırımcıların daha iyi alım satım kararları vermelerine yardımcı olmak için bu fiyat eylem stratejilerinin bazılarını tanıtması gerektiği anlamına gelir.

Aynı zamanda Meta Trader 4 QStick v1 Göstergesinden daha doğru sinyaller almak isteyen bir tüccarın bu göstergede olduğu gibi daha yüksek bir zaman dilimine geçmesi gerekecekti, zaman dilimleri ne kadar yüksekse, sinyalleri o kadar istikrarlı ve doğru olur. Bu, daha yüksek zaman dilimlerinin fiyat hareketindeki yanlış hamlelere, fiyatlara göre yapılan düşüşlere ve büyük olasılıkla göstergenin hatalı çalışmasına veya daha düşük zaman dilimlerine neden olabilecek diğer tuzaklara daha az eğilimli olacağı anlamına gelir. Bu, daha yüksek zaman diliminde kalırsa, yatırımcının daha iyi ve net sinyaller almasına yardımcı olabilir.

Dahası, bir tüccar, daha büyük zaman dilimi hamleleri ticareti yaparken birden fazla zaman dilimini birleştirerek büyük karlar elde edebilir. Sadece daha küçük bir zaman diliminde çok dar stoplarla çok büyük zaman dilimi hareketleriyle işlem yapmayı hayal etmeye çalışın. Bunu yapmak için, tüccarın önce bir tüccarın bir sinyal almadan veya hareket etmeden önce analiz edeceği tüm zaman dilimlerinde tüccarın tüm çizelgelerine Meta Tüccar 4 için QStick v1 Göstergesini eklemesi gerekecektir. Daha sonra, tüccar daha sonra bir hareketin yalnızca daha büyük zaman diliminde yüzeyde kalmasını bekleyebilir. Böyle bir hareket gerçekleştiğinde, tüccar aynı yönde eşdeğer bir hareket için daha küçük farklı zaman dilimlerinden bakabilir.

Tüccar daha sonra, daha büyük zaman dilimlerinden daha küçük zaman dilimlerinden herhangi birinden işlem yapabilir. Bu ticaret daha sonra küçük bir stop-loss ile gerçekleştirilecektir, çünkü daha küçük bir zaman dilimi ticaretidir, ancak hedef daha büyük zaman dilimi hedefi olarak kalmalıdır. Bu şekilde tutarak, tüccar kesinlikle tüm alım satımları kazanamayacak, ancak kazananlar kazanamayanları telafi etmekten daha fazla kazanacaktır. Bu hemen piyasalarda bir tüccar kenarı haline gelebilir.

Meta Trader 4 için QStick v1 Göstergesinin çalışma şekli, osilatörünü trend yönünde yukarı veya aşağı yönde bir değişime işaret etmek için sinyal çizgisinin üstünde ve altında yukarı ve aşağı hareket ettirmektir. Bu, işlemcinin bir bakışta grafikleri kendi eğilimlerine göre görsel olarak sıralamasına yardımcı olabilir. Ayrıca, gösterge fiyat hareketlerini temsil etmek için kullandığı farklı renk şemalarına sahiptir. Yükselme eğilimi sırasında gösterge, fiyatın güçlü bir şekilde yükseldiğini göstermek için açık mavi bir renk yazdırır.

Bu, işlemciye bir eğilimin çok fazla ivme kazandığını söyler. Trend momentumu azalmaya başladığında, gösterge trendin momentumunu kaybettiğini ve muhtemelen yakında yön değiştirdiğini veya yakında geri çekildiğini göstermek için soluk kahverengi bir renk yazdırır. Gösterge aynı zamanda, bir yatırımcının düşüş trendinin herhangi bir ivme kazanıp kazanmadığını ya da fiyatın yönünü tersine çevirmeye veya değiştirmeye hazır olup olmadığını belirlemesine yardımcı olmak için aynı renk şemalarını kullanır. Ayrıca, QStick v1 Meta Trader 4 Göstergesinin, orta çizgiden çok uzakta hiçbir tepe noktası veya dip yapmadığı çok düz alanlar, momentumun fiyatta büyük ölçüde azaldığının ve fiyatta bir aralık olabileceğinin işaretidir. Şu an.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!