MT4 İçin Kanal ZZ Göstergesi

MT4 için Kanal ZZ Göstergesi, Meta Trader 4 grafik platformuna inşa edilmiş bir işlem göstergesidir ve işlem günlerinde aktif olarak kararlarını almak için işlem günlerinde bu işlem platformunu kullanan tüm işlemciler için oluşturulmuştur. seçilen ve en sevdiğimiz döviz çiftleri ve bu döviz çiftleri üzerinde günlük teknik analizlerini yaptıkları için. Gösterge doğru olacak ve yatırımcıların piyasaların daha yüksek zaman dilimlerinde dolaşmalarını sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.

Bunu, tüccarın piyasalardaki ana dönüm noktasını bu kadar yüksek zaman çizelgesi çizelgelerinde tanımlamasına yardımcı olarak yapar, böylece yatırımcılar daha iyi alım satım kararları almak için bu noktaları kullanabilirler. Bir tüccarın MT4 Kanal ZZ Göstergesi Kullanarak elde edebileceği diğer alım satım kararlarından bazıları aşağıda açıklandığı gibi sıralanmıştır.

FREE Channel ZZ Indicator

Download the FREE Channel ZZ Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

 

MT4 İçin Kanal ZZ Göstergesini Kullanmanın Bazı Önemli Avantaj ve Dezavantajları

Bir yatırımcının çok kolay bir şekilde elde edebileceği en önemli işlem avantajlarından biri MT4 için Kanal ZZ Göstergesini kullanmaktan çok kolay bir şekilde faydalanabilmesidir. Yatırımcının belirli bir döviz çiftinin daha yüksek zaman dilimlerinde fiyattaki büyük salınım noktalarını kolayca tanımlamasına yardımcı olabilir.

Bu, bir tüccar göstergesini işlem tablolarına eklediğinde, göstergenin otomatik olarak o döviz çiftinin daha yüksek zaman dilimlerindeki ana dönüş noktalarını tanımlayacağı anlamına gelir. Bu önemli dönüş noktalarını herhangi bir döviz çiftinde tanımlamak birçok nedenden dolayı çok önemlidir.

Bunun çok önemli olmasının en önemli nedenlerinden biri, bir işlemcinin döviz çiftindeki ana destek ve direnç seviyelerini tespit etmesine hemen yardımcı olabilmesidir. Bu, bir tüccarın Kanal ZZ Göstergesini MT4 For MT4 For işlem tablosuna eklediğinde, tüccarın hemen dövizdeki ana dönüş noktalarını tanımlayabildiği anlamına gelir.

Herhangi bir döviz çifti veya alım satım amaçlı varlığın bu büyük dönüm noktaları, döviz çiftleri ve alım satım varlıklarının zaman çizelgesi çizelgelerinde özellikle dönüm noktası olarak görülür. Böylelikle, bir işlem bu göstergeyi haritalarına eklediğinde, bu dönme noktalarını otomatik olarak herhangi bir döviz çifti veya alım satım varlığının herhangi bir zaman diliminde tespit edebilecektir.

Bu daha sonra tüccarın grafiklerin düşük zaman dilimlerindeki ana destek ve direnç noktalarını tanımlayabilmesini sağlayacaktır, çünkü yüksek zaman dilimlerindeki bu dönüş noktaları da düşük zaman dilimlerindeki muhtemel destek ve direnç alanlarıdır.

Bu, aynı zamanda, yatırımcının bu destek ve direnç puanlarını grafiklerinde kolaylıkla belirleyebilmesi nedeniyle, yatırımcının piyasanın bir süre geri dönmesi veya bir süre durması muhtemel olduğu fiyat alanlarını tespit etmesi daha kolay hale geliyor. işlem günü boyunca yolu aşağı ya da yukarı.

Bir destek alanı, fiyattaki genellikle bir yatırımcının fiyatın gözle görülür bir muhalefetinin olduğunu fark edebileceği fiyatın altındaki alandır.

Bu muhalefet çoğunlukla fiyat fiyatının düşük olması veya fiyat alanından daha düşük olması gerektiğini kabul etmeyen bir fiyat emrinden kaynaklanıyor. Öte yandan, direnç alanı, tüccarın, fiyatın üzerinde hareket etmesini kısıtlama çabası olduğunu kolayca tespit edebileceği, fiyattaki bir alandır.

Bu direnç alanları genellikle fiyatın üzerindedir ve işlem gününde, döviz kur çiftinin veya alım satım varlığının fiyatını kabul etmeyen tüccarların bu seviyelerde yer alan emir sayısı nedeniyle, işlem günü boyunca daha da yükselmesini engelleme eğilimindedir. bu kadar yüksek olmamalı.

Bir tüccar bu alanları tespit edince, çok kolay bir şekilde daha sonra işlem gününde fiyatın bu noktalara ne zaman varacağı konusunda önceden hazırlık yapabilir.

Fiyat bu noktalara ulaştığında, tüccar işlem yapıp yapmayacağına ve hangi yöne doğru işlem yapacağına karar verebilir. Bu seviyeler, işlemcinin fiyatı anlamasına aktif olarak yardımcı oldukları için çok önemlidir.

Yatırımcıya, piyasa yapısını ve piyasaların gerçekte nasıl çalıştığını gösterdiği için tüccarın fiyatı anlamalarına yardımcı olabilirler.

Kanal ZZ Göstergesi kullanılırken MT4 için, bir tüccar ayrıca trenddeki en düşük riske sahip olan alım satımları da yapabilir.

Bu, işlemcinin trendin yönünde doğru bir şekilde hizalanan işlemleri yerleştirebileceği anlamına gelir. Bu, işlemcinin eğilimin hareket ettiği genel yönü, daha sonra bu genel yönden faydalanabileceği ve şu anda eğilim ile uyumlu olan işlemlerden faydalanabileceği anlamına gelir.

Yatırımcı eğilimi kolayca keşfedebilir, çünkü düşük zaman dilimlerinde eğilimler genellikle yüksek zaman dilimlerinde daha büyük salınımlarla kapsüllenir. Bir tüccar bu daha büyük zaman dilimi dönme noktalarını tanımlayabildiğinde, tüccar daha büyük zaman dilimi dönme noktası içinde hangi tam noktayı bulmaya çalışabilir.

Bu, daha sonra, yatırımcının işlem yapacağı pazarların tam olarak hangi yönde olduğunu bilmesine yardımcı olacaktır. Bir tüccar bu pazar yönünü belirlediğinde, tüccarın bu gözlemlenen pazar eğilimi yönünde işlem yapması nispeten kolaylaşır. .

Daha sonra, işlemcinin işlem yapmadan önce herhangi bir noktada işlem yapmadan önce, bu zaman dilimlerindeki dönme noktalarını anlamak için daha yüksek zaman dilimlerini analiz etmesi gerektiğini temin etmesi gerekir.

Bu dönme noktaları daha sonra, işlemcinin işlem günü boyunca işlem gördükçe işlem talimatlarını temel alabileceği daha küçük zaman dilimlerinde destek ve direnç alanları olarak işlev görecektir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!