MT4 için Heiken Ashi Osilatör Göstergesi

Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4 için Hiken Ashi şamdanlarına dayanan bir osilatördür. Heiken Ashi kelimesi, Ortalama Bar olarak çevrilen ve "Heiken Ashi mumlarının (kısaca HA) fiyat listelerinde fiyat hareketini düzeltmek için çalışma biçimini açıkça tanımlayan Japonca" Hiken Ashi "kelimesinden türetilmiştir.

Eğilim tespiti için kullanıldığında, MT4 için Heiken Ashi Osilatör Göstergesi, belirli bir süre zarfında fiyattaki mevcut ve ortalama değişimi ölçerek yatırımcıya yardımcı olur. Bu, işlemcinin fiyat tablolarının düzleştirilmiş halini görmesini sağlar ve işlem tarzına bağlı olarak işlemcinin bir kısmındaki tutarlılığı hızlandırır.

FREE Heiken Ashi Oscillator Indicator

Download the FREE Heiken Ashi Oscillator Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

 

MT4 için Heiken Ashi Osilatör Göstergesinin Parametreleri

Heiken Ashi Osilatör Göstergesinin MT4 için sahip olduğu tek parametre ortalama fiyattır. Ortalama fiyat, göstergenin görsel histogram için bir ortalama hesaplamakta kullanması gereken mum çubuk sayısını gösterir. Bu ortalama fiyat bazlı düzleştirme daha sonra fiyat çok değişken olsa bile, Heiken Ashi Osilatör Göstergesi For MT4'ün sinyallerinin belirli bir süre boyunca yumuşatılmasına neden olur.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesini MT4 İçin Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

Bu grafiği kullanan trader tarafından elde edilecek ilk avantaj, MT4 için Heiken Ashi Osilatör Göstergesinin, fiyat hareketi bilgilerini bir trader'a çevirme biçiminde çok basit olmasıdır. Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4 için, yükseliş eğilimi için sıfır çizgisini geçtikten sonra yeni bir yeşil çubuk basar ve düşüş eğilimi ise sıfır çizgisini aşağı doğru geçtikten sonra kırmızı bir çubuk yazdırır.

Listenin bir diğer zirvesi, Heiken Ashi Osilatör Göstergesi For MT4'ün yararları, yatırımcıya sadece daha düşük fiyat bilgilerini görebilmesi için alım satım hesaplarını analiz ederken tam bir görsel rahatsızlık eksikliği sunuyor. Döviz çifti veya alım satım varlığının mevcut fiyatı hakkındaki bu düzeltilmiş bilgiler fiyattaki gerçek eğilimi görmeyi kolaylaştırabilir ve alım satım kararları verirken yatırımcıya yardımcı olabilir.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesinin Kullanılması MT4'ün işlem yapması, normal fiyat tablolarındaki gürültüyü düzeltmeye yardımcı olur çünkü gösterdiği fiyatlar, belirli bir süre zarfında alım satım amaçlı varlığın veya döviz çiftinin ortalama fiyatına göre hesaplanmıştır.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4'ün çalışma şekli, hem uzun hem de kısa ticaret yapmak için ve hangi tarzı kullanmayı seçtiklerini belirten farklı tip tüccarlar için görsel giriş sinyalleri yaratmasıdır. Uzun vadeli bazı tüccarlar Heiken Ashi Osilatör Göstergesi'nin haçlarına dayanarak alım satım yapmaya karar verebilirken, MT4 ve sıfır hattına yönelik olarak, diğer kısa vadeli yatırımcılar, hareketli ortalama satır sıfır çizgisine geçtiğinde hızlı bir kafa derisi almaya karar verebilir. histogramı karşılayın ve diğer tüccar türlerine göre daha hızlı çıkın.

Zaten var olan bir sistemi değiştirmek isteyen tüccarlar için, Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4 için ayrıca, tüccarın elde etmek için hangi gösterge etkisine bağlı olabileceğine bağlı olarak çoğu ticaret sistemi ve meta tüccar 4 göstergesi ile birleştirilebilir. Örnek olarak, bir tüccar, pazarın sağ tarafında kalmasına yardımcı olacak bir göstergeye ihtiyaç duyduğunda veya sadece bir trend piyasasında yeterince uzun süre kalabiliyor olabilir. Yatırımcının ulaşmaya çalıştığı şey hemen, Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4 için mevcut sistemi ile iyi çalışıp çalışamayacağını hemen belirleyecekti.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4 için ayrıca, kesinlikle Heiken Ashi tüccarları olan ve HA şamdanının doğasını ve onun mumlarını ve histogramlarını nasıl çizdiğini bilenler için bağımsız bir sinyal sağlayıcısı olarak da kullanılabilir. Bu, bağımsız bir sistem olarak doğru kullanıldığında hem çok agresif bir sistem hem de karlı bir sistem olduğunu kanıtlayabilir.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesi ile işlem yaparken MT4 için, Osilatörün hareketli ortalamasının sıfır çizgisinin üstündeki haçları alım sinyali olarak alınabilir, osilatörün hareketli ortalamasının haçları osilatörün sıfır çizgisinin altındaki alım satımı olarak alınabilir. sinyaller. Bu işlem yapmanın bir yolu olabilir.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4'ü kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, agresif bir gösterge olduğudur ve tüccarların bir eğilimin doğru tarafına girmeye çalışırken çok sayıda yanlış sinyale yol açacağı yönündedir. Bu nedenle, yatırımcıların Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4'ü kullanırken çok dikkatli olmaları gerekir ve hatta özellikle mevcut eğilime aykırı olan sinyalleri ürettiği bazı sinyalleri onaylamaları gerekebilir.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesini MT4 için kullanmanın en büyük avantajlarından biri, MT4 için onu kullanan trader'ların, bir trendin ne zaman ve ne zaman yerinde olduğunu görmek çok kolay olduğu için korku veya sabırsızlığın sonucu olarak işlemlerini erken bırakmadıklarıdır. Bir eğilim şu anda yön değiştirdi.

Basitlik açısından, MT4 için Heiken Ashi Osilatör Göstergesi o kadar basittir ki, hem histogram hem de mum çubuğundaki renkte aynı zamanda basit bir değişiklik olması, tüccarın trendde bir değişiklik olduğunu ve işlemcinin olacağını gösterir. Muhtemelen şu an yeni trend karşısındalarsa pozisyonlarını kapatmaları durumunda yeni trendden faydalanabilirler veya yeni trend yönünde yeni pozisyonlar açabilirler.

Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4'ü kullanmanın bir diğer avantajı, MTD'nin fiyatını basan münferit şamdanlar yerine ortalamaları temel alarak hesapladığı gibi, bir döviz çifti veya alım satım amaçlı varlığın gelecekteki fiyatlarını başarılı bir şekilde tahmin edebilmesidir. Bu şekilde, tüccarın çıplak gözlerinden tamamen gizlenmiş olan değişiklikleri tespit etmek kolaydır.

Bazı Ticaret Fikirleri

Heiken Ashi Osilatör Göstergesi MT4 için, birden fazla işlem çizelgesinde genel eğilim yönünü tespit etmek, tüccarı sağlıklı trend geri çekilmeleri ve tersine çevirmek, bir eğilimin güç seviyesini hesaplamak ve analiz etmek ve ardından bulmak için hareketli ortalama göstergesiyle kullanılabilir. çok iyi girişler.

Bir tüccar ayrıca, tüccar için çok karlı bir ticaret sistemi oluşturmak için Heiken Ashi Osilatör Göstergesi For MT4'ü, trendin doğru tarafındaki aralardan koparma ile birleştirerek çok karlı bir sistem yaratabilir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!