Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi

Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi, Meta Trader 4 ticaret sistemi için geniş işlevselliğe sahip çok dinamik bir göstergedir. Örneğin, aralıkları belirleyebilir, piyasanın her iki yönünde girdiler sunabilir ve tüccarın masaya çok fazla para bırakmaması için tüccarın mükemmel kar alma sinyalleri almasına yardımcı olabilir.

FREE J_TPO_OSC Indicator

Download the FREE J_TPO_OSC Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

 

Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajları

Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi, işlemcinin döviz çifti veya alım satım varlığının fiyatı açık bir yönlendirme olmadan değişiyorsa piyasadaki saatleri tanımlamasına yardımcı olur. Bunu, fiyat eyleminde çok düşük volatilite süreleri belirleyerek yapar ve bu fiyat davranışına bir kez değindiğinde, herhangi bir ticari sinyal vermez, böylece gösterge ile işlem gören tüccarı bu dönemlerde işlemlere girmekten uzak tutar.

J_TPO_OSC Göstergesini Meta Trader 4 için kullanmanın bir başka yararı da, tüccarın giriş fırsatlarını piyasanın her iki tarafına sunmasıdır. Bu, işlemcinin hem büyük trend yönünde hem de büyük trend yönüne karşı işlem yapmaya karar verebileceği anlamına gelir. Bu oldukça agresif bir yaklaşımdır ve tüm yatırımcılar için uygun değildir. Daha fazla riskten etkilenen tüccarlar için daha muhafazakar bir yaklaşım, yalnızca Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi tarafından daha büyük eğilim yönünde üretilen sinyalleri almaktır. Bu, böyle bir işlemcinin trendin tamamında kalmasını ve birkaç saat hatta günlerce sürebilen bir para birimi veya alım satım varlığının fiyatında potansiyel olarak büyük işler yakalamasını sağlayacaktır.

Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi, ürettiği çıkış sinyallerinin türü nedeniyle çok kullanışlıdır. Değişen yön belirtileri göstermeye başladıklarında, işlemciden alım satımlardan çıkmak için onu kullanmaya yardımcı olur. Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi bir histogram ve bir sinyal çizgisinden oluşur. Bu iki sinyal hattını kullanarak yatırımcı için tüm alım satım sinyallerini üretir. Histogram, piyasa aşağı doğru hareket ettiğinde parlak bir kırmızı renk ve piyasa yukarı doğru hareket ederken parlak yeşil bir renk gösterir. Bu, hemen işlemcinin, işlemcinin çalıştığı zaman diliminde piyasanın yönünü anlamasını sağlar.

Sinyal çizgisi, Meta Trader 4 çizelgesindeki göstergenin penceresinin üstünde ve altında salınır. Sinyal çizgisi, fiyat hareketine çok hızlı tepki verdiği için, işlemciye fırsat tanımak için erken çıkış veya kar elde eder. Bu nedenle, tüccar anında bu sinyal çizgisinin yönüne bakabilir ve fiyatın Yön değiştirip değişmediğini veya aynı yönde hareket etmeye devam edip etmediğini bilir.

Kâr almak için hızlı hareket eden sinyal hattını kullanmanın olumsuz yanı, bir yatırımcının herhangi bir trendden çok fazla kazanç elde etmesinin, fiyattaki hafif geri çekilmelere kolayca tepki vermesi ve böylece yatırımcının izlemesini sağlaması için çok hızlı olabileceğidir. derhal piyasadaki konumunu veya mevcut ticaretini kes.

Hem girişler hem de trend yönünde hem çıkışlar için daha istikrarlı histogramı kullanmaya karar veren bir tüccar, histogramın takip ettiği şekilde daha fazla kar elde edebilir; Trend yön değiştirdiği anda çıkın. Daha yavaş olan histogramı kullanmanın sakıncası aynı zamanda trader'ın eğilimi sona erinceye veya yön değiştirinceye kadar sürdürebilmesi için bazı karları feda etmesi gerekmesidir.

Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi ile alım-satım yaparken, hareketli ortalamasını izleyen yüksek ve düşük fiyatları takip eden hareketli ortalamayı izleyen bir tüccar, bir döviz çiftinin veya alım satım varlığının fiyatının zayıfladığı ve farklılaşma fırsatlarını hızlıca tespit edebilir. Daha sonra, geçerli fiyat yönünün tersi yönde alım satım yapabilme. Farklılıkları tespit etmek ve bunları fiyat aralıkları analizleri ile çeşitlilik araları ve trend çizgisi kesintileri gibi birleştirmek, yatırımcıların pazarda bazı gerçek karlar elde etmeleri için mükemmel bir fırsat olabilir.

Bununla birlikte, Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesi, yeni başlayanlar için değil, piyasalarda belirli bir deneyime ve uzmanlığa sahip olan yatırımcılar için çok uygundur. Bu, göstergenin kullanılmasının, yeni işlemcilerin çok kritik zamanlarda, işlemcinin hesabını korumak için ticareti kesmek ya da bazı karlar elde etmek için işlem yapmak gibi büyük kararlar alması gerektiği zamanları karıştıracağı anlamına gelir. Daha gelişmiş veya yetenekli bir tüccar, göstergeyi kullanmanın piyasalara daha açık bir maruz kalma seviyesine sahip olduğu ve fiyat hareketi etrafında hareket eden belli temel ilkeleri anladığı için onlara daha fazla uyduğunu görecektir.

Bununla birlikte, yeni başlayan yatırımcı, öğrenme eğrisinin o kadar dik olmadığı göz önüne alındığında bu göstergenin nasıl kullanılacağını öğrenmeye karar verebilir. Bu, Meta Trader 4 için J_TPO_OSC Göstergesini kullanarak işlem yapmak isteyen yeni başlayan bir tüccarın kısa bir süre alabilir ve belki de ilk göstergeyi koyup fiyatına nasıl tepki vereceğini izleyebileceği bir demo hesabı olabilir. Bu, ilk başta bir dakikalık veya 5 dakikalık grafikler gibi daha düşük bir zaman çizelgesinde yapılabilir, böylece yeni başlayan bir tüccar, göstergenin sinyallerini nasıl oluşturduğunu ve bir tüccarın ne kadar zaman verebileceğini ve ne kadar cevap vermesi gerektiğini öğrenebilir. veya her bir ticari işlem için risk almalıdır.

Demo hesabıyla çalışmak, onları fiyat eyleminin nasıl çalıştığı ve bu göstergenin fiyat hareketine nasıl tepki vereceği hakkında gerçek bir bilgi birikimine sahip olacak ve daha sonra gerçek bir ticaret hesabına geçebilecek ve göstergeden sinyalleri almak için daha yüksek bir zaman çizelgesi tablosu kullanacak yüksek zaman dilimi sinyalleri genellikle düşük zaman dilimi sinyallerinden daha kararlı ve güvenilirdir.

Yeni başlayan bir tüccar, işlem hesaplarını kısa sürede kaybetmemek için yardımcı olacağından, çok katı bir para yönetimi stratejisi geliştirmeli ve uygulamalıdır.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!