MT4 için Keltner Kanal GöstergesiTable Of Contents:

  1. MT4 için Keltner Kanal Göstergesi
  2. MT4 için Keltner Kanal Göstergesini Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

MT4 için Keltner Kanal Göstergesi, Meta Trader 4 grafik yazılımı için oluşturulmuş bir araçtır. Bu gösterge, belirli bir döviz çiftinin veya alım satım amaçlı varlığın fiyatının belirli bir zamanda ne kadar dalgalı olduğuna bağlı olarak fiyat zarfları yaratır. Bu 2 fiyat zarfının arasında, bir Üstel Hareketli Ortalama, keltner kanallarının Bollinger Bantlarına göre standart sapmalara çok benzemesi için oturur.

FREE Keltner Channel Indicator

Download the FREE Keltner Channel Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

Sinyallerini alım satım amaçlı varlığın veya döviz çiftinin etrafına nasıl yansıttığına gelince, MT4 için Keltner Kanal Göstergesi, ortalama değerin üstünde olan üst zarf ile alt zarfın genellikle fiyatın altında olan Ortalama Gerçek Aralık göstergesini (ATR) kullanarak arasındaki mesafeyi belirler. tüccarların ve finansal analistlerin birçoğunun hemfikir olacağını belirten gösterge Meta Trader 4 araç setindeki en istikrarlı ve faydalı göstergelerden biridir.

Keltner Kanalı'nı MT4 için kullanmak aslında yatırımcıya birçok avantaj ve çok az dezavantaj sunuyor. Aşağıda bazılarını çok hızlı bir şekilde geçelim.

MT4 için Keltner Kanal Göstergesini Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları

En göze çarpan avantajlardan biri, onu kullanan yatırımcının, gün geçtikçe alım satım işlemlerinde dünyanın her yerindeki yatırımcılar tarafından kullanılan çok popüler bir yatırım aracı olmasıdır. Bu, derhal yatırımcıya Keltner Kanallarının fiyat hareketine dayalı sinyaller üretme konusunda çok güvenilir olduğunu söylemelidir. Bu, işlemcinin Keltner Kanalı'nın sinyallerini ne olursa olsun güvenmesini sağlar ve daha sonra en güvenilir olduğu için işlemcinin üretmesini sağlar.

Keltner Kanal Göstergesini MT4 için kullanmanın bir başka avantajı, yatırımcının mevcut eğilimin tam olarak ne olduğunu ve göstergenin üzerine konduğu alım satım varlıkları veya döviz çiftleri arasında tam olarak ne olduğunu belirlemesine ve belirlemesine yardımcı olmasıdır. Bu, göstergenin daha sonra tam olarak bunun için yapıldığı için alım satım için trend dedektörü olarak kullanılabileceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda Keltner kanallarının, yatırımcının Trend yönünde giriş yapmasına yardımcı olabilecek herhangi bir göstergeyle birlikte kullanılabileceği anlamına gelir; çünkü ikisi birlikte bir araya gelirler, yatırımcının efektif trend yönünü bulmasını sağlar ve yalnız o yön. Bu kolayca pazarlarda karlara yol açar.

Yatırımcılar aynı zamanda MT4 için Keltner Kanal Göstergesini fiyat eyleminde çok temiz ve güçlü bir potansiyel tersine çevirmek için kullanabilirler. Bu basitçe, göstergenin işlemcilerin gerçek zamanlı olarak ters çevrmeleri tespit etmelerine yardımcı olabileceği anlamına gelir. Bunu başarmanın bir yolu, Trader'ın MT4 için Keltner Kanal Göstergesini kullanarak yaklaşık 3 ila 4 farklı zaman dilimi izlediği zamandır. Bu, derhal yatırımcının bu fiyat tersine çevrimlerinin nasıl gerçekleştiğini ve zaman dilimlerinde bu tersine cevaben hangi fiyat eyleminin yapıldığını görmesini sağlayacaktır. Çok kısa bir süre içerisinde, tüccar, forex piyasalarının, tüccarın fiyatına baktığı zaman dilimine bakılmaksızın aslında bir tanesi olduğunu tamamen anlayacaktır.

Keltner kanal göstergesini kullanmanın bir diğer belirgin avantajı, işlem gününe işlemciye güvenilir işlem sinyalleri vermesidir. Bu genellikle, fiyat tüm kanallarının üstünde uzaya ya da daha düşük kanalların altında daha düşük dış alana geçiyorsa olur. Bu, esasen, tüccarın fiyatın ne kadar değişken olduğunu görmesine ve Keltner kanallarının dışında ne kadar süreceğini görmesine yardımcı olur, çünkü bu, tüccara, fiyat eğiliminin ne kadar süreceğini veya gerçekte ne kadar sürdüğünü gösterir. Keltner kanallarına geri döner.

MetaTrader 4 için Keltner kanal göstergesinin kullanılmasıyla ilgili şaşırtıcı şeylerden biri, fiyatın çok değişken olduğunu görmesi için hemen Trader'a yardımcı olması. Şimdi, bunun birkaç avantajı var.

İlk avantaj, Trader'ın bir eğilimin devam ettiğini hemen anlayabilmesidir. Diğer bir avantaj, Trader'ın bu eğilimin tam olarak nasıl geliştiğini görebilmesidir. Neden fiyatı izliyorsanız, hemen Trader'ın tam olarak ne fiyat yaptığını anlaması için bir temel oluşturur. Örneğin, yükseliş eğilimi sırasında bir tüccar yukarı yöndeki Keltner kanalı dışındaki fiyat hareketlerini izleyebilir. Trader daha sonra keltner kanalı olarak bu hareketi takip edebilir, daha sonra trendin en üst seviyesine kadar olan trendi takip eden ve trendin tam olarak nereye doğru döndüğünü tam olarak belirleyen Trader için bir stop loss kılavuzu olarak hareket eder.

Yatırımcıların keltner kanalını kullanabilmelerinin bir diğer önemli ve etkileyici yolu da ana eğilimleri tespit etmektir. Keltner kanalları, Trader'ların küçük trendleri görmezden gelmelerine yardımcı olarak ana eğilimleri belirlemelerine ve fiyat hareketini bir tür düzeltici olarak görmelerine olanak sağlayarak Trader'ın keltner kanalları yerinde değilse sıkça görmeyeceği şekilde düzeltilmesini sağlar Orada. Bu derhal Trader'ın ana eğilimler tarafından gösterilen fiyat modellerini belirleyerek ana alım satım fırsatlarını tanımlamasını sağlar.

Bir tüccar bu fiyat modellerini tanımladıktan sonra, Tüccar daha büyük bir eğilim resmini almaya katılabilir.
Bu nedenle, Keltner kanalları, yatırımcının fiyat tersine çevirmelerine, büyük fiyat modellerini belirlemelerine ve tüccarın trenddeki ana kırılmaları tespit etmelerine ve etkili bir şekilde işlem yapmalarına yardımcı olabilir.

Keltner kanalları, 1 dakikalık grafiklerden Günlük grafiklere kadar herhangi bir zaman diliminde çalışabilir ve halihazırda tüccar tarafından kullanılan büyük işlem sistemlerine entegre edilebilir. Bu entegrasyon, bir tüccarın sahip olabileceği herhangi bir işlem stratejisinin iyileştirilmesine yardımcı olacak ve diğer işlem sistemlerinde en iyisini ortaya koymaya yardımcı olabilir.

Keltner Kanallarının alım satım işleminde kullanılması, işlemcinin çalışmaya devam etmesini, göstergeyi çok koruyucu bir duruşla işlem görerek alım yapmasını ve sıkı bir para yönetimi rutini ve kısa bir süre içinde alım satım yapmak için göstergeyi kullanarak ustalaşmasını gerektirecektir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.