MT4 İçin Seviye Ticaret GöstergesiTable Of Contents:

  1. MT4 İçin Seviye Ticaret Göstergesi
  2. MT4 İçin Seviye Ticaret Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajlarından Bazıları

MT4 için Seviye İşlem Göstergesi, aktif işlem kararları alan, teknik analizini yapan ve çeşitli işlem yapan döviz çiftlerini ve zaman çizelgelerini Meta Trader 4 kullanarak çizelgesini yapan yardımcı olmak için oluşturulmuş bir göstergedir. grafik platformu.

MT4 için İşlem Seviyesi Göstergesi bir yatırımcının piyasanın nasıl çalıştığını hızlı bir şekilde öğrenmesine ve yatırımcının öğrendiği pazar davranışına göre kârlı alım satım fırsatları belirlemesine yardımcı olabilir.

Gösterge ayrıca işlemcinin ters çevrmeleri ve işlem ortamında pek çok işlem görüşünü görmesini sağlayacaktır. Bu şekilde, bir tüccar işlemlerinde kolayca gelişebilir. Bu ticaret anlayışlarından bazıları ve ayrıca göstergeyi kullanmanın avantajları ve dezavantajları aşağıda ana hatlarıyla belirtilmiş ve tartışılmıştır.

FREE Level Trading Indicator

Download the FREE Level Trading Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

MT4 İçin Seviye Ticaret Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajlarından Bazıları

MT4t For Level Trading Indicator ürününü kullanmanın ilk büyük avantajlarından biri, yatırımcıya sadece göstergeye ve işlem günü fiyatla nasıl etkileşime girdiği hakkında piyasa davranışını öğrenmesinde kolayca yardımcı olabileceğidir.

Bunun anlamı, yatırımcının piyasanın pazar hareketi açısından nasıl çalıştığını, nasıl ve ne zaman oluştuğunu ve yatırımcının bu pazar hareketlerinden kolayca nasıl yararlanabileceğini öğrenmesidir. Genellikle, bir tüccarın ticaret tarzı veya alım satım tekniğinden bağımsız olarak, tüccar, pazarın ne söylediğini ve pazarın tam olarak nereye gittiğini okurken profesyonel olmak isterse pazarın tam olarak nasıl çalıştığını öğrenmiş olmalıydı. tüccar her gün çalışır.

Gösterge, piyasanın belirli bir şekilde yüksek ve alçak yaratma paterninde hareket ettiğini görmesine açıkça yardımcı olacaktır. Genel olarak, pazar belirli bir yöne doğru hareket etmek istediğinde, genellikle o belirli yöne hedeflenmiş bir 3 hareket dizisi yaratır.

Bu, işlem zaman dilimleri veya döviz çifti ne olursa olsun herhangi bir pazarın, taşımak istediği belirli bir yönde üç farklı hamle dizisi üreteceği anlamına gelir. Bu, daha sonra işlemcinin hamlenin üçüncü bölümünden yararlanmasına yardımcı olur. ya da o fiyat hareketinin bir parçası olmak istiyor. Herhangi bir yöndeki 3 hamle, genellikle piyasanın hareket etmek istediği yönde iki farklı hamleyden ve 1 hamlenin tersine bir hamleden oluşur.

Bu zıt yön genellikle, yatırımcıların eğilimden veya başlangıçtaki fiyat hareketinden kâr elde edebileceği bir geri çekilme veya geri çekilmedir. Bu nedenle, eğer bir tüccar, hamlenin birinci ve ikinci kısımlarını tespit edebiliyorsa, tüccarın piyasaları hangi zaman diliminde seyrettiğine bakılmaksızın, fiyat hareketinin üçüncü kısmı için hazırlanmak kolaydır.

Bu şekilde, tüccar, fiyatın genellikle tüccar listelerinde yön aldığı yönü göstereceği için fiyatın hangi yöne gittiğini tahmin etmesine gerek kalmayacağından, önceden kolayca hazırlanabilir. Fiyatın yöneldiği bu yöndeki hamle, büyüklük açısından ters yöndeki hamleden çok daha önemlidir.

MT4 için İşlem Seviyesi Göstergesi, işlemcinin bu fiyat davranışını, hangi fiyatta olursa olsun izlediği yeni bir yüksek veya düşük seviye için farklı bir renk kullanarak, belirli bir her hareketin ilk bölümünü veya ilk bölümünü gösteren yeni bir fiyat kullanarak belirleyecektir. fiyat yönü. MT4 için İşlem Seviyesi Göstergesini kullanan tüccar, göründüklerinde fiyattaki bu yeni hareketlerden yararlanabilecek. Bu pazar davranışının anlaşılması, daha sonra tüccarın, piyasaya gerçekleşmeden önceki hareketleri anlamasını ve öngörmesini öngörebilmesini sağlar.

MT4 için İşlem Seviyesi Göstergesini kullanmanın bir diğer çok önemli avantajı, bir yatırımcının fiyat göründüğünde kârlı girişleri tespit etmesine ve avantaj elde etmesine yardımcı olabileceğidir. Bu, yatırımcının göründüğü zaman bu karlı giriş fırsatlarını belirleyebileceği ve görünmeden çok önce fiyat hareketlerine hazırlanmak için yeterli zamana sahip olacağı için bunlardan yararlanabileceği anlamına gelir.

Örneğin, bir tüccarın tahtasında, piyasa aniden keskin bir fiyat artışını yukarı yönde hareket ettirir ve ayrıca tüccar göstergeyi kullanarak bu fiyat hareketini belirleyebilir, çünkü fiyat hareketinin altında gösterge tarafından oluşturulan kırmızı renkli bir sembol vardır. Ardından piyasa, fiyat hareketinden hemen sonra geri çekilmeye başlar ve geri çekilme, hareketin ilk ayağının halen tamamlanmış olduğunu belirtmek için fiyatın üstüne mavi renkli bir sembol basma göstergesini oluşturur.

Tüccar bu yeni mavi sembolü gördüğünde, fiyatın bir geri çekilişe girdiğini hemen anlar ve bir sonraki fiyat hareketi için geri çekilme, tüccarın olduğu yönde ilk fiyat hareketinden daha uzun olamayacağından hemen başlamaya başlar. Kurulumun geçerli olması için bakıyorum. Tüccar ikinci bacağın oluşumunu tespit edebildiğinde, o zaman sabırlı olmalı ve üçüncü bacağın fiyat hareketine katılmadan önce oluşmaya başlamasını beklemelidir.

Üçüncü fiyat hareketinin yönü, ilk fiyat hareketiyle aynı yönde olmalıdır ve tüccar, ikinci hareket tamamlandığında ve gösterge yeni bir harekete geçtiğinde, bir sonraki fiyat hareketi için bir ticarete girme zamanının ne zaman olacağını genellikle bilir. Bu örnekte düşük fiyat altında kırmızı sembol. Tüccar, fiyatın yarattığı düşüklüğün altındaki yeni kırmızı işareti gördüğünde, döviz çiftini satın alabilir ve stop-zararını fiyatın yarattığı düşüklük altına yerleştirebilir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.