Meta Trader 4 için Seviye GöstergesiTable Of Contents:

  1. Meta Trader 4 için Seviye Göstergesi
  2. Meta Trader 4 için Seviye Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajları

Meta Trader 4 için Seviye Göstergesi, Meta Trader 4 grafik platformuna dayanan ve trader'ların, pazarların seviyelerde hareket ettiği gerçeğini vurgulayarak, yatırımcıların bu seviyeleri tespit etmelerine ve yaratmalarına yardımcı olarak tam olarak nasıl çalıştığını anlamalarına yardımcı olan bir göstergedir. Yatırımcıların tüm grafik zaman dilimlerinde en önemli seviyeleri görmelerine yardımcı olan görsel bir nesne. Ticaret endüstrisinde bu çok önemli ancak çok az anlaşılan ve çoğu zaman yanlış anlaşılan bir gerçektir, ancak profesyoneller arasında neredeyse ortak bir bilgidir. Bir tüccarın Meta Trader 4 için Seviye Göstergesi'ni kullanarak elde edebileceği birçok fayda vardır ve bu avantajlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.

FREE Levels Indicator

Download the FREE Levels Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

Meta Trader 4 için Seviye Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajları

Meta Trader 4 için Levels Indicator'ı kullanmanın ilk büyük avantajlarından biri, fiyat işlemine dayandığından, yatırımcıların en önemli ters çevrmelerin muhtemel olduğu değer alanlarını bulmalarına yardımcı olabilir. fiyat için alan. Bu, bu göstergeyi kullanan bir işlemcinin, herhangi bir işlem günü boyunca fiyat hareketinin birkaç kez tersine dönebileceği en önemli ve en muhtemel noktaları tespit etmenin çok daha kolay olacağı anlamına gelir.

Yatırımcılar daha sonra bu seviyelerden yararlanabilir ve fiyatın gelecekte bu seviyelerle etkileşime girmeye yeteri kadar yaklaşması için önceden planlama yapabilir. Bir tüccarın bu önemli seviyeleri tespit etmesine yardımcı olmasının yanı sıra, gösterge tüccarların alım satım konusunda çok önemli olan gelecek planlarını yapmalarına yardımcı olabilir.

Birçok tüccar, planlama öncesi işlemlerin piyasada gerçekleşmeden önce önemini tam olarak anlamadılar. Aslında, birçok tüccar biliyor ama yine de bunu görmezden gelmeyi seçiyor. Gerçek şu ki, bir tüccar ne kadar erken bir piyasada işlem öncesi işlem yapmayı öğrenirse, işlemcinin alım satım zamanı geldiğinde daha iyi hazırlandığını söyler.

Bu nedenle, her yatırımcının işlemlerini her zaman hazırladıklarından emin olmak için bir öncelik vermesi gerekir ve bu işlem, Meta İşlemcisi 4 için Düzeyler Göstergesi kullanılarak kolayca yapılabilir. Bu işlemlerin önceden planlanması, bu işlemlerde bu en önemli seviyelerin etrafında yapılacaktır. Market. Trader, esnafını nasıl önceden planlayacağını öğrendiğinde, zamanla bu, doğal olarak Trader'ın bir parçası haline gelir.

Trader, bir süre Meta Trader 4 için Seviye Göstergesini kullandıktan sonra, işlemcinin gerçekten ticarette hangi fiyat hareketinin gerçekleştiğini ve gerçekten nasıl çalıştığını öğrenmesine yardımcı olur. Bu, işlemcinin fiyatı harekete geçiren altta yatan faktörler, fiyatın seviyeler oluşturarak kendisini inşa ettiği ve daha sonra onları fiyatların gerçekte nasıl yürüdüğü gerçeğine dair içgörü kazanabileceği anlamına gelir. Bu nedenle, daha sonra daha iyi sonuçlar elde etmek için Trader, işlemlerinde edindikleri bilgileri uygulamaya devam edebilir.

Örneğin, göstergeyi kullanan bir işlemcinin, işlem borcunda hangi döviz çifti veya işlem varlığına bakılmaksızın ve işlemcinin birlikte çalışmak için seçtiği zaman dilimine bakılmaksızın, her gün işlem grafiğine çizilen iki ila iki ana seviyesi olacaktır. Trader daha sonra işlem gününde bu seviyelere yaklaşırken tam olarak ne fiyat göreceğini görecektir.

Genellikle, fiyatın bu seviyelerde yapabileceği veya yapması gereken çok fazla şey yoktur, ancak asıl mesele, bu seviyelerde yapabileceği şeyleri yaptığı rastgeleliktir. Fiyatın bu seviyelerde yapabileceği muhtemel şeylerden bazıları, fiyatın bir seviyeye yaklaşıp hemen hemen geri dönmeye karar verebileceği, fiyatın da bir seviyeye ulaşabileceği, diğer tarafa kırdığı ve yine de önceki yönüne döneceği gibi davranabileceğidir. Her iki durumda da fiyatların bir seviye oluşturan belirli bir alanı test edip tekrar orijinal yönüne geri döndüğü zamanları tutmanın en iyisi olduğunu düşünüyorum.

Diğer senaryo, fiyatın diğer tarafa bir seviye kırmaya karar vermesi ve yeni kırılma yönünde hareket etmeye devam etmesi olabilir. Bu nedenle, fiyat bir seviye alanını kırabilir ve ardından seviyeyi diğer taraftan yeniden test etmek için sadece geçici olarak tersine dönebilir, daha sonra yeni çıkış yönünde devam eder veya fiyat yeni bir yönde patlayabilir ve bir saniye bile duramaz seviyeyi veya herhangi bir şeyi tekrar test edin ve planlanan varış yerine ulaşana kadar hareket etmeye devam edin.

Bu 2 senaryo ve 4 olası davranış, fiyatların tüm gün boyunca rastgele siparişlerde tekrar ettiği şeydir. Bu nedenle, bir tüccar bir süre Meta Tüccar için Düzeyler Göstergesini bir süre kullandığında, bu şeyleri görmeye hemen alışmaya başlayacak ve onlardan en kısa zamanda tam olarak yararlanabilecektir.

Bu, işlemcinin piyasaları anlama ve profesyonel bir yatırımcı gibi düşünmeye başlamasına yardımcı olur çünkü grafiklerdeki her alan işaretlenmez ve bu nedenle, İşlemcinin fiyatların bu seviyelere ulaşması ve bu seviyelerden önce tepki vermesi için sabırlı olması gerekir. ya da piyasaya emir vermek gibi bir şey yapar. Bu aynı zamanda Trader'a nasıl disiplinli ve belirli bir göreve bağlı kalmayı öğretecektir.

Meta Trader 4 için Seviye Göstergesi zaman dilimlerinde çok güvenilirdir ve Trader, kullanmaya başladığında hangi seviyenin olursa olsun, işlemcinin geçtiği zaman diliminden bağımsız olarak çizelgelerde aynı kaldığını gözlemler. Tüccar, büyük ölçüde hangi zaman diliminde çalışmak için daha rahat olduklarını aradıktan sonra bu işlemleri tam o zaman dilimine yerleştirmek için çok iyi bir iş çıkarır. Genel olarak, göstergeyi kullanmak, bir tüccarı kullanmaya başlamadan öncekinden çok daha iyi hale getirebilir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.