MT4 için MAC Fibo GöstergesiTable Of Contents:

  1. MT4 için MAC Fibo Göstergesi
  2. MT4 için MAC Fibo Göstergesini Kullanmanın Bazı Büyük Avantajları

MT4 için MAC Fibo Göstergesi, Meta Trader 4 grafik platformunu kullanan günlük işlemciler için oluşturulmuş bir göstergedir. Hareketli Ortalama göstergesi ve Fibonacci prensibine dayanmaktadır. Bu gösterge, bu prensiplere dayalı basitleştirilmiş bir sinyal sağlayıcı oluşturmak için bu prensibi ve stratejiyi bir araya getirir.

Gösterge, işlemciye, fiyatın belirli bir yönde eğilimi gösterdiği piyasa dönemlerini tanımlamasına yardımcı olarak çalışır. Bir tüccar bu periyotları piyasalarda tanımladıktan sonra, bu trendlerin oluşacağı yönde ticari işlemler yapabilir. Yatırımcı, göstergeyi kullanmaktan çok fazla pazar bilgisi elde edebilir. Bu öngörülerden bazıları aşağıda özetlenmiştir ve listelenmiştir.

FREE MAC Fibo indicato Indicator

Download the FREE MAC Fibo indicato Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

MT4 için MAC Fibo Göstergesini Kullanmanın Bazı Büyük Avantajları

MT4 için MAC Fibo İndikatörü kullanmanın ilk büyük avantajlarından biri, bir tüccarın gelişmekte olan yeni trendleri tespit etmesine yardımcı olabileceğidir. Yatırımcı bu göstergeyi kullanarak yeni trendleri tespit edebilir, çünkü gösterge ortalama fiyat hareketlerini hareketli ortalama göstergesini kullanarak hesaplar ve daha sonra bu hesaplamayı piyasada yeni bir hareket gelişirken matematiksel olarak belirlemek için kullanır.

Yeni hareket piyasada gelişmeye başladığında, gösterge, işlemcinin grafiğine sinyal çizgileri koyarak işlemciyi uyarır.

Bu sinyal çizgileri, yatırımcıya şu anda bir yatırımcının üzerinde çalıştığı belirli bir para biriminde yeni bir hamle başladığını söylemeye yarar. Bu şekilde gösterge, yeni bir işlem başlar başlamaz, kendisine piyasaları aktif olarak analiz etme şeklini geliştirmeye yardımcı olarak yatırımcıya yardımcı olabilir.

MT4 için MAC Fibo Göstergesini kullanmanın bir diğer önemli avantajı, bir yatırımcının bir eğilime çok hızlı bir şekilde giriş yapmasında yardımcı olabileceğidir. Bu, işlem günü boyunca işlem gören bir kişi için çok önemlidir, çünkü işlem günü boyunca herhangi bir kar elde edebilmesi için bir eğilim belirlemesi gerekir ve ayrıca, işlem yapmadan işlemci devam edemez. onun ticari işi.

Bu önemlidir, çünkü yatırımcının alım satım sinyalleri aramak veya pazarları kendi başına analiz etmeye çalışmak yerine sadece bir kez göründükten sonra alım satıma girmeye odaklanması gerekir.

Bu işlem, işlemcinin düzenli kalmasına ve dikkat dağıtmamasına ya da işlem günü boyunca her işlem gününde aklını kaybetmesine yardımcı olacaktır. Gösterge, işlemcinin tablolarına farklı renkteki çizgiler yazdırarak işlemciye alım satım sinyalleri sağlar. Bu çizgiler, işlemcinin satması gerektiğini belirtmek için kırmızı renklidir veya işlemcinin alması gerektiğini belirtmek için mavi renklidir.

Tüccar, bu sinyalleri, kolayca görülebildiği için işlem listelerinde kolayca tespit edebilir ve ne zaman, o zaman, tüccarı işaret ettiği yönde işlem yapmak için kullanabilir. Bu, işlemcinin işlem yönlerini daima eğilim yönüne göre doğru şekilde hizalamasını sağlar.

Ayrıca, MT4 için MAC Fibo Göstergesini kullanan bir tüccar, piyasalardaki trend devam sürelerini belirlemek için göstergeyi kullanabilir. Bu eğilim devamının süreleri, belirli bir döviz çiftinin fiyatının belirli bir yönde kuvvetli bir şekilde eğilim gösterdiği ve daha sonra aynı yönde tekrar yola çıkmadan önce kısa bir süre durduğu dönemlerdir.

Fiyatın, daha önce olduğu gibi aynı yönde yükselmesi durumunda, trendin devam ettiği söylenir ve ardından işlemcinin, fiyatı hareket ettiği ilk yönde ticarete katılarak bundan yararlanabileceği söylenir.

Bu ilk yön, yatırımcının piyasadaki ilk yönün ne olduğunu ve pazarlardan bir miktar kar elde etmek için yeni pazar yönünün ne olabileceğini göstermesi için gösterici veya aktarıcı görevi görür. Daha sonra tüccar, ticari işlemlerini yaratıcı bir şekilde hizalamak ve bu yöne aykırı olmadığından emin olmak için piyasa yönünden bu anlayışı kullanabilir.

Ayrıca, MT4 için MAC Fibo İndikatörü kullanan tüccar, bu göstergenin tespit ettiği trendlerin çoğunda sıklıkla görülen belirli bir piyasa düzenini de not edecektir. Bu eğilim, çoğu zaman, önceki pazar hareketinin toplam uzunluğunun, aynı zamanda, pazar önceki yönünde devam etmeye karar vermesi ya da trend devam eden bir ticari senaryo yazdırması durumunda genellikle bir sonraki pazar hareketinin aynı uzunluğudur.

Bu, bir tüccarın, önceki pazar hamlesinin uzunluğunu, başladığı noktadan sona erdiği noktaya kadar ölçerek, eğilimin devam eden işlemlerinden kolayca yararlanabileceği anlamına gelir. Başlangıç ve / veya bitiş noktaları, işlemcinin gözlemlediği trend sırasında piyasanın yaptığı en yüksek veya en düşük düşük olabilir.

Tüccar, piyasaları tamamen analiz ettiğinde ve son hamlenin büyüklüğünün ne olduğunu öğrendikten sonra, mevcut pazarın devam etmesi için hedefle aynı miktarda pazar hareketinin çizelgelerine taşındığını tahmin etmeye devam edebilir. piyasa çoğunlukla işlem gününde buna benzer hareketler yapar. Bu hamleler aynıdır, çünkü piyasalar ölçülen hamlelerde hareket eder ve çoğu yatırımcının inandığı gibi keyfi bir şekilde değil.

Son olarak, bir tüccarın piyasadaki risk yönetimini göz önünde bulundurması ve bir tüccarın piyasalardaki risklerini doğru bir şekilde yönetmeyi öğrenmesi dışında anlamlı bir başarı veya başarı elde edilemeyeceğini fark etmesi gerekir.

Bu, işlemcinin işlemlerine tam bir dolar tutarı veya yüzde rakamı eklemeyi öğrenmesi gerektiği anlamına gelir, böylece piyasalardaki her işlem, işlemciye göreceli maliyete sahip olur ve piyasada ne olursa olsun bu maliyeti aşmaz.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.