MT4 için Pozitif Hacim İndeksi GöstergesiTable Of Contents:

  1. MT4 için Pozitif Hacim İndeksi Göstergesi
  2. MT4 İçin Pozitif Hacim Endeks Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajları
  3. Bazı Ticaret Fikirleri

MT4 için Pozitif Hacim Endeks Göstergesi, fiyat hareketini analiz ederek ve mevcut hacim analize bağlı olarak arttığında çalışıp ardından göstergeyi bu tür değişikliklere karşı uyarmakla çalışan meta tüccar 4 tabanlı bir göstergedir. Bu, yatırımcının yatırımcının üzerinde çalıştığı döviz çiftinde veya alım satım varlığındaki trendlerin ve geri çekilmelerin farkına varmasını sağlar.

FREE Positive Volume Index Indicator

Download the FREE Positive Volume Index Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

MT4 İçin Pozitif Hacim Endeks Göstergesini Kullanmanın Bazı Avantaj ve Dezavantajları

Olumlu Hacim Endeks Göstergesinin Kullanılması MT4 için, tüccarların fiyat hareketinde tersine mi yoksa daha geçici bir geri çekilme mi olduğuna bağlı olarak, piyasadaki eğilimleri geliştirdiğinin farkına varır. Bu, işlemcinin, göstergeyi kullanarak çok sayıda karlı işlem yapmasına yardımcı olabilir.

Trenden başlar başlamaz, tüccarı yeni gelişen trendlere sokmaya çalıştığı için agresif bir araçtır. Bu şekilde, tüccar fiyatların yeni trendleri veya geri çekilmeleri yakalamaya katılabilir; bu durum, piyasaların deneyimsiz tüccarları korkutmak için çok hızlı tepki vermesi nedeniyle eğilimi takip etmekten daha hızlı kar elde etmesine neden olur; yukarı.

Ayrıca, MT4 için Pozitif Hacim Endeks Göstergesi trenddeki değişikliklere çok hızlı tepki verdiğinden, bir tüccarı henüz çok erken gelişmemiş bir trend haline getirmeye çalışabilir, ancak bu çok sık gerçekleşmez.

Piyasalardaki hareketsizlik dönemlerinde, profesyoneller genellikle fiyatı hareket ettirmeden önce pozisyon biriktirmekle meşguldür. Bunu çok dikkatli yapıyorlar, böylece perakende ticareti yapanlar ne yaptıklarını tespit etmiyor ve hareket halinde yer almıyorlar. Bu süre zarfında, MT4 için Pozitif Hacim Endeks Göstergesi, her iki sinyal hattında da çok düz bir sıkı sinyal yazdırır.

Hem Olumlu Hacim Endeks Göstergesinin her ikisinin bu kısa düzleşmesi MT4'ün sinyal hatlarının fiyatı, fiyat aralığından düştüğünde hazırlanacak tüccara bir ipucu olabilir; Bu hareketin bundan sonra MT4 için Olumlu Hacim Endeks Göstergesi'nin rehberliğinde bu fiyat aralığındaki arayı satın alarak veya satarak faydalanabileceğini tespit etti.

MT4 için Pozitif Hacim Endeks Göstergesi tarafından üretilen sinyaller genellikle sabittir ve tüccar işlem yapmadan önce her bir seansın kapanmasına izin verdiği sürece bağımsız bir sistem olarak işlem görebilir. Bu şekilde, sinyaller o zaman diliminin mumunun kapanmasından sonra zaten mevcuttur ve tüccara bir sonraki çubukta başka bir hareket vermek için tekrar boyamayacaktır.

MT4 için Pozitif Hacim Endeks Göstergesinin yapısı, bir tüccarın grafiğinin, gösterge kendi ayrı penceresinde kaldığından, düzenli ve düzenli kalması anlamına gelir. Bu aynı zamanda, işlemcinin fiyat eylemiyle ilgili kendi analizini yapması için yeterli alan olduğu anlamına gelir; çünkü gösterge fiyat eylemini engellemez veya engellemez.

Olumlu Hacim Endeks Göstergesi ile yapılan analiz MT4 için çok zaman dilimli bir ortamda genellikle bir grafik üzerinde yapılan analizlerden çok daha üstündür çünkü düşük zaman dilimi işlemlerini daha yüksek zaman dilimi yönünde hizalayarak analizin doğruluk seviyesini önemli ölçüde artırabilir. Bu daha sonra tüccarın trendin genel yönüne aykırı olan işlemlerden uzak durmasına yardımcı olabilir.

MT4 için Pozitif Hacim Endeks Göstergesi ayrıca, tüccarın giriş sinyalleri olarak iki sinyal hattının geçişini trend yönünde kullandığı durumlarda yatırımcıya trendlere mükemmel bir giriş sağlar. Yatırımcıların daha sonra belirli bir döviz çifti veya alım satım varlığına işlem yapmışlarsa veya sadece yeni pozisyonlardalarsa pozisyonlarını eklemelerine izin verir.

Olumlu Hacim Endeks Göstergesini Kullanırken Fiyat Sapmalarını Çok Kolay Yapmak MT4 For For MT4 için bir eğilimin gücü değişmeye başladığında doğal olarak yönünü değiştirmeye başladığından doğal olarak yönünü değiştirmeye başlar, bu da tüccarların yeni trendleri çok kolay bir şekilde yakalamasına yardımcı olmasının temel nedenlerinden biridir . Dolayısıyla, yükseliş eğiliminde, örneğin, tüccarlar, Olumlu Hacim Endeks Göstergesinin MT4'ün sinyal çarkları, yükselen fiyatlara veya fiyatların yükselmesine rağmen düşmeye başladığına dikkat edebilir.

Bu durum hemen yatırımcının dikkatini çekmelidir, böylece yeni bir trend gelişmeye başladığında, yatırımcı Trend'e MT4'ün yeni ortaya çıkan trend yönünde olan Olumlu Hacim Endeks Göstergesi Sinyalleri çizgisinden birini alarak kolayca katılabilir.

Daha genel olarak, sinyal çizgileri, yeni ticaret fırsatlarını satanları uyarmak için kullanılabilir. Örneğin, yükseliş eğiliminde, tüccar alım sinyalleri olarak iki sinyal hattının haçını yukarı çekebilir ve düşüş eğiliminde, tüccarlar satış sinyalleri olarak iki sinyal çizgisinin altını aşağı çekebilir.

Olumlu Hacim Endeks Göstergesini kullanmanın bir diğer tersi MT4 için, bir yatırımcıyı bir alım satım işlemine başarılı bir şekilde aldığında, yatırımcının trend olduğu sürece alım satımı sürdürmesine yardımcı olabileceği yönündedir. Bu şekilde, işlemcinin, trend çizgisini çok erken terk etmekten endişe duyması gerekmez, çünkü sinyal çizgileri ticaretin bittiğini gösterdiğinde, eğilim gücünün tükenmiş olması çok muhtemeldir. Bu, çoğu zaman çok korkan ve bu nedenle de işlemlerini çok erken kapatan esnaf için çok faydalı olabilir, çünkü fiyatların tersine çevrilmesinden korkuyorlar ve şimdi yaptıkları küçük karları kaybediyorlar.
Geri çekilme tüccarları ve aktif trendleri gözden geçirmek isteyen tüccarlar bu göstergeyi, bu trendlere kolayca girmelerini sağlamak için kullanabilir. Ancak bu, yeni başlayanların büyük kayıplara girme ihtimalinin yüksek olması nedeniyle piyasalarda belirli bir uzmanlık ve beceri seviyesi gerektirir.

Bazı Ticaret Fikirleri

Pozitif Hacim Endeks Göstergesini kullanmak isteyen yatırımcılar MT4 için önce yeni bir girişi daha yüksek bir zaman dilimi eğilimi olarak görebilir, daha sonra daha düşük zaman dilimlerine inebilir ve sadece daha yüksek zaman dilimi çaprazı yönünde sinyal hattı çaprazlarını alabilir.

Olumlu Hacim Endeks Göstergesinde Düz Sürelere Dikkat Etmek ve MT4 için fiyat hareketinin bu sürelerden çıkmasını beklemek ve aralığın üst veya altını kullanarak kırılma hangi yönde olursa olsun, ticarete katılmak için başka bir ticari fikir stop kaybı.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.