Meta Trader 4 için Güç Dalga Osilatör GöstergesiTable Of Contents:

  1. Meta Trader 4 için Güç Dalga Osilatör Göstergesi
  2. Meta Trader 4 için Power Wave Osilatör Göstergesini Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları

Meta Trader 4 için Güç Dalgası Osilatör Göstergesi, bir trendin ne zaman hareket ettiğini belirleyerek yatırımcılara yardımcı olabilecek Meta Trader 4 grafik platformuna dayanan bir göstergedir. Güçle hareket eden trendi tanımlar ve trendin ne kadar gücü olduğunu görsel olarak ölçmek için Trader'ın trendde kalması veya başka bir trend izlemesi için görsel olarak ölçtüğü histogramları yazdırır. Gösterge yatırımcılara çok fazla fayda sağlıyor ve bu avantajlardan bazıları aşağıda ana hatlarıyla belirtilmiş ve tartışılmıştır.

FREE Power Wave Oscillator Indicator

Download the FREE Power Wave Oscillator Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

Meta Trader 4 için Power Wave Osilatör Göstergesini Kullanmanın Avantaj ve Dezavantajları

Meta Trader 4 için Güç Dalgası Osilatör Göstergesini kullanmanın en büyük avantajlarından biri, yatırımcıların bunlarda güçle başlayan eğilimleri belirlemelerine yardımcı olmasıdır. Bu, bu göstergenin tüccarın fiyatın piyasada çok hızlı bir şekilde hareket etmeye başladığını kolayca tespit etmesine yardımcı olacağı ve ardından Tüccarın böyle bir eğilimi fark etmesine yardımcı olmak için histogramında çok uzun çubuklar basacağı anlamına gelir.

Bu önemlidir, çünkü çoğu zaman bir pazarın değişmesi bittikten sonra ve güçten koparsa yeni bir ana trend haline gelmek ister ve bir kez tüccar trend gücü patlamasının gerçekleştiği bu zamanları belirleyebilirse, tüccar büyük trendlere katılabilir. piyasalarda başladıkları gibi. Bu aynı zamanda, işlem gününün göstergesini titizlikle izlemesi durumunda, Trader'ın herhangi bir ana eğilim hareketini kaçırmasının zor olacağı anlamına gelir.

Meta Trader 4 için Power Wave Osilatör Göstergesini kullanmanın bir diğer büyük avantajı, trendin her yeni dalgasında başladığında bir fiyat için dalga benzeri osilatör yaratmasıdır. Bu, doğal olarak, Trader için birden fazla girişi teşvik eder, böylece daha sonra birden fazla pozisyon kullanarak eğilime girebilir ve karlarını en üst düzeye çıkarabilir.

Bu, bir yatırımcının, bir trend sırasında doğal olarak yüksek ve alçak baskılar gerçekleştirdiği ve yeni bir trend dalgasını eşit olarak yazdırabildiği için Meta Trader 4 için Güç Dalga Osilatör Göstergesini dikkatlice izlerse, bir işlemcinin tek bir işlemde kolayca çeşitli pozisyonları biriktirebileceği anlamına gelir. Böylece, Trader'a trendin içine giriş fırsatı verilmesi. Bu işlem, tüccar için çok faydalıdır ve piyasada çok fazla kar ve zararı çok hızlı bir şekilde biriktirmesine yardımcı olabilir, böylece şu an içinde bulundukları herhangi bir işlemden maksimum kar elde edebilir.

Bir tüccarın Meta Trader 4 için Power Wave Osilatör Göstergesini kullanmaktan elde edebileceği bir diğer önemli avantaj, işlemcinin fiyatı tersine çevirmek için etkili bir şekilde kullanabilmesidir ve bu şekilde, Trader, işe yarayan hamlelerden çok fazla kazanç sağlayabilir. Bunun anlamı, fiyatın tersine çevrilmesi durumunda, göstergenin Histogramı aşağı doğru yönde histogramını kullanarak daha fazla dalga yazdırarak bu dönemleri tanımlamasına yardımcı olabilir.

Bu, Trader'ın üzerinde bulunduğu mevcut zaman dilimindeki eğilimin aktif olarak tersine döndüğünü fark etmesine yardımcı olacaktır. Mesela, bir tüccar alım satım işleminde bulunur ve şu anda +150 pip civarındadır ancak tüccar yakın bir tersine dönüş bekleyen olduğunu bilmiyor. Eğilim aniden tersine döndü ve Trader hala tersine döndüğünü tespit etmeden işlemlerini sürdürüyor.

Birden karları yaklaşık 29 pipe düştü ve muhtemelen bir komşuya merhaba demek için çıkmış olan Trader üzüldü ve oraya oturuyor ve hamle yönünü değiştirmek için bekleyen çizelgeleri izliyor. Hareket hiç yön değiştirmiyor, daha ziyade Trader'ı - 1,2 pip alarak bir burun dalı düzeninde aşağı doğru devam ediyor. Tüccar şu anda 150 yaşındayken veya 20 yaşındayken ticareti neden kesmediği için pişmanlık duyduğu yerde, ancak şimdi belirlenirse, piyasada olsa bile, kardan kâr edeceği için her zamankinden daha fazla 1 pip.

Trader daha sonra Trader onu tam bir yüzde kaybı için dışarı çıkarırken izler. Piyasanın ne zaman aktif bir şekilde yön değiştirdiğini bilmiyordu, ya da kolayca bir miktar kar elde edeceğini, hatta tüm pozisyonu kapatabileceğini bilmiyordu. Bu, bir piyasa aktif olarak tersine döndüğünde ona gösterebilecek bir göstergeye sahip olmayan ve göstergenin işlemcinin yapmasına tam olarak yardım ettiği şeyin kaderidir - Spot tersine çevirme.

Göstergeyi kullanan diğer bir tüccar, Meta Trader 4 için Güç Dalgası Osilatörü Göstergesinin tüm trendleri kolayca sürmelerine yardımcı olabileceği yönündedir. Bu, yeni bir trend başladığında, göstergenin yeni bir sinyal oluşturduğu ve buna neden olan trendin aktif olarak sona ermesine kadar bu sinyali düşürmediği anlamına gelir. Bu, o zaman bu eğilime dayanan bir alım satım yapan bir işlemcinin para kaybetmekten korkmayacağı anlamına gelir; çünkü gösterge hızlı bir şekilde bir yatırımcının ters düşmesi durumunda, yatırımcının hızlı bir şekilde değişebilmesi için yatırımcının trend yönünde bir değişiklik göstereceğini gösterir. Trader şu anda karda.

Son olarak, Meta Trader 4 için Güç Dalgası Osilatör Göstergesi, yatırımcıların fiyat hareketindeki farklılıkları tespit etmelerine de yardımcı olabilir. Bunun nedeni, yatırımcıların fiyat hareketini ve göstergenin birlikte ürettiği histogramları birlikte izlediğinde, histogramların fiyat hareketiyle aynı yönde hareket ettiğini kolayca fark etmeleridir.

Bu, daha sonra, tüccarın, histogramın ve histogramın tepe noktalarının ve oluklarının aynı yönde birlikte hareket etmediği ya da örneğin daha yüksek ya da düşük alçak üretmediği zamanları tanımlamasına yardımcı olur. Bu, daha sonra histogram ile fiyat hareketinin kendisi arasında aktif bir farklılık olduğu zaman bir örnek olacaktır ve daha sonra Trader, fiyat yönünün tersine bir sapma ticareti yapmayı düşünebilir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.