Úvod do MACD a indikátor hlasitosti pro MT4Table Of Contents:

  1. Úvod do MACD a indikátor hlasitosti pro MT4
  2. Klíčové parametry
  3. Jak obchodovat pomocí MACD a indikátoru objemu pro MT4
  4. Sečteno a podtrženo

MACD a indikátor hlasitosti pro MT4 je upravená verze autentického MACD indikátoru. MACD AKA. Moving Average Convergence and Divergence je víceúčelový ukazatel, který měří překoupené a přeprodané podmínky na trhu. Ukazuje také změnu směru, síly a hybnosti. Jen s použitím tohoto ukazatele mnoho obchodníků generuje spolehlivé obchodní signály. Vzhledem k tomu, že tato modifikovaná verze indikátoru MACD to vše dělá a zároveň měří objem podkladového aktiva. MACD měří dynamiku při sledování trendu.

FREE MACD and Volumes Indicator

Download the FREE MACD and Volumes Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

Hodnoty indikátoru MACD jsou generovány převedením EMA na oscilátor. To se provádí odečtením 26denní MA od 12denní EMA, kterou nazýváme hodnotovým řádkem. Poté je výpočet klouzavého průměru z tohoto rozdílu znám jako průměrná čára. MACD nulová čára je primární dělicí čára trendu. Pokud ceny přesáhnou nulovou hranici, znamená to, že kupující jsou silní, a když klesne pod nulovou hranici, znamená to, že na trhu dominuje prodávající. V tomto MACD a indikátoru hlasitosti pro MT4 představují sloupce histogramu sloupce Volume. Když se sloupce histogramu zvýší, znamená to, že se zvyšuje hlasitost. A když tyče klesají, znamená to, že na trhu není dostatek objemu.

Klíčové parametry

Toto jsou výchozí nastavení MACD a indikátor hlasitosti pro indikátor MT4. Doporučujeme použít tato nastavení, pokud jste u tohoto indikátoru nováčkem. Jakmile získáte nějaké zkušenosti, zkuste experimentovat s těmito nastaveními.

  • Rychlý klouzavý průměr - 26 období
  • Pomalý klouzavý průměr - 12 period
  • Řádek signálu - 9 období
  • Color Bars (Volume) - Změňte barvy indikátorové lišty, když se zvětší tikající objem v barech

Jak obchodovat pomocí MACD a indikátoru objemu pro MT4

Existuje mnoho obchodních strategií MACD, které jsou na trhu. Mnoho obchodníků věří, že některé z těchto strategií fungují a některé ne. To však není pravda. Faktem je, že každá strategie bude fungovat v různých tržních podmínkách. Před použitím na živé trhy se ujistěte, že jste vaši strategii vyzkoušeli. Tímto způsobem budete vědět, za jakých okolností a kdy ne. V tomto článku se budeme dělit o osvědčený MACD a objemový ukazatel obchodní strategie MT4. Tuto strategii jsme mnohokrát zpětně otestovali a při trendech trhu funguje velmi dobře.

Příklad nákupu

Strategie je jednoduchá. Když čáry MACD v oblasti přeprodaného zboží poskytují ostrý obrat, počkejte, až překročí průměrnou čáru. Také zkontrolujte, zda sloupce histogramu stoupají. Pokud ano, můžete se domnívat, že tento trend je vzestupný a můžete s ním obchodovat.

V níže uvedeném grafu AUDJPY byl trh ve fázi konsolidace. Linky MACD byly také drženy v přeprodané oblasti. To znamená, že trh je v předběžném stavu a brzy se očekává obchodní signál ve směru nákupu. Tímto způsobem můžete očekávat obchod v předstihu pomocí MACD a indikátoru objemu pro MT4. Dále se podívejte na obklíčenou oblast. Cenová akce přeruší fázi konsolidace a linie MACD skončily překročením průměrné linie. Současně se zvedly sloupce histogramu. To je jasný údaj o zvyšujícím se objemu nákupu, a proto je ten pravý čas na nákup.

Použitím této strategie najdete méně obchodů, protože protože se vyžaduje řada věcí, které se mají zarovnat jedním směrem. Jedinou nevýhodou této strategie je, že nevytváří přesné signály, když je trh ve fázi konsolidace. Tuto strategii proto používejte pouze v trendech na trhu. Ujistěte se, že vaše stop-loss na poslední minimum. Pro rezervaci svých zisků se podívejte na opačný signál. Můžete si také zarezervovat částečný zisk, když se linie MACD dostanou do překoupené oblasti. Protože pokračující trend nákupu je slabý a může se kdykoli změnit.

Příklad prodeje

Pokud jde o prodej, proveďte opak nákupu. Především zjistěte silný prodejní trend na trhu a počkejte, až linie MACD umožní překročení v překoupené oblasti. Když čáry MACD překročí průměrnou čáru, zkontrolujte, zda se zvyšuje objem histogramu. Pokud ano, je ideální čas zasáhnout prodejní obchod.

V níže uvedeném grafu AUDNZD byly linie MACD obráceny v překoupené oblasti. Toto je předběžné znamení k přípravě na prodej. To je jedna z nejlepších vlastností MACD a ukazatele objemu pro MT4, což znamená, že se na obchod připravíme dopředu. Tímto způsobem můžeme získat spravedlivou představu o tom, kdy je trh připraven k výbuchu.

Na obrázku níže, po uvedení prvních známek prodeje, nám trh konečně dává úplný signál, abychom zasáhli prodej. Ihned po zahájení prodeje náš obchod během několika hodin klesl o téměř 80+ jader. Trpělivost je skutečným klíčem v této strategii. Když trh dává včasné znamení, někteří obchodníci berou obchody, aniž by dodržovali základní pravidla. Nejčastěji tak přicházejí o peníze. Proto vám vždy doporučujeme dodržovat pravidla a respektovat úroveň rizika. Tím se zlepší přesnost vašeho obchodu.

Sečteno a podtrženo

MACD a indikátor objemu pro MT4 je jedním z nejspolehlivějších ukazatelů na trhu. Pokud použijete tento ukazatel správným způsobem, dramaticky se zvýší vaše míra výhry. Tento ukazatel vám poskytne více dat než jednoduchý MACD a tato další data vám pomohou získat širší pohled na trh. Přidáním hlasitosti k původnímu ukazateli MACD se MACD a indikátor hlasitosti pro MT4 stanou vedoucím nástrojem. Protože objem přichází na trh a teprve potom se svíčky tisknou. Doufáme, že jste si dobře přečetli. Šťastné obchodování!

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.