Wprowadzenie do MACD i wskaźnika głośności dla MT4Table Of Contents:

  1. Wprowadzenie do MACD i wskaźnika głośności dla MT4
  2. Kluczowe parametry
  3. Jak handlować za pomocą wskaźnika MACD i wskaźnika głośności dla MT4
  4. Dolna linia

MACD i wskaźnik głośności dla MT4 to zmodyfikowana wersja autentycznego wskaźnika MACD. MACD AKA. Średnia ruchoma Konwergencja i dywergencja to uniwersalny wskaźnik, który mierzy warunki wykupienia i wyprzedaży na rynku. Pokazuje także zmianę kierunku, siły i pędu. Używając samego tego wskaźnika, wielu traderów generuje wiarygodne sygnały transakcyjne. Natomiast ta zmodyfikowana wersja wskaźnika MACD robi to wszystko, jednocześnie mierząc wielkość aktywów bazowych. MACD mierzy pęd podczas podążania za trendem.

FREE MACD and Volumes Indicator

Download the FREE MACD and Volumes Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

Wartości wskaźnika MACD są generowane przez konwersję EMA w oscylator. Odbywa się to poprzez odjęcie 26-dniowego MA przez 12-dniowy EMA, który nazywamy linią wartości. Następnie obliczanie średniej ruchomej z tej różnicy jest znane jako linia średnia. Linia zerowa MACD jest główną linią podziału trendu. Gdy ceny przekraczają linię zerową, oznacza to, że nabywcy są silni, a gdy spadają poniżej linii zerowej, oznacza to dominację sprzedawców na rynku. W tym MACD i wskaźniku głośności dla MT4 paski histogramu reprezentują paski głośności. Kiedy paski histogramu rosną, oznacza to, że głośność rośnie. A kiedy słupki opadną, oznacza to, że na rynku nie ma wystarczającej ilości.

Kluczowe parametry

Są to domyślne ustawienia MACD i wskaźnika głośności dla wskaźnika MT4. Zalecamy korzystanie z tych ustawień, jeśli nie znasz tego wskaźnika. Gdy zdobędziesz trochę doświadczenia, spróbuj eksperymentować z tymi ustawieniami.

  • Szybka średnia ruchoma - 26 okres
  • Powolna średnia - 12 okresów
  • Linia sygnałowa - 9 okres
  • Paski kolorów (objętość) - Zmień kolory paska wskaźnika, gdy zwiększą się wartości zaznaczenia na paskach

Jak handlować za pomocą wskaźnika MACD i wskaźnika głośności dla MT4

Na rynku istnieje wiele strategii handlowych MACD. Wielu traderów uważa, że niektóre z tych strategii działają, a niektóre nie. Ale to nie jest prawda. Faktem jest, że każda strategia będzie działać w różnych warunkach rynkowych. Pamiętaj o ponownym przetestowaniu strategii przed zastosowaniem jej na rynkach na żywo. Robiąc to, będziesz wiedział, w jakich okolicznościach to działa, a kiedy nie. W tym artykule podzielimy się naszym sprawdzonym MACD i wskaźnikiem wolumenu dla strategii handlowej MT4. Tę strategię przetestowaliśmy już wystarczająco wiele razy i działa ona bardzo dobrze, gdy rynek jest trendy.

Kup przykład

Strategia jest prosta. Gdy linie MACD gwałtownie odwrócą się w obszarze wyprzedaży, poczekaj, aż przekroczą średnią linię. Sprawdź także, czy paski histogramu rosną. Jeśli tak, możesz uznać, że trend jest uparty i możesz zawrzeć transakcję z trendem.

Na poniższym wykresie AUDJPY rynek był w fazie konsolidacji. Linie MACD odbywały się również w obszarze wyprzedaży. Oznacza to, że rynek jest w stanie wstępnym i wkrótce oczekuje się sygnału handlowego w kierunku kupna. W ten sposób możesz spodziewać się handlu z wyprzedzeniem, używając MACD i wskaźnika głośności dla MT4. Ponadto spójrz na otaczający region. Akcja cenowa przerywa fazę konsolidacji, a linie MACD przecinają linię średnią. W tym samym czasie podniesiono paski histogramu. Jest to wyraźna oznaka rosnącego wolumenu kupna, a zatem jest to idealny czas na podjęcie transakcji kupna.

Korzystając z tej strategii, znajdziesz mniej transakcji, ponieważ wymaga to wielu rzeczy, aby ustawić się w jednym kierunku. Jedyną wadą tej strategii jest to, że nie generuje ona dokładnych sygnałów, gdy rynek znajduje się w fazie konsolidacji. Dlatego używaj tej strategii tylko w trendach rynkowych. Pamiętaj, aby umieścić stop-loss na ostatnim minimum. Aby zaksięgować swoje zyski, spójrz na przeciwny sygnał. Możesz także zarezerwować częściowy zysk, gdy linie MACD dotrą do wykupionego obszaru. Ponieważ trwający trend zakupowy jest słaby i może się odwrócić w dowolnym momencie.

Przykład sprzedaży

Jeśli chodzi o stronę sprzedaży, zrób coś przeciwnego do zakupu. Przede wszystkim dowiedz się, jaki jest silny trend sprzedaży na rynku i poczekaj, aż linie MACD zapewnią zwrotnice w wykupionym obszarze. Gdy linie MACD przekroczą linię średnią, sprawdź, czy głośność histogramu wzrośnie. Jeśli tak, to idealny moment, aby trafić do sprzedaży.

Na poniższej tabeli AUDNZD linie MACD dały odwrócenie w obszarze wykupienia. Jest to wstępny znak, aby przygotować się do sprzedaży. Jest to jedna z najlepszych cech MACD i wskaźnika wolumenu dla MT4, który wskazuje, że musimy przygotować się do handlu przed czasem. W ten sposób możemy dowiedzieć się, kiedy rynek jest gotowy do wybuchu.

Na poniższym obrazku, po dawaniu wczesnych oznak sprzedaży, rynek w końcu daje nam pełny sygnał, aby rozpocząć sprzedaż. Zaraz po podjęciu transakcji sprzedaży nasza transakcja spadła o ponad 80 pipsów w ciągu kilku godzin. Cierpliwość jest prawdziwym kluczem w tej strategii. Gdy rynek daje wczesne sygnały, niektórzy handlowcy podejmują transakcje bez przestrzegania zasad. W ten sposób najczęściej tracą pieniądze. Dlatego zawsze zalecamy przestrzeganie zasad i przestrzeganie poziomów ryzyka. Poprawi to dokładność twojego handlu.

Dolna linia

MACD i wskaźnik głośności dla MT4 to jeden z najbardziej wiarygodnych wskaźników na rynku. Jeśli użyjesz tego wskaźnika we właściwy sposób, znacznie zwiększy on Twój wskaźnik wygranych. Ten wskaźnik dostarczy Ci więcej danych niż zwykły MACD, a te dodatkowe dane pomogą ci w szerszym spojrzeniu na rynek. Dodając objętość do oryginalnego wskaźnika MACD, MACD i wskaźnik głośności dla MT4 stają się wiodącym narzędziem. Ponieważ ilość wchodzi na rynek i dopiero wtedy świece drukują. Mamy nadzieję, że dobrze przeczytałeś. Happy Trading!

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.