MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI GöstergesiTable Of Contents:

  1. MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesi
  2. MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesinin Parametreleri
  3. MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesini Kullanmanın Avantajlarından Bazıları
  4. MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesini Kullanmanın Bazı Dezavantajları

MT4 için Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesi, Meta Trader 4 platformunda işlemcilerin birikim ve dağıtım modellerini kolayca almaları için yardımcı olabilecek bir göstergedir.

FREE Accumulative Swing Index ASI Indicator

Download the FREE Accumulative Swing Index ASI Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesinin Parametreleri

Tolerans (T): MT4 için Birikimli Dönüş Endeksi ASI Göstergesinin tek bir parametresi vardır - T Parametre, para biriminin çiftinde birikim ve dağılım şekillerini ararken göstergenin yakınlaştırdığı veya uzaklaştırdığı dereceyi ayarlamak için kullanılabilir. veya üzerinde kullanıldığı ticari varlık.

MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesini Kullanmanın Avantajlarından Bazıları

Bir yatırımcı tarafından işleminde Birikim Salıncak Endeksi ASI Göstergesi For MT4'ü kullandığında çeşitli avantajlar elde edilebilir.

Bu avantajlardan biri, yatırımcının grafiklerinde birikim ve dağılımın gerçek zamanlı olarak oynadığını görmesidir. Bu, işlem çizelgelerine eklenmiş olan Birikimli Salınım Endeksi ASI Göstergesi Meta İşlemcisi 4 Platformu'na sahip olan işlemcinin, işlem varlığının veya döviz çiftinin hangi para cinsinden zaman diliminde potansiyel birikim veya dağıtım olduğunda kolayca tespit edebileceği anlamına gelir. tüccar işlem günü boyunca gözlemliyor.

Bu, tüccar için, pazarın büyük bankaların ve büyük yatırımcıların sessizce alım satım pozisyonlarını nasıl biriktirdiği ve bu alım satım pozisyonlarını perakende yatırımcılara nasıl dağıttıkları konusunda nasıl çalıştığını anlayabilmelerinde yardımcı olabileceği için çok önemlidir. Tüccar ayrıca, bu fiyat modellerini gelecekte göstergenin yardımı olmadan bile otomatik olarak tanımlamayı ve bunun sonucunda alım satım işlemlerini geliştirmeyi öğrenecektir.

Bir tüccar, çizelgelerinin fiyatında oluşturdukları bu birikim ve dağıtım modellerini tanımlayabildiğinde, tüccarın, piyasada yalnızca piyasaya sağ tarafına işlem yapmasını sağlaması için kolayca yardımcı olacaktır. ticaret yapıyor.

Ayrıca, tüccar, işlemlerini hizalamak veya önyargılamak için doğru yönün tam olarak ne olduğunu belirleyebildiğinden, alım satım işlemlerinin hepsinin alım satım sırasında pazarın bu doğru yönünde olmasını sağlayabilecektir. gün.

Döviz çifti veya alım satım varlığının doğru olması, yatırımcının büyük zararları önleyebilmesine yardımcı olacaktır. Bu büyük kayıplar genellikle piyasanın tüccar pozisyonuna karşı güçlü bir şekilde hareket etmesinin bir sonucudur.

Bunu anlamak için, tüccar pazarın nasıl çalıştığını anlamalıdır. Her zaman hatırlanması gereken ilk şey, pazarın doğada fraktal olmasıdır. Bu, bir işlemcinin bir zaman diliminde gördüğü kesin kalıpların aynı döviz çiftinin daha düşük bir zaman diliminde tekrarlanabileceği anlamına gelir.

İkincisi, trader'ın piyasanın trendlerden oluştuğunu ve bu trendlerin pazar geliştikçe yukarı yönde veya aşağı yönde hareket ettiğini de not etmesi gerekir.

İşlem günü boyunca piyasanın aşağı veya yukarı yönde hareket eden bu bireysel eğilimleri, piyasanın aşağı veya yukarı yönünde hareket eden daha küçük fraktal eğilimlerden oluşur. eğilimler. Bu küçük eğilimler, örnekleme amacıyla dalgalar olarak adlandırılabilir.

Tecrübeli bir tüccar, piyasalara bakabilir ve eğilimi oluşturan tüm fiyat dalgalarının piyasadaki mevcut eğilim ile ilgili olarak hareket ettiği yöndeki fiyatlara bağlı olarak genellikle daha uzun veya daha kısa olduğunu görebilir. tüccarın çizelgeleri.

Daha küçük fraktal trendlere, daha büyük trendlere göre bakmak, yatırımcıların büyük trend yönünde olan fiyat dalgalarının zıt fiyat dalgasından çok daha hızlı ve daha uzun hareket etme eğiliminde olduklarını görmelerini kolaylaştırır. yönüne doğru mevcut eğilim piyasada hareket ediyor.

Bunu gözlemleyebilmek, işlemcinin yanlış yönde bir işlem yapmasının, işlem riskini aktif bir şekilde yönetememesi durumunda, işlem günü boyunca özkaynaklarına yapabileceği olası zararın zihinsel olarak görselleştirebilmesine yardımcı olabilir.

Meta Trader 4 için Birikimli Salınım Endeksi ASI Göstergesini kullanmanın bir diğer önemli avantajı, fiyatların tersine çevrilmesi gerçekleştiğinde tüccarın farkına varabilmesidir. Bu, özellikle piyasada faaliyet gösteren kârlı işlemlere sahip olan tüccarlar için önemlidir.

Bir tüccar Meta Trader 4 için Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesini kullanarak bu fiyat modellerini tespit edince ve modellerin genellikle fiyatların tersine dönme ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu gösterdiğinin farkına vardıktan sonra, tüccar fiyatlarından bir kısmından veya tamamından çıkabileceğini fark eder. ya da onun esnaf. Yatırımcı, bazı işlemlerden ancak tersinin çekilip gelmediğini, sonra kalan pozisyonları kaldırabileceğini görmek isterse çıkacaktır.

MT4 İçin Birikimli Salıncak Endeksi ASI Göstergesini Kullanmanın Bazı Dezavantajları

Meta Trader 4 İçin Birikimli Swing Index ASI Göstergesini kullanmanın dezavantajlarından biri, işlemciyi tembelleştirebilmesidir. Bunun nedeni hem birikim hem de dağıtım modellerinin geleneksel olarak çıplak çizelgelerde öğrenilmesidir, böylece tüccar, bu fiyat düzenleri herhangi bir ek göstergeye ihtiyaç duymadan herhangi bir çizelgede göründüğünde hemen fark edebilecektir.

Meta Trader 4 için Birikimli Swing Index ASI Göstergesini işlem sinyalleri üretmek için kullanmanın diğer bir dezavantajı, bazen modellerin sonunda pazarın tersine dönmemesidir. Herhangi bir işlem yapmadan önce, alışkanlıkların fiyatların yeni yönde hareket etmesine izin verirse, bir trader hala kârlı işlem yapabilir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.