MT4 İçin Aşırı RSI GöstergesiTable Of Contents:

  1. MT4 İçin Aşırı RSI Göstergesi
  2. MT4 İçin Extreme RSI Göstergesinin Parametrelerinin Bazıları
  3. MT4 İçin Extreme RSI Göstergesini Kullanmanın Avantajlarından Bazıları
  4. MT4 İçin Extreme RSI Göstergesini Kullanmanın Bazı Dezavantajları

MT4 For Extreme RSI Göstergesi, uygulanacağı Meta Trader 4'teki döviz cinsi veya alım satım tablosu grafiğindeki sinyalleri otomatik olarak satın alıp satabilen Göreceli Güç Göstergesinin bir çeşididir.

FREE Extreme RSI Indicator

Download the FREE Extreme RSI Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

 

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

 

MT4 İçin Extreme RSI Göstergesinin Parametrelerinin Bazıları

RSIPeriod: Extreme RSI Göstergesi MT4 için sadece tek bir parametre vardır - RSIPeriod. RSIPeriod parametresi, bir tüccar tarafından göstergenin fiyat seviyesine ne kadar hassas olacağını ayarlamak için kullanılabilir. Bu parametre aynı zamanda yatırımcı tarafından, göstergenin bağlı olduğu döviz çifti tablosunda üretebileceği Alım veya Satım sinyallerinin sıklığını artırmak veya azaltmak için de kullanılabilir.

MT4 İçin Extreme RSI Göstergesini Kullanmanın Avantajlarından Bazıları

Extreme RSI Göstergesini Eklemek MT4 için, halihazırda var olan bir sisteme ek bir gösterge olarak ya da ticari kurulumlar için pazarları aramak için bağımsız bir araç olarak mevcut olan bir tüccarın döviz çiftine veya alım satım varlık çizelgelerine MT4 için birçok farklı avantaj.

Extreme RSI Indicator For MT4'ü kullanmanın en büyük avantajı, bir işlemcinin, işlem fiyatlarındaki potansiyel fiyat uçlarını tespit etmesine kolayca yardımcı olabileceğidir. Bu aşırı fiyatlar, işlemcinin grafiklerinde, göstergenin piyasanın tersine dönme potansiyeline sahip olduğunu belirttiği noktalardır. Ayrıca, bir önceki fiyat artışının yeni sona erdiği ve yeni bir fiyat artışının başlayabileceği bir fiyat bölgesini de belirtebilirler.

Extreme RSI Göstergesi For MT4'ün çizelgelerine bağlı olan bir tüccar, çizelgelerinde bulunan potansiyel fiyat uçları için bu alanları aramaya gerek duymaz. Bunun nedeni, göstergenin otomatik olarak yukarı dönük ok veya aşağı dönük okları işlemcinin tablolarındaki bu fiyat noktalarına yazdırmasıdır.

Bu potansiyel aşırı fiyatlar, tüccar tarafından tespit edildikten sonra, bunları işlemleri için yönel bir önyargı olarak kullanabilir. Tüccar ayrıca alım satım metodu için aktif Al ve Sat sinyali olarak da kullanabilir.

Bu potansiyel fiyat uçları, tüccarın o piyasada bir alıcı veya satıcı olma kararını vermeden önce, alım satım yöntemi aynı döviz çiftinin birden fazla zaman dilimindeki fiyat işlemine bakmayı içeren tüccar için özellikle yararlı olabilir. Böyle bir tüccar, bu zaman dilimindeki aşırı potansiyel bir fiyatı belirlemek ve daha düşük bir zaman dilimine inmek için Extreme RSI Gösterge For MT4'ü daha yüksek bir zaman çizelgesinde kolayca kullanabilir. Düşük zaman diliminde, tüccar, potansiyel fiyat aşırı seviyesinin yeni yönündeki ticaret kurulumlarını arayabilir.

Extreme RSI Indicator For MT4'ü kullanmanın bir diğer çok önemli avantajı, yatırımcının mevcut işlemlerini uygun şekilde yönetmesine yardımcı olabilmesidir. Bunun anlamı, göstergesini mevcut tablolarına ekleyen tüccarın, piyasadaki fiyatların yeni bir yöne geri dönme ihtimalinin yüksek olduğu dönemleri tespit edebileceği anlamına gelir; Extreme RSI Indicator For MT4 For MT4, bir kez zaten kârlı olan bir pozisyonun bir parçası, ticaretinin yönüne zıt yönde yeni bir ok basar.

Bu şekilde, tüccar kârlı alım satım işlemlerinin çoğunun kârla kapatılmasını sağlayabilecektir, çünkü fiyatın göstergeyi kullanarak alım satım pozisyonuna karşı hareket etmeye başlamasından sonra kolayca tespit edebilecektir.

MT4 For Extreme RSI Göstergesi, aynı zamanda birkaç çoklu zaman diliminde aynı yönü seçmesine yardımcı olabileceğinden, tüccar için de karlı olabilir. Bu, bir işlemcinin yöntemleri, işlemcinin eğilimin yönünü sağlaması gerektiğini gerektiriyorsa, işlem kararını vermeden önce aynı döviz çiftinin farklı zaman dilimlerinde aynı olması durumunda, yatırımcının göstergeyi elde etmek için kolayca kullanabileceğini gösterir. bu.

Bir tüccarın bunu başarabilmesinin yollarından biri, tüccarın döviz çiftinin veya alım satım varlığının farklı zaman dilimlerinde aynı yöne işaret eden okları görebilmesidir. Eğer tüccar bunu yapabilirse, tüm döviz çiftleri arasında aynı yöne sahip olabilir ve daha sonra bu yeni yöne doğru önyargılı ticaret yapabilir. Bu genellikle herhangi bir işlem yönteminin doğruluğunu arttırmaya yardımcı olur.

MT4 İçin Extreme RSI Göstergesini Kullanmanın Bazı Dezavantajları

Extreme RSI Göstergesini Kullanma MT4 için, işlemcinin sağlam bir risk yönetimi stratejisine sahip olmasını ister. İşlemcinin kullandığı bu risk yönetimi stratejisinin kuralları, arka arkaya yapılan her işlem için riske gireceği yatırımcının özsermayesinin tam dolar miktarını, lot büyüklüğünü veya yüzdesini açıkça belirtmelidir. Bu strateji ayrıca, yatırımcının kaybettiği bir ticareti nerede bırakması gerektiğini ve böyle bir durumda ne yapması gerektiğini de içermelidir.

Bunun nedeni, MT4 için Extreme RSI Göstergesinin, mükemmel şekilde çalışmayan birçok sinyal üretebilmesidir. Gösterge, bu yanlış sinyallerin çoğunu üretme eğilimindedir, çünkü göstergenin bir varyantı olan Göreceli Güç Endeksi, fiyatlara karşı çok hassas olacak şekilde oluşturulmuştur.

Dolayısıyla, eğer bir trader MT4 For Extreme RSI Göstergesini kullanacaksa, sadece güçlü bir stratejiye sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda karlı olmak için bu risk yönetimi stratejisine sadık kalabilmeli ve istekli olmalıdır. Bir tüccarın, örneğin çok küçük bir işlem hesabında işlem başına yalnızca% 1'i kullanan bir risk yönetimi stratejisi uygulayamamasının nedenlerinden biri, işlem başına minimum gerekli lot büyüklüğü üzerinde komisyoncu kısıtlamaları olabilir. Bu nedenle, risk yönetimi stratejisinin de işlemcinin hesap boyutuna göre oluşturulması gerekir.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.