Fine Fractals Indicator For MT4

Fine Fractals Indicator For MT4

Table Of Contents:

  1. Fine Fractals Indicator For MT4
  2. Pomysły handlowe ze wskaźnikiem Fine Fractals Indicator For MT4
  3. Fine Fractals Indicator For MT4 - wpisy sprzedawane i kupowane
  4. Fine Fractals Indicator For MT4 - kluczowe wsparcie i opór
  5. Fine Fractals Indicator For MT4 - Wniosek

Wskaźnik Fine Fractals Indicator For MT4 wykorzystuje Bill Williams Fractals do oznaczania ważnych szczytów cen, dna i punktów zwrotnych.

FREE Fine Fractals Indicator

Download the FREE Fine Fractals Indicator for MT4.

To receive my email 100% sure: 
Put my email on your whitelist!

Partially Automated Trading Besides Your Day Job

Alerts In Real-Time When Divergences Occur

My Recommended MT4/MT5 Broker

Pomysły handlowe ze wskaźnikiem Fine Fractals Indicator For MT4


Wskaźnik drobnych fraktali jest jednym z najbardziej skutecznych wskaźników, jeśli chodzi o identyfikację kluczowych punktów zwrotnych na rynku w porównaniu do normalnego wskaźnika fraktali, jak pokazano na poniższym obrazku.W porównaniu ze zwykłym wskaźnikiem fraktali drobne fraktale pojawiają się częściej i dlatego na rynku pojawia się więcej punktów zwrotnych. Czerwone drobne fraktale to te, które znajdziesz powyżej akcji cenowej i wskazują ci małe niedźwiedzie punkty zwrotne, a zielone drobne fraktale znajdują się poniżej akcji cenowej i wskazują mikro bycze punkty zwrotne na rynku.


Fine Fractals Indicator For MT4 - wpisy sprzedawane i kupowane


Samo używanie wskaźnika drobnych fraktali może spowodować wiele niedokładności w handlu, ponieważ nie dostarcza on rozstrzygających informacji, które pozwolą Ci wykonać jakiekolwiek właściwe transakcje. Więc najlepszym pomysłem może być dodanie kilku dodatkowych wskaźników. Na poniższym obrazku faktycznie dodałem w sumie trzy dodatkowe wskaźniki.Patrząc na powyższy obrazek, dodałem we wskaźniku pasm Bollingera, linię 50-EMA, która jest zieloną grubą linią przechodzącą przez ekran, a następnie dołączyłem również normalny wskaźnik fraktali. Ale jak widać, jest więcej drobnych fraktali w porównaniu do domyślnego wskaźnika fraktali, który znajdujemy na naszej platformie transakcyjnej.

W tej konfiguracji podoba mi się to, że pozwala mi dostrzec kluczowe punkty zwrotne na rynku, dzięki czemu jestem w stanie wykorzystać potencjalnie duże ruchy. Zasadniczo większość mojej uwagi skupia się na podwójnych fraktalach, czyli momentach, w których strzałka i drobne fraktale pojawiają się w tym samym czasie. Tak więc zasadniczo szukam zarówno strzał, jak i drobnych fraktali, które pojawią się poza skrajnymi wartościami wskaźnika pasm Bollingera. Po lewej stronie na poniższym obrazku mam niedźwiedzi ruch handlowy.Więc w zasadzie po prostu czekam, aż normalny fraktal i drobny fraktal pojawią się w tym samym czasie nad górnym pasmem wskaźnika pasm Bollingera. Następnie poczekam, aż pierwsza strzałka skierowana w dół i drobne piegi pojawią się poniżej linii wsparcia trendu spadkowego.

Dlatego otworzę pozycję sprzedaży po zniesieniu w kierunku linii trendu wsparcia. W następnej kolejności mamy również podobną możliwość handlową, ale idzie ona w przeciwnym kierunku - jest to transakcja kupna, która podlega tej samej sekwencji warunków wstępnej kwalifikacji, ale oczywiście musi być zastosowana w odwrotnym sensie.

Więc zasadniczo czekam, aż normalna strzałka fraktalna i zielony drobny fraktal pojawią się w tym samym czasie poniżej dolnej części wskaźnika wstęg Bollingera, a potem czekam na wybicie się na górę. Jak widać, nakreśliłem już linię oporu na linii trendu spadkowego.

Następnie czekam, aż pierwsza strzałka skierowana w górę i drobny fraktal pojawią się powyżej linii trendu oporu trendu spadkowego, a następnie szukam możliwych ruchów w kierunku linii trendu oporu. Jeśli cofnie się w kierunku linii trendu oporu, otworzę kupno po zakończeniu tego zniesienia.


Fine Fractals Indicator For MT4 - kluczowe wsparcie i opór


Ostatnią kwestią, o której chcę wspomnieć, jest to, że możemy użyć tego wskaźnika do identyfikacji stref wsparcia i oporu, jak pokazano na poniższym obrazku.Więc jeśli masz kolejne i ściśle dopasowane fraktale na podobnym poziomie ceny poniżej akcji cenowej, oznacza to wsparcie. Następnie dla oporu, jeśli masz kolejne lub ściśle dopasowane fraktale na podobnym poziomie cenowym powyżej akcji cenowej, oznacza to opór. To wszystko, co musisz wiedzieć - więc teraz masz odpowiednie narzędzie, które ułatwi Ci to ćwiczenie.


Fine Fractals Indicator For MT4 - Wniosek


Wskaźnik drobnych fraktali jest ważnym i przydatnym narzędziem handlowym, ponieważ formułuje więcej fraktali w oparciu o bardziej szczegółową aktywność cenową, na którą normalny wskaźnik fraktali nie jest wystarczająco czuły. W artykule narysowano wyraźną różnicę między nimi, pokazując i udowadniając, że na ekranie jest więcej drobnych fraktali w porównaniu do zwykłych fraktali.

Jednak, jak wspomniałem, nie jest rozsądne handlowanie z tym wskaźnikiem samodzielnie, ponieważ spowoduje to niekorzystne wyniki w handlu. Dlatego uważa się, że rozsądne jest włączenie kilku innych wskaźników do tego systemu handlowego. To jest dokładnie to, co zrobiłem, ponieważ poszedłem do tego stopnia, że integrując trzy dodatkowe wskaźniki ponad wskaźnikiem price action i wskaźnikiem drobnych fraktali.

To pozwoliło mi lepiej widzieć potencjalne główne punkty zwrotne na rynku. Jednak wskaźnik fraktali był używany nie tylko do odblokowywania możliwości handlowych. Pokazano, jak można również wykorzystać ten wskaźnik do zidentyfikowania kluczowych poziomów wsparcia i oporu.

 

About Me

I'm Mike Semlitsch the owner of PerfectTrendSystem.com. My trading career started in 2007. Since 2013 I have helped thousands of traders to take their trading to the next level. Many of them are now constantly profitable traders. 

The following performance was achieved by me while trading live in front of hundreds of my clients:

Connect With Me:  

Results From 5 Months!
This service starts soon! Be the first who get's notified when it begins!

This FREE Indicator Can Transform
Your Trading!

FREE Indicator + Telegram Group


Request the Ultimate Double Top/Bottom Indicator which is used by 10,000+ traders.